Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,belsőtér


forumadmin

Recommended Posts

Szia!
 

Ez a kormány melletti baloldalon van. 
"Ki kell választani az oldalt" - baloldal.
"Ki kell választani a tető kialakítását" - ezt most nem értem
Ha le kell venni a borítást, elsősorban a fogás hiánya miatt, nem fog a légzsák kinyitni, kinyílni ? Kicsit félek tőle, hogy megpiszkálnánk, és kinyílna vagy legalábbis kárt okoznánk. De szeretném ezt a csúnyaságot eltüntetni.
De ha jól látom ez nem is elérhető már legalábbis azt olvastam mindnél.

 

Autóbontóban nem lehet ilyent találni ?
 
 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 13. at 0:56, Devis írta:

Szia!
 

Ez a kormány melletti baloldalon van. 
"Ki kell választani az oldalt" - baloldal.
"Ki kell választani a tető kialakítását" - ezt most nem értem
Ha le kell venni a borítást, elsősorban a fogás hiánya miatt, nem fog a légzsák kinyitni, kinyílni ? Kicsit félek tőle, hogy megpiszkálnánk, és kinyílna vagy legalábbis kárt okoznánk. De szeretném ezt a csúnyaságot eltüntetni.
De ha jól látom ez nem is elérhető már legalábbis azt olvastam mindnél.

 

Autóbontóban nem lehet ilyent találni ?
 
 

Egy kisebb fogóval megcsippented az eltört részt meghúzod kifelé, és ki kell jönnie a kárpitból. Nem kell levenni a burkolatot.

Itt talán tudsz venni. Bár kérdezz rá a boltba (webshopba), mert kép nincs róla.

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Opel márkaszervizbe menj be és kérd az alkatrészes segítségét. Amit ő kérdez, arra tudsz majd válaszolni, a szervizes pedig kikeresi neked. Biztos, hogy nem szűnt meg, maximum másik cikkszámon fut tovább.

A borítás levételétől nem kell félni (az A oszlop alatt amúgy is csak a rögzítés egy része van, a légzsák nem ér oda). A légzsák nem fog kinyílni, elég ha a kulcsot kiveszed a gyújtáskapcsolóból.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. Akinek Caravanja van és a csomagtérajtó kárpitja nem műanyag, hanem szövetbevonatú, az tudna nekem róla csinálni egy fényképet? Elakadásjelző háromszög nélkül, mert az érdekelne, hogy hogy van ott rögzítve pontosan a kárpit. Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, Devis írta:

Sziasztok!

Mért van, az, hogy ha a fűtés nem az ablakra van téve, hanem pl lentre, és párásodik az ablak ?
Nem megy maxon a fűtés.  

 

Amig hideg az üveg lecsapódik rajta a pára, ha már felmelegszik akkor annyira nem. ha közvetlenül az üvegre van irányítva akkor meg ugye le is szárítja.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Devis írta:

Azt értem, de azt nem, hogy ha pl a lábra van irányítva,  és megy a fűtés, nem kell sok kb 5-10 perc és párásodik az üveg. 
Ha az ablakra van téve a fűtés, akkor nem párásodik semmi. 
 

Nyilván azért, mert a meleg levegő miatt nem párásodik. Minél melegebb a levegő, annál több vizet tud felvenni. Amikor elkezd hűlni, a víz a hidegebb felületeken csapódik ki, így egyértelmű, hogy az üvegen fog, hiszen ott nincs semmilyen szigetelés, a másik oldalról kaja a hideget. Nálam is szokott a szélvédő alján egy kb. 2-3 cm-es sávban megjelenni pára, de max. ennyi. Ha nálad több, akkor érdemes megnézni, honnan kerülhet víz az autóba. Ellenőrizd le elől, hogy vizes-e a szőnyeg, vagy alatta a kárpit. Esőnél a hangszóróknál szokott befolyni a víz. Azt mondják páramentesítésre jó a macskaalom is zokniba csomagolva.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On ‎2018‎.‎01‎.‎29‎. at 19:22, Devis írta:

Azt értem, de azt nem, hogy ha pl a lábra van irányítva,  és megy a fűtés, nem kell sok kb 5-10 perc és párásodik az üveg. 
Ha az ablakra van téve a fűtés, akkor nem párásodik semmi. 
 

Vizes a szőnyeged vagy a padlókárpitod, ha ráfújod a meleg levegőt elkezd párologni belőle a víz aztán a leghidegebb felületen kicsapódik, ahogy azt Astra555 is írta. Ha gumiszőnyeged van akkor alatta van a víz. Szárítsd ki a szőnyeget.

Ha nem fagy kint csak hideg van, akkor kapcsold be a klímát. A működő klíma harmatpont alá hűti a bejövő levegőt így abból kicsapódik a víz még az utastéren kívül, aztán ez a száraz levegő átmegy a fűtőradiátorodon, felmelegszik, kitágul és a relatív páratartalma még kisebb lesz. Fagypont alatt viszont nem kapcsol be a klímakompresszor, így ez a megoldás nem működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Üdv.mindenkinek! Eleg essős idönk volt az elmúlt pár nappban,ezáltal a csomagtèr ajtómnál,a tetőkárpiton,a csomagtèrtálcán és ami a kasztni és az ajtó közti vezetékek burkolására szolgáló gumicső alsó csatlakozásánál is. vizes voltMennyi a valószínűsége h ezt a rengeteg vizet ez a cső csatlakozó engedi át? Valakinek esetleg hasonló problémaja volt már? A gumi kéder is valoszinű elvan öregedve mert a csomi ajtó alsó műanyag boritása is mindíg vizes belülről és ott állni is szokott a víz egy kicsit,lehetseges h elöregedett? Tovabbi szép napot mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! H Astra kombim van 2011-es és eső után áll egy kis viz a elöl a  jobb oldali küszöbön,rendszeresen. A szerelőm szerint több helyről is eljuthat oda,tetősíntől,ajtótömités,és az ablaktömítéstől.Olvastam valami olyasmit hogy a hangszóróknál de azt nem értem..ha van ötlet kérlek írj.Köszönöm

Módosítva : csilok
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Kiszedtem az autó aljában lévő kárpitot.

Ki szeretném takarítani.

Ha magasnyomású mosóval átmegyek rajta, akkor a hátulján lévő hangszigetelő szivacs (kicsit gumis) ki fog tudni száradni?

Az ülésekkel rémísztgettek, hogy talán tavaszra... 2 nap alatt csont száraz lett mind. A fejtámlákat a kádban mostam délben, mostanra szárazak. De az a padlólemezen lévő gumis szivacs kicsit ilyesztő. Mire számítsak? Próbálom majd nem eláztatni, csak a szőnyeget mosni. 3-4 nap radiátor felett elég lesz vajon?

Módosítva : Andrasirata
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Andrasirata írta:

Sziasztok!

Kiszedtem az autó aljában lévő kárpitot.

Ki szeretném takarítani.

Ha magasnyomású mosóval átmegyek rajta, akkor a hátulján lévő hangszigetelő szivacs (kicsit gumis) ki fog tudni száradni?

Az ülésekkel rémísztgettek, hogy talán tavaszra... 2 nap alatt csont száraz lett mind. A fejtámlákat a kádban mostam délben, mostanra szárazak. De az a padlólemezen lévő gumis szivacs kicsit ilyesztő. Mire számítsak? Próbálom majd nem eláztatni, csak a szőnyeget mosni. 3-4 nap radiátor felett elég lesz vajon?

Igen, kiszárad. Magasnyomású teljesen felesleges, azzal csak bevered mélyebbre a koszt, mikor te kiszedni akarod. Vizes takarítógéppel nekem a beltéri szőnyeg és a csomi az 4-5 óra volt és 4 menet. Plusz ipari mosószer. Utána nyilván amíg erőd bírja le is kell szívni a vizet róla. Utána 2 nap a 40 fokos kánikulában elég is.

A gond pont azzal van, hogy azt hiszed száraz. Sajnos nem. Belül nyirkos, mint a habos rész is. Ami utána penészedni fog. Baromi durván. Hacsak nem valami különleges alkalom van, ezeket mindet nyárra halaszd el a legdurvább melegre és kell takkergép is.

Odabent télen amiért megint nem szárítanék: pára. Atom penészes lesz minden sarok és párás a szűzmariska is.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Fórumtársak közül nincs valakinek eladó kartámasza, mert annak idején a rárakott huzat miatt széttört a zár része, így ha felhajtom, akkor a fedél lenyílik, tehát tárolásra alkalmatlan jelenleg, pontosabban korlátozott. Szeretnék venni vagy javítani, de sehol nem találok sajnos. Előre is köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
2 órája, kszaby írta:

Sziasztok!

Opel Astra H-nál az első ülések alatt mi lenne az a nyílás? Klíma vagy fűtés?

Köszönöm a válaszokat!

Mivel egyebkent ugyanazokat a nyilasokat hasznaljak, feltehetoen az ules alatt sincs maskepp. De ha olyan donto fontossagu a kerdes, akkor ki kell probalni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.