Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

  • 1 year later...

Nem nagyon pörögnek mostanában az új típusok topicjai. Akkor csak érdekességként: asszony 1.4 (90Le) szerkezete vegyes használatban beéri 4,9L 95-össel 100km-enként.  Klímával, 3 személy + csomagok kombóval végig az országon főutakon ment fel 5,2-re. Nem nehéz lábbal, de 100km/h országúton, 55km/h lakott területeken. Volt benne némi város is, de dugó nem. Meglepődtem, több fogyasztást vártam amikor vettük, szóval eddig kellemes csalódás.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 31. at 9:48, Robz írta:

Nem nagyon pörögnek mostanában az új típusok topicjai. Akkor csak érdekességként: asszony 1.4 (90Le) szerkezete vegyes használatban beéri 4,9L 95-össel 100km-enként.  Klímával, 3 személy + csomagok kombóval végig az országon főutakon ment fel 5,2-re. Nem nehéz lábbal, de 100km/h országúton, 55km/h lakott területeken. Volt benne némi város is, de dugó nem. Meglepődtem, több fogyasztást vártam amikor vettük, szóval eddig kellemes csalódás.

Fedélzeti számítógép szerint ennyi vagy teletankból számolva?

Link to comment
Megosztás:

Mindkettő igaz. A fórumon olvasottak miatt azt hittem, hogy majd komolyat hazudik a fedélzeti, de meglepő módon nem. Egy kattanásig tankol mindig azonos kúton - ingázó autó - sima 95-öst. Minden tankolásnál van matek. Rászoktattam asszonyt, mert beszédes lehet, ha hirtelen jelentőset változik. 

Link to comment
Megosztás:

Tényleg csak ennyit fogyasztana???Én kiegyeznék 6,5-el vegyesen.Új autó vásárlás előtt állok,skoda fabiat nézegetem még sima szívóbenzin.Azt meg tudnátok mondani hogy a corsa e 90 lóerős szívó közvetlen vagy közvetett befecskendezésű-e?Köszi előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Amit leírtam, az tartható azóta is. 5L fölé nem nagyon megy a fogyasztás. Minden tankolásnál visszaszámoljuk, tehát nem bc adatra hagyatkozunk. Napi ingázós vidéken, illetve Fehérváron kis belvárosi küzdés. Nem kinyomva a szemét természetesen, de nem is nagyapós dinamikával. Eddig kellemes csalódás, vásárlás előtt mi sem gondoltuk, hogy 6L alatt lesz. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.