Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, astra 1 írta:

Milyen műanyag alátétről beszélsz ?A lámpa fix ponton van függőlegesen  nem  mozdítható mert a lőkös t nem tudod felrakni a géptető pedig nem csukódik  le. A mozdítás esetleg mm lehet.,de ez biztos nem be folyasolja a a fény vetítési képét. 

Szerintem nálatok sem a zárhídba vannak becsavarva a lámpatartó csavarok hanem műanyag anyába fogatsz be egy műanyag fület  , ha ott a csavaron tépek még egy kicsit 5 méteren centiekkel mászik el a vetített kép, hát még 50 méteren. Milimétereket mozdítasz csak a foncsoron amikor beállítod, aztán nézd meg mennyit mozdul 10-20-30 méteren. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, astra 1 írta:

Milyen műanyag alátétről beszélsz ?A lámpa fix ponton van függőlegesen  nem  mozdítható mert a lőkös t nem tudod felrakni a géptető pedig nem csukódik  le. A mozdítás esetleg mm lehet.,de ez biztos nem be folyasolja a a fény vetítési képét. 

Erről a 21-es számú tételről beszélek: 

betetanya.jpg

Így igaz, milliméterekről van szó, de hidd el hogy az is számít. Már attól teljesen rossz lehet a fényszóró vetítési képe ha rosszul fogatod bele az izzót, arról nem is beszélve hogy a fényszóró alsó csavarjánál újabb millimétereket tudsz elcsalni mindkét irányba függőlegesen. Hidd el, tapasztalatból beszélek: csak a rosszul beállított alsó csavar és a fentebbi képen levő szétnyíródott betétanya nálam azt eredményezte hogy az orrom elé világított a fényszóró, kb 6m-re a kocsi elejétől, pedig az izzóhoz hozzá se nyúltam.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Igy igaz, milliméterekről van szó, de hidd el hogy az is számít. Már attól teljesen rossz lehet a fényszóró vetítési képe ha rosszul fogatod bele az izzót, arról nem is beszélve hogy a fényszóró alsó csavarjánál újabb millimétereket tudsz elcsalni mindkét irányba függőlegesen. Hidd el, tapasztalatból beszélek: csak a rosszul beállított alsó csavar és a fentebbi képen levő szétnyíródott betétanya nálam azt eredményezte hogy az orrom elé világított a fényszóró, kb 6m-re a kocsi elejétől, pedig az izzóhoz hozzá se nyúltam.

 

És persze akkor én vagyok a hülye, hogy egy izzócsere (vagy a teljes betét kiszerelése) után ismételt szakműhelyi fényszóróbeállítást javasoltam? Hmm.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

13 órája, gezoli írta:

Pedig úgy tudtam, hogy a magyar oktatás elég magas színvonalú. Lehet, hogy tévedtem?

Jól tudtad, de most persze lehet teljesen más. Amint itt egy-két kérdezője vagy egy-egy vélemény-nyilvánító azt ékesen bizonyítja.
(És tőlem röhöghet Tom Cruise ...). Kaboson és Hofin is röhögött a fél ország.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

És persze akkor én vagyok a hülye, hogy egy izzócsere (vagy a teljes betét kiszerelése) után ismételt szakműhelyi fényszóróbeállítást javasoltam? Hmm.

Elviheted szakműhelybe is ott is nagyon rendes emberek dolgoznak, támogatni kell őket, vagy előveheted a régi szociautós fogásokat és beállsz egy fal elé, bejelölöd hová világít kiszerelés előtt és ugyanoda állítod kiszerelés után. Igazából te döntöd el, mert a te autód és az hogy máshol valaki vagy itt a fórumon bárki bármit mond nem azt jelenti hogy úgy kell tenned, vagy meg kell győznőd őt ( vagy neki téged) az elméleted helyességéről. Egész évben veszekedtek a kinek van igaza meg a "szerintem" dolgokról. Persze amig normális keretek közt megy  a vita nem gond, csak értelme nincs neki. Elmondasz valakinek valamit ( vagy ő mondja neked) aztán ha nincs nagy egyetértés vagy nem tudod meggyőzni , akkor el kell engedni a dolgot .( nekem sem megy mindíg)  Szerintem, de nem biztos. A kezelési kézikönyv amúgy szakműhelyi beállítást ír elő, nyilván, ebből ( is) élnek. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 01. at 10:30, zotya975 írta:

Elviheted szakműhelybe is ott is nagyon rendes emberek dolgoznak, támogatni kell őket, vagy előveheted a régi szociautós fogásokat és beállsz egy fal elé, bejelölöd hová világít kiszerelés előtt és ugyanoda állítod kiszerelés után. ....  A kezelési kézikönyv amúgy szakműhelyi beállítást ír elő, nyilván, ebből (is) élnek. 

Nem hiszem el, hogy az időközönként esedékes kötelező gépjármű műszaki vizsgára elég lenne a közlekedési hatóságnak egy simán fal elé állás - a fényszórók milyensége okán. Otthon viszont - szerintem ebben az országban - nem sok embernek van fényszóró-beállítást ellenőrző háztartási eszköze.

A kiégett, vagy öreg (befeketedett) izzót valójában az utcán (vagy útszélen) is hamar ki lehet cserélni (bár eléggé kicsi kéz kell hozzá), de szakszerű s a KRESZ által előírt beállításra autovillamossági szakműhely (vagy egy szerviz) inkább alkalmas.
Ha a gyakorlatban minden benzinkútnál lenne ilyesmi szerkezet, én egy árva szót se szólnék ... Ne csak egyedül a fagyállómat nézzék meg ... ha már közlekedés.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

Nem hiszem el, hogy az időközönként esedékes kötelező gépjármű műszaki vizsgára elég lenne a közlekedési hatóságnak egy simán fal elé állás - a fényszórók milyensége okán. Otthon viszont - szerintem ebben az országban - nem sok embernek van fényszóró-beállítást ellenőrző háztartási eszköze.

A kiégett, vagy öreg (befeketedett) izzót valójában az utcán (vagy útszélen) is elég hamar ki lehet cserélni (bár eléggé kicsi kéz kell hozzá), de szakszerű s a KRESZ által előírt beállításra inkább autovillamossági szakműhely (vagy egy szerviz) inkább alkalmas.
Ha a gyakorlatban minden benzinkútnál lenne ilyesmi szerkezet, én egy árva szót se szólnék ... Ne csak egyedül a fagyállómat nézzék meg ... ha már közlekedés.

Emlékeim szerint amióta nálam van az autó ami ugye 11 év, és 5 műszaki vizsga egyszer voltam szakszervízben fényszóró beállításon, azóta csak a fallal állok szemben. Most vagy szerencsém van, vagy jól csinálom, vagy nem tudom, de ha így jó minek bonyolítsam. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

vagy szerencsém van, vagy jól csinálom, vagy nem tudom, de ha így jó minek bonyolítsam. 

Lehet, hogy Neked szerencséd van - bár a műszakin már elsőre - magán a fékpadon - fékhatás-mérés közben nézegetik a fényszórókat (legalábbis a Mozaik utcai KPM állomáson)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Lehet, hogy Neked szerencséd van - bár a műszakin már elsőre - magán a fékpadon - fékhatás-mérés közben nézegetik a fényszórókat (legalábbis a Mozaik utcai KPM állomáson)

Már az előműszakin megnézik a fényszórókat, mivel nem írták fel a hibalistára hogy csálék, és nem is nyúltak hozzá, ezek szerint jól voltak. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Már az előműszakin megnézik a fényszórókat, mivel nem írták fel a hibalistára hogy csálék, és nem is nyúltak hozzá, ezek szerint jól voltak. 

Ebben valójában nem is kételkedem. De azért ők csak megnézik ...

Nekem pl. a fékjeimet nem szedték szét műszaki vizsga előtt a szervizben, aztán mégis simán átment.
Aztán egyszer - én szétszedtem .... húúú. A dobokat rendesen ki lehetett pucolni. Tele voltak porral ... és sárral.
De ezek szerint jól fogott, avagy - "olyan" volt a vizsga, mint nekem egyszer a zöldkártya kiváltása. Elmentem a Gyömrői úton egy ilyesmi féle céghez bejelentkezni, hogy mikor hozhatnám el a kocsit?
Erre azt mondja a szerelő - itt van a forgalmija? ...
Hmmm. .... Éppen ott volt.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

44 perce, Árpiska írta:

Rükvercből kivéve a váltót nem mindig hajlandó a váltógomb visszaugorni normál helyzetbe.
Hogyan tudom ezt orvosolni?

Ha a felhúzható részre gondolsz, aminek üresben vissza kell ugrania, az nálam is ilyen. Váltószoknyát felhúzva be lehet fújni valamilyen kenőanyaggal. Én rásegítek amikor üresbe húzom. .. 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, L.Fazakas írta:

Ebben valójában nem is kételkedem. De azért ők csak megnézik ...

Nekem a fékeimet szét sem szedték műszaki vizsga előtt a szervizben, és aztán mégis simán átment.
Aztán egyszer én szétszedtem .... húúú. A dobokat rendesen ki lehetett pucolni. Tele volt porral ... és sárral.
De ezek szerint jól fogott, vagy "olyan" volt a vizsga, mint nekem egyszer a zöldkártya vizsga. Elmentem a Gyömrőin egy ilyesmi céghez bejelentkezni, hogy mikor hozhatnám a kocsit?
Erre azt mondja a szerelő - itt van a forgalmija? ...
Hmmm. .... Ott volt.

Én minden kerékcserekor ( téli-nyári) leveszem a fékdobot, és kitakarítom belőle a fékport, 1 csavar tartja, így legalább azt is látom ha szivárogna a fékfolyadék, vagy csere érett a pofa, vagy bármi gondja van. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Cs. Zoltán írta:

Ha a felhúzható részre gondolsz, aminek üresben vissza kell ugrania, az nálam is ilyen. Váltószoknyát felhúzva be lehet fújni valamilyen kenőanyaggal. Én rásegítek amikor üresbe húzom. .. 

Igen, arra gondoltam. Olyan érzés, mintha felhúzható gomb akadna, de lehet, hogy tévedek!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Árpiska írta:

Rükvercből kivéve a váltót nem mindig hajlandó a váltógomb visszaugorni normál helyzetbe.
Hogyan tudom ezt orvosolni?

Lehetséges, hogy egy kissé be kellene kenni valamiféle zsírral vagy olajjal.
Ki kell bontani az egészet a konzolnál a "bőrzsákjából" (alulról persze), majd a váltó-nyelet "leápolni". Minden bizonnyal kissé szorul, így szárazon már nem megy.
A sebességváltó maga üresbe megy, avagy az is benne marad sebességben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G Z14XEP, 2005-ös, 180e km. Sajnos az utóbbi kb. fél évben elég gyakran előjön a rángatás, jellemzően menet közben, pl. 40-50 km sebességnél, olyan apró rángatózás, amikor gyorsítok, akkor gyorsul szépen, nem is rángat, de ha elveszem a lában a gázról, akkor rángat egy kicsit. Nem nagyon, de szinte folyamatosan érezhető, apró rángatások. Hibakód nincs, műszerfalon sem világít semmi, ELM-el kiolvasva sincs semmilyen hibakód. Érdekes, hogy nem mindig csinálja, pl. az elmúlt egy hónapban nem csinálta, most mentünk pályán kb. 2x300 km-t, ami ugye eleve jó a városi rövidebb távok után és pont most kezdte el ismét. Alapjárat hibátlan, gyújtani mindig elsőre, azonnal gyújt. Gond nélkül megy 140-el pályán, olajat szinte nem is fogyaszt (Fusch 5w30, 10e km vagy 1 év). Kiegyenlítő tartályból szokott néha 1-1,5 dl folyadék hiányozni, de nem látok szivárgást.

EGR kb. két éve adott hibakódot, az is volt a baj, kapott egy gyári bontott darabot, azóta nincs is hibakód.

Gyertyák kb. 3-4 éve cserélve, gyári GM, vezérléssel együtt (ami szintén gyári), 35e km lehet benne, most így fejből. Üzemanyagszűrő egy éve cserélve, gyári GM.

Szerelő kb. egy éve tisztította a pillangószelepet. Azóta egy másik (nem túl jó szerelő) azt mondta, hogy nagyon el van kopva a pillangószelep, az ad eleve valami csattogó hangot.

Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a hiba? Sajnos a megbízható szerelőmhöz nem tudom elvinni, mert elköltöztünk. Szerintetek mi okozhatja a hibát? Olvasgatva a fórumon:

- gyertyákat cserélni (nem nagy tétel, megpróbálom, de gyanítom nem ez lesz)

- EGR: ha nincs hibakód, attól még okozhatja a hibát? Érdemes esetleg venni egy új EGR-t? XEP-re tudtommal nem lehet lefalazni, kifordítani.

- pillangószelep (és a csattogása): vegyek egy bontottat és rakjam fel azt? Okozhatja ez a fenti hibát? Talán a csattogás is megszűnne, amit én nem tudok megállapítani, hogy ilyen kell, hogy legyen vagy tényleg csattog.

- gyújtótrafó? De akkor lenne hibakód, nem?

Esetleg hozzáértő fórumtárs Gödhöz (viszonylag) közel, aki meg tudná pl. most hétvégén nézni, mondjuk meghallgatni, kipróbálni?

Köszönöm előre is!

Módosítva : kukori
Link to comment
Megosztás:

Bontott gyári egr-nek nem szavaznék 100% bizalmat... 

Twinport rudazatod nincs eltörve, nem kotyog? Esetleg a csatlakozóját lehúzhatod alapjáraton, ha változik a hangja, akkor azt hallod.

Olajbetöltőd mennyire habos, trutyis ill. milyen időközönként töltesz rá 1-1,5dl folyadékot?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Cs. Zoltán said:

Bontott gyári egr-nek nem szavaznék 100% bizalmat... 

Akkor rábeszéltek, most már megvenném az új szelepet 35-ért. Emígy XEP-nél le lehet vakolni, kiiktatni vagy nem igazán? Az, hogy nem dob hibakódot, nem zárja ki az EGR-t, attól még lehet rossz? Esetleg próbáljam meg lehúzni az EGR csatlakozót és úgy hajtani, megnézni, hogy rángat-e vagy sem? Ha dob hibát, ELM-mel törlöm utána. Persze kérdés, hogy lehúzott EGR vezetékkel milyen üzemmódban lesz a motor, mérvadó-e egyáltalán a működése (pl. rángatás).

1 hour ago, Cs. Zoltán said:

Twinport rudazatod nincs eltörve, nem kotyog? Esetleg a csatlakozóját lehúzhatod alapjáraton, ha változik a hangja, akkor azt hallod.

Hm, ez jó kérdés. Most rákeresve találtam erről videót, illetve egy szakit, aki Gödöllőn a szívócsonk felújításával foglalkozik. Délután itthon lesz az autó, akkor megnézem. Lehúzom a csatlakozót és meglátjuk, hogy milyen hangot ad. Emígy ha ez lenne a gond, ez okozhatja a rángatást? Illetve milyen más hibát produkál, leszámítva a csattogó hangot?

1 hour ago, Cs. Zoltán said:

Olajbetöltőd mennyire habos, trutyis ill. milyen időközönként töltesz rá 1-1,5dl folyadékot?

Olajbetöltő nem szokott habos lenni, több város után esetleg, de ezt is megnézem ma délután. Hűtőfolyadékot nagyon ritkán, kb. két-három hónapja állt úgy, hogy a kigyenlítőben a hűtővíz szintje kb 1 cm-vel a hideg szint jelzés alatt volt, arról a szintről nem csökkent lejjebb. Most töltöttem rá fagyállót, pár napja pont a megfelelő szintre hoztam, ma erre is ránézek. Gondolom azért kérded, hogy nem-e hengerfejes? De akkor tovább csökkenne a kiegyenlítőben a szint, nem csak az a 1-1,5cm, nem?

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Cs. Zoltán said:

Bontott gyári egr-nek nem szavaznék 100% bizalmat... 

Twinport rudazatod nincs eltörve, nem kotyog? Esetleg a csatlakozóját lehúzhatod alapjáraton, ha változik a hangja, akkor azt hallod.

Olajbetöltőd mennyire habos, trutyis ill. milyen időközönként töltesz rá 1-1,5dl folyadékot?

No, megnéztem. A twinport rudazat nem mozog. Működő motorral berántja jobb oldalt és mozdulatlan. Álló motorral kitolja az a műanyag akármi. Ennek működés közben mozognia kellene?

Az olajbetöltő egyáltalán nem habos, trutyis. A hűtőfolyadék hideg motornál normális szinten van. Ellenben bal oldalt, a vízpumpa alatt mintha szivárogna valami, mert van folyadék a motoron (fekete színűnek tűnik, de nem hiszem, hogy olaj). A vízpumpa (Graf) cserélve lett a vezérléssel, kb. 35e km-vel ezelőtt. Lehet, hogy a vízpumpánál szivárog a hűtőfolyadék? Esetleg a tömítése? A szimering nem, vezérléssel cserélve lett, illetve kb. egy éve pont ismét cserélte a szerelőm.

Elég tanácstalan vagyok...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Bontott gyári egr-nek nem szavaznék 100% bizalmat... 

Twinport rudazatod nincs eltörve, nem kotyog? Esetleg a csatlakozóját lehúzhatod alapjáraton, ha változik a hangja, akkor azt hallod.

Olajbetöltőd mennyire habos, trutyis ill. milyen időközönként töltesz rá 1-1,5dl folyadékot?

Véletlenül sem szeretnék beleokoskodni, de mindenki autójában használt gyári alakrészek vannak ( hacsak nem most vette őket ) , és abban a pillanatban amikor bármilyen okból bontóba kerül az autó, egyből bontott alkatrészek lesznek. Ezek pont annyira megbízhatóak, mint még amikor működik velük az autó. ( vagy pont annyira nem) Amig használom az autót nyilván megbízom benne és az alkatrészeibe, ha fogom magam szétbontom akkor már nem bízom benne, mert már bontott? Már ugye szerintem. Ha szerencsém van még fiatalabb kocsiból szedem ki mint az enyém .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, kukori írta:

No, megnéztem. A twinport rudazat nem mozog. Működő motorral berántja jobb oldalt és mozdulatlan. Álló motorral kitolja az a műanyag akármi. Ennek működés közben mozognia kellene?

Az olajbetöltő egyáltalán nem habos, trutyis. A hűtőfolyadék hideg motornál normális szinten van. Ellenben bal oldalt, a vízpumpa alatt mintha szivárogna valami, mert van folyadék a motoron (fekete színűnek tűnik, de nem hiszem, hogy olaj). A vízpumpa (Graf) cserélve lett a vezérléssel, kb. 35e km-vel ezelőtt. Lehet, hogy a vízpumpánál szivárog a hűtőfolyadék? Esetleg a tömítése? A szimering nem, vezérléssel cserélve lett, illetve kb. egy éve pont ismét cserélte a szerelőm.

Elég tanácstalan vagyok...

Vízpumpa csatlakozója? Ha műanyag, törik.... 

A twinportod szerintem így ok. Nekem is ilyen. 

Rángatással kapcsolatban én az egr vonalon tapogatóznék továbbra is és hanyagolnám az ilyen jellegű bontott alkatrészeket a jövőben! 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Véletlenül sem szeretnék beleokoskodni, de mindenki autójában használt gyári alakrészek vannak ( hacsak nem most vette őket ) , és abban a pillanatban amikor bármilyen okból bontóba kerül az autó, egyből bontott alkatrészek lesznek. Ezek pont annyira megbízhatóak, mint még amikor működik velük az autó. ( vagy pont annyira nem) Amig használom az autót nyilván megbízom benne és az alkatrészeibe, ha fogom magam szétbontom akkor már nem bízom benne, mert már bontott? Már ugye szerintem. Ha szerencsém van még fiatalabb kocsiból szedem ki mint az enyém .

Ebből a szempontból igazad lehet. Viszont, mi a garancia, hogy a bontóba jutás előtt effektíve tökéletesen működött? Egy bontott alkatrész legtöbbször lutri. Ki lehet fogni jót, persze, de ha nem sikerül csak a kínlódás van.

Nem rég az olajgomba csatlakozóját szereztem be bontóstól, mert boltban csak kábelköteggel együtt adták volna.

Van, amit szerintem is hasznos lehet így beszerezni, de egy kormolódó, elektronikus, viszonylag egyébként is gyorsan amortizálódó alkatrésszel nem játszanék ilyet!

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, Cs. Zoltán said:

Vízpumpa csatlakozója? Ha műanyag, törik.... 

A twinportod szerintem így ok. Nekem is ilyen. 

Rángatással kapcsolatban én az egr vonalon tapogatóznék továbbra is és hanyagolnám az ilyen jellegű bontott alkatrészeket a jövőben! 

Vízpumpa csatlakozója fém, már cserélve lett szinte rögtön, amikor hozzám került.

Ha a twinport rudazat így rendben van, attól még lehet rettentően koszos belül minden. Nézegettem a képeket, hát valami borzalom, hogy mit művel az EGR.

OK, akkor rángatás: ha az EGR okozza, akkor nem kellene hibakódot dobnia? Próbáljam meg lehúzni a csatlakozót és úgy fordulni vele egyet? Ez nem árt a motornak vagy bármi másnak? Itt XEP-nl a vízkörben is benne van az EGR szelep...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.