Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


forumadmin

Recommended Posts

7 órája, csaba66 írta:

Persze; 20 fokon 600 kPa korul kell legyen. Valahol 200 kPa alatt van az, hogy mar el sem indul.

Na a motor meleg kint kb 30 fok van most. Opcom szerint 490 kPa. Magyarul valszeg kuplung? 

Egyébként párologtató minusz 40 fok azt írja nem ott szállt el valami szenzor?

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Kispotter írta:

Na a motor meleg kint kb 30 fok van most. Opcom szerint 490 kPa. Magyarul valszeg kuplung? 

Egyébként párologtató minusz 40 fok azt írja nem ott szállt el valami szenzor?

30 fokon 770 kPa kene legyen, szoval a nyomas sem stimmel. Nyilvan a -40 fok sem jo (bar nem tudom, lehet, hogy az a szenzor kikapcsolt klimanal nem ad erteket).

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Az a 200 is fugghet a homerseklettol, es mas hiba is lehet. De ha ennyire a kuplungra gyanakszol, miert nem mered ki? 

Közben kiderült másnál is volt pont ugyan ez a tünet. És valóban a szenzor hibás működése okozta nála csak az a baj többet egyenlőre nem írt erről. Így azt sem tudom merre keressem illetve milyen a szenzor egyenlőre! :) De majd csak kiderül. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Közben kiderült másnál is volt pont ugyan ez a tünet. És valóban a szenzor hibás működése okozta nála csak az a baj többet egyenlőre nem írt erről. Így azt sem tudom merre keressem illetve milyen a szenzor egyenlőre! :) De majd csak kiderül. 

Kesz mazli, hogy van google, es olyan marhak, akik kikeresik helyetted :)

https://vauxhall.7zap.com/no/car/a04/c/6/3-1/#46

https://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6845783



 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 22. at 7:16, csaba66 írta:

Kesz mazli, hogy van google, es olyan marhak, akik kikeresik helyetted :)

https://vauxhall.7zap.com/no/car/a04/c/6/3-1/#46

https://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6845783



 

Szia!

Bocsi, de én tényleg nem találtam és köszi egyébként! :)

mondjuk sokkal nem vagyok előrébb.. :/ Nem bírom kivenni helyileg hol lehet ez pedig tuti ezzel van valami baj.. De ha jól sejtem a rádió körül kellene lennie. Illetve a hőcserélőnél valahol. Próbáltam elérni a kesztyű tartót kivéve kb esélytelen.. talán a középboxot ha kivenném vagy a klíma panelt csak fogalmam sincs, hogy jön szétt..

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Szia!

Bocsi, de én tényleg nem találtam és köszi egyébként! :)

mondjuk sokkal nem vagyok előrébb.. :/ Nem bírom kivenni helyileg hol lehet ez pedig tuti ezzel van valami baj.. De ha jól sejtem a rádió körül kellene lennie. Illetve a hőcserélőnél valahol. Próbáltam elérni a kesztyű tartót kivéve kb esélytelen.. talán a középboxot ha kivenném vagy a klíma panelt csak fogalmam sincs, hogy jön szétt..

Eleg pocsek rajzok, de valahol a klima panel alatt kell keresgelni: https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/d__heating_ventilation_air_conditioning_(hvac)/ecc_electronic_climate_control/coolant_temperature_sensor/repair_instructions/temperature_sensor_evaporator_remove_and_install/

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 24. at 12:30, csaba66 írta:

Na köszi! Ma kiderítettem multival szakadt a behúzó tekercs. Rámértem a csatira ki adja a villanyt szóval indulna.. a kérdés az vajon én ki fogom tudni-e cserélni a helyén.. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Kispotter írta:

Na köszi! Ma kiderítettem multival szakadt a behúzó tekercs. Rámértem a csatira ki adja a villanyt szóval indulna.. a kérdés az vajon én ki fogom tudni-e cserélni a helyén.. 

Üdv!

Nem vagyok szakértő, de régebben volt szó valami ellenállásról, vagy hőbiztositékról, ami a kompresszoron van valahol gyantával beöntve, és az szokott még tönkremenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!
Automata klímásokhoz lenne kérdésem.
Másnál sem kapcsol ki sosem a kompresszor? Ha full melegre állítom akkor is megy. Csak.ha a menüben kikapcsolom akkor áll meg. Ez így rendben van? Vagy esetleg van valami okosság a klímarendszerben, hogy ilyenkor lecsökkenti vagy megszünteti a gáz áramlást így a behúzott kuplung ellenére sem hűt?
Ja és másnál is megáll a klímakompresszor ha hirtelen gázt ad? Azt vettem észre ha áll a kocsi üresbe van és nyomok egy gázt egy pillanatra megáll. Gondolom ez lenne az a funkció ha kell a kraft pl előzés akkor kikapcsolja a kompresszort? Vagx ez még ezt nem tudja?
Z18xer 2008
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:
Sziasztok!
Automata klímásokhoz lenne kérdésem.
Másnál sem kapcsol ki sosem a kompresszor? Ha full melegre állítom akkor is megy. Csak.ha a menüben kikapcsolom akkor áll meg. Ez így rendben van? Vagy esetleg van valami okosság a klímarendszerben, hogy ilyenkor lecsökkenti vagy megszünteti a gáz áramlást így a behúzott kuplung ellenére sem hűt?
Ja és másnál is megáll a klímakompresszor ha hirtelen gázt ad? Azt vettem észre ha áll a kocsi üresbe van és nyomok egy gázt egy pillanatra megáll. Gondolom ez lenne az a funkció ha kell a kraft pl előzés akkor kikapcsolja a kompresszort? Vagx ez még ezt nem tudja?
Z18xer 2008

Nem biztos, hogy pont igy van, csak megalapozott sejtes:

A levego eloszor a klima hocserelojen megy at, aztan a futesen, igy lesz telen (bekapcsolt klima mellett) paratlanitott, de azert meleg levego. Extrem esetben nyaron is adhat ra futest, ha tul hideg lenne a levego.

A hutes merteket nem a kompresszor kapcsolgatasaval allitja az elektronikus vezerles, hanem a ventilator sebessegenek szabalyozasaval. A kompresszor fordulatszama a motoreval aranyos, azt nem lehet befolyasolni, de a forgatasahoz szukseges teljesitmeny (azaz hogy mennyire fogja vissza a motort) attol fugg, mennyire melegedett fol a gaz. Ha kevesebb levego megy at a hocserelon, hidegebb marad a gaz, igy kisebb kompresszor teljesitmeny is eleg.

Hirtelen gazadasnal kikapcsol a kuplung, ezt tobben tapasztaltak, es logikus is, hogy ne vigyen el teljesitmenyt a kompresszor.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Hello mindenki adott egy opel astra h caravan 1.6 benzin z16xer, klíma és a belső keringtető ről kérnék infókat vagy csak nálam a rossz vagy gyárilag így kell müködnie, amit észrevettem hogy ha használom a klímát az enyém digitális, tehát ha benyomom a klímát akkor a belsőkeringtetőre állitja a zsalu automatikusan és hiába nyomkodom a gombot nem reagál rá, klíma nélkül meg külső belső keringetés hibátlan oda állítja a zsalu ahogy kell, nálatok is így van vagy valami hiba, hozzáteszem hogy építettem be elektronikát a zsalu mozgató motorhoz hogy ne tőrje el ismét mert ahogy tudjuk gyári hiba,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.