Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A légtelenítő csavarhoz 9-es kell, de arra ugye rá lehet tenni a zárt csillagvillást is. Amikor a fékerő szabályzónál nem tudtam még fékcsőkulccsal sem megindítani a hollandit, azt találtam ki, hogy kitekerem a főféknél ( mert ott simán megindult) ráhúzom a zárt kulcsot, és végighúzom a fékcsövön egészen hátra. :hehe: Aztán végülis csövet cseréltem így elmaradt a móka. 

Légtelenítőre rámegy a sima, épp ezért oda nem kell fékcsőkulcs :D Viszont azt sem villássa illik basztatni. Én leginkább kis krovával szoktam hosszú fejjel megindítani, utána már a sima csillaagkulccsal lehet nyitni zárni. 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A légtelenítő csavarhoz 9-es kell, de arra ugye rá lehet tenni a zárt csillagvillást is. Amikor a fékerő szabályzónál nem tudtam még fékcsőkulccsal sem megindítani a hollandit, azt találtam ki, hogy kitekerem a főféknél ( mert ott simán megindult) ráhúzom a zárt kulcsot, és végighúzom a fékcsövön egészen hátra. :hehe: Aztán végülis csövet cseréltem így elmaradt a móka. 

Hát ez jó! :D Én itt mindíg tanulok. Egyébként én nem nagyon szeretném bolygatni ahol nem muszáj. Meg amúgy is akkor légteleníteni kellene mindet ahhoz meg nagyon nincs kedvem ilyen időbe az utcán a sárba :) Szóval reménykedem, hogy megindul.. Egyébként fingom sincs Fehérváron hol tudnám beszerezni a fékcsőkulcsot lehet csak rendelni lehetne.. de arra gondoltam van egy csomó 10 es csillagvillás ha abból kiflexelek egy darabot a csőnek az úgy nem jó? :D Gondolom kinyílna mi?

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Kispotter írta:

Hát ez jó! :D Én itt mindíg tanulok. Egyébként én nem nagyon szeretném bolygatni ahol nem muszáj. Meg amúgy is akkor légteleníteni kellene mindet ahhoz meg nagyon nincs kedvem ilyen időbe az utcán a sárba :) Szóval reménykedem, hogy megindul.. Egyébként fingom sincs Fehérváron hol tudnám beszerezni a fékcsőkulcsot lehet csak rendelni lehetne.. de arra gondoltam van egy csomó 10 es csillagvillás ha abból kiflexelek egy darabot a csőnek az úgy nem jó? :D Gondolom kinyílna mi?

Nem jó, kinyílik, ráadásul azok 12 szögűek, a fékcsőkulcs meg 6, pont a nagyobb felület miatt. AMúgy is mindenhol légteleníteni kell.... 

Link to comment
Megosztás:

25 perce, wookie írta:

Nem jó, kinyílik, ráadásul azok 12 szögűek, a fékcsőkulcs meg 6, pont a nagyobb felület miatt. AMúgy is mindenhol légteleníteni kell.... 

Na mindegy akkor veszek majd valahogyan.. egyébként ez érdekes dolog mert ügye minden levan bontva csak a fékkör nincs megbontva azt hagyva utoljára le a fékcsövet és gyoraan bele az újba. Legalábbis így csináltuk nyáron autószerelő haverommal és csak azt légtelenítettük.. és nem volt levegős a fék utánna sem.. én is azthittem mindenhol kell azt mondta felesleges.. 

Amúgy most fel lapoztam a nagy opel így csináld könyvet. Azt írja "hátsó fékmunkahenger cserénél elegendő csak azt a féket légteleníteni amin a cserét végeztük"

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Kispotter írta:

Na mindegy akkor veszek majd valahogyan.. egyébként ez érdekes dolog mert ügye minden levan bontva csak a fékkör nincs megbontva azt hagyva utoljára le a fékcsövet és gyoraan bele az újba. Legalábbis így csináltuk nyáron autószerelő haverommal és csak azt légtelenítettük.. és nem volt levegős a fék utánna sem.. én is azthittem mindenhol kell azt mondta felesleges.. 

Amúgy most fel lapoztam a nagy opel így csináld könyvet. Azt írja "hátsó fékmunkahenger cserénél elegendő csak azt a féket légteleníteni amin a cserét végeztük"

Én a gumicsövet el szoktam szorítani karosszériás fogóval. A fékcsőkulcsokban csalódtam. Eddig mind szétnyílt.

A "vízpumpafogó" vagy csőrös fogó viszont nekem bevált... :)

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, pszilaj írta:

Én a gumicsövet el szoktam szorítani karosszériás fogóval. A fékcsőkulcsokban csalódtam. Eddig mind szétnyílt.

A "vízpumpafogó" vagy csőrös fogó viszont nekem bevált... :)

 

Nekem inkább a hollandit szokta lenyalni még a fékcsőkulcs is. Bár lehet hogy kicsit meg van már nyílva és azért fordul el rajta könnyebben. 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Róóóbi írta:

Olyan áraik vannak mint egy foghúzás, de odab@sz. Nekem háromnegyedes nyomatékkulcsom van tőlük. NB1-es.

15+ éve vettunk 1/4es racsnit, dugokeszletet, meg hosszabbítót. Ott az ember azt mondta hogy örök garancia van rá. 

Az árára már nem emlékszek, de 10felett volt akkor.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Mata Zsolt írta:

Sziasztok  Fékpofát kell, hogy cseréljek az autómon f astra combin az lenne a kérdésem a fék állító csavarhoz kell e nyúlnom van rajta alap helyzet ha van tudná nekem illusztrálni merre és meddig kell. Köszönöm előre is a választ

Igen, le kell szedni azt is, ha a rögíztő szett rozsdás azt is ildomos cserélni:

2776899-20180227-fPb2ED.jpg

Ajánlott közben vagy fényképezni, vagy egyszerre csak egyik oldalt szétszedni hogy a másik alapján könnyebb legyen összerakni. Ha a dobnak van válla azt érdemes elcsiszolni papírral, mert akkor könnyebb fel és leszedni. Elméletileg önbeálló a szerkezet, tehát pár fékezés után a helyére tekeri magát, de én be szoktam állítani. Annyira tekerem ki a csavart, amennyire lehet, amikor éppen nem kosztatja még a dobot ( közben sajna a kereket többször le-fel kell tenni, legalább két csavarral rögítve. Vagy legalábbis éppen hogy-csak hozzáér ha megpörgeted. 

2776903-20180227-u7QCR4.jpg

2776904-20180227-ORfLf5.jpg

Mindent le kel takarítani, féktisztító legyen kéznél, az állító csavart az orsón meg lehet kenni vékonyan hőálló zsírral, rézpasztával, ha ilyen nincs kéznél akkor inkább semmivel. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Barret írta:

Sziasztok 

Lehet hülye kérdés de ha cserélek hátsó hidat  (vagy régit meg próbálni meg javítani ) akkor kell futóművet állítani ? F-astra hátul dobfék .  Sikerült a padkának meg állítani és a kerék dől egy kicsit befele.

Én nem próbálkoznék a javítással, mert nincs mihez mérni. Csere, aztán meg futóműállítás. Ugyan hátul nem állítható semmi, de alapvetően a hátulja határozza meg hogy merre megy az autó, ahhoz mérik az elejét, meg néha amúgy sem árt ránézni. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Barret írta:

Sziasztok 

Lehet hülye kérdés de ha cserélek hátsó hidat  (vagy régit meg próbálni meg javítani ) akkor kell futóművet állítani ? F-astra hátul dobfék .  Sikerült a padkának meg állítani és a kerék dől egy kicsit befele.

 

16 órája, wookie írta:

Én nem próbálkoznék a javítással, mert nincs mihez mérni. Csere, aztán meg futóműállítás. Ugyan hátul nem állítható semmi, de alapvetően a hátulja határozza meg hogy merre megy az autó, ahhoz mérik az elejét, meg néha amúgy sem árt ránézni. 

Ha az agytartó konzol görbült el, azt nem lehet javítani? Pölö legyártatni alá egy megfelelő méretű lemezt? 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, zotya975 írta:

 

Ha az agytartó konzol görbült el, azt nem lehet javítani? Pölö legyártatni alá egy megfelelő méretű lemezt? 

Olcsóbb egyszerűbb egy hidat alárakni. Már ha van lehetőség felbakolni. Én nem vesződnék vele, meg ha javítod úgyis kell egy ép híd referenciának.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, wookie írta:

Kb egy ötösért utánad hajítanak egy hidat, nem éri meg vesződni vele. Ráadásul oda kell valami stabil pont meg hidraulika, ha te azt vissza akarod húzni. 

Nem visszahúzni, csak arra gondoltam ha a konzol hajlott el, akkor alátenni egy ék alakú közdarabot, na jó ez így leírva már hülyeség. :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok 

A következő lenne a gondom: Némelyik úthibákon (eddig nem volt ilyen és egyre több úthibán csinálja ) úgy rázza a kormányt a kocsit (a kormány kereket ) mint ha valami rázó kövön lennék.  Mi lehet  a gond ilyenkor ?  Futómű beállításakor ami kb 1 hete volt a futóműves csávó meg lógatta a kereket és azt mondta hogy jó . Ja igen nem hallok kopogást a szilentek felől. Valami azt tapasztaltam hogy nagy vacak úton nagy tempóról fékezéskor a kocsi kígyózik (eddig nem csinálta) . Valami tipp hogy mitől lehet hogy a kormány "üt"  némelyik út hibákon ?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Barret írta:

Sziasztok 

A következő lenne a gondom: Némelyik úthibákon (eddig nem volt ilyen és egyre több úthibán csinálja ) úgy rázza a kormányt a kocsit (a kormány kereket ) mint ha valami rázó kövön lennék.  Mi lehet  a gond ilyenkor ?  Futómű beállításakor ami kb 1 hete volt a futóműves csávó meg lógatta a kereket és azt mondta hogy jó . Ja igen nem hallok kopogást a szilentek felől. Valami azt tapasztaltam hogy nagy vacak úton nagy tempóról fékezéskor a kocsi kígyózik (eddig nem csinálta) . Valami tipp hogy mitől lehet hogy a kormány "üt"  némelyik út hibákon ?

Gátlók elöl nem érettek már meg cserére? Akkor például nagyon bebólint fékezéskor. Meg kóvájog is.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Róóóbi írta:

Gátlók elöl nem érettek már meg cserére? Akkor például nagyon bebólint fékezéskor. Meg kóvájog is.

Annyit tudni kell hogy úgy vettem a kocsit hogy 60/40 es ülteő van alatta. Na már most a gátló én szerintem gyári magasságú és úgy tudom hogy rövidebb száras és keményebb gátló kellene . 1 hónapos vizsgán kb 68%-os volt ha jól emlékszek a rázó padon . A kocsit ha első sárvédőnél lenyomom alig megy le  tehát kemények kemény nem himbálózik be. Kanyarba stabil nagyon  . Bekóvályogni szar útról nagy tempóról fékezésnél csinálja

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Annyit tudni kell hogy úgy vettem a kocsit hogy 60/40 es ülteő van alatta. Na már most a gátló én szerintem gyári magasságú és úgy tudom hogy rövidebb száras és keményebb gátló kellene . 1 hónapos vizsgán kb 68%-os volt ha jól emlékszek a rázó padon . A kocsit ha első sárvédőnél lenyomom alig megy le  tehát kemények kemény nem himbálózik be. Kanyarba stabil nagyon  . Bekóvályogni szar útról nagy tempóról fékezésnél csinálja

Milyen felni/gumi van fent? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.