Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

12 órája, Cs. Zoltán írta:

Vízpumpa csatlakozója? Ha műanyag, törik.... 

A twinportod szerintem így ok. Nekem is ilyen. 

Rángatással kapcsolatban én az egr vonalon tapogatóznék továbbra is és hanyagolnám az ilyen jellegű bontott alkatrészeket a jövőben! 

Azért egy új és bontott-autós alkatrész között vannak némi különbségek. Nem csak beszerzési árában, de az elhelyezkedése üzem-módjában is.
Én például kormányműbe, fékrendszerbe, netán egy biztonsági övben -  sohasem vennék bontott cuccot.
Ámde egy bontott fényszóróbetét (ha nem törött és/vagy hiányos a foncsora), vagy pl. egy üléskarfát, kerékfelnit (ha nem "csámpás") - bátran be mernék tenni, mert annyira nem kimondottan biztonsági funkciójú berendezés vagy eszköz - az autó üzemében. Volt nekem a régi kocsijaimban teljesen más autó-béli eszköz, és mégis mind nagyon jól tette a dolgát. Például - a régi S100-as Skodámban Wartburg ablakmosó tartály /és szivattyúja/, a dinamó helyén bontóban vett generátor, az 1,3GLS Suzukimban Lada kürt, az S105-ös Skodámban NDK-s (12V-os) Trabant relé - hűtőventilátor kapcsolónak, de az Opel Astrámban is van jelenleg pl. Audis alkatrész (kárpitpatent, ablakmosóhoz gumicső, stb.).
Vagy például (a méreteiben megyegyező) Ford gépkocsi ablaktörlő lapát. És nálam a gyakorlatban nagyon simán elmegy vele.
Szerintem egy bontott EGR szelep - ha szakszerűen ki van pucolva, és hibátlannak látszóan működik - az bátran beépíthető. Avagy szokták az egészet egyből "levakolni", s csakis az elektronika átverésére van betéve oda "valami". Akár a régi koszos rossz is.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Cs. Zoltán írta:

Ebből a szempontból igazad lehet. Viszont, mi a garancia, hogy a bontóba jutás előtt effektíve tökéletesen működött? Egy bontott alkatrész legtöbbször lutri. Ki lehet fogni jót, persze, de ha nem sikerül csak a kínlódás van.

Nem rég az olajgomba csatlakozóját szereztem be bontóstól, mert boltban csak kábelköteggel együtt adták volna.

Van, amit szerintem is hasznos lehet így beszerezni, de egy kormolódó, elektronikus, viszonylag egyébként is gyorsan amortizálódó alkatrésszel nem játszanék ilyet!

Ez is igaz, mondjuk én könnyebb helyzetben vagyok, mert a bontóba ahová járok én szedem ki az alkatrészeket az autóból.  Aztán ha látok egy alacsony futásteljesítményű kocsit, aminek mondjuk ronggyá nyomták a hátulját, és gazdasági totálkár lett, és bent a szevízkönyv vagy a légszűrőre felragasztva a legutóbbi olajcsere dátuma, azzal jó eséllyel foglalkoztak, így a motorral ( és részeivel sem volt gond. Meg ugye ide visszahozhatom, ha valami nem jól működik. Kiveszek egy trafót vagy injektort az vagy jó egyből vagy nem, azt meg hogy később mennyire lesz tartós azt nem lehet tudna a saját alkatrésszel sem, ami most a kocsiban van. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

A csúszógyűrűhöz, tehát egészen a váltószoknya teteje alá. A kenőanyag úgyis lefelé megy. 

Ha mondjuk - nem olajozod, hanem inkább zsírozod (bármiféle gépzsírral vagy ipari vazelinnel), akkor az még csak le sem folyik nagyon a kenés helyéről ...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Ha mondjuk - nem olajozod, hanem inkább zsírozod (bármiféle gépzsírral vagy ipari vazelinnel), akkor az még csak le sem folyik nagyon a kenés helyéről ...

Azt vettem észre hogy ezeken a helyeken a gépzsír nem olyan nyerő, mert hidegben eléggé "fogja" az alkatrészeket, és itt nincs olyan gyors bemelegedés mint például motortérben csapágynál, válrórudazatnál..stb. Vazelint még nem próbáltam. 

Link to comment
Megosztás:

Na már megint én vagyok, mindig van valami bütykölendő dolog szegénykémen.

A motor tetején olaj van. A légbeömlőcsőre rá van fröccsenve elölről egy kisebb mennyiség, valamint a motorháztető szövetén is látszik. A szivárgás forrásaként a nyomok alapján én az olajbeöntő sapkát azonosítottam, onnan lefelé is folyt olaj, szép aromás illatot és füstöt is árasztott, amikor elérte a motor forróbb részeit. Megnézve, én a külső gumigyűrűt láttam ősöregnek, annak a helyére tettünk szilikont ideiglenesen illetve Cromaxnál rendeltem tömítőgyűrűt a sapkához. Ez viszont csak a belső gyűrű tömítés (aminek ránézésre semmi baja), úgy gondoltam, hogy jön vele a külső is, no mindegy, azt majd egy új sapkáról pótlom. Az igazi kérdésem az, hogy ha rossz volt a tömítés, akkor mennyire elképzelhető az, hogy az olaj kifröccsen, netalántán még a sapkát is elfordítja nyitott állapotba? Mert ilyet is tapasztaltam, hogy út előtt zárt volt, 130 km múlva meg már el volt fordulva kicsit. Ez normális, ha nem zár jól, vagy van a motorban valami abnormális túlnyomás ami utat tör magának és ami miatt ezt tapasztalom? Esetleg maga a sapka menete, vagy a beöntő menete deformálódott el annyira, hogy már nem zár jól? (Illetve eleve, más, általam tapasztalt kocsikkal összehasonlítva az Astrám sapkája (mivel más kivitel), nem érződik annyira biztonságosan zártnak a sapka, mert csak egy negyed-fél fordulat és már le is vehető a sapka. De ez már egyéni szociális probléma)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Vardar írta:

Na már megint én vagyok, mindig van valami bütykölendő dolog szegénykémen.

A motor tetején olaj van. A légbeömlőcsőre rá van fröccsenve elölről egy kisebb mennyiség, valamint a motorháztető szövetén is látszik. A szivárgás forrásaként a nyomok alapján én az olajbeöntő sapkát azonosítottam, onnan lefelé is folyt olaj, szép aromás illatot és füstöt is árasztott, amikor elérte a motor forróbb részeit. Megnézve, én a külső gumigyűrűt láttam ősöregnek, annak a helyére tettünk szilikont ideiglenesen illetve Cromaxnál rendeltem tömítőgyűrűt a sapkához. Ez viszont csak a belső gyűrű tömítés (aminek ránézésre semmi baja), úgy gondoltam, hogy jön vele a külső is, no mindegy, azt majd egy új sapkáról pótlom. Az igazi kérdésem az, hogy ha rossz volt a tömítés, akkor mennyire elképzelhető az, hogy az olaj kifröccsen, netalántán még a sapkát is elfordítja nyitott állapotba? Mert ilyet is tapasztaltam, hogy út előtt zárt volt, 130 km múlva meg már el volt fordulva kicsit. Ez normális, ha nem zár jól, vagy van a motorban valami abnormális túlnyomás ami utat tör magának és ami miatt ezt tapasztalom? Esetleg maga a sapka menete, vagy a beöntő menete deformálódott el annyira, hogy már nem zár jól? (Illetve eleve, más, általam tapasztalt kocsikkal összehasonlítva az Astrám sapkája (mivel más kivitel), nem érződik annyira biztonságosan zártnak a sapka, mert csak egy negyed-fél fordulat és már le is vehető a sapka. De ez már egyéni szociális probléma)

Nézd meg a kartergáz csöveket, nincs-e bennük olyan mértékű habos trutyi, ami be tudott fagyni az elmúlt napok hideg időjárásában. Ha a blokk és a hengerfej közötti csőbe fagy bele akkor a szintjelzőnél nyomja ki az olajat, ha a hengerfej ( szelepfedél pontosabban) és a szívórész között akkor meg a sapinál, rosszabb esetben valahol kinyomja a tömítést. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vardar írta:

Na már megint én vagyok, mindig van valami bütykölendő dolog szegénykémen.

A motor tetején olaj van. A légbeömlőcsőre rá van fröccsenve elölről egy kisebb mennyiség, valamint a motorháztető szövetén is látszik. A szivárgás forrásaként a nyomok alapján én az olajbeöntő sapkát azonosítottam, onnan lefelé is folyt olaj, szép aromás illatot és füstöt is árasztott, amikor elérte a motor forróbb részeit. Megnézve, én a külső gumigyűrűt láttam ősöregnek, annak a helyére tettünk szilikont ideiglenesen illetve Cromaxnál rendeltem tömítőgyűrűt a sapkához. Ez viszont csak a belső gyűrű tömítés (aminek ránézésre semmi baja), úgy gondoltam, hogy jön vele a külső is, no mindegy, azt majd egy új sapkáról pótlom. Az igazi kérdésem az, hogy ha rossz volt a tömítés, akkor mennyire elképzelhető az, hogy az olaj kifröccsen, netalántán még a sapkát is elfordítja nyitott állapotba? Mert ilyet is tapasztaltam, hogy út előtt zárt volt, 130 km múlva meg már el volt fordulva kicsit. Ez normális, ha nem zár jól, vagy van a motorban valami abnormális túlnyomás ami utat tör magának és ami miatt ezt tapasztalom? Esetleg maga a sapka menete, vagy a beöntő menete deformálódott el annyira, hogy már nem zár jól? (Illetve eleve, más, általam tapasztalt kocsikkal összehasonlítva az Astrám sapkája (mivel más kivitel), nem érződik annyira biztonságosan zártnak a sapka, mert csak egy negyed-fél fordulat és már le is vehető a sapka. De ez már egyéni szociális probléma)

Valójában oda általában egy olajálló gumi kellene. A szilkon-gumi viszont - éppen nem az!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 05. at 10:24, Cs. Zoltán írta:

Kb 10 perc. 

 

Nagyon megkűzd az ember azzal a hülye életlen ollójával.
Én például egy csipőfogóval sokkal hamarabb megoldottam. És persze kiszedtem az acél patentot majd a lencsefejű kiscsavart, így a szoknya a helyéről egyből kivehetővé lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A váltóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Astra Classic II 1.4 twinportom van. A problémám nekem is az, hogy rükvercbe kapcsolás után nem ugrik vissza a helyére a gomb, amit fel kell húzni. Látom pár hozzászólással előbb is volt szó erről. Én is azt gondoltam egy kis olajozás segít, de sajna a probléma összetettebb. Én tegnap szétkaptam beolajoztam, vártam a csodát, de rohadtul nem ért semmit az olajozás. Végül rájöttem mi a gond....Próbálok fotót mellékelni. A váltókarra rá van húzva egy műanyag henger, melyen csúszik fel/le az a bizonyos gomb, amit az ember rükvercnél felhúzogat. Na most ez a műanyag henger megrepedt, ezáltal ugye az átmérője is pár mm-el nagyobb lett, így szorul rajta a rükverc gomb. A kérdésem az lenne, hogy lehet ezt valahogy cserélni? Ha igen mi lehet a neve az alkatrésznek? Vagy esetleg váltókarral cserélhető csak? 

47620190106_153929.jpg96920190106_153406.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zsotee írta:

Sziasztok

A váltóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Astra Classic II 1.4 twinportom van. A problémám nekem is az, hogy rükvercbe kapcsolás után nem ugrik vissza a helyére a gomb, amit fel kell húzni. Látom pár hozzászólással előbb is volt szó erről. Én is azt gondoltam egy kis olajozás segít, de sajna a probléma összetettebb. Én tegnap szétkaptam beolajoztam, vártam a csodát, de rohadtul nem ért semmit az olajozás. Végül rájöttem mi a gond....Próbálok fotót mellékelni. A váltókarra rá van húzva egy műanyag henger, melyen csúszik fel/le az a bizonyos gomb, amit az ember rükvercnél felhúzogat. Na most ez a műanyag henger megrepedt, ezáltal ugye az átmérője is pár mm-el nagyobb lett, így szorul rajta a rükverc gomb. A kérdésem az lenne, hogy lehet ezt valahogy cserélni? Ha igen mi lehet a neve az alkatrésznek? Vagy esetleg váltókarral cserélhető csak? 

Ilyesmit kell majd venned, persze infózva melyik váltóhoz jó.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zsotee írta:

Sziasztok

A váltóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Astra Classic II 1.4 twinportom van. A problémám nekem is az, hogy rükvercbe kapcsolás után nem ugrik vissza a helyére a gomb, amit fel kell húzni. Látom pár hozzászólással előbb is volt szó erről. Én is azt gondoltam egy kis olajozás segít, de sajna a probléma összetettebb. Én tegnap szétkaptam beolajoztam, vártam a csodát, de rohadtul nem ért semmit az olajozás. Végül rájöttem mi a gond....Próbálok fotót mellékelni. A váltókarra rá van húzva egy műanyag henger, melyen csúszik fel/le az a bizonyos gomb, amit az ember rükvercnél felhúzogat. Na most ez a műanyag henger megrepedt, ezáltal ugye az átmérője is pár mm-el nagyobb lett, így szorul rajta a rükverc gomb. A kérdésem az lenne, hogy lehet ezt valahogy cserélni? Ha igen mi lehet a neve az alkatrésznek? Vagy esetleg váltókarral cserélhető csak? 

47620190106_153929.jpg96920190106_153406.jpg

Én csiszolóvászonnal szépen körbecsiszoltam,  de a kis nútot meghagytam mert az vezeti meg ,így csökkent a kerülete, zsíroztam és jó lett.  Még lehetne egy picit csiszolni rajta, meg a sima zsír helyett lehet a szilikonzsír jobb lenne.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Steve01 írta:

Én csiszolóvászonnal szépen körbecsiszoltam,  de a kis nútot meghagytam mert az vezeti meg ,így csökkent a kerülete, zsíroztam és jó lett.  Még lehetne egy picit csiszolni rajta, meg a sima zsír helyett lehet a szilikonzsír jobb lenne.

Igen, ez nem rossz ötlet, gondolkoztam én is rajta, csak félek, hogy mi van ha a csiszolástól még jobban megreped és ne adj isten leesik. Majd szétkapom valamikor megint és megnézem mit lehet tenni, lehet teszek egy próbát. Gondolom akár 1-2mm is segít valamit, ha annyi óvatosan lejön. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Láncvezérlés cserénél elrakható úgy a dolog, hogy kissé hullámzik az alapjárat és bele dohog időnként a kipufogóba? 

Az bizony eléggé furcsa. Annak úgy kellene futnia (új láncnál), mint egy Schaffhausen -nek. Nem lett kissé elbabrálva a vezérlés?

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Láncvezérlés cserénél elrakható úgy a dolog, hogy kissé hullámzik az alapjárat és bele dohog időnként a kipufogóba? 

Szerintem már egy fog elrakásánál is észrevehetően csökken a teljesítmény. Diesel astránál például ugrott szíjnál 130 volt a vége 150 helyett és melegedet a motor. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Hála égnek régen jártam erre, mert remekül működik a kocsi. Ha már magától nem romlik el, akkor én kicsit rásegítettem erre sajnos. :(

Úgy néz ki, hogy cserélni kell a motorvezérlő elektronikát. Ilyenkor gondolom kell az immobilizer chip is az újonnan beépített egységhez?
Vagy megoldható, hogy a meglévő chiphez programozzák az új ECU-t?

Illetve 1.7 DTi-hez mekkora legyen az akksi indítóárama? Feltehetően az is problémás, de nem tudom, hogy azért merül könnyen és írja ki hibakódnak az alacsony feszültséget a kompjuter, mert kehes vagy mert tényleg cserés. 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 08. 09. at 21:32, paparelli írta:

Sziasztok!

A problémám a rádió kijelzéssel lenne.Nem tudom összefügg-e,de cseréltem kormánylégzsák burkolatot(akksisaru lent volt).Azóta a rádió rds-em néha van néha nincs.Gyári car300 magnó van bent.Ha kikapcsolom, a dátumot mindig mutatja a bc,amint bekapcsolom néha mutatja az adott rádióállomást,néha nem.ötlet?

Sziasztok! Friss tulaja vagyok egy G Astrának, és ugyan ezt csinálja az én rádióm is... Van erre ismert megoldás? Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 08. at 7:50, Fulmen írta:

Sziasztok!

Szeretném cserélni a hosszbordás szíjat, meg a feszítőnek a görgőjét. Anno már szereltem ki a teljes  feszítőt (http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2541/26870/ 18-as számú alkatrész), de akkor nem néztem, hogy kell oldani a görgő csavarját. Gondolom a csavar balmenetes. Ha csak a görgőt cserélem akkor ugye nem kell kiszedni a teljes feszítőt? Magán a görgőn (19-es számú alkatrész) kívül kell-e mást beszerezni? A görgő csavarjának mekkora a meghúzási nyomatéka? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv! Fentiekre lenne valakinek valami tippje?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, cac írta:

Sziasztok Urak!

Hála égnek régen jártam erre, mert remekül működik a kocsi. Ha már magától nem romlik el, akkor én kicsit rásegítettem erre sajnos. :(

Úgy néz ki, hogy cserélni kell a motorvezérlő elektronikát. Ilyenkor gondolom kell az immobilizer chip is az újonnan beépített egységhez?
Vagy megoldható, hogy a meglévő chiphez programozzák az új ECU-t?

Illetve 1.7 DTi-hez mekkora legyen az akksi indítóárama? Feltehetően az is problémás, de nem tudom, hogy azért merül könnyen és írja ki hibakódnak az alacsony feszültséget a kompjuter, mert kehes vagy mert tényleg cserés. 

Biztos hogy ECU-t kell cserélni és nem EDU-t javíttatni? Y17dt motorkódnál az szokott lenni a baj. Mi a hibajelenséged?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, gyurigyerek írta:

Biztos hogy ECU-t kell cserélni és nem EDU-t javíttatni? Y17dt motorkódnál az szokott lenni a baj. Mi a hibajelenséged?

Mi az az EDU? :)

Sajnos fordítva került fel a bikakábel. Persze csak egy pillanatig tartott, de ez feltehetően elég volt a bajhoz. Azóta a motordiagnosztika lámpa világit. Az autó alig indul, és gyengébb. 99%-ban a turbó nem megy. A szerelő 3 hibakódot olvasott ki, amiket törölni sem tudott. Izzítógyertya, akkufeszültség és tán turbónyomás. A turbót a szerelő megcsinálta elvileg. A gyertyák cserélve lettek, az akksit pedig utántöltöttem. Mivel egyik probléma sem oldódott meg, s a hibakódok sem törölhetően, ezért átirányított egy közeli autóvillamossági szerelőhöz. Ő első körben azt mondta a telefonban, hogy lehet, hogy csak a generátor a hibás, de amikor elvittem hozzá, akkor a motorvezérlőt hozta ki végül ludasnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.