Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA K-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 3/29/2018 at 7:15, Robz írta:

Sziasztok!

 

Most tervezek váltani Astra G-ről K-ra. Érdekelne, mik a tapasztalatok a nem turbós 1.4 benzinmotorral?

Van itt valaki, aki ilyet hajt? (turbóst nem szeretnék)

Itt is van olyan tag, akinek ilyen van: https://www.facebook.com/groups/728609787295235/

Nem hallottam még rá panaszt. Egyszerű, szívó motor.

Link to comment
Megosztás:

On 3/27/2018 at 13:28, RelakS írta:

Nekem a gumiszőnyeg 10ezerbe fájt (attól m ég a filc készletet is megkaptam, csak most meg hova tegyem? :D ), háromszöget, eü csomagot meg mellényt végül vettem Auchanban talán összesen 4000 pénzért.

Persze a szövet szőnyeg alapból gyárilag jár. A gumi csak plusz hozzá. Én cserélgetem őket. Ősztől tavaszig gumi, a nyári időszakban a szövet van bent. Az éppen nem használtatat hova tedd? Én a agrászban tartom. Vagy pince, padáls, spájz... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, 

A sport tourer-nél (kombi) van-e normális tetősín és erre milyen alap tetőcsomagtartót lehet szerelni? 

Igaz-e az amit az Opel szalonban állítanak, hogy csak olyan csomagtartó szerelhető rá mint ferdehátúra? (3 méteres gerendákat szeretnék szállítani nem csak tetőboxot szóval kellene a rendes távolság mint az akár a G Astrán is volt) 

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 08. at 21:25, Sindare írta:

Sziasztok, 

A sport tourer-nél (kombi) van-e normális tetősín és erre milyen alap tetőcsomagtartót lehet szerelni? 

Igaz-e az amit az Opel szalonban állítanak, hogy csak olyan csomagtartó szerelhető rá mint ferdehátúra? (3 méteres gerendákat szeretnék szállítani nem csak tetőboxot szóval kellene a rendes távolság mint az akár a G Astrán is volt) 

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Ha rám hallgatsz, letöltöd az opel.hu-ról a használati utasítást, abban benne van:

Figyelmeztetés
Sports Tourer
A tetősínek csak stíluselemek és nem teher hordozására tervezték. A tetőcsomagtartók vagy más tartozékok felszerelése nem megengedett. Kizárólag az ajtókeretben lévő, kijelölt szerelési pontokat használja.

Ma kollégának néztünk egy Mokka X-et, ott viszont a tetősínre volt rögzítve a tetődoboz.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Működik szépen, köszi!

Amivel még küzdök: hogyan lehet a kocsi szervízelőzményeit lekérdezni a My Opel oldalon? Nektek működik rendben? Beregeltem, írja is az alvázszámot, rendszámot, de amikor a szervízelőzményes ablakot szeretném megnyitni ott az van kiírva: Kérjük azonosítsa Opeljét, lépjen kapcsolatba kereskedőjével.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 12. at 11:49, Robz írta:

Működik szépen, köszi!

Amivel még küzdök: hogyan lehet a kocsi szervízelőzményeit lekérdezni a My Opel oldalon? Nektek működik rendben? Beregeltem, írja is az alvázszámot, rendszámot, de amikor a szervízelőzményes ablakot szeretném megnyitni ott az van kiírva: Kérjük azonosítsa Opeljét, lépjen kapcsolatba kereskedőjével.

 

Be kell menned személyesen egy márkaszervizbe beregisztráltatni az autót, utána menni fog.

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! 

 

Astra k 1.4 turbós autómnál, az első hengernél probléma adódott, égéskimaradást írt a számítógép... valakinek esetleg hasnoló probléma volt e már? Trafó jó, injecktorra gondol a szerelőm, kevés km és az auto, Köszönöm előre is a segítséget

Link to comment
Megosztás:

J astránál 1.4 turbónál volt hasonlóm, de talán nem pont az első hengerrel.

Vákummembrán probléma volt, ami a szelepfedélre van integrálva és a műanyag háza repedt ki.

Injector gondhoz még talán fiatal a K astra, max ha nagyon rossz üa-t sikerült tankolni.. egy gyertyacsere ajánlott próbának, ha nem most volt, valamin 100as oktánszámú shell, vagy omv üa-t használni pár körön át.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Mivel új topikot nem tudok nyitni, ezért itt kérdezem meg:
Találkozott-e már valaki olyan jelenséggel, hogy az autó ugyan elindul, de az összes segédrendszer (távolság figyelő, sávtartó, stb) le van kapcsolva annyira, hogy még az infotainment sem működik. Megy rajta a rádió, de hogy melyik, azt találjam ki, mert nem írja, ahogy a külső hőmérsékletet sem.
Pár km autózás után jött helyre az egész.

Mi lehetett a gond? Nagy meleg? Hosszú állásban lemerülő akkumulátor?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 27. at 11:40, Alientwo írta:

J astránál 1.4 turbónál volt hasonlóm, de talán nem pont az első hengerrel.

Vákummembrán probléma volt, ami a szelepfedélre van integrálva és a műanyag háza repedt ki.

Injector gondhoz még talán fiatal a K astra, max ha nagyon rossz üa-t sikerült tankolni.. egy gyertyacsere ajánlott próbának, ha nem most volt, valamin 100as oktánszámú shell, vagy omv üa-t használni pár körön át.

Mind a 4 gyertya csúnyán kormos, 30 ezer km van az autóban :(

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki,

 

Íme a történetem…

2017.07.01.-én vásároltam a 2015/11 hóban üzembe helyezett OPEL ASTRA K Dynamic B 1.4T (150LE) felszereltségű „kisautómat”.

Az autót a budapesti OPEL Gyulai-ban vettem. Az autó használt volt, egy OPEL manager használta, de mivel neki már nem kellett, ezért a Gyulai kiárusította. Vásárláskor 24.441km volt benne. Sérülés és minden probléma nélkül hirdették az autót.

 

Szerviztörténet:

Megvásárlásig tekintve, 2016.11.10.-én 17.402km-nél szervizfüzet szerint olaj csere (nincs x, hogy milyen típusú olaj került bele) és pollenszűrő csere volt. De gondolom olajszűrőt is cseréltek.

 

Vásárláskor „kedvezményként”, elvégeztek rajta egy olajcserét, ahol dexos 2-es típusú olajat kapott a kicsike. Mindez ugye 2017.07.01.-én 24.441km-rel az Gyulainál.

 

2018.01.03.-án 31.118km-nél durván 2 éves korában megvolt a „nagy” szerviz, ahol pollenszűrőt és levegőszűrőt cseréltek, plusz szemre vételezték az autót...

A motorolaj ebben az esetben nem került cserére, mivel az autóval 6.677km-et tettem a legutóbbi olajcsere óta. A szerviz a Fóti út-on történt.

 

Az autó nem volt gyilkolva, pl. Horvátországba való utazáskor 5.6l fogyasztott az autó, városi vezetés tekintve pedig, 6.5l fogyaszt Budapesten.

 

Én magam mosom és takarítom, mivel sehol nem tudják normálisan lemosni és kitakarítani. Legalábbis az én igényeimnek megfelelően… :)

 

Két héttel korábban még örültem, mert nem volt semmi problémám. Aztán valami elkezdődött…

Az autó a következőket produkálta: (Jelenleg 38.201km futott az autó)

 

Azzal kezdte, hogy a motor abnormálisan kezdett el remegni. Ezzel a remegéssel az egész autót megmozgatta a motor. Az alapjáratot sem tudta fixen tartani.

 

Aztán szólt az autó is hogy valami nem stimmel. Akár hideg, akár meleg motornál, akár állva, akár gurulva a sárga motor lámpa néha hosszabb ideig is világítani kezdett. (Kb. 15km megtétele alatt.)

 

Üzemelő autónál, gondolok itt A-ból B-be jutáskor a sárga motor lámpa egyszer-egyszer elkezdett villogni. Ilyenkor az autó kisebb gyorsításkor is „rángatva”/”dadogva” gyorsított. De ezen jelenséget csak 3 alkalommal tapasztaltam. (A fent említett 15km megtétele alatt.)

 

Mellé hibajelenségként, néha-néha kigyulladt az ESP hiba lámpa is, de ez jött ment, és nagyon rövid időre jelezte a hibát. (Ez az első „hiba”, azaz a motorremegés óta visszatérő jelenség, kb 5-6 alkalom volt.)

 

Aztán a végső hazamenetelnél, hogy utána megy a kocsi márka szervizbe, indításkor fura hangra lettem figyelmes a motortérből. Minden apró szösszenetre figyeltem már, így ezt csak én vettem észre, a mellettem ülő nem hallott semmit. (Megjegyzés: Mivel 40 fok volt odakint, és az autó a napon állt, klímát maximális teljesítményen üzemeltettem.) Így hát felnyitottam a motorháztetőt. És láttam, hogy a nívó pálca lyukán, a rendesen behelyezett nívó pálca mellett füstölög a motor. Nem nagyon csak picit. A nívó pálcát kihúzva elkezdett ömleni a füst a lyukon, nem volt mi visszatartsa. Klíma kikapcsolás után, a behelyezett nívópálca mellett gondolom már nem volt akkora nyomás, így a füstöt nem lehetett látni. Viszont ha kihúztam a pálcát továbbra is lehetett szabad szemmel látni a füstölést. A sárga motor lámpa azóta folyamat világít.

 

Jelenleg a budapesti Fóti úti szervizben van az autó. Hibakód kiolvasás és az esetleges javítás felmérése végett. Javítás nélküli becsült ár: 40.000Ft

 

Az autóra garancia nincs. Mivel üzembe helyezéskor még „csak” 2 évet adott az OPEL az autóira.

Meglátjuk, mit mond a szerviz. Akkor még jelentkezni fogok.

 

U.i.: A jótállás időszak kiderítésénél az OPEL Gyulaival folytatott telefonbeszélgetéskor kiderült, hogy visszahívás van az autóra.

Ezt ma reggel a Fóti úti szervizes munkatárs is bejelentette, így mondtam neki, hogy ha tudják, persze csinálják a szoftverfrissítést.

Papír szerint ZCSP–18-R-036-1.4L (LE2) motorvezérlő programozást takar a visszahívás.

Érdemes esetleg utána kérdezni, hogy van-e érvényben visszahívás az autótokra.

 

Üdv.: Gábor

Módosítva : Murvam
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Most találtam az oldalt. 2017 Astra K 1.6T 29.000 km van benne. Gyorsításkor illetve magas fordulaton leesik a vízhőfok 90ről 75re majd visszaáll 30 mp. múlva. Garanciális a javítás. Termosztátot cserélt benne a szakszervíz. Vízpumpát cserélt benne a szakszervíz. A probléma ugyan úgy megmaradt. 

A kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek hasonlóval találkoztatok-e már? 

Módosítva : TiSza
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 08. 01. at 9:03, Murvam írta:

 

Meglátjuk, mit mond a szerviz. 

Papír szerint ZCSP–18-R-036-1.4L (LE2) motorvezérlő programozást takar a visszahívás.

Érdemes esetleg utána kérdezni, hogy van-e érvényben visszahívás az autótokra.

 

Üdv.: Gábor

Kiderült valami, hogy áll a kocsid ügye?

Módosítva : Robz
Helyesírás.
Link to comment
Megosztás:

Srácok, ismerős itt valakinek a +36305555517 telefonszám?
Linkeket szokott küldeni SMS-ben, hogy vegyek banggood-ról, stb.

Ma egy olyan üzenet jött tőle, hogy az Astrám lopásérzékelője aktiválódott. A még furcsább, hogy az OnStar-tól azonos tartalmű e-mailt is kaptam.

Lehet, hogy ez a telefonszám nem is valami csalók cucca, hanem az OnStar értesítő száma, és reklámozásra is használják?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 19. at 21:07, TiSza írta:

Sziasztok! Most találtam az oldalt. 2017 Astra K 1.6T 29.000 km van benne. Gyorsításkor illetve magas fordulaton leesik a vízhőfok 90ről 75re majd visszaáll 30 mp. múlva. Garanciális a javítás. Termosztátot cserélt benne a szakszervíz. Vízpumpát cserélt benne a szakszervíz. A probléma ugyan úgy megmaradt. 

A kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek hasonlóval találkoztatok-e már? 

Vizhőfok jeladó esetleg? Nekem anno a G Astrán volt hasonló jelenség, ott ha nem is magával a jeladóval volt gond, hanem a jeladó vezetékének hőszigetelése hiányzott egy szakaszon, és mivel a vezeték a motor fölött/mellett volt elvezetve, a motor hőjének közvetett hatása volt a vezeték ellenállására magának a vezeték hőmérsékletének változásán keresztül, és így a továbbított jelre is. Szigetelés javítása után megszűnt a probléma... Persze lehet K-n már tök másképp van, de hátha ad vmi tippet 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.