Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, Adamkoo07 írta:

Szép napot!

 Van egy Opel Astra H járművem, az előbb kinyitottam a kesztyű tartót mint máskor, de nem záródik vissza, hiába próbáltam akárhogy nem záródik vissza. Az izzó peddig ég és nem szeretném hogy lemerüljön az aksi. Segitséget szeretnék kérni miért nem záródik vissza és hogy oldjam meg ?

Azért nem záródik vissza, mert az a két "pöcök", ami két oldalt megfogja az ajtót, az nem jön ki.

Ennek két oka lehet. Vagy a rugó, ami a két pöcköt alaphelyzetbe hozza (azaz kihúzza) elgyengült, vagy az a zsír, ami a lassító mechanizmusra van nyomva (ez lassítja, hogy a két pöcköt a rugó ne lökje ki, hanem lassan jöjjön ki), az megkeményedett.

Mindkét esetben szét kell szedni a kesztyűtartó ajtót és javítani a helyzeten. Sajna nem egyszerű szétszedni (már szedtem szét), és nem egyszerű összerakni, mert a külső-belső műanyag elemek össze vannak sütve. Ha bontóból veszed, az sem lesz jobb, mert lehet, hogy most jó, de jövőre ugyanúgy rossz lehet.

(amúgy hidegben nehezebben jönnek ki a pöckök, mert a zsír "keményebb" lesz; nyáron majd jó lesz, működni fog, de amint jön majd a hideg, elő fog jönni probléma újra)

A lámpa meg kb. 20 perc múlva automatikusan ki fog kapcsolni, nem fog lemerülni az akksi. Ha mégis zavar, hogy ég, vedd ki és húzd le a lámpát.

Módosítva : grep
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Adamkoo07 írta:

Szép napot!

 Van egy Opel Astra H járművem, az előbb kinyitottam a kesztyű tartót mint máskor, de nem záródik vissza, hiába próbáltam akárhogy nem záródik vissza. Az izzó peddig ég és nem szeretném hogy lemerüljön az aksi. Segitséget szeretnék kérni miért nem záródik vissza és hogy oldjam meg ?

 

 

Ahogy előttem írták, automatikusan lekapcsol. Ez 20 perc után történik. Ekkor leáramtalanítja az összes világítást kint és bent is. A rádiót 1 óra múlva kapcsolja le automatikusan. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Maybal írta:

Ahogy előttem írták, automatikusan lekapcsol. Ez 20 perc után történik. Ekkor leáramtalanítja az összes világítást kint és bent is. A rádiót 1 óra múlva kapcsolja le automatikusan. 

Értem., köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek. Hát elég kellemetlen helyzet volt hogy kinyitottam vegyek ki valamit és ne záródik vissza, mondjuk 2 fok volt kint szóval bent se volt az autóban valami meleg. Esetleg holnap mikor már jó meleg a motor nyomom vagy 15 - 20 perceg a maximum meleg levegőt hátha ez segitene rajta.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szia

Leginkább kiszerelt ülésnél lehet leszedni. A biztonsági öv alsó pontját takaró műanyaggal kell kezdeni, ez felfelé mozdul, de egy kis pöcök tartja, azt ujjal kell benyomni. A magasságállító közepét ki kell pattintani, alatta két csavar tartja az emelőkart. A kérdéses műanyagot két csavar (egyik elöl alul) tartja, majd az egészet előre húzva levehető az ülésvázról.

Üdv: Laci

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, koco írta:

Szia

Leginkább kiszerelt ülésnél lehet leszedni. A biztonsági öv alsó pontját takaró műanyaggal kell kezdeni, ez felfelé mozdul, de egy kis pöcök tartja, azt ujjal kell benyomni. A magasságállító közepét ki kell pattintani, alatta két csavar tartja az emelőkart. A kérdéses műanyagot két csavar (egyik elöl alul) tartja, majd az egészet előre húzva levehető az ülésvázról.

Üdv: Laci

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

benkoa

 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, benkoa írta:

Szia!

Köszönöm a válaszodat.

benkoa

 

Közben eszembe jutott, hogy ha csak igazítani szeretnél az üléshuzaton, akkor először csak a magasságállítót szedd le és a támladöntő kereket. Hátha enged annyit a műanyag, hogy hozzáférj. A támlaállító kereket csak le kell húzni a tengelyéről, mondjuk egy lapos eszközzel aláfeszítve könnyen lejön.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 17. at 15:12, koco írta:

Közben eszembe jutott, hogy ha csak igazítani szeretnél az üléshuzaton, akkor először csak a magasságállítót szedd le és a támladöntő kereket. Hátha enged annyit a műanyag, hogy hozzáférj. A támlaállító kereket csak le kell húzni a tengelyéről, mondjuk egy lapos eszközzel aláfeszítve könnyen lejön.

Szia!

Köszönöm megint! Most épp távol vagyok a hazámtól, de a hét végén megpróbálkozom a feladattal.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Astra  H Caravanba a csomagtérbe szeretnék kiegészítő 12V-os csatlakozót beszerelni, már megvettem hozzá a gyári alkatrészeket, csatlakozó az oldal kárpit mögött megvan, tud-e valaki pontos infót hol kell megfúrni a kárpitot? Keresgéltem a TIS-ben nem találtam róla semmit. Esetleg ha valakinek gyárilag benne van, lemérné nekem a pontos helyzetét?

Link to comment
Megosztás:

Just now, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra  H Caravanba a csomagtérbe szeretnék kiegészítő 12V-os csatlakozót beszerelni, már megvettem hozzá a gyári alkatrészeket, csatlakozó az oldal kárpit mögött megvan, tud-e valaki pontos infót hol kell megfúrni a kárpitot? Keresgéltem a TIS-ben nem találtam róla semmit. Esetleg ha valakinek gyárilag benne van, lemérné nekem a pontos helyzetét?

Ha leveszed a kárpitot elvileg látnod kell a helyét, illetve ki lehet tapintani, bár ez nem 100% csak úgy emlékszem mondta egy kombis kolléga.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra  H Caravanba a csomagtérbe szeretnék kiegészítő 12V-os csatlakozót beszerelni, már megvettem hozzá a gyári alkatrészeket, csatlakozó az oldal kárpit mögött megvan, tud-e valaki pontos infót hol kell megfúrni a kárpitot? Keresgéltem a TIS-ben nem találtam róla semmit. Esetleg ha valakinek gyárilag benne van, lemérné nekem a pontos helyzetét?

Szia. Jobb oldalon, ha lehajtod az ajtót, nézz be rajta, ott kellene lennie a kábelnek gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra  H Caravanba a csomagtérbe szeretnék kiegészítő 12V-os csatlakozót beszerelni, már megvettem hozzá a gyári alkatrészeket, csatlakozó az oldal kárpit mögött megvan, tud-e valaki pontos infót hol kell megfúrni a kárpitot? Keresgéltem a TIS-ben nem találtam róla semmit. Esetleg ha valakinek gyárilag benne van, lemérné nekem a pontos helyzetét?

Itt megnézheted

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra  H Caravanba a csomagtérbe szeretnék kiegészítő 12V-os csatlakozót beszerelni, már megvettem hozzá a gyári alkatrészeket, csatlakozó az oldal kárpit mögött megvan, tud-e valaki pontos infót hol kell megfúrni a kárpitot? Keresgéltem a TIS-ben nem találtam róla semmit. Esetleg ha valakinek gyárilag benne van, lemérné nekem a pontos helyzetét?

A lényeg, hogy a kárpit mögött van egy lemez. Azon van egy ablak (nem kicsi, látszik ha a szerelőajtót leveszed). A csatlakozó hátulja abba az ablakba fér csak el.

A kárpitot kifúrhatod egyszerűen. Én ilyennel csináltam.  Én nem méricskéltem, csak sarcra fúrtam oda, ahova az előttem szóló linkjén is látszik.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nkeith49 írta:

Sziasztok. Az utastér szürke elemeit szeretném kicsit feldobni, az ajtókon és a műszerfalon. Valaki tud segíteni hogy lehet őket eltávolítani?

https://www.dropbox.com/s/aduf7jc528uxw2y/astra.jpg?dl=0

Itt egy videó Ezen látszik, hogy kell levenni a világítás kapcsolót. Utána már nem nehéz leszedni a burkolatot.

A kesztyűtartó fölötti díszcsík levételéhez ki kell venni az egész középkonzolt (lásd videó), majd a műanyag végénél látszik a rögzítés (4:29-től látszik sokáig). Ha ott kipattintod, leszedhető. A túloldali fül csak bebújtatva van a műszerfal szélébe.

Az ajtóból szerintem nem lehet kivenni. Úgy emlékszem szegecselve van. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.