Jump to content
forumadmin

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer

Recommended Posts

14 órája, koco írta:

A kolléga azt írta, hogy hideg a (fűtő)radiátora, miközben a motor üzemmeleg. A klímabox direktben nem szabályozza a radiátorba keringő vizet (sőt, szerintem egyáltalán nincs szabályozva, ezt jó lenne megtudni).  Így vagy úgy, a radiátort kellene felmelegíteni: előtte esetleg hibás szabályzó szelep, dugulás, levegős rendszer.

Kíváncsi vagyok a megoldásra.

3 órája, csaba66 írta:

Ugy tunik, valoban nincs semmi szabalyozas (szelepet sem latok, nem tudom, az alatt mit ertesz), tehat ha a radiator hideg, akkor egyertelmu, hogy valamilyen dugulas miatt nem kering benne a viz.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/173,168/

A fenti linken a 7X a radiator, itt pedig a hozza meno (motor tipusonkent valtozoan cifra) csovek lathatok:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/179/

Le kell kotni a csoveket, es atfujni a radiatoron. Ha ott nincs dugulas, akkor a csovekben, vagy esetleg a blokkban kell legyen.

Mivel hirtelen allt elo ez az allapot, valamilyen elszabadult alkatresz blokkolhatja az utat. A vizpumpan es a termosztaton kivul mas nem nagyon van a vizkorben, igy ezekrol torhetett le valami, vagy esetleg szereles kozben pottyant be.

Eleg kinos ugynek tunik... De remelhetoleg a radiatorban van a bibi, mert gondolom, ott van a legszukebb keresztmetszet.

Az adott típust nem ismerem, de ha a légelosztó dobozban egymás felett van a radiátor és a klíma hőcserélője, akkor a radiátort egy csappal elzárja a bekapcsolt klíma hiszen amúgy a hideg ellen dolgozna a meleg hűtőfolyadék. Pölö B corsánál ez a vákumos csap a váltó felett van,ha valamiért nem vált át akkor nem kering a radiátorban a hűtőfolyadék, a bemenő cső hideg a kimenő enyhén langyos, mert a vízpumpára visszatérő cső egy kicsit belenyomja ide is a vizet, de keringés és így fűtés  nincs. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Az adott típust nem ismerem, de ha a légelosztó dobozban egymás felett van a radiátor és a klíma hőcserélője, akkor a radiátort egy csappal elzárja a bekapcsolt klíma hiszen amúgy a hideg ellen dolgozna a meleg hűtőfolyadék. Pölö B corsánál ez a vákumos csap a váltó felett van,ha valamiért nem vált át akkor nem kering a radiátorban a hűtőfolyadék, a bemenő cső hideg a kimenő enyhén langyos, mert a vízpumpára visszatérő cső egy kicsit belenyomja ide is a vizet, de keringés és így fűtés  nincs. 

Nekem is ez tunne logikusnak, de barhol is keresem, nem latok semmilyen, a vizet elzaro szerkezetet.

Csak mindenfele legterelok vannak, igy a futes intenzitasat a radiatoron atkuldott, es az azt megkerulo levego aranyaval lehet szabalyozni. Amikor nincs futes, akkor az osszes levego a kerulo uton megy, ami furcsa, de elvileg mukodokepes megoldas.

Es igy nincs futescsap, ami csopogne, mint a Zsigulikban :)

Nem tudom garantalni, hogy igy van, de eddig minden jel erre mutat. Ezt tamasztja ala az is, hogy ha feltekerem a homersekletet, azonnal jon a meleg, ami a csapos rendszernel nem lenne igy, hiszen ido, amig bejut a meleg viz a radiatorba, az atmelegszik, stb. 

Módosítva : csaba66

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, csaba66 írta:

Nekem is ez tunne logikusnak, de barhol is keresem, nem latok semmilyen, a vizet elzaro szerkezetet.

Csak mindenfele legterelok vannak, igy a futes intenzitasat a radiatoron atkuldott, es az azt megkerulo levego aranyaval lehet szabalyozni. Amikor nincs futes, akkor az osszes levego a kerulo uton megy, ami furcsa, de elvileg mukodokepes megoldas.

Es igy nincs futescsap, ami csopogne, mint a Zsigulikban :)

Nem tudom garantalni, hogy igy van, de eddig minden jel erre mutat. Ezt tamasztja ala az is, hogy ha feltekerem a homersekletet, azonnal jon a meleg, ami a csapos rendszernel nem lenne igy, hiszen ido, amig bejut a melegviz a radiatorba, az atmelegszik, stb. 

G astránál ugye közvetlenül a radiátor mögött van kibontott radiátor képein látszik, de a H-nál nem látok ilyen csak a két csonk van. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 01. 13. at 8:16, csaba66 írta:

Ugy tunik, valoban nincs semmi szabalyozas (szelepet sem latok, nem tudom, az alatt mit ertesz), tehat ha a radiator hideg, akkor egyertelmu, hogy valamilyen dugulas miatt nem kering benne a viz.

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/173,168/

A fenti linken a 7X a radiator, itt pedig a hozza meno (motor tipusonkent valtozoan cifra) csovek lathatok:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/179/

Le kell kotni a csoveket, es atfujni a radiatoron. Ha ott nincs dugulas, akkor a csovekben, vagy esetleg a blokkban kell legyen.

Mivel hirtelen allt elo ez az allapot, valamilyen elszabadult alkatresz blokkolhatja az utat. A vizpumpan es a termosztaton kivul mas nem nagyon van a vizkorben, igy ezekrol torhetett le valami, vagy esetleg szereles kozben pottyant be.

Eleg kinos ugynek tunik... De remelhetoleg a radiatorban van a bibi, mert gondolom, ott van a legszukebb keresztmetszet.

Sziasztok!

Visszatértem! Ma elhoztam az autót a szerelőtől, továbbra sincs fűtés (-150.000ft eddig a négy szerelő) a fűtőradiátor vatta új (Nissin) minden atnezve atfújkálva, dugulás nincs hengerfej ujra szétszedve, köszörülve, minden ok csodaszépen dorombol a motor!(Azért is döntöttem az újbóli hengerfej szétszedés mellett mert co2-t mértek teszterrel a tágulási tartályban, ellenben a szétszedéskor nem volt erre utaló nyom a hengerfejen, és nem fogyott sem az olaj sem pedig a víz). Most nem lett mérve! Tágulási tartályról üzemmeleg állapotban ha leveszem a sapkát nincs szisszenés! Kapott új kupakot, az sem oldotta meg, továbbá ki lett cserélve a hőmérséklet jeladó. Valamiért a melegvíz nem kering be a fűtőradiátorba ( lehet azért nem tudja megforgatni a vizet a pumpa mert nincs nyomás a hűtővíz rendszerében????) de hol megy el? Új a tartály is (topran). Utastér hőfok jeladot írta valaki, merre van? 

Köszönök minden ötletet!

Bálint

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
47 perce, bwin írta:

Visszatértem! Ma elhoztam az autót a szerelőtől, továbbra sincs fűtés (-150.000ft eddig a négy szerelő) a fűtőradiátor vatta új (Nissin) minden atnezve atfújkálva, dugulás nincs hengerfej ujra szétszedve, köszörülve, minden ok csodaszépen dorombol a motor!(Azért is döntöttem az újbóli hengerfej szétszedés mellett mert co2-t mértek teszterrel a tágulási tartályban, ellenben a szétszedéskor nem volt erre utaló nyom a hengerfejen, és nem fogyott sem az olaj sem pedig a víz). Most nem lett mérve! Tágulási tartályról üzemmeleg állapotban ha leveszem a sapkát nincs szisszenés! Kapott új kupakot, az sem oldotta meg, továbbá ki lett cserélve a hőmérséklet jeladó. Valamiért a melegvíz nem kering be a fűtőradiátorba ( lehet azért nem tudja megforgatni a vizet a pumpa mert nincs nyomás a hűtővíz rendszerében????) de hol megy el? Új a tartály is (topran). Utastér hőfok jeladot írta valaki, merre van? 

A hofok jelado nem erdekes, ha a radiator sem meleg.

Annak mindenkeppen erdemes utanajarni, hogy miert nincs nyomas, bar az annyira nem befolyasolja a vizpumpat szerintem. 

Magat a pumpat neztetek? Lehet, hogy el van torve, es bent nem forog...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.