Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni lengéscsillapító vásárlás terén. Az alábbiakat akciósan tudom venni de nem ismerem, nincs velük tapasztalatom. Előny lenne egy keményebb/merevebb típus. Az megvan, hogy gázosat kell venni, de hogy mit jelent az egy vagy két csöves azt már nem tudom...

szóval ezek a márkák lennének:

  • A.Z.Meister
  • Bendix
  • Kyb
  • Monroe
  • Sachs
  • Trw

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, joecockroach írta:

Gondolkodtam rajta, hogy álljak neki barkácsolni, és akkor olcsóbb, vagy vegyek szereltet, de sokkal biztosabbnak láttam  a sikert ha csak kiveszem a régit és beteszem az újat.

Hát ha csak talpast kell cserélni akkor lehet csak azt , de ha mellette legalább egy szilentet akkor már szerintem nem érdemes vesződni vele. 

3 órája, xmacx írta:

Az egy csövesekkel mi a helyzet, tényleg sokkal jobbak?

Mire gondolsz? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tud-e infót arról, hogy mennyi LE felett pakolták a nagy féket az f astrákba?  Cromax oldalán azt írják a kisfék alkatrészekre hogy 1.8 ig jó hozzá szóval még a c16se és x 16xel is szerepel ami 101 Le létezhet? Csak azért kérdezem ha egyszer kifekszik a motorom benne a c14nz helyére beraknék egy c16se-t kellene azt cserélni.. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Valaki tud-e infót arról, hogy mennyi LE felett pakolták a nagy féket az f astrákba?  Cromax oldalán azt írják a kisfék alkatrészekre hogy 1.8 ig jó hozzá szóval még a c16se és x 16xel is szerepel ami 101 Le létezhet? Csak azért kérdezem ha egyszer kifekszik a motorom benne a c14nz helyére beraknék egy c16se-t kellene azt cserélni.. :)

Hát az jó kérdés, c16nz-nél még tuti kis fék van. A 16 szelepeseknél meg szerintem már hűtőtt tárcsát látni elöl, de azt nem tudom hogy még kicsit vagy már nagyot.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, wookie írta:

Nem csak motor, évjáratfüggő is hogy mit kapott. Az biztos hogy bármit tesz be az ember, a nagyobbik 256 és 22-es ffh alá nem érdemes adni, de ne-től fölfelé meg még inkább a 280 és 25-ös ffh. 

A 280-az milyen kocsi alól kerül át? Az elfér a 14 colos alatt? Nem ott van csak hajszálnyi hely a felninél? 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, aholy írta:

Kéri a 15 collt.  Tárcsa A Meriva, nyereg meg amiről akad egy 57/25 ös... Nekem v6 A Vectrárol van

Az a baj hogy nekem a gumi a gyenge láncszem, főleg már most a téli, elég könnyen blokkol, itt meg már hiába növelek fékerőt. A nyári viszont egész jó, azt tényleg csak satuféknél tudom megcsúsztatni. Rossz is volt ősszel, amikor átraktam a télit meg kellett szokni, hogy bár már hideg van a nyárihoz mégis visszább léptem a tapadással. Le kéne dobni ezt a  téli gumit már. 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, zotya975 írta:

Az a baj hogy nekem a gumi a gyenge láncszem, főleg már most a téli, elég könnyen blokkol, itt meg már hiába növelek fékerőt. A nyári viszont egész jó, azt tényleg csak satuféknél tudom megcsúsztatni. Rossz is volt ősszel, amikor átraktam a télit meg kellett szokni, hogy bár már hideg van a nyárihoz mégis visszább léptem a tapadással. Le kéne dobni ezt a  téli gumit már. 

Lehet azzal is óvatosan fékezni, nyáron viszont elég jót fog :-)

Link to comment
Megosztás:

25 perce, aholy írta:

Lehet azzal is óvatosan fékezni, nyáron viszont elég jót fog :-)

Jó a nagy fék, csak amúg 175-ös 13-as gumikkal megyek, addig nem a fék gyenge láncszem a megállásban. Főleg ha mint most azok a gumi s*arok. idén 6 éves Barum ha jól tudom. A profilmélység még megvan, de meg van keményedve. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

Jó a nagy fék, csak amúg 175-ös 13-as gumikkal megyek, addig nem a fék gyenge láncszem a megállásban. Főleg ha mint most azok a gumi s*arok. idén 6 éves Barum ha jól tudom. A profilmélység még megvan, de meg van keményedve. 

Lehet eleg javulast hoz egy 256os nagy főfékkel. 

De nemreg mintha irtad volna hogy mar nem nagy jovoje van az autonak. Ha egyebkent rendben a fek, akkor nembiztos hogy erdemes annyi penzt ralocsolni amibol megcan a fekszett

Link to comment
Megosztás:

3 perce, aholy írta:

Lehet eleg javulast hoz egy 256os nagy főfékkel. 

De nemreg mintha irtad volna hogy mar nem nagy jovoje van az autonak. Ha egyebkent rendben a fek, akkor nembiztos hogy erdemes annyi penzt ralocsolni amibol megcan a fekszett

Ez a nem nagy jövő minimum két év, de addig is kell valamit csinálni, az SE átépítés nem tart ki addig. :goofy: 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Ez a nem nagy jövő minimum két év, de addig is kell valamit csinálni, az SE átépítés nem tart ki addig. :goofy: 

Lesznek fölös cuccaim hozzá ;-)

 

Szerk.:A fékhez lesznek fölös cuccok...

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

12 perce, aholy írta:

Lesznek fölös cuccaim hozzá ;-)

Hát ami eddig megvan: hengerfej, veztengelyház, tengely, szívócsonk a pillangószeleppel, egyébbel, kábelkorbács ( kettő is, az egyik corsáé, de úgyis javítanom kell) Dis kocka, főtengely jeladó ( ugye nekem eddig Hall jeladóm volt) ECU, egy-két vízcső. Ami még kell: benzinpumpa, még pár vízcső, légszűrőig harmonika. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Fékrendszer hollandianyához feltétlen szükséges fékcsőkulcs? Mással ne cseszegessem? Hányas kell hozzá? Hátsó fékmunkahengert kell cserélnem.. jött fékezéskor a surlódó hang megnéztem és ereszti a fékolajat.. 92 es c14nz.

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Fékrendszer hollandianyához feltétlen szükséges fékcsőkulcs? Mással ne cseszegessem? Hányas kell hozzá? Hátsó fékmunkahengert kell cserélnem.. jött fékezéskor a surlódó hang megnéztem és ereszti a fékolajat.. 92 es c14nz.

Asszem 10-es. Tévedés jogát fenntartom. :hehe:

Egyszer kell megvenni a fékcsőkulcsot, ne ezen spórolj. Valami 700Ft de boltja válogatja. Én nem sarkalnám le a hollandert.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Fékrendszer hollandianyához feltétlen szükséges fékcsőkulcs? Mással ne cseszegessem? Hányas kell hozzá? Hátsó fékmunkahengert kell cserélnem.. jött fékezéskor a surlódó hang megnéztem és ereszti a fékolajat.. 92 es c14nz.

Emlékeim szerint 10-es hollandi van itt. Végülis elég jól hozzáférni, lehet rá tudsz tenni két sima kulcsot is, úgy hogy egymáshoz képest szögben vannak, így egyszerre több oldalt fogsz a hollandin. Csavarlazító-kocogatás, óvatos oda-vissza mocorgatás segíthet .

2772688-20180221-NYxjQY.jpg

Ahogy a képen látszik én azért elnyaltam az eredetit.  

De azért a pofám leszakad ez az oldal még mindíg az én képemmel hirdeti magát. Eddíg semmilyen megkeresésre nem reagáltak...szánalom. http://autojavito.net/Fekcso-keszites-rezcsobol-angyalfoldon-a-13-keruletben-1033/

2772698-20180221-hyLDlI.png

Link to comment
Megosztás:

44 perce, wookie írta:

10-11-12 Kell és akkor le van fedve kb az autón található összes. Villáskulccsal nem érdemes nekimenni, sokszor még fékcsőkulccsal is sarkalódik. 

A légtelenítő csavarhoz 9-es kell, de arra ugye rá lehet tenni a zárt csillagvillást is. Amikor a fékerő szabályzónál nem tudtam még fékcsőkulccsal sem megindítani a hollandit, azt találtam ki, hogy kitekerem a főféknél ( mert ott simán megindult) ráhúzom a zárt kulcsot, és végighúzom a fékcsövön egészen hátra. :hehe: Aztán végülis csövet cseréltem így elmaradt a móka. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.