Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Szóval. Van nekem egy Astra G 1.4 16V 5 ajtós járművem. Az ajtók felől igen kellemetlen nyiszorgó hangokat tudnak gerjeszteni a kiváló magyar utak. Minnél több kilométer (jelenleg bő 50000) annál több zaj. Mitévő legyek? Valakinek hasonló jelenség?

Köszi és üdv: koco

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ajtóktól jövő zajok:

1. Ajtókeret: megoldás: ajtóbeállítás

2. Ajtókárpit: megoldás: leszerel, érintkezési pontokhoz szivacsszigetelés, visszaszerel

3. Ablak a keretében: megoldás: sínek zsírzása évente.

Más zajt még nem tapasztaltam G-nél.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Friss Astra G tulajdonosként kérem szíves segítségeteket: 1998-as 1.6i autómnak valamiért nem világít egyik féklámpája sem. Az izzók jók. Mi lehet a gond?

Köszi a segitséget!

Judy

szija!

ha az izzok jók, akkor a féklámpa kapcsolo vagy a biztositékja rossz.

de inkább a kapcsoló....

egy párezer forintos tétel....

és a fékpedál fölé van egy kis konzolba bepattintva.

Link to comment
Megosztás:

Bocsika! A tolatólámpa nem ég. Első autóm, még egy kicsit szoknom kell, mi micsoda. Gondolom ugyanez lenne a probléma. A barátom szerint viszont a kapcsolás rajz alapján ez a lámpa egy másikkal van összekötve, a többi viszont jó.

Ha a kapcsolója rossz, akkor azt hol találjuk?

Köszike!

Link to comment
Megosztás:

Bocsika! A tolatólámpa nem ég. Első autóm, még egy kicsit szoknom kell, mi micsoda. Gondolom ugyanez lenne a probléma. A barátom szerint viszont a kapcsolás rajz alapján ez a lámpa egy másikkal van összekötve, a többi viszont jó.

Ha a kapcsolója rossz, akkor azt hol találjuk?

Köszike!

a váltóba van beletekerve a tolatólámpa kapcsolo.

az szokott elromlani.

szintén egy párezres téma.

biztosan az a rossz. ki kő cserélni.

de a féklámpát és a tolatólámpát hogy lehet összekeverni :?: :?: :?:

:) :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

1.4 16v. Motor kattogó hangot ad. Több független megfigyelő egyöntetűen hidrotőke kopást diagnosztizált. "Ki kéne cserélni mindet!" = drágadolog. (Hidrotőkeadalékot már próbáltam, de nem segített...)

Kérdés: Nem tudtok véletlenül olyan szakembert, aki el tudná dönteni, hogy melyik hidrotőke rendetlenkedik, vagy legalább azt, hogy :) melyik henger... (4 hidrotőkényit még beruháznék).

Köszi.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

1.4 16v. Motor kattogó hangot ad. Több független megfigyelő egyöntetűen hidrotőke kopást diagnosztizált. "Ki kéne cserélni mindet!" = drágadolog. (Hidrotőkeadalékot már próbáltam, de nem segített...)

Kérdés: Nem tudtok véletlenül olyan szakembert, aki el tudná dönteni, hogy melyik hidrotőke rendetlenkedik, vagy legalább azt, hogy :) melyik henger... (4 hidrotőkényit még beruháznék).

Köszi.

Tom

szerintem nincs olyan ember, aki meg tudná mondani hogy melyik kattog...

mennyi km-t futott a motor?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

Hogy / hol lehet G astrában a fényszóró magasságot állítani?

(mert az utastérben lévő 0 állásban is nagyon lefelé világít)

Az F astrában volt a fényszórónál egy nagy tekerő gomb, valami ilyesmit keresek itt is.

a fényszoró tetén lévő imbusz nyilásokba behelyezett imbuszkulcs tekergetésével.

na ezt jól megaszondtam :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! A következQ kérdésem lenne. Van egy Astra G-m amit használtan vettem -1999 -es, 1,4- 16 szelepes, 60000 km-t futott, és eddig minden rendben vokt vele. Néhány napja azonban egyszerqen nem indult el. egyet-kettQt hörrent a motor aztán csak az önindító megy.

Elvittem szerelQhöz. azt mondta, hogy az egész vezérlés elállítódott, de Q is értetlenül ált a dolog elQtt, mert azt mondta úgy néz ki, mintha valaki rosszul rakta volna össze, úgy el vannak fordulva egymástól

vezérmqtárcsák, a vezérmqszíj meg tök feszes. Azt mondta vigyem szervízbe mert evvel nem tud mit kezdeni ill. nem akar belenyúlni.

Jelenleg a szervízben van a kocsi, de még nem tudok semmit.

Mi okozhatja ezt a hibát? Lehetett-e valami elQzménye az elQzQ tulajnál?

Mekkora hiba ez, javítási költségek? Ha most sikerül megcsinálni,

akkor a jövQben mire számíthatok- jó lesz, vagy elQfordulhat még?

(megítélésem szerint nem szokványos a dolog, és eléggé zsebbenyúlós lesz) :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következQ kérdésem lenne. Van egy Astra G-m amit használtan vettem -1999 -es, 1,4- 16 szelepes, 60000 km-t futott, és eddig minden rendben vokt vele. Néhány napja azonban egyszerqen nem indult el. egyet-kettQt hörrent a motor aztán csak az önindító megy.

Elvittem szerelQhöz. azt mondta, hogy az egész vezérlés elállítódott, de Q is értetlenül ált a dolog elQtt, mert azt mondta úgy néz ki, mintha valaki rosszul rakta volna össze, úgy el vannak fordulva egymástól

vezérmqtárcsák, a vezérmqszíj meg tök feszes. Azt mondta vigyem szervízbe mert evvel nem tud mit kezdeni ill. nem akar belenyúlni.

Jelenleg a szervízben van a kocsi, de még nem tudok semmit.

Mi okozhatja ezt a hibát? Lehetett-e valami elQzménye az elQzQ tulajnál?

Mekkora hiba ez, javítási költségek? Ha most sikerül megcsinálni,

akkor a jövQben mire számíthatok- jó lesz, vagy elQfordulhat még?

(megítélésem szerint nem szokványos a dolog, és eléggé zsebbenyúlós lesz) :?

sajnos ha átugrott a vezérlés akkor zsebbenyulós lesz,mert összeakad a motor, és elgörbülhetnek a szelepek.

Vagy a vizpumpád szart be, vagy egyszerüen a vezérmü szij elkopott, és vagy elszakadt, vagy átugrott.

ezért kell kicserélni vásárláskor a vezérlést.

gyári cuccokból olyan 100-150 ezer simán szokott lenni....

melyik szervizben áűlla za utó??

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sajnos ha átugrott a vezérlés akkor zsebbenyulós lesz,mert összeakad a motor, és elgörbülhetnek a szelepek.

Vagy a vizpumpád szart be, vagy egyszerüen a vezérmü szij elkopott, és vagy elszakadt, vagy átugrott.

ezért kell kicserélni vásárláskor a vezérlést.

gyári cuccokból olyan 100-150 ezer simán szokott lenni....

melyik szervizben áűlla za utó??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.