Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CORSA E-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Új tulajdonosa vagyok egy Corsa E kisautónak. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni tőletek.Az én autómban is az Intellink 4.0-s rendszer van, és egyszerűen nem boldogulok vele. A telefonomra bluetooth-tal csatlakozik, jó a kihangosító, lejátsza a zenéket. Azonban az USB-s csatlakozás nem jön létre.Ezt az android auto funkciót nem bírom összehozni. Huawei P9-es telefonom van,lehet hogy nem kompatibilisek egymással?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 22. at 14:30, Noémi írta:

Sziasztok!

Új tulajdonosa vagyok egy Corsa E kisautónak. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni tőletek.Az én autómban is az Intellink 4.0-s rendszer van, és egyszerűen nem boldogulok vele. A telefonomra bluetooth-tal csatlakozik, jó a kihangosító, lejátsza a zenéket. Azonban az USB-s csatlakozás nem jön létre.Ezt az android auto funkciót nem bírom összehozni. Huawei P9-es telefonom van,lehet hogy nem kompatibilisek egymással?

Nekem sem sikerült korábban, igaz az K Astra volt, de az Intellink ugyan az. Honor 7-el sem ment, szintén Huawei lényegében. Lehet nem támogatja, viszont nem volt annyi ideig nálam, hogy tudjak játszani vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy szeptemberig kell várnom, hogy legyártsák a pár extra miatt sehol készleten nem található Opel Corsám. :) Szomorú ez a nyári 2 hetes leálllás.

1.4 xej 90 LE (5 man.) Enjoy Premium (5 ajtó) Grasshopper lesz a kicsike némi extrával.

Kíváncsi leszek a motorra, milyen érzés lesz egy Ford Focus kombi után meghajtani egy cseppet kisebb karosszériát... Voltam teszt vezetésen, de ott azért nem húztam meg a motort, ahogy illik.

Módosítva : greenalpha
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,új autó vásárlás előtt állok.Skoda fabia,opel corsa,ford fiesta szívóbenzinesek vannak képben de sajnos úgy néz ki a ford kiesett pedig az lett volna az első.Azt meg tudnátok mondani hogy a corsa 90 lóerős szívóbenzines közvetlen befecskendezésű vagy sem?Fogyasztás mennyi nálatok?Valamint olvastam valahol ilyen véleményt is:

" Az általad említett, a konstrukciója alapján megbízhatónak gondolt 1.4-es Opel szívómotorban a vezérlés alkatrészei annyira alul vannak méretezve (a lánckerekek alig vastagabbak egy 5 forintosnál, ha nem láttam volna, nem is hiszem el), hogy szinte bizonyosan hamarabb kell azt a motort szétszedni (nem olcsón) ezek cseréje miatt, mint ahogy egy turbósnál esetleg a turbó felújításra szorulna (amit egyébként erre szakosodott mühelyekben megbízható minöségben, normális áron rutinszerüen végeznek). És még a jobbik eset, ha a kopott lánc csörögni kezd és így a hiba nyilvánvalóvá válik, mert ha viszont elöjel nélkül szakad/ugrik, akkor az egész mehet a kukába. "

Idézetről vélemény??? köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

9 órája, rocco írta:

Sziasztok,új autó vásárlás előtt állok.Skoda fabia,opel corsa,ford fiesta szívóbenzinesek vannak képben de sajnos úgy néz ki a ford kiesett pedig az lett volna az első.Azt meg tudnátok mondani hogy a corsa 90 lóerős szívóbenzines közvetlen befecskendezésű vagy sem?Fogyasztás mennyi nálatok?Valamint olvastam valahol ilyen véleményt is:

" Az általad említett, a konstrukciója alapján megbízhatónak gondolt 1.4-es Opel szívómotorban a vezérlés alkatrészei annyira alul vannak méretezve (a lánckerekek alig vastagabbak egy 5 forintosnál, ha nem láttam volna, nem is hiszem el), hogy szinte bizonyosan hamarabb kell azt a motort szétszedni (nem olcsón) ezek cseréje miatt, mint ahogy egy turbósnál esetleg a turbó felújításra szorulna (amit egyébként erre szakosodott mühelyekben megbízható minöségben, normális áron rutinszerüen végeznek). És még a jobbik eset, ha a kopott lánc csörögni kezd és így a hiba nyilvánvalóvá válik, mert ha viszont elöjel nélkül szakad/ugrik, akkor az egész mehet a kukába. "

Idézetről vélemény??? köszi előre is

Szerintem a láncos motoroknál már jóval ritkább a szakadás ( főleg csörgés előjel nélkül) mint a régi szijasoknál, ott is jellemzően akkor jött elő ha nem cserélték időben. 

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
On 2018. 05. 22. at 14:30, Noémi írta:

Sziasztok!

Új tulajdonosa vagyok egy Corsa E kisautónak. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni tőletek.Az én autómban is az Intellink 4.0-s rendszer van, és egyszerűen nem boldogulok vele. A telefonomra bluetooth-tal csatlakozik, jó a kihangosító, lejátsza a zenéket. Azonban az USB-s csatlakozás nem jön létre.Ezt az android auto funkciót nem bírom összehozni. Huawei P9-es telefonom van,lehet hogy nem kompatibilisek egymással?

Üdv! nekem müködik. huawei p8 lite van és sikerült összehozni. csak kábellel lehet a navit összehozni , csak akkor megy ha az android auto alkalmazást letöltjük a telefonra, azt mondják a legujjabbal de nekemcsak egy kicsit régebbivel sikerült de hibátlanul megy.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sziasztok!

Nem nagyon pörög a topic, de hátha... E Corsa lenne a kiszemelt, második autónak. Viszonylag rövid, városi, város környéki utakra, néha "merészkednénk" vele messzebbre. A 90 lovas (b14xer) változatra fáj a fogam, amitől gondolom nem lesz versenyautó, de talán egy elfogadható szintet hozni fog.  A gondom, hogy nem nagyon találok információkat, mire kell figyelni, mi kerülendő?

Megköszönném, ha akadna valaki, aki megosztja velem tapasztalatait. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szuper darab, de létezik, hogy gyárilag nincs rajt motorvédő pajzs? 
Létezik, hogy a csomagtérben a pótkerék felett csak egy egyszerű szőnyeg van? Elég bután néz ki ahogy belesüpped a pótkerékbe.

Szerintetek lehetséges szoftveresen beállítani, hogy a műszerfal kijelzőjén a hajtott kilométer mellett még egy pár információ látható legyen?
 

köszi

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.