Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

Volt egy koccanása az előző tulajnak, a kocsi nem húz félre, egyenesen fut, fékezéskor is, de azt mondta hogy a kormányt kell kicsit megigazítani.

Igazából tervezem hogy elmegyek egy futómű ellenőrzésre.

Ez marhaság!

Én elvinném futóműveshez, de normális helyre!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Volt egy koccanása az előző tulajnak, a kocsi nem húz félre, egyenesen fut, fékezéskor is, de azt mondta hogy a kormányt kell kicsit megigazítani.

Igazából tervezem hogy elmegyek egy futómű ellenőrzésre.

azért ne legyél biztos abban, hogy ilyen fordított torx kell hozzá, mint a videóban

én is ezen videó alapján vettem hozzá, de a légzsák leszedésekor

cikis lett, mert sima 50-es Torx kell hozzá. szóval lehetnek itt meglepetések

ezek szerint lehet eltérés, és 2 féle rögzítési mód van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem keresek egy futóműveset Fehérváron, majd beállítják akkor ők a kormányt.

Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ha a kormányhoz nem volt hozzányúlva akkor a futómű a rossz! Főleg ha az autóval történt baleset.

Olyan műhelyt keress ahol lézeresen állítják a futóművet és egyszerre tudják nézni az elsőt és a hátsót!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

G astra hátső fékdob leszerelése:

IMG_1593__Small__www.kepfeltoltes.hu_.jp

Mivel sehol nem találtam a dob levételéről használható infót, ezért hátha segít másoknak a megoldásban!

A dob forgatása közben a nyíllal jelölt peremet folyamatosan kintről befelé kell ütni és figyelni, hogy az agyrésznél kezd e elválni, a rozsdán megjelenik egy vékony körbefutó repedés. Nem kell szétverni, egyre erősödő ütésekkel kell próbálni, a megindulásig.

Az asztalos szorító akkor kell, mikor már megmozdult, ilyenkor billegtetve kell kifelé húzni.

Nekem az első levétel második nekifutásra sikerült, elég sok idő volt. A másik oldal már két perc alatt lent volt. :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

sziasztok
3 hónapja volt első 2 lengéscsillapító csere (Bilstein gázos, toronycsapágycserével, stabilizátorpálca cserével és kormánymű felújítással)
1 nap után csörgő hangot kezdtem hallani a jobb első oldalról (mikor foltozott aszfalton megyek, a bal oldalon semmi gond)
pár nap múlva mentem futóműállításra és ott felemelték megnézték, minden a helyén.....
1 hét után abbamaradt a csörgés
most 1 hete újra előjött, tökmindegy milyen gyorsan megyek (persze ha lassabban megyek akkor jobban hallatszik, mert nincs menetszél :D)
olyan a hangja mint hogy ha 2 lemezt egymásnak ütnél, mintha valamilyen csavar nem lenne meghúzva és lötyögne a bukkanókon
szerelőmhöz is visszavittem, 3 x néztük meg és szedtük le a kereket megnézni...próbaút...és nem jöttünk rá mi ez a hang.
volt már valakinek ilyen?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

3 hónapja volt első 2 lengéscsillapító csere (Bilstein gázos, toronycsapágycserével, stabilizátorpálca cserével és kormánymű felújítással)

1 nap után csörgő hangot kezdtem hallani a jobb első oldalról (mikor foltozott aszfalton megyek, a bal oldalon semmi gond)

pár nap múlva mentem futóműállításra és ott felemelték megnézték, minden a helyén.....

1 hét után abbamaradt a csörgés

most 1 hete újra előjött, tökmindegy milyen gyorsan megyek (persze ha lassabban megyek akkor jobban hallatszik, mert nincs menetszél :D)

olyan a hangja mint hogy ha 2 lemezt egymásnak ütnél, mintha valamilyen csavar nem lenne meghúzva és lötyögne a bukkanókon

szerelőmhöz is visszavittem, 3 x néztük meg és szedtük le a kereket megnézni...próbaút...és nem jöttünk rá mi ez a hang.

volt már valakinek ilyen?

Nekem akkor adott csörgő hangot, olyat mintha alátét csörögne benne mikor letörött egy darab a rugóból és csörgött abban a tálcában amiben felfekszik.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a törött rugó adhat ilyen hangot, részvétem, ha tényleg az, mert ekkora futóműfelújítás után még a rugócsere is...ráadásul az is gátlók ki-be, szóval plusz munkadíj.

Illetve párban kell cserélni ha az ember szeretne rá garanciát. Mert a gyár csak akkor vállal ha párban cserélik. Mert a régi rugónak más lehet a nyomása, elgyengülhetett, tönkre teheti az új rugót bla bla bla stb stb...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg féltengely problémám van. Jobbra kanyarodáskor érzek a bal oldadon (de talán mindegy hogy merre kanyarodok) egy koppanást, mikor felegedem a kuplungot.

Mennyi egy féltengelyezés?

Aztán lehet nem is féltengely...

Továbbá a hátsó rugóm volt cserélve, és legutóbb gumicserénél láttam, hogy felül kéne valami guminak lenni a rogó fölött, és az szét van foszolva.

azt lehet/kell cserélni/pótolni? Lehet külön kapni? Sokat kell hozzá bontani?

Szerk.:

Közben megnéztem

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/485/4408/26798,26796,26795,26797,26793/

Én a 23-as tételre rohadtul nem emlékszem...

Döccenőnél valami szokot koppanni hátul...

Ez lehet ettől?

Majd legközelebb megnézem.

Rossz hír, hogy 7k darabja ennek a guminak... :cry:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210077-hatso-rugo-alkatreszei/186746-hatso-rugo-utkozo-gumi-opel-astra-g-1998-2009

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg féltengely problémám van. Jobbra kanyarodáskor érzek a bal oldadon (de talán mindegy hogy merre kanyarodok) egy koppanást, mikor felegedem a kuplungot.

Mennyi egy féltengelyezés?

Aztán lehet nem is féltengely...

Továbbá a hátsó rugóm volt cserélve, és legutóbb gumicserénél láttam, hogy felül kéne valami guminak lenni a rogó fölött, és az szét van foszolva.

azt lehet/kell cserélni/pótolni? Lehet külön kapni? Sokat kell hozzá bontani?

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210077-hatso-rugo-alkatreszei/186746-hatso-rugo-utkozo-gumi-opel-astra-g-1998-2009

Hátulja megemel, rugó ki, gumiütköző be és mehet vissza minden.

Ha ez nincs benne akkor kopoghat. Ezen fekszik föl a rugó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

3 hónapja volt  első 2 lengéscsillapító csere (Bilstein gázos, toronycsapágycserével, stabilizátorpálca cserével és kormánymű felújítással)

1 nap után csörgő hangot kezdtem hallani a jobb első oldalról (mikor foltozott aszfalton megyek, a bal oldalon semmi gond)

pár nap múlva mentem futóműállításra és ott felemelték megnézték, minden a helyén.....

1 hét után abbamaradt a csörgés

most 1 hete újra előjött, tökmindegy milyen gyorsan megyek (persze ha lassabban megyek akkor jobban hallatszik, mert nincs menetszél :D)

olyan a hangja mint hogy ha 2 lemezt egymásnak ütnél, mintha valamilyen csavar nem lenne meghúzva és lötyögne a bukkanókon

szerelőmhöz is visszavittem, 3 x néztük meg és szedtük le a kereket megnézni...próbaút...és nem jöttünk rá mi ez a hang.

volt már valakinek ilyen?

Esetleg a fékbetét tájékán is érdemes lenne körülnézni... Ha enyhén megfékezed, és abbamarad a zörgés, akkor biztosan.
Link to comment
Megosztás:

 

Nekem akkor adott csörgő hangot, olyat mintha alátét csörögne benne mikor letörött egy darab a rugóból és csörgött abban a tálcában amiben felfekszik.

 

Csatlakozva az előttem szólóhoz: ugyanitt, tehát a rugótányérban zörgő is kavics képes elszórakoztatni a T. gépjármű tulajdonost hosszabb-rövidebb ideig.

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Csatlakozva az előttem szólóhoz: ugyanitt, tehát a rugótányérban zörgő is kavics képes elszórakoztatni a T. gépjármű tulajdonost hosszabb-rövidebb ideig.

 

Most esett pár nappal ezelőtt, és akkor nem csinálta.

Még ma sem, semmi zörgés.

Én nem hiszem, hogy el lenne törve a rugó, akkor mindig csinálná szerintem.

 

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

Ha a rugó törött akkor mindig kell csinálja, de tapogasd ki kézzel, ezt otthon is meglehet nézni.

 

Ez nem igaz, nem zörög! Nekem mindkét oldali törött volt és nem zörgött, mert kiesett valahol a daraabja. Akkor vettem észre, mikor vettem acél felnit a téli gumihoz és eljött a szezonja és fel akartam rakni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igaz, nem zörög! Nekem mindkét oldali törött volt és nem zörgött, mert kiesett valahol a daraabja. Akkor vettem észre, mikor vettem acél felnit a téli gumihoz és eljött a szezonja és fel akartam rakni.

 

Nekem eddig csak egyszer volt törés és csak egy oldalon, de zörgött már az első pillanattól kezdve, addig míg ki nem szedtük a letört darabot.

Link to comment
Megosztás:

Ma többször is azt játszotta a kormány,hogy indítás után szinte lehetetlen volt elforgatni,majd pár másodperc erölködés után el tudtam tekerni,majd utána működött a szervo rendesen.Mindig hosszabb állás után csinálta ma ezt(kb.1-1,5 óra)

Ez valami tipikus hibajelenség lehet a G-nél?Egyéb hiba jelenség nincs jelenleg,se mechanikusan se elektromosan

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Ma többször is azt játszotta a kormány,hogy indítás után szinte lehetetlen volt elforgatni,majd pár másodperc erölködés után el tudtam tekerni,majd utána működött a szervo rendesen.Mindig hosszabb állás után csinálta ma ezt(kb.1-1,5 óra)

Ez valami tipikus hibajelenség lehet a G-nél?Egyéb hiba jelenség nincs jelenleg,se mechanikusan se elektromosan

 

Vagy a töltéssel lesz gond vagy az aksid haldoklik. Nincs elég szufla az aksiban indítás után és addig nem működik az elktro-hidraulikus szervó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma többször is azt játszotta a kormány,hogy indítás után szinte lehetetlen volt elforgatni,majd pár másodperc erölködés után el tudtam tekerni,majd utána működött a szervo rendesen.Mindig hosszabb állás után csinálta ma ezt(kb.1-1,5 óra)

Ez valami tipikus hibajelenség lehet a G-nél?Egyéb hiba jelenség nincs jelenleg,se mechanikusan se elektromosan

Nekem anno sírt hidegindítás után a szervó néhány másodpercig, működött de pocsék volt hallgatni. Mivel volt pár más jel is (meg ki is mérettem hogy végelgyengülés felé tart az akksi), így akksi csere volt, megszűntek a gyanús jelek, vele a szervó sírása is.

Méress rá, de a Berényi úti lehúzós bandát nem feltétlen ajánlom, inkább a Lomnici-ba lévő szakit. Rendes az öreg, mindent elmagyaráz, ő is forgalmaz néhány márkát (van olcsóbb és prémium is), akkis árában benne a szerelés is, teljes garanciát ad és messze olcsóbb mint az előzetesen említett csapat (akiknek ugyebár a nagy felhajtásokat és létszámot ill árukészletet kell finanszírozni a magasabb árral). Majdnem annyi nála mint a Tesco-ban, tehát egy megnézést/megkérdezést megér szerintem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vagy a töltéssel lesz gond vagy az aksid haldoklik. Nincs elég szufla az aksiban indítás után és addig nem működik az elktro-hidraulikus szervó.

Ma reggel rámértem az akksira:nyugalmi fesz.12,5V,indítás után alapjáraton 14,6V a töltőfesz,tompitott bekapcsolással sem esett vissza.

Volt ennél már gyengébb állapotban is az akksim télen,de a szervóval nem volt gond akkor sem,így nem gondolnám hogy ez lenne a probléma.

Érdekes,hogy csak akkor nem működik ha több órát áll,ha max.1órát akkor megy

Olaj nem fogyott a tartályból 1 deka se,porszárazak a csővezetékek végig néztem az olaj útját

Légtelenítettem,az olaj tiszta,nem habos.

Viszont egy ideje minden indításkor volt egy éles hang mintha megcsúszna a szíj,de mostanra már nincs.

Amúgy ha indítás után nincs szervó,párszor jobbra-balra tekerve a kormányt beindul,én a szivattyúra gyanakszom... :smartass:

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.