Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések(hifi, navi is) + elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Én is jobban örülnék, ha állandóan égne a hátsó (mondjuk az is lehetne LED).
Városban ha szöttyögősebb az idő, de azért még világos van, akkor felkapcsolom a helyzetjelzőt és így szódával elmegy, mert a DRL fénye a felére esik, viszont hátulról is látható vagyok.
Országúton ilyenkor mindig tompítottat kapcsolok. Már csak megszokásból is, mert az előző autómban G Astra nem volt DRL.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 22. at 14:12, talespin írta:

A járgány azonos felépítésű. A jogalkotó szemszögéből nézve biztos igazad van. Csak nekem fura, hogy elöl világítok, hátul nem.

Láttam több olyan autóst, akik pl. kigurulnak a benzinkútról szürkületkor és mivel "valami világít, így biztos minden oké", közben meg hátulról egy nagy szürke folt.

Van egy idősebb Spark, nem tudom, melyik országba szánták, de annak a hátsó világítás állandóan megy, függetlenül attól, hogy elöl mi világít. :confused:

Na mind1, ez van.

Ha normálisan működik, akkor már szürkületkor bekapcsol a normál világítás, vagyis az én opelemben időben bekapcsol...

Link to comment
Megosztás:

A tolatókamerás témához még azért lenne egy kérdésem.

Érdekelne a bekötés egy ilyen eBay-ről beszerzett cuccnál. Egy "normál" elektronikánál gondolom elég, ha a tolató izzó áramkörbe kötöm be a vezérlést, de ezek CanBus-os gépek és már egy LED-es rendszámtábla világítást se tudtam megcsinálni, mert a CanBus-os LED-et is hibásnak jelzi vissza.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, talespin írta:

A tolatókamerás témához még azért lenne egy kérdésem.

Érdekelne a bekötés egy ilyen eBay-ről beszerzett cuccnál. Egy "normál" elektronikánál gondolom elég, ha a tolató izzó áramkörbe kötöm be a vezérlést, de ezek CanBus-os gépek és már egy LED-es rendszámtábla világítást se tudtam megcsinálni, mert a CanBus-os LED-et is hibásnak jelzi vissza.

Az ebay-es cucc esetén a kamera áramköre csak a vezérlő jelet kapja a tolató áramkörtől, a rendszámtábla világítás az eredeti izzó foglalat által megy, így nem gond a can-bus. Azonban, Ha biztos akarsz lenni, akkor egy relével vezéreled a kamerát. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! 

Van nekem egy 2010-es J astrám, CD500-as felszereltséggel. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e bluetooth beszerelni ? Vagy esetleg kicserélni a nagyobb tudásúra? 

A kormányon a gombok, illetve a kezelőfelüleleten ezek mind adottak hozzá. A lényeg, hogy bluetooth legyen benne a kihangosítás, illetve zene miatt. 

Valaki tud esetleg segíteni ebben? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 12. 29. at 13:09, Sievert írta:

Sziasztok!

Szerintetek a CD300 egység gyárilag nem tudja a Fader (első-hátsó hangszóró) beállítást, vagy csak nálam nem? Mi lehet az oka, ha csak az enyém nem tudja, tehát nincs a menüjében ilyen lehetőség? 

Én ma hoztam haza a gépet,  egy órán keresztül kínlódtam a menüben de nem jutottam semmire. Az elvileg minimum 4 hangszórós rendszer nem vezérelhető sehogy. csak az első kettő szól.  A kormányon minek van telefonos kihangosító gomb, ha nem lehet társítani a telefont semmihez? Valaki segíthetne, milyen navira cseréltessem le ezt a kütyüt.  Androidos, vagy Windows CE. Köszi ha vki válaszol.

Módosítva : alma-ata
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 23. at 23:30, alma-ata írta:

Én ma hoztam haza a gépet,  egy órán keresztül kínlódtam a menüben de nem jutottam semmire. Az elvileg minimum 4 hangszórós rendszer nem vezérelhető sehogy. csak az első kettő szól.  A kormányon minek van telefonos kihangosító gomb, ha nem lehet társítani a telefont semmihez? Valaki segíthetne, milyen navira cseréltessem le ezt a kütyüt.  Androidos, vagy Windows CE. Köszi ha vki válaszol.

Elég nagy a választék a plug & play eszközökből, pl.:

https://www.ebay.com/itm/Quad-Core-Android-7-1-1-Car-DVD-GPS-for-Opel-ASTRA-J-2010-2012-Wifi-Radio-Navi/272394369374?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Nem kérdés, a CD300 szívfajdalom nélkül kihajítható.... Még a CD400 is repülhet nálam - egyenlőre a garancia miatt várok vele.

 

Módosítva : flali
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 25. at 18:13, flali írta:

Az ebay-es cucc esetén a kamera áramköre csak a vezérlő jelet kapja a tolató áramkörtől, a rendszámtábla világítás az eredeti izzó foglalat által megy, így nem gond a can-bus. Azonban, Ha biztos akarsz lenni, akkor egy relével vezéreled a kamerát. 

https://photos.app.goo.gl/Secj8Jc0PjUw4wjB2

Kész a projekt - kb. 2 óra, komótosan - semmi köze a can-bus-hoz...szerencsém volt, mert a tolatóradar miatt már volt egy gumidugó a hátsó falon a rendszámtámla mögötti belső falon:-)

Minden ott volt ahogyan a "nagykönyvben" leírva. 

Link to comment
Megosztás:

Jól tudom,hogy klima bekapcsolásakor indulnia kell a ventinek lassú fokozatban?

H-nál igy müködött gondolom itt sincs másképpen.

Most jelen állapotban nem indul egyböl,ha el is indul pár másodperc után megáll és kis idö után újra megy és igy müködik amig a klima bevan kapcsolva.

Sztem ez elötétellenállás csere lesz...

A klima kompresszor csapágyát lehet cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Már elmúlt egy év, hogy Opel tulaj lettem. Eddig csak a TPMS miatt szívtam, de ez saját hibás, nem a megfelelő gumishoz vittem a járgányt a téli kerekekhez. :confused:

Szóval, tegnap balga módon elkezdtem tekerni a hőfok állítón, hisz kezdett már kisütni a nap is. Hogy miért nem a tekerőgomb állását szoktam nézni, azt nehezen tudom megmagyarázni. Talán egyszerűbb a CD600-as kijelzőjére tekinteni. Hát most is ezt tettem. A szokásos "státusz" sáv meg is jelent amint fordítottam a gombon, de az 5 vagy 6 (nem emlékszem) "ikon" helyett csak egy, a belső levegő keringetést visszajelző jelent meg. Hiába nyomkodtam ezt+azt a gombot, tekertem az utas oldali szabályzót, mindegy volt neki. Kikapcsoltam az egységet, majd vissza. Minden maradt úgy. Azt hiszem, volt egy megállás is, leállítással persze, de semmi változás. Majd estére, hazafelé csak nem hagyott békén, tekertem megint rajta és láss csodát, megjelent a többi ikon is, visszajelzett mindent.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 03. 26. at 13:35, csicsó írta:

Jól tudom,hogy klima bekapcsolásakor indulnia kell a ventinek lassú fokozatban?

H-nál igy müködött gondolom itt sincs másképpen.

Most jelen állapotban nem indul egyböl,ha el is indul pár másodperc után megáll és kis idö után újra megy és igy müködik amig a klima bevan kapcsolva.

Sztem ez elötétellenállás csere lesz...

A klima kompresszor csapágyát lehet cserélni?

Teljesen normális hogy a venti indul es megall!Nincsen ahhoz meleg hogy folyton menjen.A H astraba kisebb venti van emiatt megy folymatosan.Várd meg még jó meleg leszkinnt, akkor kapcsold be a klimát es figyeld a ventit.Nekem pl most ugy van bekapcsolom a klimát hosszú ideig csend majd egyszercsak felpörög kis fordulaton majd kb 10 mp után leáll és ezt ismételgeti.

Kompri csapágyat miert kell cserélni? Az ha van egy kis morgó hangja nem gond, had menjen hosszabbat a klima.Ugynais lehet a belső hajtókar csapagyat hallod vagy a dugók járnak hangosan. Ugyanis a dugókat a kompriban a hűtőközel által szálitott olaj keni ami ilyenkor lehet kinnt van a hütőkörben,de mihelyst elindul a közeg áramlása odaviszi a megfelelő helyre es csökkenhet a zaja.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
3 órája, Kovacsi írta:

Sziasztok!
CD400-at hol és mennyiért lehetne kicserélni navi 950-re, ehhez kell pluszba másik középkonzolt is venni? 
Előre is köszi!

Lehet rendelni az opelnél, vagy ebay - cca 250k- de nagyon nem éri meg, és ráadásul nincs bevezetékelve a navihoz. Feleannyiért plug and play android eszköz vehető lényegesen több és működő funkcióval (DVD, Bluetooth, tolatókamera bemenet, usb, aux, analóg tv, pip..stb. ). Otthon beszerelhető....

A navi950 térképei (Here) amúgy sem megbízhatóak", a frissítés 50k, ami kétéves adatokkal bír. 

Szóval én nem erőltetném

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam hogy beszerzek egy Pumpkin navit a kocsiba, ez a terv:
https://www.autopumpkin.com/android-8-0-car-stereo-with-radio-gps-navi/pumpkin-android-8-0-universal-car-stereo-radio-double-din-7-inch-touchscreen-octa-core-with-gps-navi-bluetooth.html
Valamint egy középkonzolt még ebayről:
https://www.ebay.de/itm/OPEL-ASTRA-J-Auto-Radio-Einbau-Set-Blende-Lenkrad-Adapter-grau-Doppel-DIN-2-DIN/201694516848?hash=item2ef5ee1670:g:aY0AAOSwC-taDdSx
Szerintetek ez így elég lenne, illetve fog működni a kocsiban? Egy helyen azt mondták hogy csak európai gyártótól lehet ezeket beszerezni, mivel más fajta nem működne az astrában, szerintetek?
Köszi!

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Kovacsi írta:

Arra gondoltam hogy beszerzek egy Pumpkin navit a kocsiba, ez a terv:
https://www.autopumpkin.com/android-8-0-car-stereo-with-radio-gps-navi/pumpkin-android-8-0-universal-car-stereo-radio-double-din-7-inch-touchscreen-octa-core-with-gps-navi-bluetooth.html
Valamint egy középkonzolt még ebayről:
https://www.ebay.de/itm/OPEL-ASTRA-J-Auto-Radio-Einbau-Set-Blende-Lenkrad-Adapter-grau-Doppel-DIN-2-DIN/201694516848?hash=item2ef5ee1670:g:aY0AAOSwC-taDdSx
Szerintetek ez így elég lenne, illetve fog működni a kocsiban? Egy helyen azt mondták hogy csak európai gyártótól lehet ezeket beszerezni, mivel más fajta nem működne az astrában, szerintetek?
Köszi!

Én inkább ezt ajánlanám, olcsóbb összességében, magasabban a kijelző - kevésbé jár átalakítással:

https://www.ebay.com/itm/Quad-Core-Android-7-1-1-Car-DVD-GPS-for-Opel-ASTRA-J-2010-2012-Wifi-Radio-Navi/272394369374?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 04. at 20:41, flali írta:

Én inkább ezt ajánlanám, olcsóbb összességében, magasabban a kijelző - kevésbé jár átalakítással:

https://www.ebay.com/itm/Quad-Core-Android-7-1-1-Car-DVD-GPS-for-Opel-ASTRA-J-2010-2012-Wifi-Radio-Navi/272394369374?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

Uu köszönöm, ehhez akkor nem is kéne se középkonzol se semmi más ha jól értem. Próbálta már valaki? Azt írja hogy 2012-ig működik, az enyém 2014-es.... lehet már van valaki különbség az elektronikában?

 

Módosítva : Kovacsi
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

A kocsim Opel Astra Sports Tourer P-J/SW diesel

Bal hátsó indexlámpám nem villog, - ki is jelzi ezt - kicseréltem az égőt, de ekkor sem volt jó.

Megtudtam, 1 db.10 A biztosíték elolvad ( ami kormány alatt van, és kiskönyv jelölése szerint  :

Külső lámpák, karosszéria vezérelő modul 2. sorszámmal jelöli   ) továbbá, hogy : B 1480-02 Akkumlátor lemerülés-védelem áramkör testzárlat ezt a hibakódot írja ki gép. A biztosíték pár napot bír ki, az égőnek semmi baja, mindem égő működik.

Valakinek ötlete a hibára ?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 06. 20. at 17:00, KMilán írta:

Üdv!

 

A CD 400 fejegység is bluetooth-os, vagy csak a CD 400 Plus? Cosmo felszereltség mellett melyiket szerelték annó a nem navis autókba?

Igy van, ahogy leírtad. Anno cd400 volt, bluetooth nélkül. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy használt Astra J Sprot Turert 1.7 CDTI-t, kérdésem egy kicsit a felszereltség és a fogyasztás témakör höz is szól mivel a műszerfalon semmilyen üzemanyag fogyasztással kapcsolatos adatot nem tudok megjeleníteni. Csak a 2db napi Km számláló és a digitális sebességmérő jelenik meg. A kérdésem az lenne hogy ezt csak szoftver ből kell beállítani (OP com , Tech 2 ) vagy modult is kell hozzá vásárolnom?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2018. 07. 11. at 16:37, Molnár Árpád írta:

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy használt Astra J Sprot Turert 1.7 CDTI-t, kérdésem egy kicsit a felszereltség és a fogyasztás témakör höz is szól mivel a műszerfalon semmilyen üzemanyag fogyasztással kapcsolatos adatot nem tudok megjeleníteni. Csak a 2db napi Km számláló és a digitális sebességmérő jelenik meg. A kérdésem az lenne hogy ezt csak szoftver ből kell beállítani (OP com , Tech 2 ) vagy modult is kell hozzá vásárolnom?

Előbbi, programozni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltunk egy Astra J Sedan-t amibe CD400Plus head unit van és eddig az USB-t csak telefonnal használtuk (szerencsére probléma nélkül, minden remekül működött, működik), viszont most először próbáltam Pendrive-ot használni zenelejátszásra, de minden esetben "Lemezhiba"-t jelez vissza. Próbálkoztam 4-8-16Gb, FAT32, NTFS formátumokkal, különböző fajta pendrive-okkal, de minden esetben ugyanezt a lemezhibát írta ki.

Találkozott már Valaki hasonlóval? Van esetleg trükkje amivel működésre lehetne bírni?

Köszönöm előre is a segítséget!

Bálint

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 23. at 12:51, forumadmin írta:

Szórakoztató felszerelések (CD 400 Plus rádió ,Rádió CD 600,Rádió Navi 950 Intellilink,Rádió Navi 650, IntelliLink / Connectivity, stb)

Biztonsági felszerelések (Elektronikus menetstabilizátor (ESP) ,Tolatás - érzékelő, Fedélzeti számítógép kijelző , Első és hátsó parkolóradar, Fedélzeti számítógép kijelző (Grafikus), Guminyomás ellenőrző rendszer (TPSM) UJM, Első ködlámpák, Hátsó ködlámpák
Riasztó berendezés, stb

--- kapcsolatos kérdések. Utólagos beépítés, előforduló hibák és azok javítása. 

 

Sziasztok a következő lenne a kérdésem van egy 2010 es j astrám 1.6 benzin cd 400 van benne van e lehetöség kicserélni valamilyen navisra ezt a fejegységet vagy ha esetleg valakinek van tapasztalata az ebay en vásárolható ehhez a tipushoz árult fejegységhez attól félek ha veszek egyet nem lehet majd összeprogramozni ugy ,hogy megjelenitse az autóbeállitás funkcióit a válaszokat elöre is köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.