Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fedélzeti computer, automenedzsment - épített megoldások, extrák


tgabika76

Recommended Posts

9 órája, Smith írta:

Mielőtt nekiállnál,a TID kijelződ váltogat dátum kijelzés és az üres mező között (a dátum helyén) rádió ki-be kapcsolásakor?? 

Miért kérdezted?

8 perce, Smith írta:

Elvileg nem kellene,a kesztyűtartó kivétele után baloldalon szivacsos szigetelésű kábel megy felfelé a TID-hez,abban benne van amit be kell kötni, a kulcsszál nincs benne azt a rádió csatlakozóban megtalálod. Így viszont kellene egy színhelyes TID lábkiosztás leírás.   

Színhelyes TID lábkiosztásom van (ha újra tudok képet feltölteni, közzéteszem). Összenéztem, minden láb ugyanaz.

A vezetékeket nem nagyon hámoznám meg, inkább kivenném a csatlakozó sarukat a foglalatból és hozzáforrasztok a hátulján, ha megoldható. (Bár van egy olyan gyanúm, hogy nem fogom tudni kivenni túl egyszerűen.)

Ha másmiatt nem, a 6-os láb (test) miatt muszáj lesz kivennem a kijelzőt. Az adatvonalakat is célszerű minél közelebb tenni. (Pont azért nem működik, ha távoli pontról veszed le a testet.) A többi dolog úgy nézem levehető közvetlenül a biztosítéktábláról, multitimerről és rádióról (WEG).

A kulcs szál a 21-es biztosíték (rádió 2-es lába, piros vezeték)?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 22. at 14:36, Smith írta:

Nem lefagy csak kimarad a kijelző a szinkronból,bővebb infó itt : http://wiki.carluccio.de/index.php/Opel_TID  láthatod hogy a kijelző adatok nem szabvány I2C protokollt használnak,módosított kell neki -  vagy csak érzékeny a TID? ezért van az S és az F jelzésű meg még 3 félét találsz a google_drive-omon.  Az L/100km mérése viszonylag egyszerű :

 a ConsMedTotal változó az átlag km/Liter érték : byte averageT = (100 / ConsMedTotal);   így az averageT értéket kell kiíratni.. 

Köszi szépen a csatlakozó leírást, tovább tudok lépni! :)  Bekerült a "Water temp" menü,potméterrel működik majd még a vízhőmérő jelét kell ki matekolni.. (elviekben ez az?)

Akkor ha jól értelmezem, a "byte averageT = (100 / ConsMedTotal)" sort csak be kell illesztenem, vagyis lecserélni a menüben, kicsit zűrös előttem a dolog. A consmedtotal meglett az elején is, de averageT-t nem találom, gondolom az elejébe is bele kell írnom, hogy lesz ilyen változóm is. A kiírás még érdekes lesz, eddig csak PIC-el dolgoztam, kicsit másképp van. Mármnit a averaget-t hogyan forgassam a kijelzőre ki.

A vízhőmérő. Szerintem a legegyszerűbb, ha OPCOM-ot akasztasz az autóra, élőadatok, vízhőmérséklet illetve hőmérő szenzor feszültség, és monitorozod. Minden hőfokhoz tartozik egy feszültség érték, innentől már csak matek. 

Módosítva : georgee
Link to comment
Megosztás:

Smith, közben bogarászok, és van a MID kijelzőnek a csatija, arról is lelehet húzni dolgokat, nagyobb bontás nélkül. A kesztyűtartóba van a csati. Viszont ezen is rajta van a víz hőmérséklet, sőt olajnyomás, fékkopás, ablakmosó szint jele is rajta van. Ha érdekel... https://z22se.co.uk/threads/astra-g-ncdr-1100-and-cid-investigation.26608/ 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, georgee írta:

Akkor ha jól értelmezem, a "byte averageT = (100 / ConsMedTotal)" sort csak be kell illesztenem, vagyis lecserélni a menüben, kicsit zűrös előttem a dolog. 

Azért ettől több kell,(ez a sor a byte averageT változó értékét állítja be,majd be kell tölteni a dtostrf-be,talán ez után lehet kiíratni,de én sem tudom 100%-ra a mikéntjét)  amint teszteltem közzéteszem a letöltéseimben. Mint korábban írtam nagy segítség lenne nekünk egy Opelos fan aki Arduinoban jártas programozó! :-)  Én nem találtam a kesztyűtartónál egyéb csatlakozókat (stoki felszereltségű volt annak idején).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Smith írta:

Azért ettől több kell,(ez a sor a byte averageT változó értékét állítja be,majd be kell tölteni a dtostrf-be,talán ez után lehet kiíratni,de én sem tudom 100%-ra a mikéntjét)  amint teszteltem közzéteszem a letöltéseimben. Mint korábban írtam nagy segítség lenne nekünk egy Opelos fan aki Arduinoban jártas programozó! :-)  Én nem találtam a kesztyűtartónál egyéb csatlakozókat (stoki felszereltségű volt annak idején).

Nekem a légzsák mögé van begyűrve a csatlakozó. Csak a bontás miatt hoztam fel a csatlakozót, hogy ha van akkor egyszerűbb a kesztyűtartót kiszedni, mint az óracsoportot. 
Elvileg az elején az első sorokba létre kell hozni mint változó. Későbbiekben a számolgatós felületen már lehet matekolni azzal a képlettel amit írtál. Lényegében a consmedtotal már elvan tárolva, tehát egy matematikai művelet után az averageT be bekerül az érték, amit kikell forgatni a kijelzőre. Illetve eepromba menteni későbbi felhasználás végett. Flowcoddal dolgoztam és ez az arduino szerkezet még távol áll tőlem, bár valamennyi logikát már látok benne.

Módosítva : georgee
Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎02‎.‎25‎. at 20:30, Smith írta:

Elvileg nem kellene,a kesztyűtartó kivétele után baloldalon szivacsos szigetelésű kábel megy felfelé a TID-hez,abban benne van amit be kell kötni, a kulcsszál nincs benne azt a rádió csatlakozóban megtalálod. Így viszont kellene egy színhelyes TID lábkiosztás leírás.   

A TID csatlakozóihoz a lehető legközelebb lenne célszerű kerülni és nem fűlik a fogam a gyári kábelköteg megbontásához sem. Ezt a verziót látnám reálisnak, ahogyan a Veramon oldotta meg a TID-re tehető verzióját. Így nehezen hozzáférhető a board, ezért az újprogramozáshoz szükséges lábakat kivezetném egy elérhető helyre (például a sebváltó előtti kis lemez alá, ami az ülésfűtés és TC kapcsolóknak van a megfelelő autóknál).

A kulcs szál a 21-es biztosíték (rádió 2-es lába, piros vezeték)?

Link to comment
Megosztás:

"Ezt a verziót látnám reálisnak, ahogyan a Veramon oldotta meg a TID-re tehető verzióját." Ha jól tudom a veramon féle is némi huzalozással jár, például injektor. NEm vagyok benne 100%-ig biztos de vagy ez vagy a YACC féle modul is ilyen kötözgess magad megoldás.

 

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448#AUTORADIO_BEKOTESE  Egy csatlakozó kiosztás. A Sárga a 12V állandó a piros a +12V kulcsra. Érdemes kimérni, mert a gyári csatin Opelék fordítva kötötték a pineket. Tehát ha a gyári Iso csatin méregetsz akkor a +12 állandó kapcsol kulcsra. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, georgee írta:

"Ezt a verziót látnám reálisnak, ahogyan a Veramon oldotta meg a TID-re tehető verzióját." Ha jól tudom a veramon féle is némi huzalozással jár, például injektor. NEm vagyok benne 100%-ig biztos de vagy ez vagy a YACC féle modul is ilyen kötözgess magad megoldás.

 

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448#AUTORADIO_BEKOTESE  Egy csatlakozó kiosztás. A Sárga a 12V állandó a piros a +12V kulcsra. Érdemes kimérni, mert a gyári csatin Opelék fordítva kötötték a pineket. Tehát ha a gyári Iso csatin méregetsz akkor a +12 állandó kapcsol kulcsra. 

Egy oldallal korábban volt szó az injektor bekötésről (tettünk be kapcsolási rajzokat különböző motorkódokhoz). Írtam a Veramon készítőjének és megerősítette az injektor bekötést. Veramon esetén kell hozzá venni egy kábelt és egy optocoupler-t emiatt.

A TID-nél van egy állandó feszültség (gyújtástól független), egy gyújtási feszültség (amikor rá van adva a gyújtás). A rádiónál elérhető egy W-Contact szál (2-es láb, piros vezeték), amely az indító kapcsoló "W" lábáról jön le. Most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ez lesz, amit a leírás "kulcs szálként" említ.

Link to comment
Megosztás:

 

5 órája, freddy_ írta:

Most már teljesen biztos vagyok benne, hogy ez lesz, amit a leírás "kulcs szálként" említ.

A kulcsszál  azért fontos mert az eeprom mentés a motor leállítás után történik meg még a kulcs kihúzása előtt! Többen (az eredeti brazil fórumon írták)  +15 gyújtásra kötötték  pl.mert nem működött a kulcsszál stb. és ebből adódóan nem volt adatmentés. Erre az esetre egy 555 timer IC-vel - időzítő kapcsolással kilehet húzni a lekapcsolás idejét. Pár oldallal korábban említette egy fórumtárs hogy kondit rakna a fesz.stab után szerinte az is elegendő. Nálam nincs fesz.stab a bemenő kulcsszál +12V egyből a Nano panel Vin pontjára van kötve,bírja. 

 

Talán ez : radiopinout2.jpg

Módosítva : Smith
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Smith írta:

 

A kulcsszál  azért fontos mert az eeprom mentés a motor leállítás után történik meg még a kulcs kihúzása előtt! Többen (az eredeti brazil fórumon írták)  +15 gyújtásra kötötték  pl.mert nem működött a kulcsszál stb. és ebből adódóan nem volt adatmentés. Erre az esetre egy 555 timer IC-vel - időzítő kapcsolással kilehet húzni a lekapcsolás idejét. Pár oldallal korábban említette egy fórumtárs hogy kondit rakna a fesz.stab után szerinte az is elegendő. Nálam nincs fesz.stab a bemenő kulcsszál +12V egyből a Nano panel Vin pontjára van kötve,bírja. 

 

Talán ez : radiopinout2.jpg

Annyit hozzátennék, hogy a rádió csatlakozója látható a képeden (számomra egy darabig nem volt egyértelmű). A számozása teljesen eltér a gyári számozástól. A rádió 2-es lába a tiéden az A4 (kulcsszál). A 8-as láb a tiéden az A7, konstans feszültség, nem gyújtás. A többit nem néztem, de alul a gyári rajzok (rádió csatlakozója, rádió, TID).
radio_csatlakozo.PNG.3cb4c2748a214ffa3575d61a9d2c1ea1.PNGradio_wiring.thumb.PNG.f9c5fe121cc6572ec46713d000dc096b.PNG
tid_wiring.PNG.18fa0d51a6eca062e816d6c8e20983a9.PNG

(Ha valakinek szüksége van rá, mentse le, mert sajnos csak korlátozott mennyiségű anyagot tudok feltölteni, egy idő után le fogom törölni.)

Link to comment
Megosztás:

A kondit a fesztsab után én írtam. Elé kell egy 1000uF-osat tenni. Az biztosít annyi energiát pluszba, hogy az eepromot menteni tudja. Azt vettem észre, hogy ha a kulcsot kihúzom még a GOOD BYE felirat előtt akkor is elmenti. 4MHZ esetén a másodperc tört része elég, hogy elmentse az adatokat.

 freddy_ nekem a kulcsszál a rádió ISO csatijáról lett leszedve (kulcsszál) tehát az utólag említett elméleted helytálló, ha még gyári volt a rádió, akkor valami érthetetlen ok miatt bizonyos szériáknál a gyárban a az állandó és a kapcsolt 12V szálat felcserélték (nekem is ilyen volt a gyári), ezt azért vedd figyelembe, mielőtt meglepetés ér, ha már volt cserélve a rádiód, akkor valószínűleg ez a probléma orvosolva van. Vettem egy ISO csatlakozó toldót, amibe beledolgoztam a TID szükséges vezetékeit, így már csak össze kellett pakolni. Illetve marad a harmadik csatlakozó, ami magához a TID-hez fut fel, nekem ide jön bele a nano felől a vezetékköteg. Minden csati kapott 3mm-es csúszósarut, amnit begugdostam a TID csatlakozóba, majd a vezetékeket visszafordítottam a csatlakozó mellé és szigszalaggal körbetekertem. Abszolút jól tart. Egyedül az injektor vezetékét érdekes behúzni a nanohoz. A gázpedál bowden mellett van egy gumidugó, én ott vezettem be, magánál az injektor sornál jár némi bontással, mire hozzáférsz.

Még valami, magán a megosztott kapcsolási rajzon a 7805-nél nincs bent zavarszűrés, előtte 100uF utána 100nF ezeket tedd rá, más esetben instabil lesz az eszköz futása.

Módosítás: Amiről írtam a CAR300 esetében a gyári vezetékelés a linken elérhető.  http://pinoutguide.com/CarAudio/blaupunkt_car300_pinout.shtml

Ha esetleg kihúzod a kulcsot és még mindig dolgozik a nano akkor a másik szálad lesz a kapcsolt.

Módosítva : georgee
Hozzáadtam a linket
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, georgee írta:

 Azt vettem észre, hogy ha a kulcsot kihúzom még a GOOD BYE felirat előtt akkor is elmenti. 4MHZ esetén a másodperc tört része elég, hogy elmentse az adatokat.

Tudtommal az utolsó verziók módosítva lettek hogy állandóan mentse.A korábbi verziókban a TID-en az alsó szimbólum sorban a motorleállításakor megjelent a dolby jel,ezzel jelezte a mentést. Jelenlegi verzióban azoknál a menüpontoknál ahol szükséges az eeprom mentés aktív a dolby jel. A forrásban a void gravar() részben (gravar = rögzíteni) menti az adatokat akkor kapcsolja fel a dolby jelet,ebből arra következtettem aktív az írás. (jó lenne ha legalább angol nyelven lenne a forrás könnyebb lenne megérteni +módosítani)

Link to comment
Megosztás:

Kezdem csipegetni, csak még vannak gondok, most a távolság miatt gondolkozok, 500km-en már 40km az eltérés. A google fordító aránylag érthetően fordítja a // utáni szöveget.

DistT = (DistCount/16) * fatorDist;  Jó lenne tudni magát a sebességet honnan szedi a TID. Elvileg ABS de csak elvileg, (most nézzük el, hogy az óracsoport onnan szedi a jelet) Viszont ami nem ABS-es autó? A 16 szerintem az ABS fogak száma lenne, de az astrában 32 fog van az ABS-en tehát a distcount minden fogra lép egyet majd ha osztható a 32vel akkor tett 1 kört, amit szorzunk az abroncs futófelületével. Átírom és tesztelem, Vasárnap este írom, hogy érdemes e frissíteni. Másik, valamelyik forráskódban a CapacidadeTanque  sorba 40 volt írva G astra esetében 52 :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, georgee írta:

Jó lenne tudni magát a sebességet honnan szedi a TID. Elvileg ABS de csak elvileg, (most nézzük el, hogy az óracsoport onnan szedi a jelet) Viszont ami nem ABS-es autó? A 16 szerintem az ABS fogak száma lenne, de az astrában 32 fog van az ABS-en tehát a distcount minden fogra lép egyet majd ha osztható a 32vel akkor tett 1 kört, amit szorzunk az abroncs futófelületével.

A WEG a sebességjelből, ami a bal első kerékagy sebesség jeladójából (B25, baloldalt) és az U1-es jelkonvertelből  jön (nem ABS-es autó esetén). Középen egyes nem ABS-es motortípusoknál látható a B24-es sebesség jeladó szenzor bekötése (gondolom ez az egyetlen jeladó), itt ez adja a WEG sebességjelet. ABS-es autónál (a rajz jobb oldala) az ABS-ből jön ugyanez. Az ábra ABS jelöléssel jelöli, ahol nincs ABS. A pirossal kiemelt rész megy a TID-re (ha az előző hozzászólásomban betett diagram-al összenézed, a TID 9-es lábán a WEG-re megy).
abs.thumb.PNG.db54b7ee1cfdfcb02778e625e580ed70.PNG

Mégegy kis adalék (talán segít) a Veramon oldaláról:
"Measurement of distance is to summarize the number of pulses per unit of ABS sensors, located on the left front wheel and is applied on the wiring harness to the display (TID, MID, etc) Number of pulses per 1 km is usually the Astra G 15385 pulses. It is also possible to set the right tire size and number of pulses per wheel revolution. The program will convert the wheel circumference and the measurement is then really accurate. Scanning input is done via the CPU interrupt the third priority."

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

A WEG a sebességjelből, ami a bal első kerékagy jeladóból (B25 baloldalt) és az U1-es jelkonvertelből  jön. Ez megy az ABS-be (jobb oldalon) is. Tehát érvényesnek kell lennie olyan autóra is, amelyikben nincs ABS (az ábra ABS jelöléssel jelöli). A pirossal kiemelt rész megy a TID-re (ha az előző hozzászólásomban betett diagram-al összenézed, a TID 9-es lábán a WEG-re megy).
abs.thumb.PNG.db54b7ee1cfdfcb02778e625e580ed70.PNG

Mégegy kis adalék (talán segít) a Veramon oldaláról:
"Measurement of distance is to summarize the number of pulses per unit of ABS sensors, located on the left front wheel and is applied on the wiring harness to the display (TID, MID, etc) Number of pulses per 1 km is usually the Astra G 15385 pulses. It is also possible to set the right tire size and number of pulses per wheel revolution. The program will convert the wheel circumference and the measurement is then really accurate. Scanning input is done via the CPU interrupt the third priority."

Nyertél :) ez a gondolatmenet onnan jött, hogy ismerősömnek pl a TID-en ha benyomom a két gombot egyszerre nem írja ki a sebességet, viszont ABS sincs az autójában. De gondolom attól a tid kábelban benne van a sebesség jeladónak a vezetéke. 

Más: Sikerült megértenem a megírt szoftvernek a logikáját, átlátom a menü kezelését is, mikor hogyan lép, viszont a programozási nyelv hiányos ismerete miatt nem tudok előre lépni. Flowcode programba meg a forrást sajnos nem tudom beletenni, így részemről elég nehéz a fejlesztés. Sikerült a debug menüből áttenni a tank százalékos kapacitását a fogyasztás menübe, viszont hol behozza hol nem, de már ezzel is előre léptem. Ha esetleg van újabb verzió külföldi oldalon a fordítását megoldom, ha van rá igény.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2017.okt. az utolsó Philipe által készített verzió ez van fent a nálam is angolosítva pár módosítással. Az utolsó bejegyzéseiben az derül ki hogy nem igazán folytatja a forrás bővítését.. Ezért örülök hogy megérted a szoft.logikáját :-)  Akkor van remény!!   A BC km-számlálás ezen érték módosításával a program elején const float fatorVel = 1.15; kompenzálható. Ez így nálam 100km megtételénél a gyári napi számlálón 300 méter eltérés van,ha állandóan lépkedek a menüben akkor jelentősen kevesebb. Ezért nagy pontosságra ne számítsatok.

A tank százalékos kapacitása csak nagyon becsült érték ezért tette a hibakereső menübe,figyeld meg a menu_opcoes_Debug_nivcombust résznél. (ugyanezt használja az Autonomia menüben is). 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, georgee írta:

Nyertél :) ez a gondolatmenet onnan jött, hogy ismerősömnek pl a TID-en ha benyomom a két gombot egyszerre nem írja ki a sebességet, viszont ABS sincs az autójában. De gondolom attól a tid kábelban benne van a sebesség jeladónak a vezetéke. 

Nem teljesen jól írtam, helyesbítettem az eredeti hozzászólást. Elvileg bármilyen autó esetén megkapja a TID. Melyik két gombra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Smith írta:

2017.okt. az utolsó Philipe által készített verzió ez van fent a nálam is angolosítva pár módosítással. Az utolsó bejegyzéseiben az derül ki hogy nem igazán folytatja a forrás bővítését.. Ezért örülök hogy megérted a szoft.logikáját :-)  Akkor van remény!!   A BC km-számlálás ezen érték módosításával a program elején const float fatorVel = 1.15; kompenzálható. Ez így nálam 100km megtételénél a gyári napi számlálón 300 méter eltérés van,ha állandóan lépkedek a menüben akkor jelentősen kevesebb. Ezért nagy pontosságra ne számítsatok.

A tank százalékos kapacitása csak nagyon becsült érték ezért tette a hibakereső menübe,figyeld meg a menu_opcoes_Debug_nivcombust résznél. (ugyanezt használja az Autonomia menüben is). 

Még nem néztem bele a kódba, de volt egy olyan gyanúm, hogy nem tökéletes (az előző oldalakon említésre került, hogy a stopper akadozik). Nem túl szép, ha kiesik a sebességjel számlálása. Újra akartam írni teljesen. A legutóbbi ötlet alapján nem az Arduino, hanem a tempomat (egyelőre csak tervezem) két 20MHz-es procija hajtotta volna. De lehet, hogy hűtlen leszek és beruházok egy Veramon MID-re (a kijelző is sokkal több információt tud megjeleníteni), a tempomatom pedig csak tempomat lesz.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

 De lehet, hogy hűtlen leszek és beruházok egy Veramon MID-re (a kijelző is sokkal több információt tud megjeleníteni), a tempomatom pedig csak tempomat lesz.

Én ha most kezdeném (ez is egy lehetőség) : közép box csere a nagy kijelzősre,érintős LCD kijelző felülre 4" vagy 5" (mi a pontos méret?)  ma már minden méretben kapaható,Raspberry Pi 3,android rendszer telepítése,usb-s bluetooth hozzá,Konnwei OBD ez BT-n küldi az adatokat (ezt használom) androidra Torque Pro!!  Ezzel minden adat kint van akár műszeresen a képernyőn ami teljesen testre szabható még elvileg a hiba kódok is listázhatóak. A lehetőségek határtalanok.. 

 astra_bigbox.jpg 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, Smith írta:

Én ha most kezdeném (ez is egy lehetőség) : közép box csere a nagy kijelzősre,érintős LCD kijelző felülre 4" vagy 5" (mi a pontos méret?)  ma már minden méretben kapaható,Raspberry Pi 3,android rendszer telepítése,usb-s bluetooth hozzá,Konnwei OBD ez BT-n küldi az adatokat (ezt használom) androidra Torque Pro!!  Ezzel minden adat kint van akár műszeresen a képernyőn ami teljesen testre szabható még elvileg a hiba kódok is listázhatóak. A lehetőségek határtalanok..  

Pofás, tényleg ez lenne a legmodernebb megoldás és a műszerfalban van. Csak ezért nem cserélnék közép box-ot. Szerintem abból is olyan ritka a hibátlan állapotú bontott, mint a fehér holló. (Az új árába bele sem merek gondolni.) Ha az eredeti TID helyére bemenne egy hasonló, akkor elgondolkodnék. Jó ötlet a hibakódkiolvasás, a Veramon szerintem nem tudja, de rá fogok kérdezni. A Vermon a TID-nél jóval több infót tud megjeleníteni és az ára is elfogadható. Legalábbis ahhoz képest, ha nekem kellene ilyen kijelzőt találni és nullából kellene kifejleszteni. Csak ezért gondoltam rá. A saját megoldás előnye lenne, hogy azt csinálok, amit akarok, de akkor marad az egysoros kijelző, ami elég sovány.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, freddy_ írta:

Pofás, tényleg ez lenne a legmodernebb megoldás és a műszerfalban van. Csak ezért nem cserélnék közép box-ot. Szerintem abból is olyan ritka a hibátlan állapotú bontott, mint a fehér holló. (Az új árába bele sem merek gondolni.) 

Pár éve keresgéltem olyan méretű grafikus színes kijelzőt ami pont passzolna a TID helyére nem sok sikerrel.

Pont 10 éve kutakodtam utána,de nem találtam ép állapotban,most brutál ára lehet. Aki jártas az üvegszálas technikában simán megépíti magának.. Akkoriban szereltem be a tempomatot ahhoz is elég nehezen sikerült gyári kart beszerezni. A BC-hez gombos ablaktörlőkapcsolókart nem tudtok véletlenül,több bontóban kerestem még tavaly nyáron de nem volt,így feladtam.  

Módosítva : Smith
Link to comment
Megosztás:

22 perce, Smith írta:

A BC-hez gombos ablaktörlőkapcsolókart nem tudtok véletlenül,több bontóban kerestem még tavaly nyáron de nem volt,így feladtam.  

Innen rendeltem éppen most 84.7 EUR-ért Omega B-hez való BCs, intervallumos, hátsó ablaktörlős kart (GM kód: 90494657). Egyből intervallumos ablaktörlőd is lehet csak még kell egy relé és pár kábel (Gezoli leírása a beépítésről). Vagy ez ugyanaz bontottban. Ha nem kell intervallumos kar, akkor ez az eredeti. Az említett webshop-ban is kapható 85 EUR körül. Piszok drága a szállítás és nem tudom, hogy tudnám-e módosítani a rendelést, de ha érdekel keress meg privátban.

Link to comment
Megosztás:

Most egyszerre mindenkinek írok.

tgabika76 a két gomb benyomása után nekem a pályán is kidobta a bűvös 130-as tempót. 

A számláló akadozik... Nem akadozik, hanem "elcsúszik a jel" vagy időzítés hiba, ezt fentebb tárgyaltuk, tehát a számláló megy tovább, csak éppen a kijelző nem írja ki (szinkronizálási hiba). van amikor 5 perc után nincs adat, majd 14-15percnél magához tér. Maga a távolság, a forrásban a megtett távolság az alapja mindennek, tehát hátralévő kilométerek átlagfogyasztás stb. Így már logikus a túfogyasztásom, ha a kocsi szerint 500km akkor az óra szerint 460, és ott van az a 2-3 liter különbség emiatt. A csúszás az időzítés miatt van, tehát a Set gombnyomásra 3 másodperc a késleltetés minden egyes funkciónál, ami miatt a program futása megáll erre az időre, így menetközben addig kihagyja a bejövő jeleket. Ezt belső interruptos számlálóval kilehetne küszöbölni és így független lenne a késleltetéstől az adatgyűjtés.  Illetve érdemes lenne a sebesség illetve az injektort is a bemeneten interruptként kezelni, mondjuk egy 20MHz-s órajel mellett. Ebben az esetben is a 3 másodperces késleltetés így meglenne kerülve. Ha a TID-nek a vezérlését megérteném MRQ-t hogy kell használni, talán eltudnék indulni valamerre. Az elején a LED villogtatása, ami a futást jelenti, szintén csak fölösleges időzítés, ami fölöslegesen akadályozza a programot.

Smith a kérdésedre itt van némi okosítási lehetőség, más irányból közelítve is: http://cardroid.eblog.hu/tablet-kivalasztasa-6160  nekem mezei 2 din van az autóba. Tablet. 7"-os a mérettel bemegy, DE! figyelj rá a 7" a teljes beépítési méret. Nem a  teljes méretet adják, hanem a kijelzőjét, arra még rámegy a keret stb. Az oldalon számtalan opció van. A GPS-t leszavazom, mert nagyon lent van, és elveszi a figyelmet az állandó lefelé nézegetés. Bár sima 2Din  esetében is ez a helyzet.

Másik lehetőség a TID helyére bemenne egy telefon, én samsung galaxy telót akartam odatenni, és kivezetékelni a kapcsolókat, a töltés közben nem kapcsol ki opciót bekapcsolni, így gyújtás ráadása esetén már nem is kell a billentyűzár gomb (de jó ha kivan vezetékelve egy esetleges lemerülés esetére). ELM327-el nem kommunikál az autóm, 2002 előtti így ezt a megoldást elvetettem. Pedig pont illik oda, némi módosítással viszont a tapizás nehézkes lett volna. https://www.phonearena.com/phones/Samsung-GALAXY-mini-2_id6928/photos

Fogyasztás 100/on: Módosítottam a következő sort  ConsMedTotal = DistTotal/((vazaomlTotalEEPROM + (vazaomlTotal - vazaomlTotalReset))/1000.0);  ugye ez adja a km/l átlagát és CM-jelöli a kijelőn. Namost az új sor annyiba változott, hogy   ConsMedTotal = 100/(DistTotal/((vazaomlTotalEEPROM + (vazaomlTotal - vazaomlTotalReset))/1000.0));  így már a 100on kapott átlagot adja ki, nem a kilométer/liter átlagot. Viszont az autonomia is ebből dolgozik, így még csak részlegesen teszteltem a programot, ha ezt megzavarja, akkor módosítani kell pár sort, de a kijelző már l/100km-et jelez nekem a fogyasztás menüben. A sprintf(textfinal,"CM %s kmL",texttemp); sort módosítva sprintf(textfinal," %s L/100",texttemp); a kijelző így írja ki==> 5 L/100 Pontosságról még nem tudok semmit, most nekem 8.5öt mutat a városi kocsikázás mellett, holnap indulok hosszabb útra, megnézem mit mutat. 

 

Kezdődnek az álmatlan éjszakák, piszkál a kisördög, hogy kezdjünk valamit a projekttel. Ha megértem a teljes logikát, lehet PIC-re átdolgozom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.