Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fedélzeti computer, automenedzsment - épített megoldások, extrák


tgabika76

Recommended Posts

On 2021. 03. 11. at 11:54, kriszrap írta:

Honnan szetted le ac pumpánál a benzin szint jelző kábelt és milyen színe van?

 

Szerk.: Ami megy tidhez vezetékek sajnos nem ugyan az amit itt  leírnak szín:

tid_csat_labak1_1.jpg

Valakinek van olyan ami opel astra g hez van?

A szín az nem is a lényeg, a pinek ugyan azok, pin alapján kösd be és jó lesz, a benya szintet a km óra mögött is be kotheted, nézd meg az ac nal hogy milyen színű a vezeték, az végig megy az óráig, nekem talán kék-fekete volt, de ez eltero lehet 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét bibelötem vele.

Amit csináltam 

Kesztyűtartó mögöt megy fel egy kábel köteg a kijelzöhöz.

Megbontottam rákötöttem SCL SDA MRQ GND Sebbeség jeladót .

Ezek müködnek is.

Injector és a benzin szint jelző valamiért nem sajnos.

Injectornál felnyitottam fedelet Aksi felöl az elsö nél ezek a szinek voltak (Kék/piros Barna Zöld) Egyel mellette balra pedig (Kék/pirosa és barna /feket) igy kék/pirpsara kötöttem injector lábát az arduniora.

RPM et nem ír debug menübe sajnos.(Jár a motor)

 

Szerencsémre a benzin szint jelkábel szine 2x megtalálható (kék/fekete)  természetesen mind a kettö az óra csoporthoz megy.

Óra csoport 25 lábára ment az egyik a másik talán 13 vagy 16 talán.

Ez a link alapján :

honlap

 

kiderült a 25 láb az rákötöttem.

Debug menübe 31% 28% néha le eset 12 de akkor is csinálta amikor nem járt a motor...

Hát mondom valami itt nem stimmel.

Szerintettek mi lehet öttlet stb bármi jól jön.

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 18. at 16:07, kriszrap írta:

Üdv sikerült hát nem a piros kék vezeték volt ha nem a barna/zöld kábel volt a megoldás . Most jöhet a hetes teszt.

Ha jól tudom akkor előbb be kell kalibralni a szintjelzot hogy jól tudja mutatni, de ehhez előbb teli kell tankolni a kocsit 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, hazi1966 írta:

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni  tőletek szerintetek mi lehet a baj Opel astra f 1.6-ról lenne szó.Azt vettem észre,hogyha rákapcsolom a világítást a középső kijelző amin az óra meg a hőmérséklet kijelző van elsötétül.Gyújtáson rendesen működik

Az F Astrát nem ismerem, de a G-nél ez gyárilag ilyen: mivel alapesetben a világítást este használod (amikor ezeket az autókat tervezték, még nem volt kötelező nappal is a fényszóró használata), ezért azt felkapcsolva elhalványítja a kijelzőket hogy ne süsse ki a szemed a sötétben. Van rá megoldás egyébként: létezett gyárilag nappali fény vezérlő a skandináv piacra (akkoriban csak ott volt kötelező nappal is fényszóró használata), azzal ez a probléma nem jelentkezik. Ez a vezérlő tulajdonképpen egy nyolclábú relé (a foglalata megvan a biztosítéktábla mögött), és annyit csinál hogy gyújtásra felkapcsolja a helyzetjelzőket elöl-hátul, majd motorindítás után, ha megjön az olajnyomás, akkor elöl a tompított fényszórókat is, viszont nem kapcsolja be a rendszámvilágítást és a műszerfali fényeket (mivel ezekre nincs szükség fényes nappal), így tehát a műszerfalvilágítást érintő probléma (az elsötétülés) nem is jelentkezik. Gyújtás levétele után természetesen mindent kikapcsol automatikusan.  

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség képen:

Lefordítottam ezt bc 

Beleírtam egy olyat ami nagyon zavart hogy az al menüt nem mentette fogyasztásnál .

Nézegetem a program kódot nem tűnik annyira vészesnek aminek látszik. 

Nálam nem nyomógomb van ha nem encoder (Tekergető ) hogy hogy arra írtam át a szoftvert

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! Majdnem készen lett a arduino bc kettőt építettem vezetékekkel együtt, astra g-be, a másik frontera b-be fog majd bekerülni. Sz enyém igy néz ki. Menü váltások közt néha lassú vagy épp eltünedeznek betűk a szavakból. Már rég foglalkoztam vele igy nem emlékszem melyik verzió fut most a bcn, de volt olyan verzió is ami nagyon rossz volt. 

Tippek, melyik a legjobb verzió jelenleg ami nektek bejött? 

https://drive.google.com/file/d/10LXmyFNS9iWDOY1ozUqujT1h9cnghYm6/view?usp=drivesdk 

https://ibb.co/C1fMTRj

Üdv. Robee90

Módosítva : Robee90
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.