Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések(hifi, navi is) + elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Szórakoztató felszerelések (CD 400 Plus rádió ,Rádió CD 600,Rádió Navi 950 Intellilink,Rádió Navi 650, IntelliLink / Connectivity, stb)

Biztonsági felszerelések (Elektronikus menetstabilizátor (ESP) ,Tolatás - érzékelő, Fedélzeti számítógép kijelző , Első és hátsó parkolóradar, Fedélzeti számítógép kijelző (Grafikus), Guminyomás ellenőrző rendszer (TPSM) UJM, Első ködlámpák, Hátsó ködlámpák
Riasztó berendezés, stb

--- kapcsolatos kérdések. Utólagos beépítés, előforduló hibák és azok javítása. 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok,

 

Opel J Astra 2.0 CDTI ( 2014.06 havi ) autóm navigációját próbálom már kb. 1 hónapja életképessé tetetni ebben az országban, de úgy látom ez nehéz dió lehet a szakiknak, mert csak hitegetnek, ígérgetnek, de megoldás még sehol. Tudna ajánlani valaki olyan szakit , vagy más megoldást ( progi, pendrive-on, stb. ) lehetőleg pest megyében, vagy Vác közelben, ki ezt megoldaná ?

Módosítva : Adamar
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nekem olyan érdeklődésem lenne, hogy hogyan lehetne a CD400 kezelőfelületén lévő PHONE gombot működésre bírni úgy, hogy ne csak némítsa a zenét, hanem rendesen úgy működjön mint egy gyári Bluetooth kihangosító. Valamint, hogy mennyibe kerülne kb. Találtam egy olyan oldalt ahol 260 angol fontért kiküldenek egy csomagot amit kb 1 óra alatt be lehet szerelni és már működik is. Nem tudom esetleg itthon van-e valami tapasztalatotok, hogy egy ilyen akció mennyibe kerülne mondjuk egy márkaszervizben? nem igazán szeretnék valami harmadik féltől származó külön kis ketyerét beszerelni, hiszen ez a rendszer szerintem kellene, hogy ezt tudja. Azt sem tudom, hogy ezt mondjuk miért nem teszik kötelezővé az autógyártóknak, hiszen szinte mindenhol tilos kihangosító, vagy headset nélkül vezetés közben telefonálni. Véleményem szerint ennek legalább olyan kötelezőnek kellene lenni egy autóban mint alapfelszerelés, mint hogy biztonsági öv van benne.

De lehet, hogy csak én gondolom így :-)

Előre is köszönöm a segítségeket, és az építő jellegű hozzászólásokat

Módosítva : visityu
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
On 2017. 11. 19. at 23:00, hg7wib írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem van egy j Astrám és benne cd600-as rádióm. Van lehetőség, hogy video megjelenjen a képernyőn, vagy tükrözni a mobilt? Létezik a rádióhoz software update? 

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

A CD600-CD900-hoz biztosan lehetett tolató kamerát kötni. Így valamilyen megoldással biztosan megy a videó. De hogy a mobil képernyőjét tükrözni, azt nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2017. 11. 19. at 23:00, hg7wib írta:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nekem van egy j Astrám és benne cd600-as rádióm. Van lehetőség, hogy video megjelenjen a képernyőn, vagy tükrözni a mobilt? Létezik a rádióhoz software update? 

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

Szia!

Cd600 csak a gyári tolatókamerát tudja kezelni (kivéve sedan - ott nincs "gyári") - a videó bemenete, feltéve, hogy valamilyen tolatóradar rendszer már van benne, ki van építve.

A telefon tükrözéshez külön egység (car airplay) szükséges, de annak a video jelét alapból sem tudja megjeleníteni. Már a tolalatókamerához (feltéve, hogy nem gyári), pl. rendszámtábla világítás helyére építhető - un. LVDS videomodul szükséges (ccca. 100 e.Ft).

https://drive.google.com/file/d/13uzZuJ2ILfD2dzSWPnwrWwHbDgUewCey/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1_PacQHpXL-5YPVxesIoGpcQeFk7m9pow/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1m1TKYbI9l3AuIYMd6lqTkrPAvupzA9ZT/view?usp=sharing

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud-e valaki ajánlani szakembert Veszprém, Fejér megye térségből, aki BC (fedélzeti computer) programozást (OP-COM) vállal - nem "opel szalon" áron?

A nemrég átvett - elég jól felszerelt - autómon a lehetséges BC funkciók töredéke van aktiválva. Azonban a néhány perces műveletnek horror ára van a márkakereskedésben.

Köszönöm....

Link to comment
Megosztás:

52 perce, flali írta:

Sziasztok!

Tud-e valaki ajánlani szakembert Veszprém, Fejér megye térségből, aki BC (fedélzeti computer) programozást (OP-COM) vállal - nem "opel szalon" áron?

A nemrég átvett - elég jól felszerelt - autómon a lehetséges BC funkciók töredéke van aktiválva. Azonban a néhány perces műveletnek horror ára van a márkakereskedésben.

Köszönöm....

Szia! Ha nincs túl messze, akkor Tárnokon tudok egy jó szakembert, aki tudja programozni őket. A BC-t egyébként tudomásom szerint csak az eredeti OP-COM, vagy a Tech2 tudja programozni, a kínai klónok nem. Ha érdekel a tárnoki elérhetőség, írj privátban. De Veszprémben is tudok közvetve egy szakit aki vállal ilyet, csak eléggé sok a melója és hónapokra be van telve...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 12. 15. at 14:31, Sabby1994 írta:

Szia! Ha nincs túl messze, akkor Tárnokon tudok egy jó szakembert, aki tudja programozni őket. A BC-t egyébként tudomásom szerint csak az eredeti OP-COM, vagy a Tech2 tudja programozni, a kínai klónok nem. Ha érdekel a tárnoki elérhetőség, írj privátban. De Veszprémben is tudok közvetve egy szakit aki vállal ilyet, csak eléggé sok a melója és hónapokra be van telve...

Sziasztok!

Esetleg Ócsa környékéről tudsz valakit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Astra J 1,6 Turbó 180LE 5 ajtós autóm. Féklámpa izzót szerettem volna cserélni. Az izzó készlet bontatlan volt. A készletben nincs olyan izzó mint a lámpában amit kivettem. ez elég bosszantó. Lehetséges, hogy a többi izzó is más mint amik most funkcionálnak.!? Tudnátok javasolni olyan helyet ahol tudnék venni komplett izzókészletet?

 

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Sabby1994 írta:

Szia! Sajnos én nem. De a tárnokihoz megéri lemenni. Korrekt, precíz, van márkaszervizes tapasztalata is, és nem is vészesek az árai. 

Köszönöm a választ. A tárnoki címet privát emailre át tudnád küldeni? 

Előre is köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 20. at 8:17, Adamar írta:

Sziasztok,

 

Opel J Astra 2.0 CDTI ( 2014.06 havi ) autóm navigációját próbálom életképessé tetetni ebben az országban, de úgy látom ez nehéz dió lehet a szakiknak, mert csak hitegetnek, ígérgetnek, de megoldás még sehol. Tudna ajánlani valaki olyan szakit , vagy más megoldást ( progi, pendrive-on, stb. ) lehetőleg pest megyében, vagy Vác közelben, ki ezt megoldaná ?

 

Link to comment
Megosztás:

Adamar

Mi a pontos tipusa a navidnak? Ha 650-es akkor kb 50ezer forint a magyar (K-Eu),ha Ny-Eu-s akkor 136 Eu.De vagy az egyik vagy a másik.Olyan nincs ,hogy mind kettő.Ha navi 950 -ed van ahhoz van komplett is.

A Navi 600-900-hoz van fennt a neten szoftver.(https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/opel/1327134-map-europe-2018-opel-intellilink-900)

 

Módosítva : csiziktomi
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 01. at 10:38, covy írta:

Sziasztok!

Van egy Opel Astra J 1,6 Turbó 180LE 5 ajtós autóm. Féklámpa izzót szerettem volna cserélni. Az izzó készlet bontatlan volt. A készletben nincs olyan izzó mint a lámpában amit kivettem. ez elég bosszantó. Lehetséges, hogy a többi izzó is más mint amik most funkcionálnak.!? Tudnátok javasolni olyan helyet ahol tudnék venni komplett izzókészletet?

 

Köszönöm.

 

Szerintem pont olyan készlet nincs, amiben minden van ami kellene. Vedd meg őket külön. Én eddig 66e km alatt 2 tompított, és egy hátsó helyzetjelző izzót cseréltem. Szóval ha kiég, akkor elég venni. (pl tompított izzót sem cserélnék az út mellett, mert annyira nem egyszerű)

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan nem lehet sedan-hoz gyári kamerát csatolni, legalábbis a szakszerviz szerint. Az oroszoknál lehet: 

Másik megoldás a GVIF videointerface + rendszámtábla világítás helyére építhető kamera, kb. 120 eFt. https://www.car-interface.com/vendita/en/interfaces-a-v-video-opel/296-video-interface-foropel-dvd-navi-900-dvd-navi-800-dvd-navi-600-cd500-cd600-intellilink-navi-950-intellilink.html

Harmadik megoldás: már megrendeltem ebay-rol a kamerát, és a visszapillantó tükörre helyezett másik tükörben van a monitor. Így az összköltség kb 20+ a munkadíjam

 

 

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Ezeket a videókat én is nézegettem, de egy kicsit bizarnak tartom némelyiket. De igazából ennyit nem akarok rá költeni.

Ja, meg szerelőt se tudok, akiben teljesen megbíznék. Okés, ez az első opelem. Pesten, környékén tud valaki egy olyan szerelőt, akit nyugodt szívvel ajánlana?

Plussz monitort, kijelzőt nem szeretnék. Tudom, akkor küldjem ki az asszonyt az esőbe, hogy irányítson. :-)

Hátsó világítás témában valaki? Persze, fel lehet kapcsolni a világítást induláskor, de miért nem világít hátul, ha elöl megy a nappali? Biztos ennek is meg van az oka.

Egyébként, köszi. Lehet, az eBay-re mégis rácuppanok, hátha találok magamnak valamit.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, talespin írta:

 

Hátsó világítás témában valaki? Persze, fel lehet kapcsolni a világítást induláskor, de miért nem világít hátul, ha elöl megy a nappali? Biztos ennek is meg van az oka.

 

Nekem 2017 LED menetfényes Sedanom van és azon sem világít a hátsó.

Szerintem a jogalkotó fő célja a nappali menetfény kötelezővé tételével a nappali, távolról is jó láthatóság (akár jó látási viszonyok között is főleg országúton) volt. Ezért is van, hogy általában a DRL-ek szúrófényt adnak (országúton messziről látható) és a tompítottal együtt használva 50%-ra kell csökkenni a DRL fényének, vagy ki kell kapcsolnia. Feltételezve, hogy a tompítottat éjszaka és rossz látási viszonyok között kapcsolod, amikor a szúrófény elvakítaná a szembejövőt. Viszont ilyenkor már működik a hátsó világítás is. A jogalkotó szerint viszont a verőfényes napsütésben a DRL-el ellentétben a hátsó világításnak nem sok értelme lenne és csak energiát pazarolna. 

Módosítva : ufonauta
Link to comment
Megosztás:

A járgány azonos felépítésű. A jogalkotó szemszögéből nézve biztos igazad van. Csak nekem fura, hogy elöl világítok, hátul nem.

Láttam több olyan autóst, akik pl. kigurulnak a benzinkútról szürkületkor és mivel "valami világít, így biztos minden oké", közben meg hátulról egy nagy szürke folt.

Van egy idősebb Spark, nem tudom, melyik országba szánták, de annak a hátsó világítás állandóan megy, függetlenül attól, hogy elöl mi világít. :confused:

Na mind1, ez van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.