Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 7 months later...

Sziasztok!

Aki érintett a témában:

Most rendeltem egy új K-t és mire megjön tervezetm, hogy téli gumi kerekeket is veszek felnivel. Viszont ezek már ugye TMPS szenzorral szereltek. A gyárból azzal jön ki, ami gondolom hozzá is van illesztve az "agyához". Na már ha veszek téli szettet, akkor ahhoz is kell szenzor, ez eddig oké, de minden egyes cserekor ősszel-tavasszal hozzá kell programoztatni az autóhoz, vagy egyszer felprogramozzák hozzá a +4-et és többet nem kell programozni? Csak cserélem és szevasz? Hogy van ez? Akinek van tapasztalata az írja már le, legyen szíves.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, ImI888 írta:

Sziasztok!

Aki érintett a témában:

Most rendeltem egy új K-t és mire megjön tervezetm, hogy téli gumi kerekeket is veszek felnivel. Viszont ezek már ugye TMPS szenzorral szereltek. A gyárból azzal jön ki, ami gondolom hozzá is van illesztve az "agyához". Na már ha veszek téli szettet, akkor ahhoz is kell szenzor, ez eddig oké, de minden egyes cserekor ősszel-tavasszal hozzá kell programoztatni az autóhoz, vagy egyszer felprogramozzák hozzá a +4-et és többet nem kell programozni? Csak cserélem és szevasz? Hogy van ez? Akinek van tapasztalata az írja már le, legyen szíves.

üdv.

Úgy tudom K-nál minden alkalommal kell. 100%-ra nem mondom, de neten találsz hozzá kezelési útmutatót, abban biztos, hogy le van írva.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎11‎. ‎05‎. at 20:37, ImI888 írta:

Sziasztok!

Aki érintett a témában:

Most rendeltem egy új K-t és mire megjön tervezetm, hogy téli gumi kerekeket is veszek felnivel. Viszont ezek már ugye TMPS szenzorral szereltek. A gyárból azzal jön ki, ami gondolom hozzá is van illesztve az "agyához". Na már ha veszek téli szettet, akkor ahhoz is kell szenzor, ez eddig oké, de minden egyes cserekor ősszel-tavasszal hozzá kell programoztatni az autóhoz, vagy egyszer felprogramozzák hozzá a +4-et és többet nem kell programozni? Csak cserélem és szevasz? Hogy van ez? Akinek van tapasztalata az írja már le, legyen szíves.

üdv.

Hali,

Kell lennie nyári és téli szettnek (felni+gumi+szenzor), ebay-en lehet venni kütyüt pár ezerért és a betanítást otthon is el lehet végezni.

Én legalábbis ezt tervezem most tavaszra. Ugyanabban a csónakban ülök, mint Te. Nálam már itt az autó, nyári gumikkal, most jött meg a rendelt gumi szett. Felnin átcseréltetem, így elvileg a szenzorok nem sérülnek és újratanítással megyek tavaszig, akkorra pedig alufelni+szenzor+kütyü beruházás ~150k.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nekem az volt újdonság (bár nekem ez az első TPMS-es autóm), hogy a friss autó nyári gumijait felniről leszedettem, rátettettem a téli gumikat és a szenzort a kerekek levétele ellenére nem kellett tanítani. Az onstar persze azonnal küldte a figyelmeztetést az alacsony guminyomásról (mikor leengedték a kerekeket), de visszatételkor azonnal hibamentesen működtek a szenzorok.

Elsőre azt gondoltam, rutinból kell egy tanítást dobni a szenzoroknak, de nem. Ez így 2 ezerrel olcsóbb lett :) :icon13:

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Csonka T írta:

Egyébként nekem az volt újdonság (bár nekem ez az első TPMS-es autóm), hogy a friss autó nyári gumijait felniről leszedettem, rátettettem a téli gumikat és a szenzort a kerekek levétele ellenére nem kellett tanítani. Az onstar persze azonnal küldte a figyelmeztetést az alacsony guminyomásról (mikor leengedték a kerekeket), de visszatételkor azonnal hibamentesen működtek a szenzorok.

Elsőre azt gondoltam, rutinból kell egy tanítást dobni a szenzoroknak, de nem. Ez így 2 ezerrel olcsóbb lett :) :icon13:

Persze, hogy akkor nem kell tanítani, mert ugyan azok a szenzorok kerültek vissza, magyarul a rendszer szempontjából nem történt semmi. Csak akkor kell ha másik 4 db kerül fel.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Davee írta:

Persze, hogy akkor nem kell tanítani, mert ugyan azok a szenzorok kerültek vissza, magyarul a rendszer szempontjából nem történt semmi. Csak akkor kell ha másik 4 db kerül fel.

Jó, én jelenleg tapasztalattal okosodom...

A 10 éves zörgő Fabia után ez egy űrhajó... :goofy:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 11. 05. at 20:37, ImI888 írta:

Sziasztok!

Aki érintett a témában:

Most rendeltem egy új K-t és mire megjön tervezetm, hogy téli gumi kerekeket is veszek felnivel. Viszont ezek már ugye TMPS szenzorral szereltek. A gyárból azzal jön ki, ami gondolom hozzá is van illesztve az "agyához". Na már ha veszek téli szettet, akkor ahhoz is kell szenzor, ez eddig oké, de minden egyes cserekor ősszel-tavasszal hozzá kell programoztatni az autóhoz, vagy egyszer felprogramozzák hozzá a +4-et és többet nem kell programozni? Csak cserélem és szevasz? Hogy van ez? Akinek van tapasztalata az írja már le, legyen szíves.

üdv.

Hali! Van olyan lehetőség, hogy klónozzák a szenzorokat. Akkor nem kell tanítani a kerékcseréknél. A megfelelő gumis megoldja.

Link to comment
Megosztás:

A szomszéd H fórumból jövék és arra lennék kiváncsi,hogy a K Astra gyári 15" dísztárcsáját fel tudom-e rakni H-ra.

Láttam a K tárcsa közepén mintha a csavarfejeknek ki lenne alakítva a hely és mivel a 2 típus felni osztóköre nem ugyanaz,ezért félek nem menne fel.

Megerősítene ebben valaki esetleg ha így van? köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 11. 08. at 18:33, Csonka T írta:

Kell lennie nyári és téli szettnek (felni+gumi+szenzor), ebay-en lehet venni kütyüt pár ezerért és a betanítást otthon is el lehet végezni.

Én legalábbis ezt tervezem most tavaszra. Ugyanabban a csónakban ülök, mint Te. Nálam már itt az autó, nyári gumikkal, most jött meg a rendelt gumi szett. Felnin átcseréltetem, így elvileg a szenzorok nem sérülnek és újratanítással megyek tavaszig, akkorra pedig alufelni+szenzor+kütyü beruházás ~150k.

Én Aliról vettem kütyüt, kemény 4000 forintért. Majd kipróbálom, mikor eljön a nyári gumi ideje, és jelentkezek, hogy gagyi-e :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

TPMS érzékelő.
Mennyi idő után kéne az autónak anyázni, hogy valami nem stimmel? Mentem kb 11-12 kilométert, és egy szót nem szólt, hogy nem változik a nyomás/nem tud szóbaállni az érzékelővel.
Végül nyomtam neki egy betanítást, de na! Vagy csak akkor jelez, ha nincs olyan érzékelő a keréken, amit már korábban megtanítottak neki?
Merthogy az értékesítő figura valami olyat mondott, hogy kell drága kütyü ahhoz, hogy az autóban eltároljunk akár 8 érzékelőt is (4 nyári, 4 téli), a kerékcsere után meg az olcsó kütyüvel is be lehet állítani, hogy melyik kerék hol van. Ez utóbbi tutira működik :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 3/29/2018 at 15:52, RelakS írta:

TPMS érzékelő.
Mennyi idő után kéne az autónak anyázni, hogy valami nem stimmel? Mentem kb 11-12 kilométert, és egy szót nem szólt, hogy nem változik a nyomás/nem tud szóbaállni az érzékelővel.
Végül nyomtam neki egy betanítást, de na! Vagy csak akkor jelez, ha nincs olyan érzékelő a keréken, amit már korábban megtanítottak neki?
Merthogy az értékesítő figura valami olyat mondott, hogy kell drága kütyü ahhoz, hogy az autóban eltároljunk akár 8 érzékelőt is (4 nyári, 4 téli), a kerékcsere után meg az olcsó kütyüvel is be lehet állítani, hogy melyik kerék hol van. Ez utóbbi tutira működik :D

Ezt részletezd egy kicsit!

Szenzor nélküli kerekeket raktál fel és a rendszer nem vette észre, kijelezte továbbra is a nyomásokat?  :O A már hozzátanított szenzorokat, ha nem használod pár hónapig (pl téli/nyári szezon) akkor sajna elfelejti őket, újra kell tanítani. Vagy szervizben megcsinálják jó pénzért, vagy rendelsz pl aliexpressről kütyüt hozzá 2-3eFt-ért. Állítólag működik. Nekem is van, de élesben majd csak az őszi átszereléskor próbálom ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Volt szenzor a kerékben, csak nem az, amiket megtanítottak neki. Már legalábbis azt mondták a szervizben, hogy az Astra csak négy kereket tart észben. Nem volt időm sokat próbálgatni, mert nyaralásra már betanított autóval akartam menni, de a kis EL-50448 (OEC-T5) feliratokkal megáldott cucc működött.

Amúgy nem kell várnod. Elindítod a betanítást, és ha csippan mindenhol, működik. Ha nem csippan, nem működik, és elvileg nem is barmolja el a beállításokat. Legalábbis szerintem én egyszer állítottam le betanítást.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Akkor ezek szerint a J acélfelnije felmegy a K-ra is?

Téligumival vettem a kocsit, aztán nyárira csere volt. Ősszel nem akarom már megbontatni a jelenlegi kerekeket, így vennék acélfelnit. K-ra nem nagyon találni még, de J-re való akad, ahogy nézegettem a hírdetéseket.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 13. at 7:27, Robz írta:

Akkor ezek szerint a J acélfelnije felmegy a K-ra is?

Téligumival vettem a kocsit, aztán nyárira csere volt. Ősszel nem akarom már megbontatni a jelenlegi kerekeket, így vennék acélfelnit. K-ra nem nagyon találni még, de J-re való akad, ahogy nézegettem a hírdetéseket.

Felmegy, annyi, hogy a J felnik ET38-tól kezdődnek, de az csak 1mm-el lesz bentebb mint a K-é.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.