Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


forumadmin

Recommended Posts

Nem!

Nem is kap jelet!

Lehúztam a kompresszor oldalán lévő csatlakozót, nem kap jelet!

Ha én direktben megtáplálom a kompresszort, akkor gond nélkül elindul és hűt is!

OP-Com-ból lehet tesztelni kábelszakadást? Ha igen hogyan? Én erre gyanakszom! Ha nem lenne jó a kuplung, a kompresszor vagy a szabályzó szelep, akkor nem indulna el, akkor sem ha én adok neki feszültséget!

Alapjáraton, ha rákötôm közvetlenül a 12v akkor 17 - 19 bar nyomást mérek!

Érdekes, akkor meg kell keresni a kábel két végét és szakadást kell mérni a szálakon, lehet valamelyik vezeték meg van törve...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, akkor meg kell keresni a kábel két végét és szakadást kell mérni a szálakon, lehet valamelyik vezeték meg van törve...

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy valahol kábelszakadás lesz! Valaki tud segíteni, hol kell keresni a kábelvégeket? A klímakompresszor kábele, melyik panelba csatlakozik? REC vagy UEC?

Az UEC panelt lebontottam, de nem találtam meg a kábel végét a rengetegben! :D

Ha valakinek van egy rajz, az is sokat tudna segíteni, hogy merre mennek a kábelek! A kompresszortól az ablakmosó tartály aljáig tudtam követni, de ott elvesztettem a fonalat!

Előre is köszönöm!

Módosítva : Totodj
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy valahol kábelszakadás lesz! Valaki tud segíteni, hol kell keresni a kábelvégeket? A klímakompresszor kábele, melyik panelba csatlakozik? REC vagy UEC?

Az UEC panelt lebontottam, de nem találtam meg a kábel végét a rengetegben! :D

Ha valakinek van egy rajz, az is sokat tudna segíteni, hogy merre mennek a kábelek! A kompresszortól az ablakmosó tartály aljáig tudtam követni, de ott elvesztettem a fonalat!

Előre is köszönöm!

hohbx2c1csni53q558n1na2oko3wq5.png

A motortérben lévő UEC-be megy a kuplungja a klímának a K8-as reléhez, az X125-ös csatlakozóba, FE17-es helyen 20A-es biztije van, az A1_X125-ön kapja a vezérlést a relé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha kiszereled az UEC-t (3 torx csavar + 1db 8 vagy 10 anya), alatta lévő nagy csatin ezt a vezetéket nézd meg.

Lehet sajnos az UEC is hibás, ha a vezeték jó.

Sziasztok! Nagyon köszönöm a segítséget! A kompesszortól kb 1/2 méterre a vezeték kidörzsölődött, elszakadt! Kicseréltem, azóta tökéletesen működik! Az én autómban a kompresszoron nincs kuplung, szerintem egy mágnesszelepet működtet a vezérlés! Ha kuplongosra állítom az op-comban, akkor el sem indul a klíma!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a segítséget! A kompesszortól kb 1/2 méterre a vezeték kidörzsölődött, elszakadt! Kicseréltem, azóta tökéletesen működik! Az én autómban a kompresszoron nincs kuplung, szerintem egy mágnesszelepet működtet a vezérlés! Ha kuplongosra állítom az op-comban, akkor el sem indul a klíma!

Szia!

Ha nem lenne kuplung a kompresszoron, akkor az vagy állandóan menne, vagy sehogyse. A kuplung el van rejtve az ékszíjtárcsa alatt, ami egy primitív fém a fémen tárcsás kuplung, elektromágnes húzza be. Ez nem kapott delejt nálad. Az opcomban mivan nem tom, nekem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Az a hőkapcsoló nem véletlenül szakad meg. És nem véletlenül van az ott. Ha "erősebbre" (magasabb hőmérsékletűre) cseréled, még tűz is lehet belőle.

Valószínűleg a tekercs jelentősen jobban melegszik, ami nagyobb teljesítményfelvételről árulkodik. Első tippre azt mondanám, hogy zárlatos a tekercs, ezért nagyobb áramot vesz fel, így ezért melegszik jobban. Vagy kicserélteted a komplett mágnestekercset, vagy úgy hallottam jelentősen alacsonyabb áron mint az új, újra is tekercselik. De hogy hol, az passz.

Szia!

Kaptam egy ilyen tekercset, hogy rossz, a tulaj kicseréltette. Szétszedtem és a hőbiztosítékja volt elhalálozva. Nagyobbra lehet cserélni (Amperben értve) csak nem biztos, hogy elfér. Szerintem egy kicsit alul van méretezve, mert az eredeti 1A-es. Nálunk lehet kapni 10A-est, csak az nem fér be. A hőfok a lényeg, ha jól emlékszem 172 C fokos. ebayról lehetne rendelni 2A-est, de minimum 5 db-ot szállítanak, úgy 1000 Ft körül volt tavaly, de azóta biztos több, mert elszabadult a dodó.

A tekercs cseréje egyszerűnek látszik, de olyan degenerált módon zárták le a tekercseket, hogy csak marógéppel lehet szakszerűen levenni a burkolatot. Biztos olcsóbb így is mint újonnan.

Szerintem először a hőbiztosítékot kell kivenni, ha szakadt, akkor ő tette a dolgát. Utána a tekercsekre rámérni, van-e ott valami durvulat, rövidzár. Ha ok, a bizti helyét rövidre zárni, feszejt ráadni, árammérővel ampert mérni. Ha nem melegszik nagyon a tekercs és 1-2 A körüli az áram :D , ha a tápegység térdre rogyott, vagy látványosan gyors a melegedés :icon7:.

Módosítva : joma
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicserélték a klímakompresszoromat meg a hütőt. Minden működik de mégse megy. Op-commal megvezérelem, beindul rendesen. Digitális klímám van, a kijelzőn mutatja hogy bekapcsolt, de nem történik semmi. Én a klíma vezérlőre gyanakszom.

Van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicserélték a klímakompresszoromat meg a hütőt. Minden működik de mégse megy. Op-commal megvezérelem, beindul rendesen. Digitális klímám van, a kijelzőn mutatja hogy bekapcsolt, de nem történik semmi. Én a klíma vezérlőre gyanakszom.

Van valakinek valami ötlete?

Nyomd be alapjáraton a klímát, ha "behúz" a kuplung leesik egy kicsit a fordulat, akkor a kompresszor megy, attól hogy cserélt a kompresszor még nem garancia semmire.

Link to comment
Megosztás:

Nyomd be alapjáraton a klímát, ha "behúz" a kuplung leesik egy kicsit a fordulat, akkor a kompresszor megy, attól hogy cserélt a kompresszor még nem garancia semmire.

Hali

OP-commal megvezérelem akkor rendesen hűt. Valami nem kommunikál valamivel. Szelepes kompresszorom van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, olyat csinált a klímám, hogy bár bekapcsolt a kompresszor, mert a fordulatszám megváltozott és az alapjárati fogyasztás is megugrott, de csak meleget fújt. Aztán másnap már a kompresszor sem kapcsolt be. 2 éve töltötték fel gázzal és akkor klímahűtőcsere is volt, szerintem nem azzal van gond. Tudtok Zugló környékén ajánlani egy jó klímást, aki nem azzal kezdi, hogy mindent kicserél, hanem esetleg felújítja amit fel lehet? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Kedves Csoport tagok!

Adott egy Z14XEP motoros astra és a klímakompresszor elég furcsa süvítő hangot ad. A csere gyárira elég húzós, bontottan pedig nem találok DQ2 jelölésűt ami kellene bele. Valakinek esetleg Budapesten és környékén? Cserélt már valaki közületek? Felújításban valaki tudna adni címet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Adott egy Z14XEP motoros astra és a klímakompresszor elég furcsa süvítő hangot ad. A csere gyárira elég húzós, bontottan pedig nem találok DQ2 jelölésűt ami kellene bele. Valakinek esetleg Budapesten és környékén? Cserélt már valaki közületek? Felújításban valaki tudna adni címet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Mi a cikkszama? Szerintem jobb gyarilag felujitottat, vagy utangyartottat venni. Ez pl. nem tul draga szerintem, ha jo bele:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL_s76___ASTRA+__ASTRA+H_s53_2004|03_s13___17844/Kl%C3%ADmaberendez%C3%A9s_s65___Kompresszor|alkatr%C3%A9szek_s57____s80___.Mind._s74_?gyakori=I&cikkkod=VAL+813600+*BR

A Valeo 813600 alapjan a google kiadja, milyen GM cikkszamnak felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Mi a cikkszama? Szerintem jobb gyarilag felujitottat, vagy utangyartottat venni. Ez pl. nem tul draga szerintem, ha jo bele:

https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL_s76___ASTRA+__ASTRA+H_s53_2004|03_s13___17844/Kl%C3%ADmaberendez%C3%A9s_s65___Kompresszor|alkatr%C3%A9szek_s57____s80___.Mind._s74_?gyakori=I&cikkkod=VAL+813600+*BR

A Valeo 813600 alapjan a google kiadja, milyen GM cikkszamnak felel meg.

Köszi az infót!

Tök jó lenne de nem írtam évjáratot. Az enyém 2004 évjárat.

Cikkszámot nem tudok.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
4 hours ago, gyuszi1965 írta:

A mozgató motor működik, csak a tengely törött el, a tudnivalókat ezzel kapcsolatban már visszaolvastam

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Kesztyűtartó ki: ajtaját lenyitod, szemből 4db torx csavar tartja. Utána ki tudod húzni a komplett kesztyűtartót. A világítás kábelére vigyázz, azt még le kell húzni.

Ezután hozzáférsz a kesztyűtartó mögött a ventilátorhoz, aminek a tetején van a csappantyú. A ventilátor és a csappantyú között van jönéhány csavar, amit ki kell csavarni. Elég hülye pózban, nehezen hozzáférhető helyen vannak. Racsnis csavarkihajtó jó ha van.

Maga a csappantyú a karosszériához is hozzá van csavarozva. Ezeket kívülről lehet elérni. Ehhez fel kell szedni a szélvédő előtti műanyagot ("levélrácsot").

A műanyag felszedéséhez fel kell nyitni a motorháztetőt. hátul műanyagnál a nagy gumikédert felszeded. Az ablaktörlő karokat is le kell szedni. A tövénél lévő fekete műanyag díszkupakot le kell húzni. Én egy vékony pengéjű késsel szoktam elkezdeni megemelni szépen több oldalról, óvatosan hogy ne karcoljam össze. A kupak alatt van egy anya. (Talán 16-os, vagy 17-es.) Azt letekerve az ablaktörlő kar levehető. Van akinek rá szokott rohadni és csak spéci lehúzóval jön le. Én már vagy 5-ször levettem az enyémet. Szerencsém volt vele, mert lazán különösebb erőkifejtés nélkül lejött. Ezt mind a két karral megcsinálod. Ezután levehető a műanyag. A műanyagot alulról patentok fogják. Talán 5 vagy 6 darab. Ha megemeled a műanyag elejét, talán be is látsz alá. Ezeket kell kipattintgatni. Óvatosan, mert szeret törni. Ha ez is lent van, látni fogod a 4 vagy 5 db csavart, ami a csappantyút az autóhoz fogja. Ezeket kicsavarod.

Az állítómotort kell még lecsatlakoztatni. Széthúzod a csatlakozóját. Vagy csak lecsavarozod a csappantyúról. Azután kint van.

Javításhoz az orosz oldal útmutatóját ajánlom. Én mikor nem szórakoztam a javítással és kicseréltem vadi újra, 2 évet bírt az új csappantyú és megint eltört. Most nyáron én is inkább javítottam. Jófajta erős ragasztóval összeragasztottam a törött tengelyt + kapott egy fémpánt erősítést. Az állítómotort pedig kapott egy az orosz oldalon leírt korlátozó elektronikát. Épp ma teszteltem le, teljesen jó, most nincs eltörve.

Az összerakás nagyjából minden ugyan így fordított sorrendben.

Sok sikert a szereléshez!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 07., gyuszi1965 írta:

Kedves Tagok!

Segítséget szeretnék kérni astra h belső keringetés rendszer ki- és beszereléséhez. (legalább leírást, hogyan kell kívülről az ablak felől megbontani, stb)

A belső keringetés csappanytyú tengelyem akadt ki/törött el, azt javítanám...

Üdv. Mik a tünetek neked ezzel a problémával? Mi nem működik vagy hogy honnan tudom meg ha pl. nekem is ilyen problémám van.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Cserenkov írta:

 

Kesztyűtartó ki: ajtaját lenyitod, szemből 4db torx csavar tartja. Utána ki tudod húzni a komplett kesztyűtartót. A világítás kábelére vigyázz, azt még le kell húzni.

Ezután hozzáférsz a kesztyűtartó mögött a ventilátorhoz, aminek a tetején van a csappantyú. A ventilátor és a csappantyú között van jönéhány csavar, amit ki kell csavarni. Elég hülye pózban, nehezen hozzáférhető helyen vannak. Racsnis csavarkihajtó jó ha van.

Maga a csappantyú a karosszériához is hozzá van csavarozva. Ezeket kívülről lehet elérni. Ehhez fel kell szedni a szélvédő előtti műanyagot ("levélrácsot").

A műanyag felszedéséhez fel kell nyitni a motorháztetőt. hátul műanyagnál a nagy gumikédert felszeded. Az ablaktörlő karokat is le kell szedni. A tövénél lévő fekete műanyag díszkupakot le kell húzni. Én egy vékony pengéjű késsel szoktam elkezdeni megemelni szépen több oldalról, óvatosan hogy ne karcoljam össze. A kupak alatt van egy anya. (Talán 16-os, vagy 17-es.) Azt letekerve az ablaktörlő kar levehető. Van akinek rá szokott rohadni és csak spéci lehúzóval jön le. Én már vagy 5-ször levettem az enyémet. Szerencsém volt vele, mert lazán különösebb erőkifejtés nélkül lejött. Ezt mind a két karral megcsinálod. Ezután levehető a műanyag. A műanyagot alulról patentok fogják. Talán 5 vagy 6 darab. Ha megemeled a műanyag elejét, talán be is látsz alá. Ezeket kell kipattintgatni. Óvatosan, mert szeret törni. Ha ez is lent van, látni fogod a 4 vagy 5 db csavart, ami a csappantyút az autóhoz fogja. Ezeket kicsavarod.

Az állítómotort kell még lecsatlakoztatni. Széthúzod a csatlakozóját. Vagy csak lecsavarozod a csappantyúról. Azután kint van.

Javításhoz az orosz oldal útmutatóját ajánlom. Én mikor nem szórakoztam a javítással és kicseréltem vadi újra, 2 évet bírt az új csappantyú és megint eltört. Most nyáron én is inkább javítottam. Jófajta erős ragasztóval összeragasztottam a törött tengelyt + kapott egy fémpánt erősítést. Az állítómotort pedig kapott egy az orosz oldalon leírt korlátozó elektronikát. Épp ma teszteltem le, teljesen jó, most nincs eltörve.

Az összerakás nagyjából minden ugyan így fordított sorrendben.

Sok sikert a szereléshez!

Hello. Az orosz oldalhoz tudnál légyszi egy linket küldeni. Hol tudom azt elérni? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, janyka19 írta:

Hello. Az orosz oldalhoz tudnál légyszi egy linket küldeni. Hol tudom azt elérni? Köszi.

https://translate.google.hu/translate?sl=ru&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.astra-h.ru%2F&edit-text=&act=url

Nem tudom rendesen belinkelni, hogy arra mutasson. Ezt kell beírni a fordítóba: http://www.astra-h.ru/zaslonka.html

(Bár ha valaki tud oroszul, akkor nem.)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Cserenkov írta:

https://translate.google.hu/translate?sl=ru&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.astra-h.ru%2F&edit-text=&act=url

Nem tudom rendesen belinkelni, hogy arra mutasson. Ezt kell beírni a fordítóba: http://www.astra-h.ru/zaslonka.html

(Bár ha valaki tud oroszul, akkor nem.)

Mostanában néha én is hallok indításkor valami kattogást/ketyegést a kormányoszlop (vagy középső konzol) mögül, 10-15 mpig. Ez lehet hogy a szóban forgó csappantyú (tengely)? Jellemzően meleg vagy langyos motornál történő indításkor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.