Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,
újabb hosszú téma. :) Két dolgot szeretnék megoldani, lehetőleg egyszerűen: Az egyik a motor vízhő kijelzés, a másik a navigáció. GID kijelzőm van cd30mp3-mal és végigpörgettem már a legtöbb ötletet a témában. Navigációra:

1) CID kijelző + minimum DVD70navi. Vagyis 150-160e Ft ráfordítás, cserébe kapok egy mai szemmel gyenge felbontású színes kijelzőt egy olyan navigációval, amihez nincs hivatalos frissítés és nem tud forgalom adatokat. Súlyosbító tényező, hogy pezsgő belső van, nehéz találni ilyen előlapot. Ami miatt jó, hogy ez gyári megoldás és sokkal szebben szól, mint a cd30, de ennyit nekem nem ér (inkább ülésekbe fektetem ezt a pénzt :-P)

2) Gyári helyre Android rádió Kínából. Ez kb 130e Ft, nem szól jól és mivel lent van a rádió helye, a navira lefelé kellene pillantgatni. Előny, hogy futnak rajta az Android app-ok.

3) A GID kijelző elé lehet szerkeszteni egy kis tartót, amibe belerakható pl. egy 8 collos tablet, amin szintén elfut minden Android cucc és a "jó" helyen van, nem kell lefelé bámulni. A hátrány, hogy szem előtt lóg a kábel, nem látni a fogyasztást, órát, az éppen lejátszott számot és ha kiír valamilyen figyelmeztetést. Esztétikailag nem rossz, kiszedhető, visszaalakítható. Egy ilyen tabletet 20e Ft körül meg lehet venni. Sajnos viszont nem lehet csak úgy bent hagyni a kocsiban, hiszen nem tartozék és könnyű kikapni.

4) A legolcsóbb természetesen a mobiltelefon konzol + mobil, ami mindig kéznél van. Nekem a légbeömlő rácsra helyezhető tartó nem akart felmenni, ablakra cuppanthatósat meg nem szeretnék, de nyilván pár ezresből megoldható. Szintén ronda a kábelerdő, de kéznél van, olcsó és könnyen kiszedhető.

A hűtővíz hőmérsékletre a CID kijelzőnél egy Autotool X50-et vagy a Pappas comfort modult is lehet használni. Mindkettőt próbáltam, az Autotool nekem nem tetszik, tákolásnak tűnik az eltérő kijelző a műszerfalon, a Pappas-szal csak annyi a baj hogy a hőfokkal valami mást kitakarok (alul középre rakja ki), vagy tehetem a kihangosító fülecskéjére a menüben, akkor viszont nem látom folyamatosan. 

Android vackokra van az ELM327 vagy hasonló can-bus holmi, és a Torque, így a navi mellett látható lenne ez is. A fogyasztás is kitehető, sőt Androidról mehetne a zene is, vagyis csak a figyelmeztető üzeneteket nem látnám (ami viszont jó lenne).

Eddig a 3-as módszeren gondolkodtam. Van ELM327, legolcsóbb lenne egy tablet-et venni, a tablet konzolt már megfaragtam, nagyobb a kijelző mint egy mobilnál, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó módszer és nem próbáltam hosszú távon, hogy van-e hátránya.

Kinek mi a véleménye, mit használtok vagy mit terveztek erre?

Köszi szépen,

Imre

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre75 írta:

Két dolgot szeretnék megoldani, lehetőleg egyszerűen: Az egyik a motor vízhő kijelzés, a másik a navigáció.

Mennyit hasznalnad ezeket?

A hofokot anno en is fontosnak hittem, de amiota tobb modon is meg tudom nezni, azota mar nem izgat annyira :) Ha pedig valamiert eppen kell, ott a "titkos" menu...

GPS: mivel se taxis, se futar nem vagyok, az se kell tul gyakran; a dugo elkerulo funkcio eseteg jo lenne, de az pl. a gyariban nincs.

Szerintem a legjobb modszer egy korrekt, biztos telefon rogzites, aztan azon van GPS es hofok is (Bluetoothos ELM kutyurol). Kabel se kell hozza, ha kocsin kivul toltod.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, csaba66 írta:

amiota tobb modon is meg tudom nezni, azota mar nem izgat annyira :)

És mi az a több mód? Minden érdekel. :) Én is az ELM + telefont tartom a legolcsóbb megoldásnak, hiszen nekem már csak egy telefon tartó kell. Csak a telefon tartó elég ronda, amikor nincs benne a telefon.

@Zsolti25: A tabletet nem hagynám benn állandóra. A rögzítést egyszerű becsúsztatós módszerrel találtam ki, bármikor kiszedhető. Ilyen esetekben (illetve ha idegen helyen, utcán vagyok...) kivehető. Persze megint jön a kérdés, hogy akkor hova tegyem, azt nem lehet zsebrevágni, mint egy telefont stb.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Imre75 írta:

És mi az a több mód? Minden érdekel. :) Én is az ELM + telefont tartom a legolcsóbb megoldásnak, hiszen nekem már csak egy telefon tartó kell. Csak a telefon tartó elég ronda, amikor nincs benne a telefon.

Szerintem mindegyiket ismered :) Titkos menu, ELM327, Opcom. A Saxonal ezzel szemben nulla (altalam is elerheto) modszer van, megis mukodik, par napja ment bele a 250ezer :)

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎08‎.‎30‎. at 14:37, Imre75 írta:

 Két dolgot szeretnék megoldani, lehetőleg egyszerűen: Az egyik a motor vízhő kijelzés, a másik a navigáció.

Szia!

Én is ezem agyalok, találtam is egy lehetőséget, csak nem tudom milyen lehet a hangminőség, és élőben hogy néz ki a GID-et tartó egység.

 https://www.seicane.com/inch-oem-android-radio-capacitive-touch-screen-for-2006-2011-opel-astra-h-support-3g-wifi-bluetooth-gps-navigation-system-tpms-dvr-obd-ii-aux-headrest-monitor-control-video-rear-camera-usb-sd-s082610

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kombitomi írta:

Én is ezem agyalok, találtam is egy lehetőséget, csak nem tudom milyen lehet a hangminőség, és élőben hogy néz ki a GID-et tartó egység.

 https://www.seicane.com/inch-oem-android-radio-capacitive-touch-screen-for-2006-2011-opel-astra-h-support-3g-wifi-bluetooth-gps-navigation-system-tpms-dvr-obd-ii-aux-headrest-monitor-control-video-rear-camera-usb-sd-s082610

Arrol melyen hallgatnak, mi van az eredeti kijelzon talalhato adatokkal, igy valoszinuleg semmi. Pedig kormanyrol valo vezerelhetoseget irnak, vagyis rajta kell legyen a kutyu a CAN buszon, csak eppen a sw fejlesztesbol maradt ki az a resz, ami az informaciok megjelenitesehez kellene.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, csaba66 írta:

Arrol melyen hallgatnak, mi van az eredeti kijelzon talalhato adatokkal, igy valoszinuleg semmi. Pedig kormanyrol valo vezerelhetoseget irnak, vagyis rajta kell legyen a kutyu a CAN buszon, csak eppen a sw fejlesztesbol maradt ki az a resz, ami az informaciok megjelenitesehez kellene.

Találtam róla működés közben egy videót, csak itt BID van berakva a rádió helyén kiképzett rekeszbe.

 

Link to comment
Megosztás:

Ja, az nem esett le, hogy megmarad az eredeti kijelzo is :) A hutoraccsal ellatott muanyag dobozbol egy zart fem ketrecbe teszik at, ami nem okvetlenul praktikus, tovabba kerdes, mi fogja helyettesiteni az eredeti radio settings gombjat, ami a titkos menuhoz kell.

Szoval izles es batorsag kerdese, mert a "hogy szol" mellett mas buktatok is lehetnek benne, es annyira azert nem olcso, hogy proba, szerencse, max. megy a kukaba :)

A korrekt dolog egy uj kijelzo lenne, az eredeti radiot megtartva, es egy kis PC, ami meg tudna jeleniteni az osszes, korabban kiirt adatot es persze adna melle mindenfele uj funkciokat, aminek csak a programozas, illetve a berakott kiegeszito kutyuk szabnanak hatart. De valamiert nem ebbe az iranyba mentek a fejlesztok, es ez valoszinuleg nem is fog mar valtozni, ahogy oregszik a H Astra...

Majd a villanyautokban (es nyilvan az ujabb, nem villanyokban is) mar minden ott lesz a beepitett kijelzon :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

van egy astra h gtc-m, láttam, hogy volt már szó a gyári szemüvegtartóról, amit a majrévas helyére lehet rakni, viszont arról sehol sem találok infót, hogy felül középre, a világítás mögé beszerelető-e egy ilyen (talán a vectrában láttam ilyen megoldást). Én teljesen hozzá nem értő vagyok :), de úgy látom a helye megvan!

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, yvan írta:

Sziasztok,

van egy astra h gtc-m, láttam, hogy volt már szó a gyári szemüvegtartóról, amit a majrévas helyére lehet rakni, viszont arról sehol sem találok infót, hogy felül középre, a világítás mögé beszerelető-e egy ilyen (talán a vectrában láttam ilyen megoldást). Én teljesen hozzá nem értő vagyok :), de úgy látom a helye megvan!

Köszi.

Tulajdonképp bárhová felszerelhető, de gyári helye a kapaszkodó helyén van, máshová csak "kokányolással" lehet. Láttam már én is, hogy középen a világítás mögötti nagy műanyagra, ahol a tetőablak vezérlő lenne, oda rögzítették fel, ha ügyesen csinálod semmi nem látszik. Viszont én nem látom sok értelmét annak a tartónak, normál napszemüveg nem fér bele, maximum a kis olvasó szemüveg. Persze neked nem tudom mire kell.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Davee írta:

Tulajdonképp bárhová felszerelhető, de gyári helye a kapaszkodó helyén van, máshová csak "kokányolással" lehet. Láttam már én is, hogy középen a világítás mögötti nagy műanyagra, ahol a tetőablak vezérlő lenne, oda rögzítették fel, ha ügyesen csinálod semmi nem látszik. Viszont én nem látom sok értelmét annak a tartónak, normál napszemüveg nem fér bele, maximum a kis olvasó szemüveg. Persze neked nem tudom mire kell.

Na akkor pontosítok, mert ahogy visszaolvastam kicsit tényleg félreérthető volt. :)

Én ilyet szeretnék:

5_1_2.jpg

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Davee írta:

Tulajdonképp bárhová felszerelhető, de gyári helye a kapaszkodó helyén van, máshová csak "kokányolással" lehet. Láttam már én is, hogy középen a világítás mögötti nagy műanyagra, ahol a tetőablak vezérlő lenne, oda rögzítették fel, ha ügyesen csinálod semmi nem látszik. Viszont én nem látom sok értelmét annak a tartónak, normál napszemüveg nem fér bele, maximum a kis olvasó szemüveg. Persze neked nem tudom mire kell.

Ja én is így jártam:(

Link to comment
Megosztás:

18 órája, yvan írta:

Na akkor pontosítok, mert ahogy visszaolvastam kicsit tényleg félreérthető volt. :)

Én ilyet szeretnék:

5_1_2.jpg

Hát hackelnem kellett, hogy lássam a képet :D

Na ezt nem írtad elsőnek, ilyen nem volt Astra-ban ezért alapból nem is erre gondoltam.

Mérd meg a mélységét a doboznak, utána a tető részen a műanyagnál, ha kiadja simán bemehet, csak ki kell vágnod a helyét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik lány ismerősömnek van egy 1.7 GTC-je. Viszonylag sokat közlekedem én is vele és azt vettem észre, hogy mindkettő ablak leengedéskor hozzáragad a belső vízlehúzó gumihoz. A jobb oldalon ablakkal együtt le is megy, majd ha kicsit feljebb húzom az ablakot akkor visszaugrik a helyére. Egyértelműen látszik, hogy ráragad az üvegre valami, ebből következik, hogy ha hideg van, akkor semmi baj nincsen, de amint a nap megsüti kicsit, már rossz lesz. Próbálok valami képet is csinálni róla, de egyébként csak azt szeretném megtudni, hogy találkozott e már valaki ilyenne... Fura egy anomália, sehol se találkoztam még ilyennel!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, ToKa94 írta:

Tudnátok olyanba segíteni hogy kompletten a szivargyújtó, hamutartót hol tudnék interneten venni? Eltört a kis fedél plusz a szivargyujto nem igazán működik. Sehol se találtam..

Le kell szokni a dohanyzasrol :)

http://opelcentrum.hu/aruhaz/karosszeria/boritasok/hamutarto-muszerfalba-opel-astra-h

Amugy feltetelezhetoen bontoban kisse olcsobb; valoszinuleg nem a legkurrensebb cikkek koze tartozik :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Le kell szokni a dohanyzasrol :)

http://opelcentrum.hu/aruhaz/karosszeria/boritasok/hamutarto-muszerfalba-opel-astra-h

Amugy feltetelezhetoen bontoban kisse olcsobb; valoszinuleg nem a legkurrensebb cikkek koze tartozik :)

Dohányzom bár az autóba nem :) a szivargyújtó lötyög kicsit nem tudom mit csinálhatott vele az előző tulaj :)

Köszi a választ, az a baj hogy Ausztriába élek azon belül pedig egy olyan helyen ahol a bontó szót nem is ismerik :D 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.