Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


forumadmin

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok,

Segítségeteket kérném. 2004es Astra H (Z14XEP) vel kapcsolatba. Valami oknál fogva eltünik a hutovizem a kiegyenlítő tartálybó igy 3havonta ujra kell tölteni. Mivel párásodik a szélvedom szerintem a futoradiatorom szivarog. Hogyan lehet azt kicserélni. Keszutatró felöl? 

 

Udv

Pisti

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, steve.n said:

Segítségeteket kérném. 2004es Astra H (Z14XEP) vel kapcsolatba. Valami oknál fogva eltünik a hutovizem a kiegyenlítő tartálybó igy 3havonta ujra kell tölteni. Mivel párásodik a szélvedom szerintem a futoradiatorom szivarog. Hogyan lehet azt kicserélni. Keszutatró felöl? 

A leirasok szerint nem a kesztyutarto, hanem a kozepso konzol mogott van...

Link to comment
Megosztás:

Csáó srácok!

Érdeklődnék, hogy valaki nézte e már a vízhőfokot Z16XEP motornál ilykor 0-5 fok között nekem nem akar feljebb menni 70-77 foknál sosem!

Fűtés van az autóban, érdeklődök valakinek hasonló? Vagy nem véletlenül nincs a szem előtt a vízhőfok visszajelzése ? :)

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Titó írta:

Csáó srácok!

Érdeklődnék, hogy valaki nézte e már a vízhőfokot Z16XEP motornál ilykor 0-5 fok között nekem nem akar feljebb menni 70-77 foknál sosem!

Fűtés van az autóban, érdeklődök valakinek hasonló? Vagy nem véletlenül nincs a szem előtt a vízhőfok visszajelzése ? :)

Hello. Nekem is ugyanez a bajom. 60 foknál nem megy fentebb. A termosztátot mondja mindenki hogy azt cseréljem ki. Nekem Z19DT-m van. Egy fórumozó írta hogy kb. 2 hete neki is ez volt a baja Z17DTH motornál hogy 65 nél nem ment fentebb. Kicserélte a termosztátot és azóta jó. Kúszik fölfelé. A fűtése neki is jó volt, bár annyit mondott hogy kicsit néha gyengének érezte. Azt is mondták nekem, mert nekem is jó a fűtésem, hogy nagyobb minuszokban jobban megérezném hogy gyengélkedik a fűtés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, janyka19 said:

Hogyan kell a hűtővizet leengedni ugy, hogy mind kijöjjön belőlle, illetve légteleníteni kell-e és hogyan?

Egyreszt motorfuggo, masreszt teljesen nem fogod tudni kivenni. At lehet mosni, es akkor nem sok fog benne maradni, csak azt nem ertem, minek egyaltalan leengedni...

Legteleniteni altalaban jaratassal kell, aztan az elso napokban is figyelni, utanatolteni.

Link to comment
Megosztás:

31 minutes ago, csaba66 írta:

Egyreszt motorfuggo, masreszt teljesen nem fogod tudni kivenni. At lehet mosni, es akkor nem sok fog benne maradni, csak azt nem ertem, minek egyaltalan leengedni...

Legteleniteni altalaban jaratassal kell, aztan az elso napokban is figyelni, utanatolteni.

Mert termosztátot akarok cserélni. Kb. 2_3 litert amúgy is le kell engednem.

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, janyka19 írta:

Mert termosztátot akarok cserélni. Kb. 2_3 litert amúgy is le kell engednem.

Van egy csap jobb oldalon, ott le tudod engedni, de valamennyi maradni fog benne, főleg, ha már hidegen csinálod és bezárt a termosztát. Ha a szint jó volt, akkor utána annyit is tölts vissza. Visszatöltés után várd meg, hogy nyisson a termosztát, majd tölts utána. Aztán egy idő múlva, ha már kissé lehűlt, csavard le a kiegyenlítőtartály kupakját, úgy kijön a felesleges levegő amit már kidolgozott a rendszer magából.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Astra555 írta:

Van egy csap jobb oldalon, ott le tudod engedni, de valamennyi maradni fog benne, főleg, ha már hidegen csinálod és bezárt a termosztát. Ha a szint jó volt, akkor utána annyit is tölts vissza. Visszatöltés után várd meg, hogy nyisson a termosztát, majd tölts utána. Aztán egy idő múlva, ha már kissé lehűlt, csavard le a kiegyenlítőtartály kupakját, úgy kijön a felesleges levegő amit már kidolgozott a rendszer magából.

Én hideg motorból 5,5-et tudtam leengedni. Visszatölteni először 2,5-et. Majd 15 perc járatás, és vagy 10 km után került csak vissza a teljes töltet.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Sztaricsnaja írta:

Én hideg motorból 5,5-et tudtam leengedni. Visszatölteni először 2,5-et. Majd 15 perc járatás, és vagy 10 km után került csak vissza a teljes töltet.

Igen, mert miután leeresztetted, csak a kiegyenlítő tartály és a  zárt termosztát közötti részbe tudtál tölteni. Majd miután nyitott a termosztát a víz szépen lefolyt a hűtőhöz is, ezért fért bele utána a többi.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Az utastér ventilátort szedte már szét valaki?

Konkréten kiszedtem, csak a lapátkereket nem jövök rá hogy kell leszedni, hogy a motort ki tudjam húzni a házból. A csapágyakhoz szeretnék hozzáférni. 3 éve elvileg felújították a motort, kicserélték a csapágyakat. De mostanában időnként elkezdett nyikorogni a ventilátor és borzasztó idegesítő

Most az alsó csapágyhoz fértem hozzá. Az kapott friss zsírt, a kommutátor is kapott egy tisztítást. Amúgy könnyedén forog, nem szorul. De a felső csapágyhoz nem férek hozzá. Ha szerencsém van az alsó nyikorgott. Már összeraktam, most nem hallom nyikorogni, de majd figyelem.

Egyébként ha az izzócsere szopás, akkor a ventilátor visszarakása über-szopás! :) Már nyáron is szívtam vele, mikor a zsalut csináltam, de azóta elfelejtettem, hogy nem mindegy milyen sorrendben rakja vissza az ember a csavarokat. A belsőkkel kell kezdeni, különben esélytelen összerakni. Vagy háromszor fölraktam, levettem, mire rájöttem a helyes sorrendre. Mindig a legutolsó csavar nem akart a helyére menni. De a csúszósarukat visszarakni se semmi. Tapogatva lehet megtalálni a helyüket, mert belátni esélytelen. De még a kézzel tapogatáshoz is irdatlan szűk a hely. Attól féltem, hogy majd nem tudom visszarakni és le kell vennem a szélvédő előtti műanyagot, hogy lássak valamit, de szerencsére simán visszaraktam.

Ha már úgy is ott szereltem, kicseréltem a pollenszűrőt is. Ebben már olyan gyakorlatom van, hogy elsőre a helyére ment a szűrő és kb 5 perc alatt megvoltam vele. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Sajnos a klima az idén télen is elengedte a gázt, de nem találjuk hol. Pedig meg volt "festve". Tavaly már végigcsináltam, 2 szerelőnél is jártam, mind a kettő mást mondott. Az első azt mondta hűtőt kell cserélni, bár a lámpa és a spray sehol nem mutatott lyukat. A második azt mondta semmi baja, talán valamelyik tömítés elöregedett. Majd feltöltöttem és egész nyáron jó volt. Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogy lehetne a hiba forrását megkeresni ? Vagy olcsóbb évente feltölteni ?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
5 órája, Zsolti25 írta:

Tud valaki egy megbízható (nem lehúzós) klímaszerelőt Bp-en ? Aki ránéz az autóra és nem egyből azzal kezdi, hogy hűtő és kompresszor csere.

 

Szia! Nagyon régen (2011.) jártam náluk, de normálisak voltak: http://www.primaklima.hu/

B Vectrámban egy kisebb baleset után ment el a gáz. 2x töltötték fel, de kb. pár napig bírta. Utána itthon egy dilettáns klímás foglalkozott vele, cseréltetett velem klímakompresszort, de úgysem találta a szivárgást. Már a műszerfalat akarta lebontani, amikor bedurrant az agyam és ide elvittem. Ránéztek, és 1 perc múlva mondták, hogy szerezzek egy nyomáskapcsolót. Az kb. 7 ezrembe fájt, meg a feltöltés ára. Másfél hónap múlva ugyan eladtam az autót, de ugyanúgy működött a klíma.:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Zsolti25 írta:

Tud valaki egy megbízható (nem lehúzós) klímaszerelőt Bp-en ? Aki ránéz az autóra és nem egyből azzal kezdi, hogy hűtő és kompresszor csere.

 

Pont ma jártam egynél ajanlasra a Gyömrői 125. Címen. Megmérte a nyomást, a hőmérsékleteket és mivel teendőt nem talált fizetséget sem akart kérni a munkáért. Szerintem ez ritka manapság.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 04. at 18:34, kisp113 írta:

Pont ma jártam egynél ajanlasra a Gyömrői 125. Címen. Megmérte a nyomást, a hőmérsékleteket és mivel teendőt nem talált fizetséget sem akart kérni a munkáért. Szerintem ez ritka manapság.

Pár éve a Pestlőrinc és Kispest határában lévő Méta utcában egy gumisnál jártam. Klímatöltéssel és egyszerűbb klímajavítással is foglalkoznak és mivel pont nem ment a klímám, megkértem, hogy nézzenek rá. Megmérték a nyomást, fullig volt. Mérték a hőmérsékletet, semmit nem hűt. Nézték a klímakompresszort, el se indul. Kiderült egy másik balfarok szervizben szrelés közben elvágták a klímakompresszor kuplungjának a vezetékét.

Itt a klímásnál egy forintot nem fogadtak el érte, pedig foglalkoztak vele.

De hasonlóan jártam ugyan itt, mikor az egyik kerékből vetettem ki a nyomásszenzort, hogy tudjam milyet kell rendelni. Igaz ez 2 perc volt, míg kikapták belőle, de szintén nem kértek érte semmit.

 

Volt már a másik véglethez is szerencsém. Amikor szó szerint csak ránéztek az autóra és máris 10.000Ft-ról indult a számla.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
13 perce, opelesjocco írta:

Hello! Szerintetek erdemes bontott klimakompresszort venni vagy inkabb felujitani? Es  Szabolcs megyeben tud valaki kompresszor felujitassal foglalkozo valakit?

 

Bárdihoz beviszed a kibontott kompresszort és kapsz helyette egy felújítottat garanciával (Elstock ha jól emlékszem). Ha előbb elhozod a felújítottat ott kel hagyni letétben x ezer forintot, amit akkor kapsz vissza, ha a kiszereltet beviszed. Unix ugyanígy. Ennél nincs egyszerűbb megoldás. Szerintem.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem nem Opel specifikus, azért ebbe a fórumba írok, mert H Astra talán több van automata klímával, mint G, és talán nem olyan új típusú mint a J-K-ban. Szóval akinek automata klíma van, folyamatosan használjátok automata módban? Nekem az OFF Scenicemben ON az van, klímástól azt az infót kaptam, hogy automata állásban folyamatosan megy a kompresszor is, csak a beállított hőmérsékletnek megfelelően keveri ki a befújt levegőt. Az újabbakban állítólag valami szeleppel van megoldva a "ki-be kapcsolás", de tulajdonképpen folyamatosan megy a kompresszor, még ha ki is kapcsoljuk a klímát (míg én az AC gombbal ki tudom kapcsolni). Munkába járáshoz 2x3 km utat teszek meg, azt vettem észre, hogy reggel oda útban még nem kapcsol be a klíma (nem világít az AC felirat), hazafele viszont általában már igen (múltkor 16 fokos külső hőmérséklet esetén is). Mivel ilyen távon be se melegszik a motor, nem tudom nem árt-e neki, elvégre ennyit bőven meglehet tenni a legnagyobb melegben is klíma nélkül, lehúzott ablakkal, ráadásul a fogyasztást is növeli. Mi a véleményetek erről?

Link to comment
Megosztás:

18 órája, retfirD írta:

Sziasztok! A kérdésem nem Opel specifikus, azért ebbe a fórumba írok, mert H Astra talán több van automata klímával, mint G, és talán nem olyan új típusú mint a J-K-ban. Szóval akinek automata klíma van, folyamatosan használjátok automata módban? Nekem az OFF Scenicemben ON az van, klímástól azt az infót kaptam, hogy automata állásban folyamatosan megy a kompresszor is, csak a beállított hőmérsékletnek megfelelően keveri ki a befújt levegőt. Az újabbakban állítólag valami szeleppel van megoldva a "ki-be kapcsolás", de tulajdonképpen folyamatosan megy a kompresszor, még ha ki is kapcsoljuk a klímát (míg én az AC gombbal ki tudom kapcsolni). Munkába járáshoz 2x3 km utat teszek meg, azt vettem észre, hogy reggel oda útban még nem kapcsol be a klíma (nem világít az AC felirat), hazafele viszont általában már igen (múltkor 16 fokos külső hőmérséklet esetén is). Mivel ilyen távon be se melegszik a motor, nem tudom nem árt-e neki, elvégre ennyit bőven meglehet tenni a legnagyobb melegben is klíma nélkül, lehúzott ablakkal, ráadásul a fogyasztást is növeli. Mi a véleményetek erről?

Az enyémben is automata klíma van ha bekapcsolva hagyom leállításkor, akkor a következő indítás után automatikusan beindul kivéve ha a kinti hőmérséklet X fok alatt van (X= 6?). Szerintem a reggeli "odaútban" nálad ezért nem kapcsol be.

Akkor is beindul ha bekapcsolom az első ablak párátlanítás funkciót.

Általában a motor leállítása előtt le szoktam kapcsolni pont azért, hogy másnap a hideg motort ne terhelje azonnal.

Link to comment
Megosztás:

Tönkre ment még tavaly a belső keringetés állító lamella, így most fixen nyitott állapotban van, azaz nem lehet belső keringetésre kapcsolni. Ettől függetlenül lehet klímát tisztítani házilag? Úgy értem, hogy az aerosol-os tisztítóknál kell a belső keringetés...

Vagy esetleg klímaszerelő szétszereléssel hozzáfér azokhoz a részekhez, amiket egyébként tisztítani kéne?

Link to comment
Megosztás:

35 perce, pjotr írta:

Tönkre ment még tavaly a belső keringetés állító lamella, így most fixen nyitott állapotban van, azaz nem lehet belső keringetésre kapcsolni. Ettől függetlenül lehet klímát tisztítani házilag? Úgy értem, hogy az aerosol-os tisztítóknál kell a belső keringetés...

Vagy esetleg klímaszerelő szétszereléssel hozzáfér azokhoz a részekhez, amiket egyébként tisztítani kéne?

A tisztításhoz úgyis ki kell venned a kesztyűtartót és a pollenszűrőt. Ha meg már úgyis bemásztál valamivel támaszd meg a külső/belső keringető terelőlapját és kész. (én akkor már egyből meg is javítanám ...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.