Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

6 órája, kezdőkabriós írta:

Alul van egy porvédő gumit védő lemez, lehet, hogy az ér hozzá valamihez.

Arra a vékony téglalap alakúra gondolsz ami lefelé "lóg"? Most még egyszer megnéztem,  nem ér hozzá semmihez ami forog! Én is gondoltam rá!!! Az berezonálhat enyhe fékezéskor???? Az őrületbe kerget!!! 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, zsombi01 írta:

Nem hiszem, hogy a hűtőbordák miatt csinálja, mert a kb. 5-10km/h sebességnél tudja produkálni. Csak fékezéskor hallatszik, de nem erős fékre kell gondolni, inkább csak polírozzák a fékpofák a tárcsát amikor hallatszik.  Nem jelentkezik erős, intenzív fékezéskor sem, csak egy bizonyos erősségű fékpedálnyomásnál, olyan mint amikor berezonál valami, ami nincs lerögzítve rendesen.  Ja, hátrafelé menetkor történő fékezéskor csendben van a bitang!  

A beteteken azok a rugos vackok jol vannak fent? Elvileg ok gatoljak az ilyen rezonanciakat...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 05. at 21:58, csaba66 írta:

A beteteken azok a rugos vackok jol vannak fent? Elvileg ok gatoljak az ilyen rezonanciakat...

Azmegmiaz? Nem tudom pontosan mire gondolsz? A fém lemezekre ami a betéteket tartja a helyükön, a tárcsa belső oldalán? Ma néztük őket, állítottunk is rajta, hogy erősebben tartson, de ugyan úgy nyekereg mint előtte! A külső oldalon a rúgók elég feszesnek tűnnek, stabilan állnak a fékpofák! Köszi a tippet!

Más javaslat esetleg valakinek? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zsombi01 írta:

Azmegmiaz? Nem tudom pontosan mire gondolsz? A fém lemezekre ami a betéteket tartja a helyükön, a tárcsa belső oldalán? Ma néztük őket, állítottunk is rajta, hogy erősebben tartson, de ugyan úgy nyekereg mint előtte! A külső oldalon a rúgók elég feszesnek tűnnek, stabilan állnak a fékpofák! Köszi a tippet!

Ezekre a rugokra gondoltam:

Astra-caliper-spring.jpg

Ha rendesen a helyukon vannak, akkor a beteteknek nem kene rezonalniuk... Esetleg a kopasjelzok vannak elgorbulve, vagy ilyesmi? Mindket oldalrol  jon hang?

Ha tudnal egy felvetelt mellekelni, az talan adna meg otletet, de igy passz...

Illetve esetleg hianyzik a kenes azokon a feluleteken, amelyeken a betetek csusznak; pucolas utan egy kis rezpasztaval kell megkenni oket.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

6 órája, csaba66 írta:

Ezekre a rugokra gondoltam:

Astra-caliper-spring.jpg

Ha rendesen a helyukon vannak, akkor a beteteknek nem kene rezonalniuk... Esetleg a kopasjelzok vannak elgorbulve, vagy ilyesmi? Mindket oldalrol  jon hang?

Ha tudnal egy felvetelt mellekelni, az talan adna meg otletet, de igy passz...

Illetve esetleg hianyzik a kenes azokon a feluleteken, amelyeken a betetek csusznak; pucolas utan egy kis rezpasztaval kell megkenni oket.

Nekem a rúgó nem fekszik fel a fékbetéten, most néztem meg és a rézpasztának sem láttam nyomát a fékpofák környékén! Szerintem mind a két első muzsikál sajna.  Holnap leveszem a kereket csinálok képet, addig is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

46 perce, zsombi01 írta:

Nekem a rúgó nem fekszik fel a fékbetéten, most néztem meg és a rézpasztának sem láttam nyomát a fékpofák környékén! Szerintem mind a két első muzsikál sajna.  Holnap leveszem a kereket csinálok képet, addig is köszi a segítséget!

Akkor az lesz a gond, mert ha nem fekszik fel, olyan, mintha ott sem lenne. A rezpaszta csak olyan jobb hijan otlet volt, a hang akkor nem amiatt van...

Link to comment
Megosztás:

 

ATE Ceramic

22 órája, kerilaszlo92 írta:

Üdv! Melyik a legjobb féktárcsa, fékbetét kombó? :)

Mindenkinek más. :-)

Nekem ATE CERAMIC betétek és Ferodo Premier féktárcsa (mert nem jött meg időben a megrendelt ATE POWERDISC tárcsa és Ferodo volt azonnal polcon).

Eddig bevált, de a tárcsa agyrésze 2 hét után rozsdás lett, érdemesebb bevonatolt (painted, coated) verziót venni.

A kerámia betét előnye, hogy a pora nem tapad a felnihez, ezért könnyű lemosni azt, nem kell hozzá speciális tisztítószer (simán vízzel lejön).

Egyébként szerintem az ATE Ceramic + ATE Powerdisc jó kombináció (UNIX). Csak időben meg kell rendelni. :-)

 

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem is lenne egy kérdésem. A jelenségre kb 1 hónapja lettem figyelmes. Autópályán egyszer csak elkezdett ciripelni valami az egyik hátsó keréknél, aztán mikor célba értem, éreztem, hogy égett szaga van a bal hátsó keréknek, a többi rendben volt. Ezután a jelenség többször előfordult, általában olyan 15-20 percig ciripelt autópályán, aztán abbahagyta. Halknak egyáltalán nem nevezném azt a hangot. Egész kicsi fékpedál nyomásra mindig abbamaradt, de felengedésre rögtön tovább folytatta, amíg le nem telt az a 15-25 perc. Kanyarban/sávváltásnál rögtön abbahagyta, de egyenesben minden folytatódott. Aztán most 2 hete volt egy hosszabb 6-700km-es autópályás vezetés, próbáltam többet és erősebben használni a féket, hogy kopjon, hátha valami rozsda volt, ami után (legalábbis eddig) nem jött elő a hiba. Kérdés, hogy mi okozhatta a hibát? Arra tippelek, hogy a fékbetétet nem húzza vissza rendesen valami, aminek az lenne a dolga. Szétszerelés nélkül van valami, amit meg tudnék nézni? Esetleg wd-40 vagy hasonló löttyöt próbáljak fújni valahova?

 

A másik probléma ennél kevésbé zavaróbb. Többször előfordult már, hogy ha mondjuk 1 hetet áll a kocsi, akkor indulásnál (amikor a kerék kezd forogni) valahol valami nagyot kattan, de onnantól minden rendben megy. Abban nem vagyok biztos, hogy csak akkor kattan, amikor kézifékkel rögzítem, vagy akkor is, ha 1esben hagyva parkolok a parkolóban. Ezt majd még legközelebb kipróbálom.. Lehet, hogy ez a kattanás is összefügg az első problémámmal? Esetleg a kézifék a gond?

 

Köszi a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, slashpm írta:

Kérdés, hogy mi okozhatta a hibát? Arra tippelek, hogy a fékbetétet nem húzza vissza rendesen valami, aminek az lenne a dolga. Szétszerelés nélkül van valami, amit meg tudnék nézni? Esetleg wd-40 vagy hasonló löttyöt próbáljak fújni valahova?

A másik probléma ennél kevésbé zavaróbb. Többször előfordult már, hogy ha mondjuk 1 hetet áll a kocsi, akkor indulásnál (amikor a kerék kezd forogni) valahol valami nagyot kattan, de onnantól minden rendben megy. Abban nem vagyok biztos, hogy csak akkor kattan, amikor kézifékkel rögzítem, vagy akkor is, ha 1esben hagyva parkolok a parkolóban. Ezt majd még legközelebb kipróbálom.. Lehet, hogy ez a kattanás is összefügg az első problémámmal? Esetleg a kézifék a gond?

A beteteket nem huzza vissza semmi, a tarcsa loki el magatol, ha tudja. Ha dobfek, abban vannak rugok, azok visszahuzzak a beteteket, de amugy az elso resz passz. 

A masodik nalam is megesik, ha be van huzva a kezifek, nedves idoben oda tudnak ragadni a betetek a tarcsahoz. A dobba gondolom nem annyira megy be a viz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Van egy új, eredeti Brembo első féktárcsa szettem, gyári csomagolásában, számlával, ha valakit érdekel. 

Sajnos nekem nem lett jó, vissza meg már nem tudtam küldeni, mivel sok idő telt el a vásárlás, illetve a beszerelés között. (ekkor derült ki, hogy sajna nem passzol)

Elvileg Astra G, H, Zafira A, B és Meriva modellekhez jó.

14e Ft-ért a 2 db-ot odaadnám, ne maradjon rajtam. Gyári cikkszáma: 09.7629.10

Helyileg Bábolna -Komárom-Tata-Tatabánya vonalon megtekinthető, illetve posta is megoldható. Tel: 30.298.1898

Tulajdonságok:
Beépítési oldal: elsőtengely
Cikkszám: 09.7629.10
Féktárcsa fajta: Belső hűtésű
Átmérő [mm]: 280
Féktárcsa vastagság [mm]: 25
Minimális vastagság [mm]: 22
Magasság [mm]: 42
Feldolgozás: magas széntartalmú

köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ki kellett cserelnem a kezifek bowdent, igy adodott a kerdes, hogy a negyezertol huszonezerig terjedo kinalatbol melyiket vegyem. Mivel tul nagyot nem lehet bukni vele, gondoltam, megveszem a legolcsobbat.

Nagyon kellemes meglepetes, kezbe veve is teljesen korrekt, jo fogasu, de ami a legmeglepobb, az az, hogy a kiszedett gyarival ellentetben a drotkotelek muanyag bevonatuak, vagyis nem fognak a rozsda miatt megduzzadni es beragadni (ami a csere oka volt).

O az: https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=NKS+9036121+*BR

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni a következőkben:

Az autó 2007-es Astra H kombi, 1.3. Néhány napja, városi közlekedésben, apró fékezésekkor üzembe helyezte magát az ABS. Ez a jelenség néhányszor ismétlődött, majd a műszerfalon lévő kontroll lámpa világítani kezdett. Megszűnt az ABS. A műszeres hibakód olvasásából az derült ki, hogy a jobb első jeladó tönkre ment, cserélni kell.

Kérdésem az, hogy a jeladó egybe van építve valamilyen csapággyal? És ezek csak együtt cserélhetők? Ha igen, akkor a cirka 50e HUF reális ár?

Köszi  

Link to comment
Megosztás:

32 perce, jjc2008 írta:

Az autó 2007-es Astra H kombi, 1.3. Néhány napja, városi közlekedésben, apró fékezésekkor üzembe helyezte magát az ABS. Ez a jelenség néhányszor ismétlődött, majd a műszerfalon lévő kontroll lámpa világítani kezdett. Megszűnt az ABS. A műszeres hibakód olvasásából az derült ki, hogy a jobb első jeladó tönkre ment, cserélni kell.

Kérdésem az, hogy a jeladó egybe van építve valamilyen csapággyal? És ezek csak együtt cserélhetők? Ha igen, akkor a cirka 50e HUF reális ár?

A kerekcsapagyba van epitve... 3-4 eve SKF-et vettem, utolag kiderult, a gyari is az volt benne. Akkor 25e alatt talaltam, most is van elso keresesre 30 alatt:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL__ASTRA__ASTRA+H+(L48)_s47_2004|03__17848/Kerékcsapágy%2C+kerékagy__Kerékcsapágy____Első?cikkkod=SKF+VKBA3651+*BR

Profi szerszamokkal szerintem egy oran belul megvan a csere, a legnagyobb gond a kerekanya leszedese, ha be van rohadva (amire jo esely van, ha nincs rajta kupak). Egy szerviz az alkatreszt dragabban szamitja, viszont arra vigyazz, nehogy valami no name kinait tegyenek bele, azok allitolag hamar halnak.

Nekem amugy a csapagy halt meg, nem a jelado...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 29. at 18:50, csaba66 írta:

A kerekcsapagyba van epitve... 3-4 eve SKF-et vettem, utolag kiderult, a gyari is az volt benne. Akkor 25e alatt talaltam, most is van elso keresesre 30 alatt:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL__ASTRA__ASTRA+H+(L48)_s47_2004|03__17848/Kerékcsapágy%2C+kerékagy__Kerékcsapágy____Első?cikkkod=SKF+VKBA3651+*BR

Profi szerszamokkal szerintem egy oran belul megvan a csere, a legnagyobb gond a kerekanya leszedese, ha be van rohadva (amire jo esely van, ha nincs rajta kupak). Egy szerviz az alkatreszt dragabban szamitja, viszont arra vigyazz, nehogy valami no name kinait tegyenek bele, azok allitolag hamar halnak.

Nekem amugy a csapagy halt meg, nem a jelado...

Hálásan köszönöm a segítséget, megnyugodtam ;-)

Elnézést a korábbi kurta válaszért. 

Köszönöm mégegyszer a választ. Azért kérdeztem, mert egy nem túl bizalomgerjesztő "szervízben" jártam és az volt az érzésem, hogy megvezetnek.

Sajnos nekem egyáltalán nincsenek szerszámaim, mondjuk műhely sem áll a rendelkezésemre, úgyhogy nem állok neki, bár elég erős késztetést érzek magamban.

Ha neked a csapágy ment tönkre az ugyan ilyen ABS hibajelenséget produkált? Azt gondolnám, hogy ha egy csapágy megy tönkre, akkor azt inkább hallani, érezni lehet.

Felhívom majd a szervízt és megkérdezem, hogy úgy is vállalják-e a munkát, ha én viszem az alkatrészt. Gondolom emelkedik majd a munkadíj ;-)

Rendeltél már a linkelt áruházból? Mennyire megbízható? Nem a szállításra gondolok, hanem arra, hogy az SKF-nek árult termék valóban az?

Ha érdekes lehet a folytatás, akkor jelentkezem még.

Üdv

jjc2008

Módosítva : jjc2008
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 9/30/2016 at 9:37, jjc2008 írta:

Ha neked a csapágy ment tönkre az ugyan ilyen ABS hibajelenséget produkált? Azt gondolnám, hogy ha egy csapágy megy tönkre, akkor azt inkább hallani, érezni lehet.

Rendeltél már a linkelt áruházból? Mennyire megbízható? Nem a szállításra gondolok, hanem arra, hogy az SKF-nek árult termék valóban az?

Nem, zugott a csapagy, de a vegeredmeny ugyanaz: csere.

Szoktam naluk vasarolni, eddig nem volt gond. Eredetinek tunt a csapagy, persze csak hamisitasi technika kerdese, hogy igy legyen...

Ez a bolt az ismert nagy beszallitoktol hozza a dolgait, de tovabbadja a listaarhoz kepesti kedvezmeny nagy reszet (amit ugye a szervizek es kisebb boltok nem okvetlenul tesznek meg). Tehat ha esetleg gond van valamivel, akkor a Lang, Bardi, Unix, stb. a valodi hunyok.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 óra, kosazolika írta:

Sziasztok.Valszeg kiment az első kerékcsapágyam(hétfőn nézetem),60 felett kezd bugni (mint a régi buszok hangja).valaki cserélt már?Gondolom csak kompletten lehet az eggyal együtt.

Nem tudom mennyi részét érted agynak, a nyúlvány részek megmaradnak csak az alábbi fotón látható részt kell cserélni.

635164825093880000.jpg

 

SKF-ből hirtelen néztem 40 körül Csergőnél. (Nem motorkódra csak típusra.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kosazolika írta:

Sziasztok.Valszeg kiment az első kerékcsapágyam(hétfőn nézetem),60 felett kezd bugni (mint a régi buszok hangja).valaki cserélt már?Gondolom csak kompletten lehet az eggyal együtt.

Komplett egyseg az ABS jeladoval egyutt. A gyari is SKF volt, nem tul reg kuldtem ide linket 30e alatti arral. A csere legkinosabb resze az anya leszedese a tengelyrol, mert nagyon ra tud rohadni; en a vegen kifurtam, es vesovel inditottam meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.