Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Valakinek szorult már meg féknyerge? (úszónyereg)

Kerékcserekor ellenőriztem a hátsó betéteket és megijedtem amikor megláttam.

Kép

Szerintetek mekkora az esély, hogy mindkét oldalon egyszerre, egyforma mértékben rohadjon be az úszónyereg?

A megszorult állapotot kinek hogyan sikerült javítania? Lehet más probléma? Azt tudom hogy ipari hulladék, hamisítvány a féktárcsám hátul, és tavasszal kap új tárcsákat, betéteket az autó, pedig csak 2 éve van az autón. Évente megyek 6-8e km-t Öko módban....

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Nem ismerős a hozzászóló? :)

Sose szabadulunk meg tőle... :S mantec a sírig üldöz, persze köszönjük a sok katalógus adatot.

A hozzászólása után egyből arra jutottam, hogy meg sem próbálom javítani, hanem veszek gyorsan 80e-ért gyári Bosch-t. Persze darabját. Gyorsan ráköltök 200-at a hátsó fékre, mert bár műszakin tökéletes eredményt hozott, de gyorsabban kopik az egyik fele.....

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sose szabadulunk meg tőle... :S mantec a sírig üldöz, persze köszönjük a sok katalógus adatot.

A hozzászólása után egyből arra jutottam, hogy meg sem próbálom javítani, hanem veszek gyorsan 80e-ért gyári Bosch-t. Persze darabját. Gyorsan ráköltök 200-at a hátsó fékre, mert bár műszakin tökéletes eredményt hozott, de gyorsabban kopik az egyik fele.....

Nyomjunk neki sok-sok "Tetszik"-et.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek szorult már meg féknyerge? (úszónyereg)

Kerékcserekor ellenőriztem a hátsó betéteket és megijedtem amikor megláttam.

Kép

Szerintetek mekkora az esély, hogy mindkét oldalon egyszerre, egyforma mértékben rohadjon be az úszónyereg?

A megszorult állapotot kinek hogyan sikerült javítania? Lehet más probléma? Azt tudom hogy ipari hulladék, hamisítvány a féktárcsám hátul, és tavasszal kap új tárcsákat, betéteket az autó, pedig csak 2 éve van az autón. Évente megyek 6-8e km-t Öko módban....

Szedted már szét? Biztos hogy szorul? Tapasztalatom szerint az úszónyerges fékre jellemző, hogy a dugattyú felőli betétet jobban koptatja.

Berohadni nem nagyon szokott, inkább csak elkoszolódik.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hello! Ma délután lett elöl VALEO tárcsa és VALEO betét csere. Hogy kellene, bejáratnom a fékeket, van valami jó ötlet, hogy úgy nagyjából(tudom fékezés nélküli 200km ..vs..városi araszolás)rendsen kopjanak járódjanak be. Mik az "alapszabályok".

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserélt már első rugót? Tapasztalata van e téren milyen típust érdemes betenni? Eredetit nem vennék horror áron van. Vajon ki gyártya a GM-nek? Nemrég lett cserélve, de nem tudom mi a neve, a jobb oldali 4 személynél ha nagy ívben fordul belever a kaszniba.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserélt már első rugót? Tapasztalata van e téren milyen típust érdemes betenni? Eredetit nem vennék horror áron van. Vajon ki gyártya a GM-nek? Nemrég lett cserélve, de nem tudom mi a neve, a jobb oldali 4 személynél ha nagy ívben fordul belever a kaszniba.

Köszi.

Én tavaly cseréltem párban Suplexet vettem

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok..

Kb 3 hónapja csereltettem első fekeket,Zimmermann tarcsara,betetre. Elmentem velük kn3000 km-t..

Fekezeskor elkezdett rázni a kormány nemgyengén. Visszavittem atneztek megallapitottak,hogy elmentek a tárcsák. Kicsereltettem gariban a tárcsát betétet,osszelett rakva és ugyanazt csinálja mint előtte.. Jaaa a munkahengerek felettek ujjitva.. Atnezettem futomuvessel is ő is mindent rendben talált.. Valaki látott már hasonlót? Lassan alagyujtok...

Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, Zolika77 írta:

Sziasztok srácok..

Kb 3 hónapja csereltettem első fekeket,Zimmermann tarcsara,betetre. Elmentem velük kn3000 km-t..

Fekezeskor elkezdett rázni a kormány nemgyengén. Visszavittem atneztek megallapitottak,hogy elmentek a tárcsák. Kicsereltettem gariban a tárcsát betétet,osszelett rakva és ugyanazt csinálja mint előtte.. Jaaa a munkahengerek felettek ujjitva.. Atnezettem futomuvessel is ő is mindent rendben talált.. Valaki látott már hasonlót? Lassan alagyujtok...

Jártam hasonlóképpen, és gyári tárcsával. Valószínűleg egy vészfékezés okozta. Nem javíttattam, használtam, fokozatosan gyengült a rázás. Eladáskor már alig lehetett érezni.

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, grofbandi írta:

érezniJártam hasonlóképpen, és gyári tárcsával. Valószínűleg egy vészfékezés okozta. Nem javíttattam, használtam, fokozatosan gyengült a rázás. Eladáskor már alig lehetett érezni.

 

Én nem veszfekeztem,meg csak konolyabban sem,főleg a mostani ujjal.. Kb 50 km.van bennük..

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 02., 8x57js írta:

Hello! Ma délután lett elöl VALEO tárcsa és VALEO betét csere. Hogy kellene, bejáratnom a fékeket, van valami jó ötlet, hogy úgy nagyjából(tudom fékezés nélküli 200km ..vs..városi araszolás)rendsen kopjanak járódjanak be. Mik az "alapszabályok".

 

Köszi

Nekem is nemrég volt első tárcsa+betét csere, szerelő annyit mondott, hogy pár száz kilométeren csak óvatosan, kerüljem a vészfékezést, amíg bejáratódik, de ha sokat használod városban, pár nap (és sokkal rövidebb táv) is elég lehet normál használatban, sok elindulás-megállás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek kedves klubtagok: Astra G 1,8 nál a kézifék behúzásánál a bal oldali nyereg beragad,a fék padi eredmények jók.Többen a nyereg cserét mondták hogy ez adott,ha nem volt tisztítva,stb,de a kézidék kötelet is megemlítette egyik szerelő.

Nektek mi a véleményetek,tapasztalat? 

Mosd adott lenne egy 2,2 es Astra hátsó nyerge,fékei. A én autómba is jó lenne szerintetek?Tárcsa ugyan akkora, 264 mm, 5 csavaros.Bosch betét-tárcsa,gyári nyereg.(gyári nyereg azis bosch ugye?)

 

Köszönőm a válaszokat!Tanácsot előre is! :)

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Shawm írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek kedves klubtagok: Astra G 1,8 nál a kézifék behúzásánál a bal oldali nyereg beragad,a fék padi eredmények jók.Többen a nyereg cserét mondták hogy ez adott,ha nem volt tisztítva,stb,de a kézidék kötelet is megemlítette egyik szerelő.

Nektek mi a véleményetek,tapasztalat? 

Mosd adott lenne egy 2,2 es Astra hátsó nyerge,fékei. A én autómba is jó lenne szerintetek?Tárcsa ugyan akkora, 264 mm, 5 csavaros.Bosch betét-tárcsa,gyári nyereg.(gyári nyereg azis bosch ugye?)

 

Köszönőm a válaszokat!Tanácsot előre is! :)

Első körön megnézném a kézifékkötelet mivel az is okozhat ilyen meglepetést. Szedd ki a kötelet és a bowdenházba fújj be valamilyen kenőanyagot (pl. WD-40).

Ha így megoldódik a probléma akkor cseréld ki a bowdent mert ez csak időleges megoldás lesz.

Ha a kötél rendben van akkor én még szétszedném a nyerget. Mivel úszónyerges ennek a tengelye is ragadhat. Utána megjáratnám még a dugattyút is.

Látatlanba nem lehet tudni, hogy a másik autó fékje milyen állapotban van.

Egyébként szerelték még Lucas rendszerrel is.

 

Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, gezoli írta:

Első körön megnézném a kézifékkötelet mivel az is okozhat ilyen meglepetést. Szedd ki a kötelet és a bowdenházba fújj be valamilyen kenőanyagot (pl. WD-40).

Ha így megoldódik a probléma akkor cseréld ki a bowdent mert ez csak időleges megoldás lesz.

Ha a kötél rendben van akkor én még szétszedném a nyerget. Mivel úszónyerges ennek a tengelye is ragadhat. Utána megjáratnám még a dugattyút is.

Látatlanba nem lehet tudni, hogy a másik autó fékje milyen állapotban van.

Egyébként szerelték még Lucas rendszerrel is.

 

Nem rég cserélte a fékeket,kb 4-5000 km lehet benne,de persze megnézem-probálom majd valakivel.

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok van egy 93 évjáratú f astrám és azt szeretném kérdezni hogy mivel ez nem szervós de nagyon nehéz tekerni, nem lehet valahogyan bezsírozni?azt hallottam hogy van valahol rajta egy zsírzó csatlakozás, de sehol nem találom.Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, escimo írta:

sziasztok van egy 93 évjáratú f astrám és azt szeretném kérdezni hogy mivel ez nem szervós de nagyon nehéz tekerni, nem lehet valahogyan bezsírozni?azt hallottam hogy van valahol rajta egy zsírzó csatlakozás, de sehol nem találom.Köszönöm a válaszokat előre is.

Úgy tudom nincs, és nem is igényel kenést...menet közben is nehezen jár a kormány?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.