Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fedélzeti computer, automenedzsment - épített megoldások, extrák


tgabika76

Recommended Posts

16 perce, georgee írta:

 Még egy kérdés, a cons.ption menübe ha belépek melyik mutratja a foigyasztásomat 100km-en? Mert még arra nem jöttem rá. Talán még ezt is megpiszkálom.

Igen,a gyújtástól indul az időmérése,a TT menü az összes időt jelzi. 

A consumption - fogyasztás menü : Ci - átlag fogyasztás --->  Cm - km/liter ---> Ch - Liter/óra ---> Cp - az indítás óta fogyasztott üzemanyag   ---> CM - összes átlag Km/liter  ---> CT - totál fogyasztás a "reset" óta.  Pont az nincs megírva a programban amit szeretnél 100KM/L, ezt más is jelezte már! Szerintem aki használja örülne a fejlesztésnek,többek között én is,sok sikert ha vállalod!

A motor leállításakor érdemes megvárni a "good bye" feliratot,ha ez előtt kirántod a kulcsot akkor nem menti el az utazás során mért adatokat!  Emiatt volt aki egy kis időzítő kapcsolást épített,(a kulcs szál már elromlott,így csak gyújtásról tudta használni és a motorleállításakor nem volt mentése). 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Smith írta:

Igen,a gyújtástól indul az időmérése,a TT menü az összes időt jelzi. 

A consumption - fogyasztás menü : Ci - átlag fogyasztás --->  Cm - km/liter ---> Ch - Liter/óra ---> Cp - az indítás óta fogyasztott üzemanyag   ---> CM - összes átlag Km/liter  ---> CT - totál fogyasztás a "reset" óta.  Pont az nincs megírva a programban amit szeretnél 100KM/L, ezt más is jelezte már! Szerintem aki használja örülne a fejlesztésnek,többek között én is,sok sikert ha vállalod!

A motor leállításakor érdemes megvárni a "good bye" feliratot,ha ez előtt kirántod a kulcsot akkor nem menti el az utazás során mért adatokat!  Emiatt volt aki egy kis időzítő kapcsolást épített,(a kulcs szál már elromlott,így csak gyújtásról tudta használni és a motorleállításakor nem volt mentése). 

Igyekszem, ahogy időm és ismereteim engedik. Valahogy ezeket a Ci-CM stb rövidítéseket igyekszem magyarra fordítani, mert nem (volt) elég egyértelmű a számomra. Igyekszem belemélyülni a témába. Tegnap Opcommal is néztem a fogyasztást, kb 1 liter különbséget mutatott, de ez autónként változó, így ebbe nem nyúlok bele. A kulcskihúzás időzítő... A 7809 elé érdemes egy nagyobb kondit tenni (~1mF), még ha a kulcs ki is van húzva, annyi energia marad, ami elég neki a mentésre. Valahogy azt az összes átlagot kéne megpiszkálni. Viszont ha a km/litert felszorzom azzal nem a valós átlagot kapom. Még nem látom át mi alapján monitorozza a fogyasztást. Illetve itt jó lenne bővíteni a tudásomat az injektorok működéséről is. Ha tudok valamit jelentkezek. Addig társalogjunk, minden tapasztalat érdekel, hogy eltudjak indulni valamerre.

Link to comment
Megosztás:

Az 1 liter különbség adódhat abból is ha menet közben kijelzést váltogatsz,az vettem észre hogy a menük nyomkodásakor amíg kiírja a menü címét addig nem figyeli/számolja a kapott impulzusokat. A víz hőmérséklet érték kijelzését próbáltam beleírni (az egyik analóg bemenetre kötve fesz.osztóval) de elakadtam,a menürendszer összezavarodik bármit belenyúlok..     

Link to comment
Megosztás:

Furcsa, mert  a párom vezetett, és neki jött ki többre 1 literrel, amikor én vezettem akkor nagyjából reálisat mutatott. Nem volt nyomkodva menet közben. Igen nyomkodásonként 3 másodperc a késleltetés menünként. Tehát elképzelhető amit írtál, viszont többet fogyasztott, mint amit az opcom mért. Vízhőmérséklet: Tudni kéne a hőjeladót, hogy milyen intervallumban dolgozik 0-5V vagy 0-12V erre megy a feszosztó, és szerintem a battery menüpontot CTRL+C CTRL+V vel klónozod, a batteryt átírod waterra. Illetve itt már lesz egy feszültség értéked amit analogként kiolvasol, amit csak felkell szorozni (vagy osztani?) a feszültség hőmérséklet váltójával. Illetve a bemenetet az elején átírod, melyik pin lesz analog bemenet, és a battery részen átírod a lábat, mit olvasson. Kb ennyi lenne felszínesen a vízhőfok mérése.

A másik amit tegnap tárgyaltunk a fogyasztás 100km-en. Elvileg a kütyü tárolja az összes elfogyasztott üzemanyagot, illetve az összes megtett kilométert. Ebből a két eltárolt értékből szerintem kilehet számolni az átlagot. Minnél nagyobb az érték annál pontosabb lehet az átlag. Jelenleg ez még nekem csak egy elmélet. Ahogy időm engedi ráállok a témára.

Link to comment
Megosztás:

georgee : igen,pont ezt csináltam amit leírtál, a Battery menüt meghagytam és egy plusz menüt tettem bele ami sehogy sem akart normálisan működni,majd a téli estéken jobban kivesézem. Szerintem helytálló az elméleted!

Morte :  itt a drive-omon nézd meg a .pdf-et,abban van bekötési segítség.A kocsiban bárhová teheted,nekem (az állandó programozás miatt) a kesztyűtartó bal oldalánál van kötözővel rögzítve.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv. 

Cid kijelzőm van ncdr1100as rádióval amiről ugye lehet vezérelni a bc-t. Kérdésem a következő hogy a gyári rádiót ha le akarom cserélni akkor ugye a bc el veszik és akkor már csak az új rádiót fogja mutatni a kijelző (zene rádió idő). 

Valahogy esetleg nem lehet össze hozni hogy egy másik Rádióval is lehessen vezérelni fogyasztás meg a többi dolog jó lenne ha meg maradna. 

Előre is köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Lenne egy kikelző, ami egy kicsit hibás. Lehet javítani vagy cserélni kell ? Plusz multis kormányom van, vettem hozzá gyári magnót, összedugom a 2db csatit, és nem csinál semmit, bármit nyomok! A vezetékeknél látok egy telefonszinór szerűséget, ez gyári vagy valalmi maszekolás?Minden segítséget szívesen fogadok!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, szisszo írta:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Lenne egy kikelző, ami egy kicsit hibás. Lehet javítani vagy cserélni kell ? Plusz multis kormányom van, vettem hozzá gyári magnót, összedugom a 2db csatit, és nem csinál semmit, bármit nyomok! A vezetékeknél látok egy telefonszinór szerűséget, ez gyári vagy valalmi maszekolás?Minden segítséget szívesen fogadok!

Az ISO csati egybe van öntve de három részből áll.

-Remote

-Táp

-Hangszóró csatlakozás

Ezeket szét lehet választani egymástól, de csak roncsolással.

Kérdés még, hogy milyen gyári rádiót vettél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis programozási segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudom kiírni egy változó értékét?
A példaprogramban ez szerepel:
MyTid.display_message(first,1,1); // (speed,position)
MyTid.display_message("This is a test...",4,2);

A ("This is a test...",4,2) helyére milyen formában tudok egy változóra hívatkozni?  És mit jelent a sor végén az a ,4,2?

Válaszotok előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

Elvileg egyszerűen beírod a változó nevét oda, tehát pl:

MyTid.display_message(valtozo,4,2);

A "4,2" az a karakterek hosszával, vagy poziciójával kapcsolatos dolog, még nem programoztam konkrétan ezt a dolgot, de webes, és C#, stb egyéb programnyelvekből kiindulva olyasmi lesz az.

 

Szerk: most látom, ott van az üzenetedben mit jelentenek a számok:)

MyTid.display_message(first,1,1); // (speed,position)

tehát az első szám az a sebessége az üzenetnek (mennyi ideig legyen kint vagy talán ha hosszabb a szöveg mint a képernyő, akkor milyen gyorsan gördüljön a képernyőn), a második pedig hogy a képernyőn hanyadik karakter pozicióból induljon ki az üzenet.

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 29. at 10:26 AM, nyolc8 said:

Elvileg egyszerűen beírod a változó nevét oda, tehát pl:

MyTid.display_message(valtozo,4,2);

Már programoztam Arduinot, és valóban így kellene működnie, de valamiért a kódellenörzés így nem fut le. A következő hibaüzenetet adja:

converting to 'String' from initializer list would use explicit constructor 'String::String(int, unsigned char)'

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kíváncsiságból érdekelt, hogy a gyári fedélzeti computer mennyibe kerül. A kijelzőt 800 EUR feletti áron láttam. Rákeresve, a találatok zöme "pixelhibás" kijelző. Azt olvastam, hogy a kijelző kábele megy benne tönkre. Tehát még bontva sem érné meg.

A projekttel készíthető kijelzés mennyivel tud többet vagy kevesebbet, mint a gyári megoldás? Van leírásotok arról, hogy a gyári pontosan mit mutat?

Technikai oldalról az adatokat az adatvonalon (SCL, MDA, MRQ) kérdezi le és ugyanezen az adatvonalon programozza a kijelzőt?
Pontosan milyen adatokat kérdez le? A gyári megoldáshoz képest van olyan adat, amelyet nem tud lekérdezni (dokumentáció híján)?
Az autonomia, akkumulátor, távolság, fogyasztás és sebesség adatok közül melyikeket kapja készen és melyikeket számolja ki a lekérdezett adatokból?

Az ablaktörlő kapcsolótól meddig van kivezetékelve a két nyomógomb általában, vagy végig ki kell vezetékelni a kormánytól?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Van leírásotok arról, hogy a gyári pontosan mit mutat?

Alapból ezeket:

bc1.jpg

de ha a check control funkció jeladóit (motorolajszint-jeladó, hűtőfolyadékszint-jeladó, ablakmosófolyadékszint-jeladó és fékbetét kopásjelző) is bevezetékeled, akkor még ezeket is:

bc2.jpg

bc3.jpg

A fentebb pirossal bekeretezett funkciók közül a még megtehető út értékét a computer számolja az utolsó 20 kilométer átlagfogyasztása és a tankban levő üzemanyag mennyisége alapján.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 02. at 21:45, zoli632 írta:

Már programoztam Arduinot, és valóban így kellene működnie, de valamiért a kódellenörzés így nem fut le. A következő hibaüzenetet adja:

converting to 'String' from initializer list would use explicit constructor 'String::String(int, unsigned char)'

A hiba üzenet szerint valami olyasmi a probléma (elvileg) hogy a változód értéke nem string (szöveg) típusú, hanem mondjuk int (szám), vagy egyéb. Ezzel van baja hogy ő stringbe (szöveggé) akarja konvertálni az értéket de nem stimmel valami. A megoldás az hogy mielőtt betolod a változót a "MyTid.display_message"-be, elötte átkonvertálod a változót "String"-re. Hogy arduino-ban ez hogy megy azt nem tudom. De pár karakteres dolog, ebben biztos vagyok.

 

Szerk: egy villámgyors google kacsintás után amit láttam, talán működik így:

MyTid.display_message(String(valtozo),4,2);

 

Ez elvileg így konvertálja string-é a változó értékét és akkor jó lesz talán.

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎02‎.‎03‎. at 20:03, tgabika76 írta:

Alapból ezeket:

Köszönöm, nagyon hasznos! Nem gondoltam rá, hogy ezek az információk megtalálhatóak a használati útmutatóban is. Még nem néztem bele a programkódba. Tudjátok a választ, hogy az adavonalon (SCL, MDA, MRQ) kérdezi-e le az adatokat és ugyanitt hajtja meg a kijelzőt is? Milyen adatokból dolgozik?

Kicsit off kérdés: Gyári ablakmosó kart szeretnék. Érdemes erre lecsapni 60 GBP-ért szállítással együtt, vagy sok? Németben 85 EUR, otthon nem láttam beszerezhetőnek.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Köszönöm, nagyon hasznos! Nem gondoltam rá, hogy ezek az információk megtalálhatóak a használati útmutatóban is. Még nem néztem bele a programkódba. Tudjátok a választ, hogy az adavonalon (SCL, MDA, MRQ) kérdezi-e le az adatokat és ugyanitt hajtja meg a kijelzőt is? Milyen adatokból dolgozik?

Kicsit off kérdés: Gyári ablakmosó kart szeretnék. Érdemes erre lecsapni 60 GBP-ért szállítással együtt, vagy sok? Németben 85 EUR, otthon nem láttam beszerezhetőnek.

Keress potméteresben ilyen kart. Én megcsináltam az ablaktörlőt intervallumosra amit a potival tudsz állítani.

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZWU4NjE1OTctNjUzMS00NDZlLTkzOGMtNWM3M2M1MTIwZjY2/edit?hl=en_US

Csak egy kis plussz a boardhoz.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A fedélzeti számítógép miatt mindenképp karcserés. 90494657-es GM cikkszámú jó lenne nekem? Ez van gyári újban 85 EUR-ért. Nincs hátránya az eredeti karhoz képest, méretre és formára is ugyanaz?

Furcsa ötlet, hogy a potit nem csak az ablaktörlő intervallum beállításhoz, hanem a computer menü görgetéséhez is használni akarnám a BC gombokon túl? (Járó ablaktörlővel nem lenne célszerű használni a potit erre.) A kapcsolást át kell gondolni, nem tudom, hogy menne-e a kettő együtt.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 07. at 17:34, freddy_ írta:

A fedélzeti számítógép miatt mindenképp karcserés. 90494657-es GM cikkszámú jó lenne nekem? Ez van gyári újban 85 EUR-ért. Nincs hátránya az eredeti karhoz képest, méretre és formára is ugyanaz?

Nem pont ugyanaz, mert ez egy Omega B kar, nem Astra, de ettől még simán be tudod építeni (méretre ugyanaz), ha megszokod hogy a fedélzeti computer léptető és nullázó gombjai amik a kar végén vannak, ezen a karon vízszintesen egymás alatt helyezkednek el, míg a gyári Astra karon függőlegesen, egymás mögött.

Remélem ez nem jelent feloldhatatlan ellentétet, mert ha igen akkor bajban leszel: olyan kart ugyanis, amiben van potméter az intervallumállításhoz, és függőlegesen vannak a BC gombjai, nem fogsz találni, ugyanis a G Astrából gyárilag nem létezett állítható intervallumú ablaktörlővel szerelt változat, a fullextrásnál ezt esőérzékelővel oldották meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 05. at 1:50 PM, nyolc8 said:

Szerk: egy villámgyors google kacsintás után amit láttam, talán működik így:

 

MyTid.display_message(String(valtozo),4,2);

 

Ez elvileg így konvertálja string-é a változó értékét és akkor jó lesz talán.

Kipróbáltam és hiba nélkül lefutott a kód ellenőrzés. A kapcsolást még nem volt időm megépíteni, így élesben még nem próbáltam. De biztos vagyok benne hogy működik.

Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.