Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B és Tigra - Fék, kormánymű, gumik, felnik -


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 months later...

Sziasztok!

Remélem él még ez a fórum. :)

Corsámon (B) most elég szar, kopott nagyon széles gumik vannak. Az alu felnik viszont tetsznek, nem szívesen válnék meg tőlük (bár a jobb hátsót javítani kell, mert 8-as van benne)

Szeretnék most rá eredeti 145/80 13-as Barum gumikat tenni.

Szerintetek ilyen felnire is jók a gyári gumik, egyáltalán megéri-e rá feltenni, vagy vegyek sima gyári lemezfelnit is hozzá?

Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Ha most 185//5 R14-ek vannak rajta, akkor hogyan akarsz ugyanarra az alufelnire R13-as gumit rakni?  :blink:

Amúgy nekem is ez a méretű gumi volt a gyári GSi alufelnin, de csak azért mert elfogadható áron nem találtam keskenyebbet 14"-os méretben. A kis 1.2-es motor hallhatóan küzdött vele, meg a fogyasztáson is meglátszott...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

 

Segítsetek már!

Hogy van az, hogy az enyémmel (külsőre) teljesen megegyező Astrákat láttam mellettem a parkolóba és az egyiken 4 csavaros felni volt a másikon meg 5! Őszintén szólva a dísztárcsámat le sem szedtem még mióta 2 hónapja megvettem, így azt sem tudom, hogy az enyémen 4, vagy 5 csavaros felni van-e? Az enyém 2008-as, a mellettem állók üvegén 6 - és 7 számokat láttam amiből gondolom, hogy 2006-és 2007-esek!

Évjárattól függően van 4 és 5 csavaros rögzítés?

Mikortól van váltás, vagy hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Segítsetek már!

Hogy van az, hogy az enyémmel (külsőre) teljesen megegyező Astrákat láttam mellettem a parkolóba és az egyiken 4 csavaros felni volt a másikon meg 5! Őszintén szólva a dísztárcsámat le sem szedtem még mióta 2 hónapja megvettem, így azt sem tudom, hogy az enyémen 4, vagy 5 csavaros felni van-e? Az enyém 2008-as, a mellettem állók üvegén 6 - és 7 számokat láttam amiből gondolom, hogy 2006-és 2007-esek!

Évjárattól függően van 4 és 5 csavaros rögzítés?

Mikortól van váltás, vagy hogy van ez?

Kicsit rossz helyre írtad, ez itt a B Corsa szekció...

A kérdésedre megpróbálok azért válaszolni: bár a H Astrákat nem ismerem, egy generációval korábban még nagyjából az volt az Opel álláspontja a kérdésben, hogy 100LE alatt 4x100, afelett 5x110-es futómű. Benzineseknél 1.8-nál volt a váltás, a dízelt nem tudom. Ja igen: az 5x110-esek kivétel nélkül hátul is tárcsafékesek, 4x100-ban még a dobfék a gyakoribb.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 6 months later...

Üdvözlet!

Új tagként és "új" Corsa tulajdonosként még csak ismerkedek a fórummal is, de remélem jó helyre írom kérdésemet. :-)

Nyáron vettem egy 93-as 1,2-es B Corsát, 98-as jó mintájú nyári gumikkal. Mostanáig bírtam elviselni a kockázatot. Mivel havi 500-600 km-t használom csak, és főként városban, reggel és este, így nem tervezek 2 garnitúra gumit. Ami rajta van, méretben megfelelőnek tűnik, nem volt vele gond kanyarokban sem, fékezéskor sem: 165/70R13-as méret 5 collos felniken. Mivel van korábbi Astrás korszakomból R14 5,5 collos felni garnitúrám is, ezért gondolkodom váltóméretekben is.

Ha most beruházok négyévszakos gumikba, érdemes váltani megfelelő R14-es méretre, vagy az 1,2-es motorral ne nagyon ugráljak felfele? Fő szempont a biztonság és a fogyasztás. (Nem a gumik vételára a befolyásoló tényező, de nem azért mert megy a szekér, hanem mert nagyjából ugyanannyiért lehet hozzájuk jutni, használtan 22-30e, újonnan 44-48e.)

Konkrétan milyen méretet ajánlanátok? Megfelelő a 165/60R14 vagy a 165/65R14 vagy inkább más? (A felsorolt méreteket nem hozza a váltóméret kalkulátor, de a felni szélességéhez megfelelő lehet.) 

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

 

Amely oldalakat használtam a váltóméret kereséshez:

www.gumidirekt.hu/valtomeret-kalkulator.html

www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/

Link to comment
Megosztás:

2 órája, idezsi írta:

Üdvözlet!

Új tagként és "új" Corsa tulajdonosként még csak ismerkedek a fórummal is, de remélem jó helyre írom kérdésemet. :-)

Nyáron vettem egy 93-as 1,2-es B Corsát, 98-as jó mintájú nyári gumikkal. Mostanáig bírtam elviselni a kockázatot. Mivel havi 500-600 km-t használom csak, és főként városban, reggel és este, így nem tervezek 2 garnitúra gumit. Ami rajta van, méretben megfelelőnek tűnik, nem volt vele gond kanyarokban sem, fékezéskor sem: 165/70R13-as méret 5 collos felniken. Mivel van korábbi Astrás korszakomból R14 5,5 collos felni garnitúrám is, ezért gondolkodom váltóméretekben is.

Ha most beruházok négyévszakos gumikba, érdemes váltani megfelelő R14-es méretre, vagy az 1,2-es motorral ne nagyon ugráljak felfele? Fő szempont a biztonság és a fogyasztás. (Nem a gumik vételára a befolyásoló tényező, de nem azért mert megy a szekér, hanem mert nagyjából ugyanannyiért lehet hozzájuk jutni, használtan 22-30e, újonnan 44-48e.)

Konkrétan milyen méretet ajánlanátok? Megfelelő a 165/60R14 vagy a 165/65R14 vagy inkább más? (A felsorolt méreteket nem hozza a váltóméret kalkulátor, de a felni szélességéhez megfelelő lehet.) 

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

 

Amely oldalakat használtam a váltóméret kereséshez:

www.gumidirekt.hu/valtomeret-kalkulator.html

www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/

Ha váltóméter akkor mindegy hogy 13 vagy 14 Collos, a külső átmérő nem változott. Amiket leírtál szerintem nem akkor különbségek, hogy bármiben visszafogja az autót.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ha váltóméter akkor mindegy hogy 13 vagy 14 Collos, a külső átmérő nem változott. Amiket leírtál szerintem nem akkor különbségek, hogy bármiben visszafogja az autót.

Akkor elméletileg választhatom a maximális váltóméretet is: 185/55R14, és nem lesz lényeges fogyasztás emelkedés illetve "lomhulás" észlelhető a 2 cm-rel szélesebb gumik esetén sem?

Azt hittem azt is kell néznem, hogy ne feszüljön a gumi a felnin. Pl. a gyári méretet 145/80R13 nem gondoltam jó választásnak az 5 collos felnire négyévszakos gumival, bár rámenne. Ugyanígy aggodalmaskodom a 155/65R14 mérettel és az 5,5 coll széles felnivel.

A héten mindenképpen vennem kell gumikat, ezért kérek szépen tanácsot, mi a legjobb választás négyévszakos gumik esetében!?

Köszönöm!

Módosítva : idezsi
Link to comment
Megosztás:

3 órája, idezsi írta:

Akkor elméletileg választhatom a maximális váltóméretet is: 185/55R14, és nem lesz lényeges fogyasztás emelkedés illetve "lomhulás" észlelhető a 2 cm-rel szélesebb gumik esetén sem?

Azt hittem azt is kell néznem, hogy ne feszüljön a gumi a felnin. Pl. a gyári méretet 145/80R13 nem gondoltam jó választásnak az 5 collos felnire négyévszakos gumival, bár rámenne. Ugyanígy aggodalmaskodom a 155/65R14 mérettel és az 5,5 coll széles felnivel.

A héten mindenképpen vennem kell gumikat, ezért kérek szépen tanácsot, mi a legjobb választás négyévszakos gumik esetében!?

Köszönöm!

Ez 10 % eltérés kábé, amit szerintem nem sokan vesznek észre lomhaságban. ( gyakorlatilag ha kicsit laposabb a gumi az is megfogja ennyire)1 centivel szélesebb-keskenyebb gumi felmehet ugyanarra a felnire, ha nagyobb az eltérés, akkor a gumis meg tudja mondani még vásárlás előtt hogy ő mit tud rá felrakni. Márka hát ezt passzolom, nincs tapasztalatom 4 évszakos gumival.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, idezsi írta:

Azt hittem azt is kell néznem, hogy ne feszüljön a gumi a felnin. Pl. a gyári méretet 145/80R13 nem gondoltam jó választásnak az 5 collos felnire négyévszakos gumival, bár rámenne. Ugyanígy aggodalmaskodom a 155/65R14 mérettel és az 5,5 coll széles felnivel.

Nekem 175/55 R15-ös gumi van 7" széles felnin, pedig azt a felnit a gumisok 185 és 215 közötti futófelület szélességhez ajánlják. Nem feszül túlságosan így sem, és a gumis sem anyázott amikor fel kellett tennie.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Ez 10 % eltérés kábé, amit szerintem nem sokan vesznek észre lomhaságban. ( gyakorlatilag ha kicsit laposabb a gumi az is megfogja ennyire)1 centivel szélesebb-keskenyebb gumi felmehet ugyanarra a felnire, ha nagyobb az eltérés, akkor a gumis meg tudja mondani még vásárlás előtt hogy ő mit tud rá felrakni. Márka hát ezt passzolom, nincs tapasztalatom 4 évszakos gumival.

Köszönöm a válaszokat!

Még egy utolsó kérdés a "nagy" lépés előtt: A B Corsa vezethetősége mennyire más 145/80R13-as gyári kerekeken, mint mondjuk egy 165/65R14-es vagy egy szélesebb 185/55R14 váltómérettel?

Vészfékezés, gyorsan bevett kanyarok illetve az úton hirtelen felbukkanó fácánkakas kikerülése vagy elcsapása esetén valamelyik méret jobb-rosszabb?

Elnézést, hogy ennyire rágom a témát, de szeretnék megfontolt döntést hozni. :-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Nekem 175/55 R15-ös gumi van 7" széles felnin, pedig azt a felnit a gumisok 185 és 215 közötti futófelület szélességhez ajánlják. Nem feszül túlságosan így sem, és a gumis sem anyázott amikor fel kellett tennie.

Értem, köszönöm! (Ezt a méretet is B Corsa-n használod? Nincs vele gond?)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, idezsi írta:

Köszönöm a válaszokat!

Még egy utolsó kérdés a "nagy" lépés előtt: A B Corsa vezethetősége mennyire más 145/80R13-as gyári kerekeken, mint mondjuk egy 165/65R14-es vagy egy szélesebb 185/55R14 váltómérettel?

Vészfékezés, gyorsan bevett kanyarok illetve az úton hirtelen felbukkanó fácánkakas kikerülése vagy elcsapása esetén valamelyik méret jobb-rosszabb?

Elnézést, hogy ennyire rágom a témát, de szeretnék megfontolt döntést hozni. :-)

Hát nem hiszem hogy ilyen kérdésekre bárki is tud válaszolni, nyilván a szélesebb gumi nagyobb felületen érintkezik az úttal, így nagyobb a tapadás-súrlódás.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Hát nem hiszem hogy ilyen kérdésekre bárki is tud válaszolni, nyilván a szélesebb gumi nagyobb felületen érintkezik az úttal, így nagyobb a tapadás-súrlódás.

Igen, ezt én is gondoltam, inkább a keskenyebb gumival való rossz tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Mindenképpen köszönöm az eddigi válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, idezsi írta:

Igen, ezt én is gondoltam, inkább a keskenyebb gumival való rossz tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Mindenképpen köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát szerintem egy átlag autós nem a határon ( csúszás, tapadás stb) autózik, fékezéskor meg minden eset más, így nem nagyon lehet azt mondani hogy ez , vagy az jobb vagy rosszabb. Kiadták egy adott gumival az autót, ha ettől keskenyebbet raksz fel, akkor a fogyasztáson nyersz,  ha szélesebbet akkor meg a tapadáson, mindegyik esetben a másik rovására. De ha nem extrém a különbség az eredetihez képest, akkor nem lesz jelentős a változás, meg ennyit simán el lehet érni ugyanolyan széles csak jobb minőségű ( újabb, vagy prémium) gumival. Szélesebb gumi amúgy is jobban néz ki, arra szoktak " panaszkodni" hogy elviszi a nyomvájú jobban az elsőkereket mint az eredeti gumival, aztán ez kit mennyire zavar, attól is függ hogy amerre jár milyen carok az utak. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló. Nemrég vettem egy 96-os B-s corsat, de a gumik elég vacakok rajta. Ismerőstől tudnék szerezni rá 175/65 R14-es gumikat felnivel. De nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet e. Fogyasztás, kormányzás, menettulajdonság szempontjából. A válaszokat előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Zero írta:

Helló. Nemrég vettem egy 96-os B-s corsat, de a gumik elég vacakok rajta. Ismerőstől tudnék szerezni rá 175/65 R14-es gumikat felnivel. De nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet e. Fogyasztás, kormányzás, menettulajdonság szempontjából. A válaszokat előre is köszönöm. :)

Ha nem szervós akkor álló helyben neki lehet feküdni hogy eltekerd, fogyasztáson minimálisat emelni fog, menettulajdonság csak jobb lesz, jobban tapad, némileg jobban fogja az autót mint egy virsi gumi. Nekem anno 165/70 R13-al volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
15 órája, Vebzoli74 írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy egy 94-es 1,4i 5 ajtós b corsan hol, hogyan tudok a kéziféken állítani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Ha jól tudom a hátsó hídon van a két kerékhez tartozó bowden közösítése és ott az állító csavar. Ezen a rajzon a 20-as: https://opel.7zap.com/hu/car/s93/j/0/24-2/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.