Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tápiószecső

Recommended Posts

Ezt akkor nem vettem észre, sajnos este volt...

Nem, hibátlan volt addig, míg le nem bontottam. Bocsánat, a helyén volt nagyjából... Akkor láttuk, hogy a lámpa alatti fekete merevítő műanyag hiányzik a lökhárítóból. Azóta -kb szűk 2 év- deformálódott, ott fekszik fel a fémre. Azon az oldalon forrasztanom kellett a belső csúsztatós műanyag fület, hogy vissza tudjam rakni. Feszültség van, az első kereszttartó ferde, klíma ventilátor is beleért, amíg a kezembe nem került. Jó nagyot kapott valamikor.... Egyszer sikerült viszonylag szépen felrakni egy kóklernek, addig tartott, amíg nekem hozzá kellett nyúlni a lámpához és ködlámpához. Azt csodálom, hogy nem rohadt el, mert a sárvédő mögött nem volt lekezelve, vakrozsda volt rajta.

Módosítva : Foghorn
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv.
Olyan problémával találtam szemben magam ami szívat egy ideje és hátráltat is a tovább haladásban.
A jobb első futóműben pontosabban a "gólyalábnál" a kormány tekerésénél van egy pattanó hang mint ha a rugó igazodna.( szerintem ahogy tekerem a kormányt a rugó kicsit mozdul és az adja a hangot)  kiborító.az első futóműben minden cserélve lett új alkatrészekre mind a két oldalon. Gömbfejek, axiál csukló, stabilizátor összekötő, kerékcsapágy, teleszkóp, mind új ami a régi maradt az a rugó és a felső csapágy ház és gumitányér ami a kaszninak fekszik neki amik jó állapotúak és a csapágy is nem régi. A többire rá fért a csere ezért is lett cserélve na meg gondoltam ezt a jelenséget is megoldja. De ez a pattanó  hang előtte is megvolt reméltem h elmúlik de nem. Nem tudom mi okozza de a még ki nem derül nem tudom elvinni futóműbeállításra.

Valakinek van valami ötlete? Tapasztalt ilyet? Ha igen milyen megoldás született?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gyuros írta:

Üdv.
Olyan problémával találtam szemben magam ami szívat egy ideje és hátráltat is a tovább haladásban.
A jobb első futóműben pontosabban a "gólyalábnál" a kormány tekerésénél van egy pattanó hang mint ha a rugó igazodna.( szerintem ahogy tekerem a kormányt a rugó kicsit mozdul és az adja a hangot)  kiborító.az első futóműben minden cserélve lett új alkatrészekre mind a két oldalon. Gömbfejek, axiál csukló, stabilizátor összekötő, kerékcsapágy, teleszkóp, mind új ami a régi maradt az a rugó és a felső csapágy ház és gumitányér ami a kaszninak fekszik neki amik jó állapotúak és a csapágy is nem régi. A többire rá fért a csere ezért is lett cserélve na meg gondoltam ezt a jelenséget is megoldja. De ez a pattanó  hang előtte is megvolt reméltem h elmúlik de nem. Nem tudom mi okozza de a még ki nem derül nem tudom elvinni futóműbeállításra.

Valakinek van valami ötlete? Tapasztalt ilyet? Ha igen milyen megoldás született?

Ha a toronycsapágy nem fordul rendesen akkor a rugó mozdul, kijön a helyéről ( fix helye van a tányéron)és ha visszatér oda pattan. Ki kell venni a gólyalábat, ellenőrizni kell a csapágyat. Ha álló helyben is csinálja, akkor ha ráteszed a kezed a rugóra miközben valaki tekergeti a kormányt, érezned kell ha valóban a rugó pattan.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv mindenkinek
Ismét itt mivel a problémám amit írtam arról a nyavalyás pattanó hangról hát nem szűnt meg.
Egyértelműen a rugó tol jön a hang. Teljesen olyan mint amikor picit igazodik a rugó és olyankor pattan.
A kormány tekerésénél vagy ha csak a kocsival egyenesen haladva előre vagy hátra gurulok kicsit és van egy pici hupli a földbe. És a kanyarokban is igazodik.
De nem tudok rájönni, hogy miért amikor a toronycsapágy házat a legfelső gumitányért ami már a kasztninak fekszik na meg a rugót kivéve minden új.
Toronycsapágy, kormány gömbfej hozzá a rúd, a trapézgömbfej kerék csapágy. Egyszerűen sehol semmi lógás nincs.
A teleszkóp tányérja amire a rugó fekszik fel már oda is tettem gumit ne a fém a fémen legyen (bár a probléma előtt sem volt mégse volt baja).
A neten toronycsapágy, és trapézgömbfej problémát írtak, hogy az miatt szokta vagy esetleg ha törve volt a kocsi a kaszniban repedés is előidézhet ilyesmit de ilyen jellegű ok kizárva mert nincs.
Eléggé idegesítő ez a jelenség.
Valakinek esetleg valami ötlete?? Lehet már a méregtől elsiklok valami felett..

Csináltam képeket is de még nem jöttem rá hogy kell ide feltölteni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.