Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt és nem tudom jó helyen kérdezek-e. Olyan problémára kérnék Tőletek segítő választ, hogy hol tudnék beszerezni a 2002-es Opel G Astramhoz egy középkonzolos multi-információs kijelzőt szerezni használtan (az a 3 soros 32 tűs csatlakozású). rengeteg bontóban próbálkoztam már, vagy nincs, vagy ami van annak a kijelzőjén el sem lehet olvasni az infókat, annyira rossz állapotban van. Hol érdemes keresni?

 

Köszönettel

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, vanderbosch írta:

Sziasztok!

Új vagyok itt és nem tudom jó helyen kérdezek-e. Olyan problémára kérnék Tőletek segítő választ, hogy hol tudnék beszerezni a 2002-es Opel G Astramhoz egy középkonzolos multi-információs kijelzőt szerezni használtan (az a 3 soros 32 tűs csatlakozású). rengeteg bontóban próbálkoztam már, vagy nincs, vagy ami van annak a kijelzőjén el sem lehet olvasni az infókat, annyira rossz állapotban van. Hol érdemes keresni?

 

Köszönettel

 

Szia,

Nem feltétlenül vagy rossz helyen, de ajánlani tudom a facebookon az "Opel Astra G - Hungary" csoportot. A 11273 tagból valaki csak tud segíteni :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Tagok! Most cserélem a vezérlést az astrámon. X16XEL 1998-as G ferdehátú. Egy egyszerű kérdésem van. A vízpumpának a jelölése a motorblokkon a műanyag borítás alatt van? A pumpát már betettem, úgy ahogy az előző volt, össze jelöltem kiszedés előtt, de ellenőrzés céljából szeretném tudni, hogy az új pumpa egybe esik-e a jelöléssel. (Van gyakorlatom a szerelésben mielőtt jön a kérdés). Illetve ha a burkolat alatt, akkor a burkolat leszerelése nélkül látható valamennyire? A segítő válaszokat előre is köszönöm.  https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/images/astra-g-2377.jpg

Módosítva : georgee
Link to comment
Megosztás:

15 órája, georgee írta:

Üdv Tagok! Most cserélem a vezérlést az astrámon. X16XEL 1998-as G ferdehátú. Egy egyszerű kérdésem van. A vízpumpának a jelölése a motorblokkon a műanyag borítás alatt van? A pumpát már betettem, úgy ahogy az előző volt, össze jelöltem kiszedés előtt, de ellenőrzés céljából szeretném tudni, hogy az új pumpa egybe esik-e a jelöléssel. (Van gyakorlatom a szerelésben mielőtt jön a kérdés). Illetve ha a burkolat alatt, akkor a burkolat leszerelése nélkül látható valamennyire? A segítő válaszokat előre is köszönöm.  https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/images/astra-g-2377.jpg

15:28-nál láthatod. A jelölés egyébként a motorblokkon van, kézikönyv szerint a blokkon és a szivattyún lévő jelölésnek egy vonalba kell esnie. Én még nem cseréltem vezérlést, tervezem csak, így csak ennyivel tudtam segíteni....

 

 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Maverick087 írta:

15:28-nál láthatod. A jelölés egyébként a motorblokkon van, kézikönyv szerint a blokkon és a szivattyún lévő jelölésnek egy vonalba kell esnie. Én még nem cseréltem vezérlést, tervezem csak, így csak ennyivel tudtam segíteni....

 

 

Néztem már a videót. Igazából a workshop manual másképp mutatta, de ugyanígy van beépítve. Köszönöm a segítséget. Van róla magyar videó is, csak erre az apró részletre nem igazán tér ki. A többi meg már egyértelmű :)

Link to comment
Megosztás:

1.4 XEP motoros vedán van egy olyan gond mióta az eszemet tudom, hogy le van rugdalva a kuplungon a pedálgumi. Most rájöttem miért. A kuplung teljesen kinyomva pont eléri a kárpitot a gumi alja pedig vissza is hajlik picit.

Lehet valahol állítani a pedál magasságán-útján valahol? Legtöbb kocsinál belül van 2 csavar, na itt nincs.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kukacka írta:

Lehet valahol állítani a pedál magasságán-útján valahol? Legtöbb kocsinál belül van 2 csavar, na itt nincs.

 Nem a bowdennél kellene beállítani - magánál a kuplung kiemelő-karnál - elől a motortérben? (bár megmondom nagyon őszintén, azt még sose néztem)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, L.Fazakas írta:

 Nem a bowdennél kellene beállítani - magánál a kuplung kiemelő-karnál - elől a motortérben? (bár megmondom nagyon őszintén, azt még sose néztem)

Már hiányoltam az okosságaidat!

Csak tájékoztatásul közlöm, hogy hidraulikus a kuplung is.

Ideje megnézned!!!

Módosítva : gezoli
  • Like 2
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Jaszo írta:

Sziasztok,

Kiszeretnem szedni az első ülèseket errőlkèrdeznèk. Az ülès alatt lèvő csatlakozót simán szèthúzom aksi lekötès után?Nem lesz belöle problèma?

Nem lesz probléma. Lekötöd az akkusarut - negatívat - vársz egy percet, hogy a légzsák és övfeszítő rendszer kondenzátora kisüljön. Biztonsági övet egy csavar rögzíti, meg az ülés sín csavarokat hátul is kettő darab. Kicsit nehéz őket megindítani, mert menetrögzítő van rajtuk. Reteszeket ki kell húzni a dugaljakból és utána szét lehet őket húzni. Bár pontosan tudtam mit kell csinálnom én nem tudtam széthúzni a csatlakozókat, nem volt sok türelmem sem mondjuk aznap...... :):) 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Jaszo írta:

Sziasztok,

Kiszeretnem szedni az első ülèseket errőlkèrdeznèk. Az ülès alatt lèvő csatlakozót simán szèthúzom aksi lekötès után?Nem lesz belöle problèma?

Én rengeteg szívtam velük. Gyári csatik mentek is a lecsóba, mert egyszerűen széthullott a vezető oldali. Ha dobja is a légzsák lámpát, amint rendbe hozod eltűnik. Én már akkut sem kötöttem le tegnap, meguntam. Nem volt vele így sem gond, pedig vagy 20 alkalmat próbálgattam milyen csatlakozó lesz az igazi.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Kukacka írta:

Én rengeteg szívtam velük. Gyári csatik mentek is a lecsóba, mert egyszerűen széthullott a vezető oldali. Ha dobja is a légzsák lámpát, amint rendbe hozod eltűnik. Én már akkut sem kötöttem le tegnap, meguntam. Nem volt vele így sem gond, pedig vagy 20 alkalmat próbálgattam milyen csatlakozó lesz az igazi.

Én simán széthúztam meg összeraktam őket gond nélkül amikor kiszedtem az üléseket a coupéból, bár az igaz hogy előtte azért megnéztem a neten hogy pontosan mit kéne csinálnom. Az akkusarut én levettem, de nem azért mert attól féltem hogy eldurran a légzsák vagy az övfeszítő, hanem mert azt hittem hogy ha kigyullad a légzsák visszajelzője, akkor azt csak Tech2-vel lehet eltüntetni, még az Op-Com sem elég. Aztán úgy alakult hogy be kellett indítanom az autót ülések nélkül (következésképp széthúzott ülés alatti csatlakozókkal), ki is gyulladt a légzsák lámpája annak rendje és módja szerint, de miután visszaszereltem és összedugtam mindent, magától elaludt, nemhogy Tech2 nem kellett, de még Op-Com sem. A menetrögzítős csavarokkal én is szívtam, az olcsó Torx-kulcsom annyira szétcseszte a csavar fejét, hogy alig bírtam visszarakni. De sikerült, viszont ha még egyszer ki akarnám venni, akkor kénytelen lennék a csavarokat is cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van a fékrásegítőnek egy vákuumcsöve, ami a szívócsonkra csatlakozik (Z16XEP). Ennek a csatlakozóját hogyan kell oldani a szívócsonkról? Van valami trükkje vagy csak simán erővel le kell rángatni? Néztem, hogy van rajta egy sárga alátétszerűség, ami két pöcökkel kapaszkodik, de nekem úgy tűnt, hogy nincs köze a rögzítéshez. Ez a vákuumcső (visszacsapó szelepes) amúgy cserélhető?

Link to comment
Megosztás:

23 órája, tgabika76 írta:

"az olcsó Torx-kulcsom annyira szétcseszte a csavar fejét, hogy alig bírtam visszarakni. "

Én olyat még sose láttam, hogy az olcsó szerszám bsszná szét a csavart. Például - ott a keresztcsavar-húzó fejbetétek, amilyeneket a mindenféle olcsó BIT készletekben lehet venni
(OBI, Tesco, Praktiker, stb. gagy), ám ott többnyire a csavar maga kemény (lásd - pl. pozdorjacsavar) így ezért inkább maga "a célszerszám" (BIT fej) megy szét.
Azért is tettem idézőjelbe, mert itt a szerintem feltehető kérdés - miféle szerszám az, amely hamarabb megy tönkre, mint maga az az eszköz (pl. a csavar), amihez azt gyártóilag megcsinálták! (mindenesetre - és minden bizonnyal - nem egy Beta.)

Az ilyen szerintem nem szerszám, csak SZARSZÁM.
Kínai gagyesz.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, L.Fazakas írta:

Én olyat még sose láttam, hogy az olcsó szerszám bsszná szét a csavart. Például - ott a keresztcsavar-húzó fejbetétek, amilyeneket a mindenféle olcsó BIT készletekben lehet venni
(OBI, Tesco, Praktiker, stb. gagy), ám ott többnyire a csavar maga kemény (lásd - pl. pozdorjacsavar) így ezért inkább maga "a célszerszám" (BIT fej) megy szét.
Azért is tettem idézőjelbe, mert itt a szerintem feltehető kérdés - miféle szerszám az, amely hamarabb megy tönkre, mint maga az az eszköz (pl. a csavar), amihez azt gyártóilag megcsinálták! (mindenesetre - és minden bizonnyal - nem egy Beta.)

Az ilyen szerintem nem szerszám, csak SZARSZÁM.
Kínai gagyesz.

Azért előfordul hogy a gagyi szerszám elfordul a csavar fején, és ha már sokadszorra teszi ezt akkor lesarkazza. Pozdorja csavarnál meg pont az fordul elő gyakran hogy valami kosz vagy festék van a nútban, nem megy bele teljesen a bitfej és szépen "szétpörgeti" a kereszthornyot, mert az ember azért csak nyomja neki hátha kitekeri. Mondjuk én pont egy Praktikeres szerszámkészlettel szerelek autót még csak a 17-es fejet sikerült eltörnöm, meg magát a racsnis kulcsot, de azt kicsit túlerőltettem a féltengely nagy 30-as koronás anyájával. Profi kulcsokat vegyenek a szerelők, otthon meg elég a célnak megfelel kategória, legalábbis nekem.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Profi kulcsokat vegyenek a szerelők, otthon meg elég a célnak megfelel kategória, legalábbis nekem.

A Beta szerszám eléggé profi? Sokan többnyire annak mondják. No meg - az ára is valami olyasmi, tehát nem az a kimondottan "teszko gazdaságos".
Én például törtem már el Betát (vízpumpafogót). Majdnem meg is sirattam.
És Beta csavarhúzom is van, amelynek az élét mindig egyes csavarozás után újra kell reszelni.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

A Beta szerszám eléggé profi? Sokan többnyire annak mondják. No meg - az ára is valami olyasmi, tehát nem az a kimondottan "teszko gazdaságos".
Én például törtem már el Betát (vízpumpafogót). Majdnem meg is sirattam.
És Beta csavarhúzom is van, amelynek az élét mindig egyes csavarozás után újra kell reszelni.

Szerintem elég profinak számít, de nekem egy sincs. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

A Beta szerszám eléggé profi? Sokan többnyire annak mondják. No meg - az ára is valami olyasmi, tehát nem az a kimondottan "teszko gazdaságos".
Én például törtem már el Betát (vízpumpafogót). Majdnem meg is sirattam.
És Beta csavarhúzom is van, amelynek az élét mindig egyes csavarozás után újra kell reszelni.

Akkor számlával vidd vissza a vásárlás helyéhez és küldjék a gyártóhoz, mert selejtet kaptál. Vagy csak a használattal van gond.

Módosítva : Kukacka
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Kukacka írta:

Akkor számlával vidd vissza a vásárlás helyéhez és küldjék a gyártóhoz, mert selejtet kaptál. Vagy csak a használattal van gond.

Na persze! Majd 20 évvel a vásárlása után. Elhajtanak, mert már nem garanciális. Ez nem egy Hammond elektromos orgona, hogy 100 év rá a garancia.
A használattal mi gond lenne? Többnyire nem kalapácsnak használtam ... de csak úgy eltörött .
Azt a "reszelgetős" Beta csavarhúzót pedig sose vettem. Valamikor régen valahol találtam.

Link to comment
Megosztás:

Na egyszer végre autós problémával jelentkezem:

Hétfőn a nagy felhőszakadás és jégeső idején jöttem haza a telekről. Bizony volt olyan hely a fővárosban hazautam közben (pl. Pestszentlőrinc, Gyömrői út), ahol a hömpölygő víz a kocsi keréktengelyéig ért ... mivel a csatornák nem nyelték.
Tegnap ismét beindítom a motort, mivel mentem volna a dolgomra, és most valami "szárazon nyekergő" hangokat hallok a motortérből.
Nézegettem, de egyenlőre nem jöttem rá, mi okozza? Gondolom - a víz netán kimosta volna a kenőanyagot, vagy nagyhirtelen rozsda keletkezett ...?
Mindenesetre nézegettem a klimakompresszor kuplungját, magát a töltőgenerátort, és persze a rugós lapszíj-feszítő szabadon-futó kerekét. Egyenlőre nem tudom, és nem sikerült megállapítanom, melyikük adja azokat az eléggé fura hangokat?
A műszerfalon viszont nem gyulladt ki lámpa, tehát semmi motorhibát nem jelez. Csak simán zajos lett a motor. Valami mechanikai hiba.
Mit nézzek meg alaposabban?
A "nagy zajongás" a motorblokk bal oldaláról hallatszik - ámde végül is ott van a forgó dolgok nagy része.  Persze mindez menet közben folyamatosan zajong.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Na persze! Majd 20 évvel a vásárlása után. Elhajtanak, mert már nem garanciális. Ez nem egy Hammond elektromos orgona, hogy 100 év rá a garancia.
A használattal mi gond lenne? Többnyire nem kalapácsnak használtam ... de csak úgy eltörött .
Azt a "reszelgetős" Beta csavarhúzót pedig sose vettem. Valamikor régen valahol találtam.

Nem egy élettartam garis cuccom van, lefűzve a számla, amíg a gyártó él anyagfáradásokra is cserélnek.

Láttam már fura dolgokat, vannak emberek akiknek a csavarhúzót is max nézniük kéne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.