Jump to content
tgabika76

Fedélzeti computer, automenedzsment - épített megoldások, extrák

Recommended Posts

On 2018. 04. 11. at 11:02, georgee írta:

No van egy verzió, amit a saját autómra szerkesztettem, 3 tankolással teszteltem Az egyik tankolásnál 0.5 literrel kevesebbet mért a kütyü, a másikkal 3 literrel többet, illetve egy 1 literes töbletem volt. Így eltudom mondani, hogy aránylag pontosa számolás. Beleírtam az 1/L Funkciót is. Az arduino szerint 7.3as a fogyasztás. Viszont ahogy én számoltam teli tanktól teli tankig 6.77. Tehát kb elfogadható az érték. Azért jó lenne ezeket a hibákat kiküszöbölni. De mivel egy ideje már használom, így már iránymutatásnak is megfelel nekem.

Esetleg megosztanád velünk ezt a verziót? Engem érdekelne. ;)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 12. at 16:44, Pesi írta:

Köszönöm! Még futok egy kört arduinoval, aztán ha nem sikerül benevezek egyre én is! :)

Ma újra próbálkoztam arduinot életre kelteni. Úgy néz ki siker! Még tesztelni kell, de most már mér mindent. :D

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Pesi írta:

Ma újra próbálkoztam arduinot életre kelteni. Úgy néz ki siker! Még tesztelni kell, de most már mér mindent. :D

Mi volt a gond? 

Pár módosítást kreáltam az Arduino-s BC  programban,bekerült egy "Auto Trip" menüpont a főmenübe amiben 3 másodpercenként lépetődnek a mérés kijelzések,sorban - Akku - Autonomia - vezetési értékelés :) - átlag fogyasztás - átlag sebesség - összes megtett km.  (gombnyomásra a váltási idő növelhető 3/6/9 sec.) Lassan 1 hónapja használom,eddig nincs vele hiba.. 

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
38 perce, Smith írta:

Mi volt a gond? 

Pár módosítást kreáltam az Arduino-s BC  programban,bekerült egy "Auto Trip" menüpont a főmenübe amiben 3 másodpercenként lépetődnek a mérés kijelzések,sorban - Akku - Autonomia - vezetési értékelés :) - átlag fogyasztás - átlag sebesség - összes megtett km.  (gombnyomásra a váltási idő növelhető 3/6/9 sec.) Lassan 1 hónapja használom,eddig nincs vele hiba.. 

A sebesség jeladó vezetékét el kellett vágnom a kijelzőnél, így méri sebességet bc. Előtte még a km óra is 0-án maradt. :) Plusz újra felraktam programot. Most az f végű van fenn. Az s-es nagyon akadozva ment. A programozás sajnos nekem nem igazán megy.

Módosítva : Pesi

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 13. at 20:28, Smith írta:

Mi volt a gond? 

Tudtam tesztelni bc-t egy kicsit. Olyan problémám van már csak vele, hogy motorfék használata közben kikapcsol, mintha leállítanám autót. Aztán gázadásnál vissza be is kapcsol. Ez mitől lehet?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Pesi írta:

motorfék használata közben kikapcsol, mintha leállítanám autót. Aztán gázadásnál vissza be is kapcsol. Ez mitől lehet?

Valami bekötési probléma lehet,nézd meg a Gnd-t vagy kösd át máshova.A 3 jelvezeték SDA/SCL/MRQ és a Gnd a TID kijelzőhöz  minél közelebb legyen bekötve (ezt többeknek javasolták a brazil fórumon).  Az injektor jel bekötést is nézd át,az az egyetlen ami kapcsolatban van a motor fordulattal..

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
42 perce, Smith írta:

Valami bekötési probléma lehet,nézd meg a Gnd-t vagy kösd át máshova.A 3 jelvezeték SDA/SCL/MRQ és a Gnd a TID kijelzőhöz  minél közelebb legyen bekötve (ezt többeknek javasolták a brazil fórumon).  Az injektor jel bekötést is nézd át,az az egyetlen ami kapcsolatban van a motor fordulattal..

Köszönöm. Holnap megpróbálom lerövidíteni vezetékeket.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sajnos nem jártam sikerrel az arduinoval. Egy fél órát működött tökéletesen, aztán teljesen megbolondult. Bármit próbáltam, semmi sem segített. Így mérgemben beruháztam a Veramonra.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Pesi írta:

Sajnos nem jártam sikerrel az arduinoval. Egy fél órát működött tökéletesen, aztán teljesen megbolondult. Bármit próbáltam, semmi sem segített. Így mérgemben beruháztam a Veramonra.

Eredeti arduino vagy klón? Klónból érdemes eleve kettőt-hármat rendelni, számolva egyfajta hibaaránnyal. Szerintem nem fogod bánni a Veramon-t.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 28. at 15:03, freddy_ írta:

Eredeti arduino vagy klón? Klónból érdemes eleve kettőt-hármat rendelni, számolva egyfajta hibaaránnyal. Szerintem nem fogod bánni a Veramon-t.

Kínai klón volt. Csak kettő ment gallyra. :D

Megjött veramon. Tényleg nagyon jó kis cucc.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A második Veramon-nál tartok (garanciális csere). Kikapcsolásnál az első Veramon gyakran lefagyott. Akkor azt a javaslatot kaptam, hogy a service menüben a "delay key" funkciót engedélyezzem. Ezzel kikapcsolásnál visszaszámol 9s-ról, késleltetéssel kapcsol le. A rablásgátló le van tiltva. Ennek ellenére leállításkor még ki sem húzom a kulcsot, "rablásgátló tiltás?" üzeneteket zúdít rám. Ha legnyugtázom, jön a következő, a következő... A beépítés után többször előfordult, hogy 20-30 üzenetet nyugtáztam egymás után. Néha véletlenszerűen belekeveredik egy "fuse 38 wrong" üzenet is, természetesen fals (semmi baja a biztosítéknak). Ha nem nyugtázom le, néha leáll úgy is, máskor fent marad az üzenet kijelzőn, a visszaszámlálást is megfogja, amíg meg nem nyomom valamelyik BC gombot. Mostanában elég gyakran simán leáll, de a probléma időnként visszatér.

A srác szerint a gyújtási feszültségemmel (15-ös terminál) van probléma, nem élesen esik a feszültség leállítás után és ez megzavarja a Veramont. Küldött egy kapcsolást, amivel meg kellene szakítanom a 15-ös terminált a Veramon felé és egy relével a 30-as terminálról (állandó feszültség) vezessem oda, amit egy "csináld magad" flip-flop áramkörrel (azaz erről nem adott kapcsolást) hozzak össze. Ilyen fajta gányolást nem szeretnék csinálni. A gyári TID-et miért nem zavarta meg 11 év alatt? Jópofa a Veramon, de rettenetesen fapados, védetlen az áramkör.

Rá kellene kötnöm egy oszcilloszkópot és megnézni, hogy mit történik a 15-ös terminálon, de sajnos nincs olyanom. A gyújtáskapcsolóból jön ki, gondolom azon belül lehet probléma, ha van. Veletek előfordult már ez a probléma? Bármilyen javaslat, hogy mit nézzek meg?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 28. at 12:10, Pesi írta:

Panelra rátetted a zavarszűrőket? :D Mert az a kapcsolási rajzon nincs rajta. Igencsak eltudja csavarni a processzor "fejét" aztán érdekes dolgokat művel, vagyis instabil lesz.  Ha jól tudom ez a rajz Corsa-hoz van tervezve. Ott mások a vezeték színek. Nem árt átnyálazni az Astra vezetékelését is. Illetve én ráoptimalizáltam a kocsimra. Az utolsó tankolás 42.7liter volt az elfogyasztott az ardu szerint és 42.7 ment bele a kút szerint. Egyébként +-1 dl eltérés van nagy átlagban. Én imádom :) 

Kínai ardut vettem, nekem elsőre jó volt. Egyébként hestore :) ott is lehet venni.

Módosítva : georgee

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.