Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

AZért én is kérdeznék!

kormány szervóban mennyi időközönként kell olajat cserélni? és mit ajánlatok bele?

9 éves a drága, de még én nem cseréltem benne, igaz csak 5 éve van nálam..

Elméletileg nem kell. Ha bajod van vele, hozzá kell nyúlni, akkor kell :) dexronII kell bele,

mint az automata váltókba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja vagyok egy új, szalonból kihozott Astra Classic II 1.4 Twinport tulajdonosa. Ha hidegen indítom a motort, alapjáraton egy furcsa vékony és halk kattogó/ketyegő hangot lehet hallani. Olyan mint egy relé (pl. indexrelé) hangja, csak halkabb és az utastérben nem lehet hallani, csak kívül. A hang üteme is érdekes, "kettesével" kattog, valami ilyen ütemben: * 0.5s * 1s * 0.5s* 1s * 0.5s *

Nem igen értek hozzá, nekem fel sem tűnt, de aki hallotta mind megjegyezte hogy ez nem normális.

Első autóm, elég elkeserítő a tudat hogy lehet hogy gondja van. :)

Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet ez, segítsen.

Köszi.

Jellemzően twinportoknál szoktak erre panaszkodni a tulajok. Visszakerestem a problémára itt a fórumon, ami asszem a benzingőz szeleppel kapcsolatos. Itt a találati lista. Javaslom nézd meg pl uhuhu hozzászólásait... Bár ahogy nézem van akinél pont melegen jött elő a kattogás, de azért lehet, nálad is ez kattog...

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg nem kell. Ha bajod van vele, hozzá kell nyúlni, akkor kell :) dexronII kell bele,

mint az automata váltókba.

Köszi!

eddig nagyobb gond nincs vele. inkább szerintem annyi csak, ha nagyon hidegbe indítok, és megszívja az akksit, akkor 1-2 másodpercig kikapcsolja az elektronika a szervót, szerintem. de ez tényleg csak akkor fordul elő vele, egy évben 3x.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, ami természetesen szombat reggel jelentkezett.

Megszűnt a töltésem (Astra G Isuzu 1.7 DTI), minden előzetes jelzés nélkül. Csak a

töltés visszajelző kontrollámpa jelzi a problémát. Valaki tapasztal hasonlót?

Mi lehet a hiba? Generátor, relé, biztosíték? Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, ami természetesen szombat reggel jelentkezett.

Megszűnt a töltésem (Isuzu 1.7 DTI), minden előzetes jelzés nélkül. Csak a

töltés visszajelző kontrollámpa jelzi a problémát. Valaki tapasztal hasonlót?

Mi lehet a hiba? Generátor, relé, biztosíték? Előre is köszi a választ.

Alul vagy túltöltésre tippelnék.

Rá kellene mérned.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, ami természetesen szombat reggel jelentkezett.

Megszűnt a töltésem (Astra G Isuzu 1.7 DTI), minden előzetes jelzés nélkül. Csak a

töltés visszajelző kontrollámpa jelzi a problémát. Valaki tapasztal hasonlót?

Mi lehet a hiba? Generátor, relé, biztosíték? Előre is köszi a választ.

Ha nincs töltésed vehetsz bele akksit százat...... :D

Fesz. szabályzó, vagy diódahíd, esetleg mindkettő. Genereátor hátsó műanyag burkolata alatt, cserélhető házilag, de munkás dolog levenni a generátort.

Költségek 20 körül :D

Link to comment
Megosztás:

Van elektromos szaki ismerősöd ?

Már elvittem egy autóvillanyászhoz. Megmértem a töltést, ami nincs, tehát generátor

javítás lesz. Útközben nem ment a szervóm. Olvasgattam korábbi leveleket, és lehet

hogy a kettőnek köze van egymáshoz? Most már csak a jav. költség érdekelne.

Mibe szokott egy ilyen művelet fájni?

Link to comment
Megosztás:

Már elvittem egy autóvillanyászhoz. Megmértem a töltést, ami nincs, tehát generátor

javítás lesz. Útközben nem ment a szervóm. Olvasgattam korábbi leveleket, és lehet

hogy a kettőnek köze van egymáshoz? Most már csak a jav. költség érdekelne.

Mibe szokott egy ilyen művelet fájni?

annyi, hogy a szervónak, vagyis a szivatúnak is van áramfelvétele, ami nagyobb terhelésnél nagyob.... :D

Link to comment
Megosztás:

Már elvittem egy autóvillanyászhoz. Megmértem a töltést, ami nincs, tehát generátor

javítás lesz. Útközben nem ment a szervóm. Olvasgattam korábbi leveleket, és lehet

hogy a kettőnek köze van egymáshoz? Most már csak a jav. költség érdekelne.

Mibe szokott egy ilyen művelet fájni?

Szervó egyáltalán nincs ilyenkor, ne is nagyon használd így az autót mert rövid időn belül full lemerül az akksid.

Olvass fentebb, leírtam a költségeket, persze ha nem Te veszed ki a generátort akkor plusz annak a ki-be szerelési díja.

Amit írtam az cirka az alkatrész költsége, de itt sem mindegy, hogy mi van benne: DELPHI, vagy BOSCH....

Csak párban cseréld (fesz. szab+diódahíd), mert szólóban hajlamos kinyírni az új a régit... :D

Link to comment
Megosztás:

Szervó egyáltalán nincs ilyenkor, ne is nagyon használd így az autót mert rövid időn belül full lemerül az akksid.

Olvass fentebb, leírtam a költségeket, persze ha nem Te veszed ki a generátort akkor plusz annak a ki-be szerelési díja.

Amit írtam az cirka az alkatrész költsége, de itt sem mindegy, hogy mi van benne: DELPHI, vagy BOSCH....

Csak párban cseréld (fesz. szab+diódahíd), mert szólóban hajlamos kinyírni az új a régit... :D

Köszönöm.

Beszélek a szerelővel, hogy mit cserél "(fesz. szab+diódahíd)".

Link to comment
Megosztás:

....Mibe szokott egy ilyen művelet fájni?....

F-hez 5 volt egy bontott generátor, egyszer olyan került a kocsiba, beadta az is a kulcsot, utánna 20-25 öt mondtak / emlékeim szerint / a teljes felújításra ezért ebay-ről vettem egy újat ennél olcsóbban :D

Vannak olyanok, akik maguknak csinálták mg a szükséges alkatrészek cseréjét a generátorban, nem tudom mennyibe került úgy.

Link to comment
Megosztás:

Már elvittem egy autóvillanyászhoz. Megmértem a töltést, ami nincs, tehát generátor

javítás lesz. Útközben nem ment a szervóm. Olvasgattam korábbi leveleket, és lehet

hogy a kettőnek köze van egymáshoz? Most már csak a jav. költség érdekelne.

Mibe szokott egy ilyen művelet fájni?

Hali!

Nekem egy pár hónappal ezelőtt történt ugyanez, akkor beszéltünk is itt erről. A lényeg, hogy diódahíd + szénkefék + csapágyazás + ki/be szerelés nekem 20.000,- HUF volt! NEM MÁRKASZERVÍZBEN!!! :D A szervó közvetlen a generátorra van kötve, azért nincs! :D

Link to comment
Megosztás:

Jellemzően twinportoknál szoktak erre panaszkodni a tulajok. Visszakerestem a problémára itt a fórumon, ami asszem a benzingőz szeleppel kapcsolatos. Itt a találati lista. Javaslom nézd meg pl uhuhu hozzászólásait... Bár ahogy nézem van akinél pont melegen jött elő a kattogás, de azért lehet, nálad is ez kattog...

Köszi a választ!

Közben úgy tűnik, megszűnt a hidegen kattogás, viszont lehet hogy megtaláltuk mi lehetett az oka.

Egy haverommal kicsit tüzetesebben szétnéztünk az ékszíj körül, és azt vettük észre hogy a főtengelyen lévő ékszíjtárcsa folyamatosan kalimpál olyan 1-3mm kilengésekkel jobbra-balra, és az ékszíj bal oldalán is kidörzsölődés látható. Lehet hogy ez okozta azt a kattogó hangot, amíg be nem kopott...

Mit csináljak vele? Vigyem vissza a szalonba hogy valamit kövessenek el vele? Gondolom ez nem normális mert egy ilyen rángatózó ékszíj nem igazán kíméli a generátorcsapágyat meg a szíjfeszítőt sem...

Mi a véleményetek?

( Astra-G Classic II, Z1.4XEP-16V )

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Közben úgy tűnik, megszűnt a hidegen kattogás, viszont lehet hogy megtaláltuk mi lehetett az oka.

Egy haverommal kicsit tüzetesebben szétnéztünk az ékszíj körül, és azt vettük észre hogy a főtengelyen lévő ékszíjtárcsa folyamatosan kalimpál olyan 1-3mm kilengésekkel jobbra-balra, és az ékszíj bal oldalán is kidörzsölődés látható. Lehet hogy ez okozta azt a kattogó hangot, amíg be nem kopott...

Mit csináljak vele? Vigyem vissza a szalonba hogy valamit kövessenek el vele? Gondolom ez nem normális mert egy ilyen rángatózó ékszíj nem igazán kíméli a generátorcsapágyat meg a szíjfeszítőt sem...

Mi a véleményetek?

( Astra-G Classic II, Z1.4XEP-16V )

Ha jól emlékszem azt írtad néhány napja hoztad el a szalonból.... Ha igen akkor irány vissza a szalon. Én legalábbis visszavinném hogy nézzék meg.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem egy pár hónappal ezelőtt történt ugyanez, akkor beszéltünk is itt erről. A lényeg, hogy diódahíd + szénkefék + csapágyazás + ki/be szerelés nekem 20.000,- HUF volt! NEM MÁRKASZERVÍZBEN!!! :D A szervó közvetlen a generátorra van kötve, azért nincs! :D

Ez nagyon baráti ár!

Nem tudom neked milyen cuccokat pakoltak bele, de egy normális (nem utángyártott) diódahíd+fesz. szab közel egy huszas volt.

Mondjuk a szerelést magam végeztem, a csapágyak és a szénkefe messze jó volt benne.

Ahhoz, hogy a csapágyat kicseréld (csináltunk már olyat is), háááát nem kicsit darabokra kell szedni a generátort + a csapágyak költsége.....

A csapágy halálát fel lehet ismerni a morgó hangjából, de ez jóval 100 e km felett szokott előjönni.

Egyszóval: vagy nagyon jól jártál, hogy ennyi pénzért ennyi mindent megcsináltak, vagy........ de ezt úgy is tudod... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.