Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

19 órája, wookie írta:

AZ lesz az. Nekem is az volt. Semmi nem lógott a futóműben, csak ez. Terhelésváltásra pont olyan hangot adott mint a gömbfej. Kicseréltem, utána kuss volt. kb 2-3 ezer ft-os tétel a komplett cucc, nem érdemes a bontott kormányművel szarakodni, mert az is ilyen lesz.

Jójó hogy csak hol lehet venni ilyen komplett cuccot, mert régebben láttam valahol, azzal a fehér "két lyukas" hasábbal együtt, de most sehol. Majd kedden benézek itt Győrben kifejezettem opel boltba hátha náluk is van. 

Link to comment
Megosztás:

Nem sikerült vennem semmit, állítólag már nem gyártják, után gyártott nincs. De azért kiszedtem , igazából semmilyen kopást nem vettem észre rajta.

2535129-20170504-Jfaqqw.jpg

Azt sem tudtam megnézni hogy kottyan-e a helyén, mert vagy a gumiharangot húztam félre vagy ezt fogtam, elfogytak a kezeim. Szerintem kiveszem és megpróbálom ezt:

2535130-20170504-4ZCvYw.png

A kormányrúdnál a "hardy tárcsa" alatt is el lehet oldani? Mert akkor nem kell kicibálnom a gumiharangot a homlokfalból.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Anno az enyémen sem látszott kopás, még az új mellé téve sem. Ennek ellenére az újat beszerelve elmúlt a kótogás.

Én is örömmel tennék bele újat, csak éppen sehol nem kapok. :confused: A cikkszámot beírva a keresőbe egy darab magyar oldalt nem ad ki, csak ciril betűk vannak. Győrben az Oppában és a Opel és Daewoo Alkatrész boltban is próbáltam, ezekben mindent szoktam kapni, vagy tudnak hozni, de ezt még ők sem, azt mondták megszűnt a cikk. Azért még futok pár kört jövő héten.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Róóóbi írta:

Ha magyarba' lennék, elküldeném neked a másikat amit vettem. De nem... 

Nekem két vidéki autós bolt hozott, nagy nehezen.

Tudtam szerezni, egy fórumtárs dolgozik a Csergőnél ( 10 év után tudom meg :-)) jövő héten postázzák, de azért kösz. Addíg nem nyúlok a csavarhoz a fogasléc-kormányrúd találkozásánál, csak ha marad a kopogás a csere után is. Nézegettem amúgy, talán kifér felfelé a kormánymű.:confused:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Tudtam szerezni, egy fórumtárs dolgozik a Csergőnél ( 10 év után tudom meg :-)) jövő héten postázzák, de azért kösz. Addíg nem nyúlok a csavarhoz a fogasléc-kormányrúd találkozásánál, csak ha marad a kopogás a csere után is. Nézegettem amúgy, talán kifér felfelé a kormánymű.:confused:

Kifér...

Nekem is felülről jött ki és ment be a szervós..

Link to comment
Megosztás:

2 órája, pszilaj írta:

Kifér...

Nekem is felülről jött ki és ment be a szervós..

Kösz, ha nem szűnik meg a kopogás akkor kiveszem mert ott a helyén nem látok semmit, plusz szerintem kézzel tekerve a kormányrúd csonkját jobban lehet érezni mikor sok már és kezd szorulni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 07. at 12:19, zotya975 írta:

Kösz, ha nem szűnik meg a kopogás akkor kiveszem mert ott a helyén nem látok semmit, plusz szerintem kézzel tekerve a kormányrúd csonkját jobban lehet érezni mikor sok már és kezd szorulni. 

De rég csináltam már ezt a műveletet, de azóta is jó :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megjött a kormánymű csúszka, a Csergőben nem spórolnak a dobozon az tuti...

2541923-20170511-ffTQtp.jpg:-)

De a kopogás nem szűnt meg, viszont úgy érzem a fel-le lógás középen mérséklődött. Szarul is éreztem volna magam, ha ennyi az egész. Vasárnap szerintem kiveszem az egészet húzok lent a csavaron. 

2541922-20170511-Z0L7TG.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Megjött a kormánymű csúszka, a Csergőben nem spórolnak a dobozon az tuti...

:-)

De a kopogás nem szűnt meg, viszont úgy érzem a fel-le lógás középen mérséklődött. Szarul is éreztem volna magam, ha ennyi az egész. Vasárnap szerintem kiveszem az egészet húzok lent a csavaron. 

 

Valószínű a ..csög posta miatt kell ekkora doboz. Hogy rá lehessen ragasztani a papírkát...

Link to comment
Megosztás:

Kivettem a kormányművet, nem volt egyszerű kissé ki kellett pakolnom a motorteret hogy hozzáférjek a csavarokhoz, aztán meg nem találtam kulcsot a kardáncsukló leoldásához a kormányrúdon, ha rajta hagytam a csonkon akkor viszont nem fért ki. Aztán kijött, megzsíroztam és húztam a csavaron lent, nem lehetett sokat, mert fél fordulat után már szorult. Az első tesztek az udvarban ( előre hátra mászkálás) megvoltak, a koppanást most nem hallom.

2544445-20170514-qfySUJ.jpg

2544444-20170514-CVuqtZ.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Kivettem a kormányművet, nem volt egyszerű kissé ki kellett pakolnom a motorteret hogy hozzáférjek a csavarokhoz, aztán meg nem találtam kulcsot a kardáncsukló leoldásához a kormányrúdon, ha rajta hagytam a csonkon akkor viszont nem fért ki. Aztán kijött, megzsíroztam és húztam a csavaron lent, nem lehetett sokat, mert fél fordulat után már szorult. Az első tesztek az udvarban ( előre hátra mászkálás) megvoltak, a koppanást most nem hallom.

 

 

A kopogás maradt..kormánymű kilőve. Megbontom én azt a talpast bár amikor a jobb oldali elhalálozott menet közben kopogott rossz úton, de ez viszont még gyári 23év/ 320ezer.....

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

A kopogás maradt..kormánymű kilőve. Megbontom én azt a talpast bár amikor a jobb oldali elhalálozott menet közben kopogott rossz úton, de ez viszont még gyári 23év/ 320ezer.....

Nekem is volt ismeretlen eredetű kopogás. Aztán a kerékagy volt. Az illesztett felülete lógott a kerékcsapágy belső gyűrűjében. Rángatásra nem nagyon jelentkezett, csak ha volt rajta terhelés.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, HaPetya írta:

Nekem is volt ismeretlen eredetű kopogás. Aztán a kerékagy volt. Az illesztett felülete lógott a kerékcsapágy belső gyűrűjében. Rángatásra nem nagyon jelentkezett, csak ha volt rajta terhelés.

Hmm...az is lehet. Ami eddíg biztos: kormányműnél nincs holtjáték, lengőkar szilentek épek nincs kiszakadva a gumi, a kormány összekötőt kivettem, kézzel mozgatva sem kottyan, a gömb fixen rendesen mozog a helyén. ( bár könnyebben fordul mint a jobb oldali)A talpast még nem tudtam kinyomni a rugóstagból ott a helyén pajszerrel feszegetve nem kottyan.

Link to comment
Megosztás:

Hagyom most a kopogó futóművet kicsit pihenni, fék: Rozsdásak a hátsó fékcsöveim a főféktől a fékerő szabályzóig. Nézegetem hova milyen kell, és ha jól követtem végig, az egyiknek mindkét végén 10X1-es hollander van a másiknak viszont a főféknél 12X1-es.  Jól néztem? :confused:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 15. at 9:34, zotya975 írta:

Hmm...az is lehet. Ami eddíg biztos: kormányműnél nincs holtjáték, lengőkar szilentek épek nincs kiszakadva a gumi, a kormány összekötőt kivettem, kézzel mozgatva sem kottyan, a gömb fixen rendesen mozog a helyén. ( bár könnyebben fordul mint a jobb oldali)A talpast még nem tudtam kinyomni a rugóstagból ott a helyén pajszerrel feszegetve nem kottyan.

Nem lazult meg a teleszkóp végén a csavar?

Nekem régebben ott koporoszátott...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Nem lazult meg a teleszkóp végén a csavar?

Nekem régebben ott koporoszátott...

Azt már néztem, nem, meg ugye lentről jön a hang, és terhelés váltáskor, gázadás fékezés ( kis sebességnél csak) hátra gurulásból elindulás. A vége az lesz hogy összekötő gömbfejet, talpast cserélek, mert más már nincs. Csak fura, hogy kézzel mozgatva nem kotyog egyik gömb sem a fészkében. Amikor a jobb oldali talpas kopogott, akkor kiszerelve rendesen volt mozgása már.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Talpast akarok cserélni az autón de szerintem még a gyári van ott mert nem csavarok fogják akkor a régit vágjam le? Pedig 91-es és még a gyári van alatta igen meg lepődtem de csak az egyik oldalt a másikat már biztos cserélték mert az már csavaros. :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kimi1012 írta:

Sziasztok! Talpast akarok cserélni az autón de szerintem még a gyári van ott mert nem csavarok fogják akkor a régit vágjam le? Pedig 91-es és még a gyári van alatta igen meg lepődtem de csak az egyik oldalt a másikat már biztos cserélték mert az már csavaros. :)

Üdv! Legjobb kivenni a lengőkart, és kifúrni-flexelni a szegecseket, majd kiütni őket, és mehet be az új.

2547753-20170518-b08SBe.jpg

 

De vannak készen szerelt lengőkarok, ha a szilentek is csere érettek, érdemes abban is elgondolkodni.

Link to comment
Megosztás:

Én is komplett lengőkart cseréltem, mondjuk nekem a hátsó szilent volt nyöszögős. Sokat javult a szekér viselkedése hiába gagyi márka került be (starline) meg kell keresni hol adják még olcsón. Mikor én vettem oldalanként 7300+posta volt, ez még mindig olcsóbb mintha veszel 2 szilentet egy gömbfejjel és cserélteted. Csak a hátsó szilenthez kellett venni azt a két perselyt ami lyukon tartja a bölcsőben a csavar berakásához. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Gergőőő írta:

Én is komplett lengőkart cseréltem, mondjuk nekem a hátsó szilent volt nyöszögős. Sokat javult a szekér viselkedése hiába gagyi márka került be (starline) meg kell keresni hol adják még olcsón. Mikor én vettem oldalanként 7300+posta volt, ez még mindig olcsóbb mintha veszel 2 szilentet egy gömbfejjel és cserélteted. Csak a hátsó szilenthez kellett venni azt a két perselyt ami lyukon tartja a bölcsőben a csavar berakásához. 

Este jöttem haza, aztán kicsit játszottam a kocsival a bejárón, előre-hátra hintáztattam rükit és egyest kapcsolgatva felváltva így előídézve a kopogást, közben amennyire tudtam kihajoltam a nyitott ajtóm hogy jobban halljam a helyét. Mintha egészen lent kopogna a keréknél. Az a baj csak nekem van jogsim a családban, így nem tudok valakit megkérni hogy mozgassa be én meg kintről hallgatózom. De egyre gyanúsabb hogy nekem is a talpa-lengőkar csere lesz a  vége. Ez az oldali még gyári. Csak furcsa hogy a vezető oldalon menet közben kopogott amikor rossz úton haladtam, most meg csak induláskor, aztán ha már gyorsabban megyek semmi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.