Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B és Tigra - Utastér,belsőtér -


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok! Kapva kapnék az alkalmon hogy létrejött ez a topik! Tanácsot szeretnék kérni elektromos ablak és tükör,ülésfűtés bekötésével kapcsolatban. Adva van egy corsa b 1.2 x12sz.Szereztem elektromos ablakot kapcsolot kébelt mindent és egy teljes belső kábelköteget abbol az autóból amelyikben voltak ezek a dolgok. íkérdésem az hogy mennyire bonyolult belső kébelköteget cserélni és hogy mire kell figyeljek?

köszönöm/

Patrik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kapva kapnék az alkalmon hogy létrejött ez a topik! Tanácsot szeretnék kérni elektromos ablak és tükör,ülésfűtés bekötésével kapcsolatban. Adva van egy corsa b 1.2 x12sz.Szereztem elektromos ablakot kapcsolot kébelt mindent és egy teljes belső kábelköteget abbol az autóból amelyikben voltak ezek a dolgok. íkérdésem az hogy mennyire bonyolult belső kébelköteget cserélni és hogy mire kell figyeljek?

köszönöm/

Patrik.

Ajtókábel csere nem bonyolult, talán az ülésfűtés miatt a középkonzol kibontása a legnehezebb, hát az, hogy mire figyelj különösebben semmire, ne törj el semmit. :D

Középkonzol kibontáshoz:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/174/kozepkonzol_kibontasa__izzocsere_led_re

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Sziasztok!
Most regisztráltam és nem tudom, hogy kell új témát nyitni, ezért ide írok!
B Corsámba szeretnék elektromos ablakemelőt beépíteni. 
F astrából kiszedtem a két emelő szerkezetet.
Igazából az a baj, hogy nem tudom hogyan kezdjek neki. Laikus vagyok, nem szerelő! :D

A kiszerelés már 1,5 éve történt, így arra sem emlékszem, mi hogyan volt bent.

Módosítva : Sculla
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Sculla írta:

Sziasztok!
Most regisztráltam és nem tudom, hogy kell új témát nyitni, ezért ide írok!
B Corsámba szeretnék elektromos ablakemelőt beépíteni. 
F astrából kiszedtem a két emelő szerkezetet.
Igazából az a baj, hogy nem tudom hogyan kezdjek neki. Laikus vagyok, nem szerelő! :D

A kiszerelés már 1,5 éve történt, így arra sem emlékszem, mi hogyan volt bent.

Azt rövid úton ki is dobhatod, vagyis eladhatod. Egyáltalán nem kompatibilis a két szerkezet. Miből gondoltad hogy jó lesz?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Sculla írta:

Persze, lehet az is, hogy csak nekem egyformák! :D

 

Részemről anno lefutott kör volt már, kezemben volt az F Astra 5 ajtós ablakemelője és rátettem a simát, sem a felfogatási pontok nem stimmeltek, sem a hossz, motor is másképp volt, ha jól emlékszem el sem fért volna.

Abból már kinőttem, hogy győzködjek bárkit is, majd magad is végigjárod a dolgot. Nyugodtan próbáld bele, biztos bele lehet kokányolni valahogy de annyi meg nem ér szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
2 órája, oorti írta:

Sziasztok!

 

B Corsához keresek elektromos visszapillantó tükör állító és tükörfűtés kapcsolót. Úgy látszik, ritkaság, mert nem találok sehol. Van valakinek ilyenje elfekvőben?

 

Köszönöm!

Nem ugyanolyan kell hozzá mint F astrához? Ovális kapcsoló fent joystickal alul billenőkapcsoló+ a fűtés gombja? 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, oorti írta:

Szia!

Igen, alakra olyan, de a lábkiosztása is? Ezt nem tudom.

 

Hát ezt én sem, ha jól rémlik 9 szál jött ki a kapcsolóból. Ha van kedved kapcsolási rajzot bogarászni itt van a rajz közepén. http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0800.jpg  Ugye M30-M31 a két tükör K53 a relé, H 25 a kapcsoló. Ha corsánál is ugyanez a felállás, akkor a kapcsoló beköthető, max a színekkel kell játszani. Elég sok autóban használják ezt a kapcsolót ( pölö Suzuki Wagon R3+) van olyan típus ahol a tükörfűtésnek nincs ott a gombja és a visszajelző led, mert az adott autóban máshol kell kapcsolni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.