Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

A lengyel barátaink is azt fejtegetik, hogy a motorháztető lyukából folyik oda a víz: https://translate.google.hu/translate?sl=pl&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fforum.autokacik.pl%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F368072-h-przestroga-dla-w%C5%82a%C5%9Bcicieli%2F&edit-text=

 

41 perce, dsteel írta:

Tud valaki linkelni egy ilyen új tipusú kupakot?

A fent belinkelt oldalon látod az újfajta kupak azonosítóit. Elvileg ez az: http://alkatresz.mobi/szo-kereso?text=13287508&t=n

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Van egy rossz hírem: a tiéd a régebbi kupak, az enyém már a módosított. Eredetileg az enyém is ilyen volt, mint a tiéd. Ez a kemény műanyag kupak, a közepén egy lyukkal. 2-3 éve cseréltem le az újabb fajta gumi kupakra, mert jobban zár. Üregvédő korróziógátló wax-szal fújtam ki alatt és a kupak is azzal van beragasztva. Így teljesen légmentes. Az új kupakkal nincs alatta víz, előtte a régi kupakkal állt benne.

Úgy tudom, hogy még a faceliftkor sem változott a motorháztető, csak a kupak. Nem tartom valószínűnek a harmatot, mivel mindig garázsban áll a kocsim. Így nehezen tud kicsapódni a harmat, pláne annyi hogy tocsogjon benne a víz. Ugyanakkor arra magyarázat lehet, hogy ha légmentesen lezárom, akkor a nedves levegő sem tud bejutni és abból aztán kicsapódni a nedvesség. De ha így lenne, akkor inkább szilikagéllel kéne feltölteni az üreget. Amit viszont látok, hogy esős út (szokásos 200km 130km/h-val végig zuhogó esőben) után mindig vizes a kupak környéke.

Annyira nem rossz hir, mert a zsiron at biztos nem jut be viz, meg kupak nelkul sem. Gyarilag sem kellett volna ratenni...

En is garazsban allok, viszont az elozo tulajnal nem tudom, mi volt; az anya koruli rozsdat a kocsival egyutt vettem.

Milyen lyukra gondolsz a kupak kozepen? Ami a kepen latszik, annak a masik oldalon nyoma sincs, ott nem jut be viz, vagy ha jutna, annak a zsir tetejen kene allnia.

Mitol nez ki ilyen viharverten egy uj, gumi kupak?

46 perce, dsteel írta:

Ennyire feltöltötted zsírral, hogy így áll benne? Ott egy lyuk van, legalább 1/4 kiló zsír van benne? :) Én csak kikentem az egészet körbe, miután 3 hete cserélték a gyári tornyot meg a lengéscsillapítókat. Úgy be volt rohadva, hogy flexelniük kellett. A kupakot én szilóval nyomtam körbe, miután bezsíroztam a tornyot, csak sziló volt ittthon.

Ismet egy lyuk, amit nem ertek :) Par kobcenti zsir van ott, ami befedi az anyat, nem olyan sok az... Legalabbis a gyorsulason nem erzem :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Cserenkov írta:

A lengyel barátaink is azt fejtegetik, hogy a motorháztető lyukából folyik oda a víz: https://translate.google.hu/translate?sl=pl&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fforum.autokacik.pl%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F368072-h-przestroga-dla-w%C5%82a%C5%9Bcicieli%2F&edit-text=

 

A fent belinkelt oldalon látod az újfajta kupak azonosítóit. Elvileg ez az: http://alkatresz.mobi/szo-kereso?text=13287508&t=n

Köszi a választ, asszem beszerzek egy párat ebből. Bár most ellenőriztem, szépen benne van minden zsír és elég passzentos a kupak is így. De nem árt, ha rákészülök és akkor még 10 évig jó lesz - akkor talán már a következő tulajnak.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kishenceg írta:

azt mondjuk nem értem, hogy a kupak "újratervezése" mellett miért nem tudták az a lyukat máshová "áttervezni"...

Lehet, hogy ezek egyben technologiai lukak is, azaz a motorhazteto gyartasa, mozgatasa, szerelese kozben is szukseg van rajuk, igy az athelyezesuk nem okvetlenul egyszeru.

Le is lehetne dugozni oket, bar ahogy neztem, egy kimelyitett reszen vannak, igy ha eljut odaig a viz, akkor meg is fog allni, vagyis "potlukak" is kellenek.

Az elso kiserletet megkezdtem: szigeteloszalaggal kis papirdarabokat ragasztottam a lukakra; eso utan eleg lesz megnezni, vizesek-e, illetve a papiron meg kiszaradas utan is latszik, erte-e viz.

A szigetelo boritastol nem pontosan latom, de azert sok egyeb helyen is kijohetne a viz, mielott ezekhez a lukakhoz eler. Persze kelloen nagy eso, sebesseg, plusz esetleg szel tudhat erdekeseket csinalni, meg akar a motorteren at is juthatna viz a kupakokig.

Kiserletezni kell, megfigyeleseket vegezni, aztan talan majd tudunk valamilyen megallapitasra jutni :)

Van meg egy dolog, ami kozben eszembe jutott: a motorterben meleg van, igy ott meg garazsban is nagy lehules tortenik, tehat hideg ido sem kell ahhoz, hogy eso utan "harmat" kepzodjon a kupakokon.

Módosítva : csaba66
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Le is lehetne dugozni oket, bar ahogy neztem, egy kimelyitett reszen vannak, igy ha eljut odaig a viz, akkor meg is fog allni, vagyis "potlukak" is kellenek.

Az elso kiserletet megkezdtem: szigeteloszalaggal kis papirdarabokat ragasztottam a lukakra; eso utan eleg lesz megnezni, vizesek-e, illetve a papiron meg kiszaradas utan is latszik, erte-e viz.

Igen, nekem is megfordult a fejemben a ledugózás, de pont a víz útjának elzárása, amit nem szeretnék.

Kíváncsi vagyok, mit tapasztalsz. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
13 órája, kisp113 írta:

Komolyabb hírtelen jobb kanyarban egy hangos koppanas bal elölről az mi lehet? (ha nem rugó törés)

Ami csak van ott a futomuben, gombfejek, szilentek... Konnyebb lesz kideriteni, amikor mar nem csak ilyen extra helyzetben jon elo.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, csaba66 írta:

Ami csak van ott a futomuben, gombfejek, szilentek... Konnyebb lesz kideriteni, amikor mar nem csak ilyen extra helyzetben jon elo.

Ráadásul terhelten, ha nem csak egyedül ülök benne nem is tudom előhozni direkt sem! Bosszantó

Link to comment
Megosztás:

10 perce, csaba66 írta:

Ami csak van ott a futomuben, gombfejek, szilentek... Konnyebb lesz kideriteni, amikor mar nem csak ilyen extra helyzetben jon elo.

 

13 órája, kisp113 írta:

Sziasztok! 

Komolyabb hírtelen jobb kanyarban egy hangos koppanas bal elölről az mi lehet? (ha nem rugó törés) 

Köszi 

Kutyacsont?

Link to comment
Megosztás:

34 perce, kisp113 írta:

Az zörög már a legapróbb kis egyenetlenségen is(meg annyira nem is régen cseréltem őket) Ez valami nagyobb, súlyosabb valami lesz!

Nekem volt már reprodukálhatatlan kopogásom (néha kanyarban, néha döccenőnél, de nem tudtam rájönni pontosan mikor) elölről a futőmű felől egyszer rövidebb ideig, ami elég ijesztő és hangos volt, de mire rájöttem volna mi lehet, egyszer csak magától megszűnt és azóta se hallottam egyszer se... Lehet vmi kavicsdarab beszorult vhova a mozgó alkatrészek közé, ami aztán kiesett? :blink:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 01. at 20:39, kisp113 írta:

Sziasztok! 

Komolyabb hírtelen jobb kanyarban egy hangos koppanas bal elölről az mi lehet? (ha nem rugó törés) 

Köszi 

Előfordulhat, hogy a rugó adta meg magát. Emelőre/aknára téve szemmel is sok minden kizárható, vagy esetleg megmozgatják az adott pontokon és akkor kiderül, hogy terhelésre mi az ami kopog.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Mégis szerelő lett.

Viszont hátsó ablaktörlőt szeretnék cserélni(Astra H kombi), valahogy nem sikerül levenni a régit, eltörni nem akarom. Persze az elsők cseréjével rengeteg helyen foglalkoznak, pedig az igazán gyerekjáték.

Ha valaki megosztaná velem a módját, nagyon megköszönném.

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, ferius írta:

Köszönöm!

Mégis szerelő lett.

Viszont hátsó ablaktörlőt szeretnék cserélni(Astra H kombi), valahogy nem sikerül levenni a régit, eltörni nem akarom. Persze az elsők cseréjével rengeteg helyen foglalkoznak, pedig az igazán gyerekjáték.

Ha valaki megosztaná velem a módját, nagyon megköszönném.

 

Mármint csak lapátot? Az gyerekjáték. Felnyitod a kart és lapátot rá merőlegesen elfordítod utána csak ki kell pattintani.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nem H hanem J, de ugyanúgy probléma lehet H-nál is.

Fékezéskor ráz a kocsi kormánya nagyobb sebeségnél, és mintha hullámozva állna meg. Mi lehet? Tárcsa? A tárcsa 2-2mm-t elkopott már az eredeti vastagságából, azaz kb 4mm-t. Ez már cserés lehet? A betét az elég jó, az kb 70%-os. Amikor vettem a kocsit, akkor 95%-nak mondták a szervizben.

Illetve milyen tárcsa/betétet lenne rá érdemes venni? A gyári tárcsa-betét szett a cromaxban 2 hét mire megjön, és 50e lenne.

Tárcsa (darab ár, 2db kell belőle)  , Betét (1 készlet kell, mert a két oldalra elég elvileg)

Mi lenne az ajánlott, melyik márkák? Szállítási időben is jó lenne lemenni pár napra, és nem bánnám, ha olcsóbb lenne, mint a gyári szett.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, imy írta:

Nem H hanem J, de ugyanúgy probléma lehet H-nál is.

Fékezéskor ráz a kocsi kormánya nagyobb sebeségnél, és mintha hullámozva állna meg. Mi lehet? Tárcsa? A tárcsa 2-2mm-t elkopott már az eredeti vastagságából, azaz kb 4mm-t. Ez már cserés lehet? A betét az elég jó, az kb 70%-os. Amikor vettem a kocsit, akkor 95%-nak mondták a szervizben.

Illetve milyen tárcsa/betétet lenne rá érdemes venni? A gyári tárcsa-betét szett a cromaxban 2 hét mire megjön, és 50e lenne.

Tárcsa (darab ár, 2db kell belőle)  , Betét (1 készlet kell, mert a két oldalra elég elvileg)

Mi lenne az ajánlott, melyik márkák? Szállítási időben is jó lenne lemenni pár napra, és nem bánnám, ha olcsóbb lenne, mint a gyári szett.

 

Akkor már cserés a tárcsa 1,5 - 1,5 mm kopás a megengedett. Szerintem egyik ismert márka sem rossz (Brembo, TRW, Textar ...), válaszd, amelyik szimpatikusabb (olcsóbb). A betétcserén még el lehet gondolkodni, ha jó (nincs látványosan félrekopva), nem kötelező cserélni - majd összekopnak. De ha nem sajnálod kidobni a 70%-os betétet, akkor cseréld azt is, nem kell 20- 30 ezer km múlva újra vacakolni vele.

Módosítva : sasa58
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.