Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Levenni a váltógombot segített a videó, de nekem csak váltószoknyám van és a régi szeretném lecserélni.

Szét is szedtem, de összerakni nem tudom. :)

Csak szoknyát cserélt már valaki?

Üdv!

O

Bocs, nem ezt a videót akartam belinkelni. Van egy olyan is, amin cserél. ;) :D

Ezt akartam:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2011-es évjáratú H astra caravan-om van. Fiatal kora ellenére a csomagtartó rolló nem akad meg, folyton visszaugrik. Nem látok rajta jelentős kopást, ezért ötletem sincs hogyen lehetne megjavítani, vagy hogy egyáltalán mi a gond vele.

Találkozott már valaki hasonló problémával, mert elméletileg ez egy típushiba. Illetve jól jönne valami tanács a probléma megoldása érdekében.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2011-es évjáratú H astra caravan-om van. Fiatal kora ellenére a csomagtartó rolló nem akad meg, folyton visszaugrik. Nem látok rajta jelentős kopást, ezért ötletem sincs hogyen lehetne megjavítani, vagy hogy egyáltalán mi a gond vele.

Találkozott már valaki hasonló problémával, mert elméletileg ez egy típushiba. Illetve jól jönne valami tanács a probléma megoldása érdekében.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Volt ilyen problémám.

Az én rolóm így néz ki:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/rolo/2013-05-09%2013.31.13.jpg

Ráadásul a kis karom sem "jön ki" annyira, hogy jól beakadna.

Nos én úgy oldottam meg, hogy a horony végén, ahol már beakadna a roló, a felső részére

ragasztottam szövetszalagot (olyan, mint a szig. szalag, csak szövetből).

Több rétegben, míg jó nem lett. Kívülről nem látszik.

Itt egy kép, remélem segít:

javitas.jpg

A piros a szövetszalag. A szürke a roló karmos része.

Így mikor kihúzod a rolót, a szalag kicsit nyomja lefelé és nem fog kiakadni.

Nekem is ki-kiakadt egy-egy döccenő után.

Remélem érthető. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Volt ilyen problémám.

Az én rolóm így néz ki:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/rolo/2013-05-09%2013.31.13.jpg

Ráadásul a kis karom sem "jön ki" annyira, hogy jól beakadna.

Nos én úgy oldottam meg, hogy a horony végén, ahol már beakadna a roló, a felső részére

ragasztottam szövetszalagot (olyan, mint a szig. szalag, csak szövetből).

Több rétegben, míg jó nem lett. Kívülről nem látszik.

Itt egy kép, remélem segít:

javitas.jpg

A piros a szövetszalag. A szürke a roló karmos része.

Így mikor kihúzod a rolót, a szalag kicsit nyomja lefelé és nem fog kiakadni.

Nekem is ki-kiakadt egy-egy döccenő után.

Remélem érthető. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi kipróbálom, még annyi észrevétel a korábbihoz képest, hogy a kis karom ami beakad, a roló végén található foggantyú lefelé történő tolásával húzódik vissza. Én úgy látom hogy a foggantyú súlya miatt a karom egy keveset visszahúzódik, többek között emiatt is könnyebben kiakad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kormány kapcsoló keret vagy betét, nem tudom mi a helyes megnevezés.

A bal oldalimról lekopott a festék, ezért rendeltem neten egyet, de nem pont ugyanolyan, mint az enyém.

A száma alapján a Google azt mondja, hogy Astara H / Zafira B-hez való.

Itt van 3db kép.

https://www.dropbox.com/sh/9nh3gfswxhpnjjp/AABkxkFb48VshtiEMw0kW1Gea?dl=0

A bal oldali, amit rendeltem, a jobb a sajátom.

A rendelt GM száma: 13126750

A sajátomé: 13234174

A rendeltbe pattintva, fülekkel rögzül a kapcsoló,

a sajátomba 2db kis csavarral.

El szeretném adni, de nem tudom ezek után, hogy milyen kocsiba való.

Találkozott már valaki ilyennel?

Üdv!

O

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kormány kapcsoló keret vagy betét, nem tudom mi a helyes megnevezés.

A bal oldalimról lekopott a festék, ezért rendeltem neten egyet, de nem pont ugyanolyan, mint az enyém.

A száma alapján a Google azt mondja, hogy Astara H / Zafira B-hez való.

Itt van 3db kép.

https://www.dropbox.com/sh/9nh3gfswxhpnjjp/AABkxkFb48VshtiEMw0kW1Gea?dl=0

A bal oldali, amit rendeltem, a jobb a sajátom.

A rendelt GM száma: 13126750

A sajátomé: 13234174

A rendeltbe pattintva, fülekkel rögzül a kapcsoló,

a sajátomba 2db kis csavarral.

El szeretném adni, de nem tudom ezek után, hogy milyen kocsiba való.

Találkozott már valaki ilyennel?

Üdv!

O

Ebből a szempontból két fajta kapcsoló van.

A tied szerintem delphi gyártmány (rajta kell legyen a kapcsoló egység alján), a másik meg ki tudja (azon nincs gyártó azonosító, csak a GM felirat).

A Delphi-sek csavarosak, a másik fajta pattintós. Mivel elég sok gond volt az eredeti gombokkal (a tekerőről kb. fél év alatt eltűntek a bordák), ezért lehet beszállított váltottak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello!

Van a Caravan-okhoz egy úgynevezett FlexOrgazier tároló rendszer, melyenek alap elemei az oldalsó sínek!

Namármost! Nekem ilyen sínek nincsenek benne. De látok a neten ilyeneket pár ezerért, amikről nem tudom, hogy jók -e az enyémbe! Mármint nem a hossza miatt vagy ilyesmi, hanem azért mert nem tudom be lehet -e szerelni? Az enyémben lévő műanyag takaró elemet kiszedem és ezeket a síneket oda felcsavarozom, vagy komplett oldalsó kárpitot kell cserélnem? Ismeritek ezeket a síneket?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Van a Caravan-okhoz egy úgynevezett FlexOrgazier tároló rendszer, melyenek alap elemei az oldalsó sínek!

Namármost! Nekem ilyen sínek nincsenek benne. De látok a neten ilyeneket pár ezerért, amikről nem tudom, hogy jók -e az enyémbe! Mármint nem a hossza miatt vagy ilyesmi, hanem azért mert nem tudom be lehet -e szerelni? Az enyémben lévő műanyag takaró elemet kiszedem és ezeket a síneket oda felcsavarozom, vagy komplett oldalsó kárpitot kell cserélnem? Ismeritek ezeket a síneket?

én is utólag szereltem be az egyiket a 4 ből, hogy legyen mire szatyrot aggatni.

Csak felcsavarod és kész(lemezanya és m5x20 süllyesztett fejjel kell külön!)

Hol lehet kapni parezerert?

Link to comment
Megosztás:

én is utólag szereltem be az egyiket a 4 ből, hogy legyen mire szatyrot aggatni.

Csak felcsavarod és kész(lemezanya és m5x20 süllyesztett fejjel kell külön!)

Hol lehet kapni parezerert?

Pélául itt:

http://www.autoalkatresz.hu/auto-karosszeria_utaster/egyeb_alkatreszek/opel-astra-h-csomagteri-sinek-1229841

de lehet, hogy már nem aktív a hivatkozás!

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem haragítok magamra senkit, de nekem átkozottul kényelmetlen ennek a kocsinak az ülése! Bár lehet Én vagyok ilyen amorf!

Nos ebből kifolyólag érdekelne, hogy valami jobbra ki lehet -e ezeket cserélni akadálymentesen?

Semmi elektromos motoros kütyü nem feltétel, csak a jó öreg manuális!

Olyanra gondolok, amely mondjuk deréktámaszos és oldal tartása is kedvezőbb! Melyik opelből nézzek ebbe ülést? Melyikből passzol bele?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok,
 
A segítségeteket szeretném kérni.
 
Tapasztalt már valaki olyat,hogy az utastérben jobb oldalról valahol középen vagy hátul olyan hangot hallok pl. egy élesebb kanyarodás vagy pl. villamos síneken történő áthajtás közben,mintha egy fém lemez nem lenne rögzítve és rezegne zörögne.Korábban már szervizben lebontották az utas oldali első ajtó kárpitját,de nem találtak semmit.
Esetleg valami ötlet valakinek?
 
Nagyon szépen köszönöm megtisztelő segítségeteket.
 
Üdvözlettel:Szabi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
 
A segítségeteket szeretném kérni.
 
Tapasztalt már valaki olyat,hogy az utastérben jobb oldalról valahol középen vagy hátul olyan hangot hallok pl. egy élesebb kanyarodás vagy pl. villamos síneken történő áthajtás közben,mintha egy fém lemez nem lenne rögzítve és rezegne zörögne.Korábban már szervizben lebontották az utas oldali első ajtó kárpitját,de nem találtak semmit.
Esetleg valami ötlet valakinek?
 
Nagyon szépen köszönöm megtisztelő segítségeteket.
 
Üdvözlettel:Szabi

Nagyon rázós úton, vagy hirtelen nagy huplinál nálam is szokott lenni hasonló. De máshonnan hallom és más jellegű a hang. A kormány mögül hallom és mintha valami tompa műanyag csapódna a kormányrúdra. Még mintha éreznék is ilyenkor egy kis ütést a kormányon.

Mindig ilyen volt, rosszabb nem lett, eddig semmilyen problémát nem okozott, úgyhogy nem foglalkoztam vele. De lehet ez más, mint nálad.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez más jelenség,mert ez nálam is megvan a kormánnyal kapcsolatban.Hangja nincs,de az ütést vagy lógást a kormányon én is érzem.Ez mondjuk megnyugtat egy picit,hogy ebben az esetben valószínűleg valami típushibáról van szó és nem egyedei eset nálam.Mármint a kormányos dolog.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez más jelenség,mert ez nálam is megvan a kormánnyal kapcsolatban.Hangja nincs,de az ütést vagy lógást a kormányon én is érzem.Ez mondjuk megnyugtat egy picit,hogy ebben az esetben valószínűleg valami típushibáról van szó és nem egyedei eset nálam.Mármint a kormányos dolog.

Szerintem nézz szét körül rendesen, mielőtt szétkapnád. Rám egyszer frászt hozott az üres energiaitalos doboz, bizonyos fordulatnál szépen tud rezegni. :-) Másik cartárs meg már majdnem szétbontotta az autót, mire megtalálta az érmét, ami zörgött. :-)

Hátulra ültess be valakit, aztán úgy könnyebb lesz lokalizálni a zaj forrását.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!
Nem rég lettem Astra H Caravan tulaj. A két első ülés annyira alap, hogy még emelési lehetőség sincs benne (ez nagyon gagyi az opeltől!), van valakinek ötlete hogy:
   - hogyan lehet kiszerelni a két első ülést?
   - utólagos magasítót lehet e beletenni?
   - ha más megoldás nincs akkor az alváz és az ülés váza közzé teszek zártszelvényt, ez kivitelezhető valahogy?

Zoli

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, ladanyizo írta:

Üdv!
Nem rég lettem Astra H Caravan tulaj. A két első ülés annyira alap, hogy még emelési lehetőség sincs benne (ez nagyon gagyi az opeltől!), van valakinek ötlete hogy:
   - hogyan lehet kiszerelni a két első ülést?
   - utólagos magasítót lehet e beletenni?
   - ha más megoldás nincs akkor az alváz és az ülés váza közzé teszek zártszelvényt, ez kivitelezhető valahogy?

Zoli

Cserélj ülést, olyanra, amin van magasságállító! Bontóban talán akad. Az egy dolog, hogy a tiédbe az első tulaj a legalapabb ülést rendelte, de ha akarod üléscserével halmozhatod is az élvezeteket gyári kartámasszal, gerinctámasszal, combtámasszal, Recaro sport üléssel, bőrkárpittal, ülésfűtéssel, stb.

Egyszerűbb és jobb megoldásnak tartom a komplett cserét, mint barkácsolni vele.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Magát az ülést mindössze négy csavar tartja, előtte az öv alsó csatlakozási pontját és az elektromos csatlakozást kell oldani (akkusaru levétel javasolt). Bontóban a komplett ülés 15-25 eFt között mozog, célszerű a tieddel egyező huzatú, de a magasságállítás mellett dönthető ülőlapos, deréktámaszos (kisebb csoda estén könyöklős) darabot keresni. Nagyon tartósak a huzatok, és szakemberek az erősen szennyezett ülést is újjá tudják varázsolni, szóval a kosz ne rettentsen el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.