Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó tuning


voszi

Recommended Posts

Igen, azt néztem, hogy a cr-ek ugyanazok kb, mde ez szerintem wr lesz, mert sima alap vectrából van, az viszont jóval hosszabb mint ami most van. Csak kérdés hogy belemegy e.

A váltóút már nekem is rövidített, de még mindig elég fostos. Na meg oldal irányba is kéne valamit alkotni, mert ott még olyan mint a lekvár.

Ha egybe cseréled a fokozatokat, szerintem úgyis belemegy, csak hosszúak lesznek a fokozatok a WR-nél.

Nekem short shifterrel nemcsak rövidebb lett az út, de jobban betalál a fokozatokba, lehet kikopott a kulisszádban valami.

Link to comment
Megosztás:

Na igen. Pl Róóóbinak ott a karbis kadett E, abban még a régi fajta váltókulissza van, és az ezer éves ismeretlen állapotú f10-es váltóval is olyan pontos és vaj a váltás, hogy nem akartam elhinni. Fele annyi csukló van benne.

Igen arra gondoltam én is csak astránál "útban van " a tűzfal :) A régi kadetteknek tényleg patent a váltója.

Link to comment
Megosztás:

Ezaz,hogy elvileg sehol nem lóg, mikor rövidítettem, ki lett hajigálva minden ami lógott.

Pont az volna a cél, hogy hosszabb legyen, mert így most 3500-4000 körül forog autópályán, és lezabálja a fejemet. Csak az ötödiket akarom áttenni.

Esetleg még az lehet (ha neked is short shifter van bent), hogy nem pontosan van beállítva.

Ha a WR 5. fokozatát cseréled csak át, annyi gond lesz, hogy a 4. fokozatot kihúzatva kell váltanod 5.-be, mert nagyot esik, illetve visszaváltáskor meg nagyot ugrik majd a fordulatszám.

Link to comment
Megosztás:

Beállítva jól bevan, bár nem volt egyszerű, egyszerűen olyan az egész mint mikor lekvárban kanalaz az ember.

Na igen, ezért is akartam komplett váltót cserélni, de jelenleg ez a leggyorsabb, legköltséghatékonyabb, és legkevésbé helyigényes művelet.

Ezért lenne jó egy hatos váltó, de a c20let váltóján kívül másról nem tudok ami felmegy, annak az áttételei viszont hosszúak az xe-nek, meg a váltó is dögnehéz. (jha, meg találjon az ember, és fizesse ki az árát)

Esetleg vmeik saab váltó nem passzol? :D

Link to comment
Megosztás:

A short sifterek jellemzője, hogy valamivel nehezebb a váltás, mint előtte, viszont sokkal rövidebb a váltási idő. Valamit valamiért. :D

Lehet költséghatékonyabb csak az 5.-t cserélni, de a 4-ből 5.-be 2-2,5e közötti fordulatot esik. Ha érdekel betehetek egy táblázatot, amin látod a fokozatokhoz tartozó fordulatszámon mennyivel megy az autó.

Az F28-as(let) váltó fokozatai 1.-5.-ig rövidebbek az F20-nál, csak a 6. hosszú benne, és minimum 15kg-l nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ötezer font? Azt a dolgozó lány. Csak ez az egész összességében rövidebb, mint akár az f20-am. Mondjuk a simóba is csináltunk ötös váltót, akkor ezek szerint ebben sem lehetetlen a hatos. :D

Bár azt néztem, hogy a h astrából elvileg az m32-es hatos váltó felmegy az xe-re.

Ide is beteszem, ne unatkozzatok: http://napivuki.blog.hu/2015/08/13/vadasz_vadasz_358 :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Most raktam össze egy legó váltót F18 rövid 1-2-3-4-5 3,57 es difivel ez most nagyon jó de egy még rövidebbet még csinálok az pont jó lesz szaladgálni is meg ha kell gyorsul is az autó. az ugyan ezek a rövid fokozatok lesznek+ 3,94 difi. Végre levettem az a (shit) F23 at, nehéz ha kiforgatod a motort megreccsen, nem tudom a turbósok hogy szeretik de én nagyon meggyűlöltem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 01. 16. at 12:39, TomTech írta:

Diesel kocsit kellett volna vennetek, azokban jo hosszu valto van gyarilag. :)

En a hosszu 1-esen agyalok mar regota, nekem az kell mert 429C a valtom, igy csak esztergal 1-esben. Azert ha talalok normalis aron 453-ast akkor lecserelem. :)

Opelnél sajnos nem teljesen így van. 

Nekem 2.2 Diesel A Zafirám van. 2000 fordulaton megy 90 km/h sebességgel, 5.-ben. Annak kapcsán csöppentem ide, mert agyalok rajta, hogy valamiképp nyújtani kellene az 5.-et. Ha jól rémlik, F 35 váltó van rajta. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 21. at 9:29, Suby írta:

Opelnél sajnos nem teljesen így van. 

Nekem 2.2 Diesel A Zafirám van. 2000 fordulaton megy 90 km/h sebességgel, 5.-ben. Annak kapcsán csöppentem ide, mert agyalok rajta, hogy valamiképp nyújtani kellene az 5.-et. Ha jól rémlik, F 35 váltó van rajta. 

0.66 os az ötödiked már így is duplázza majdnem a főtengely fordulatát hova akarsz ennél hosszabb váltót? 3000 forog 140 nél. ha lejebb viszed a fordulatot elvesződik az erő. Mégis csak egy téglát tolsz széllel szemben. vagy G astrából F35 és akkor kicsit hosszabb a difi 2000 nél 98 at megy. De kár bántani szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Egy kis segítség kellene! Az Astrám x16xe és jelenleg egy f15 c355 van rajta. Ez nekem kicsit hosszú mivel nem járok pályán csak szökőévente. 

Úgy tudom, hogy a régi Rendőr Astrák váltói nagyon pörgős rövidek! Ha ez igaz akkor segítsetek már hogy az pontosan milyen végáttéllel illetve fokozatok milyen hosszúak benne? ahogy láttam az F15-ből van több fajta is csak nem tudom melyik lenne jó, mivel TÚL rövidet sem akarok esetleg lehet e cserélni az 5.-et?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 03. at 7:01, Police írta:

Egy kis segítség kellene! Az Astrám x16xe és jelenleg egy f15 c355 van rajta. Ez nekem kicsit hosszú mivel nem járok pályán csak szökőévente. 

Úgy tudom, hogy a régi Rendőr Astrák váltói nagyon pörgős rövidek! Ha ez igaz akkor segítsetek már hogy az pontosan milyen végáttéllel illetve fokozatok milyen hosszúak benne? ahogy láttam az F15-ből van több fajta is csak nem tudom melyik lenne jó, mivel TÚL rövidet sem akarok esetleg lehet e cserélni az 5.-et?

Az a legjobb áttételű váltó. Volt szinte minden váltóm ami létezik c-w, rövid-hosszú, dízel-benzin , most is egy f18 van ugyan azzal az áttétellel mint az F15 öd, kicsit lehetne rövidebb de szerintem az a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!
remélem tudtok infóval szolgálni nekem, adott egy x25xe, f18 c345+ os váltóval. mellékelek pár képet. nmeigazán szimpi hogy így összeértek a dolgok. borzasztó kelepelést adott ki magábol, de eddig betudtam annak hogy nyelestengely csapágyas a váltó. 
lehet nem látszik, a kuplung szerkezet rugói fényesek, a lendkerék csavarjai szintén. 

az a műanyag karika az fixen benne kéne legyen a tárcsában?

valóban lógott is tengely. csapágyat beszereztem, még ugyan nem raktam össze, de a mai nap sor kerül arra is.
aztán az lenne még a kérdés, hogy Miskolc, Nyíregyháza környékén nem tudna e valaki olyan helyet ahol kuplung kevlározással foglalkoznak? minimális teljesítmény növelés tervben van a motoron (g tengely, meg egy program hozzá) lehet elbírná a gyári is, de ezért nem szedném ki újra... elég kevés a hely az astraban :-)

 

 

itt vannak a képek

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

Akkor kerdeznek tovabb :-)

 

 

Az f20as váltó külsőre nagyobb mint a 18as? A lényegi kérdés az lenne hogy a 25xe melle be fer-e f astraba?

Vagy ha nem, akkor a 20as belseje atrakhato e a 18as hazba? A cr-es 20asnak kb ugyan az az attetelezese mint a 18asomnak, csak a vegattetel mas, de az adott a masikbol.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hátha valaki tudna esetleg segíteni.Van egy X20dtl autóm és chippelve... nagyon jó jól megy viszont egy F23 váltóval van szerelve 3.84 axel ratio.

5.ben3000/130 esetleg 

lehetne beletenni szerintetek egy 6 os váltót vagy olyat amivel talán kicsit kevesebbet porog.Ha igen mit kellene át szerelni.Valaszokat előre is köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.