Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, gedikart írta:

Köszi, végül vettem egy Valeo felújítottat 1 év garanciával (22e)

Elég beteges hangja volt, és már többször nem akartam javíttatni. Nem is jöttem volna ki olcsóbban, és az idő is pénz. :)
Azért aki kitalálta ezt az önindító rögzítést... Igaz már este volt tengap, de nem 5 perces művelet - Ladán kb annyi volt, és még akna sem kellett hozzá. Az Astránál pedig szívtam a csavarral, ami a teskábelt is rögzíti. El van dugva, és az anyát még le tudtam szedni dugós kulccsal, de az alatta levő tőcsavar+anya
megtréfált.  Jobb lett volna egy hosszított dugós kulcs, de annak hiányában maradt a szenvedés a csillagvillással (és mire kitekertem...)

Alapból a 8 szelepes motoroknál is nehéz hozzáférni, pedig ott kisebb a hengerfej, az egyik csavarhoz lentről a másikhoz fentről. Tudom utólag szólok de az akkusarut nem árt levenni az önindítónál fix táp van védelem nélkül. 

Szerk: valamiért dupláztam, bocsi. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Alapból a 8 szelepes motoroknál is nehéz hozzáférni, pedig ott kisebb a hengerfej, az egyik csavarhoz lentről a másikhoz fentről. Tudom utólag szólok de az akkusarut nem árt levenni az önindítónál fix táp van védelem nélkül. 

Szerk: valamiért dupláztam, bocsi. 

Van speciális öninditó kulcs.Hajlitott kivitelű pont a felső eldugott csavarhoz.De ha egy 13-as csőkulcsot meghosszabítasz egy belevaló imbuszkulccsal akkor az elér az öninditó végéig.Igy könnyebben ki lehet csavarni.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, kingblue írta:

Van speciális öninditó kulcs.Hajlitott kivitelű pont a felső eldugott csavarhoz.De ha egy 13-as csőkulcsot meghosszabítasz egy belevaló imbuszkulccsal akkor az elér az öninditó végéig.Igy könnyebben ki lehet csavarni.

A saját ( mostani) motoromon még nem próbáltam levenni, igazából szerintem még nem is láttam, csak egyszer amikor vásárlás után aláfeküdtem hogy lent mi újság. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Betettem az új önindítót, szépen teker, de az autó nem akar beindulni... csere gyertyát és trafót holnap ki tudok próbálni, de pl üzemanyag nyomást tudok méretni, vagy ahhoz járó motor kell? Esetleg valamelyik relé? Kínai opcomom van, ha bármire tudnám használni ebben a helyzetben.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

5 órája, gedikart írta:

Betettem az új önindítót, szépen teker, de az autó nem akar beindulni... csere gyertyát és trafót holnap ki tudok próbálni, de pl üzemanyag nyomást tudok méretni, vagy ahhoz járó motor kell? Esetleg valamelyik relé? Kínai opcomom van, ha bármire tudnám használni ebben a helyzetben.

Tudtommal ahogy van forgásjel a holtpont vagy főtengely jeladótól akkor indítja a pumpát így van üanyag nyomás is. De elvileg meg is kell tartania, tehát ha napokat állt az autó akkor is van még nyomás. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Tudtommal ahogy van forgásjel a holtpont vagy főtengely jeladótól akkor indítja a pumpát így van üanyag nyomás is. De elvileg meg is kell tartania, tehát ha napokat állt az autó akkor is van még nyomás. 

Köszi! Este kivettem a gyertyákat, megtisztogattam. Ma reggel átraktam apám kocsijából két lilás színű relét. Az egyik az AC pumpáért felel, a másikat nem tudom. Semmi változás nem volt, csak tekert tovább az önindító (de mivel ez új, szép szaporán). Visszatettem a másik Astrába a két relét, de az én autómnál valamiért elfelejtettem az AC relét visszatenni. Láttam a hibakódot, akkor esett le, hogy nem tettem vissza. Ezután csodák csodája, 2-3 indítás után beröffent a motor. Nem tudom, hogy mi lehetett az oka, mert este levettem a légszűrőházat, a fojtószelep csövét is, hogy minél több levegőt kapjon (ha esetleg ez is meg tudná szívni magát benyával). Szóval a csere-vissza után valamiért rendbejött.

Eredetileg szakadó esőben próbáltam odébb állni az autóval hétfő este (előtte vasárnap lett leparkolva, de csak félreállva - aznap nem közlekedett). Ahogy indítottam, éreztem, hogy nem kapja el, és a hangja is megváltozott/legyengült. Utána feltettem a videót, ahol elég gyengén/furán szól az önindító. Szóval nem tudom hogy az önindító miatt állhatott-e le, és nem indult a motor, de most már remélem jó lesz. Azóta mentem vele, 7 km-t, kb 3x is beindult, nagyon fürge az önindító.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gedikart írta:

Köszi! Este kivettem a gyertyákat, megtisztogattam. Ma reggel átraktam apám kocsijából két lilás színű relét. Az egyik az AC pumpáért felel, a másikat nem tudom. Semmi változás nem volt, csak tekert tovább az önindító (de mivel ez új, szép szaporán). Visszatettem a másik Astrába a két relét, de az én autómnál valamiért elfelejtettem az AC relét visszatenni. Láttam a hibakódot, akkor esett le, hogy nem tettem vissza. Ezután csodák csodája, 2-3 indítás után beröffent a motor. Nem tudom, hogy mi lehetett az oka, mert este levettem a légszűrőházat, a fojtószelep csövét is, hogy minél több levegőt kapjon (ha esetleg ez is meg tudná szívni magát benyával). Szóval a csere-vissza után valamiért rendbejött.

Eredetileg szakadó esőben próbáltam odébb állni az autóval hétfő este (előtte vasárnap lett leparkolva, de csak félreállva - aznap nem közlekedett). Ahogy indítottam, éreztem, hogy nem kapja el, és a hangja is megváltozott/legyengült. Utána feltettem a videót, ahol elég gyengén/furán szól az önindító. Szóval nem tudom hogy az önindító miatt állhatott-e le, és nem indult a motor, de most már remélem jó lesz. Azóta mentem vele, 7 km-t, kb 3x is beindult, nagyon fürge az önindító.

Lehetett egy kontakhiba is valamelyik csatlakozónál, vagy relénél amiket mozgattál. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 10. at 20:34, tgabika76 írta:

Ha a végére ért, akkor kezdi elölről, de hogy melyik kódot villogja először, azt nem tudom. Én a kódok szám szerint növekvő sorrendjére tippelnék, bár amióta van Op-Com-om, már nem villogtattam, évek óta.:blush:

Köszi a választ, hát ebből diagnosztika lesz úgy néz ki, annyit azért észrevettem hogy időrendbe teszi ahogy tárol úgy adja sorba

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Sajnos megtörték az autómat a képeken (https://www.dropbox.com/s/mlovjtjkjsbdu6z/törés 1.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/de7idlg5isguvht/törés 2.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/89acjf5rmvcvlo7/törés 3.jpg?dl=0) látható módon, a parkoló autónak neki tolt egy teherautó. Mennem kellett az autóval kb. 10 km-t városon belül illetve szemmel vizsgálgattam amennyire tudtam, én nem találtam és vezetés közben sem éreztem semmilyen rendellenességet. Milyen rendszerek, alkatrészek sérülhettek még, amik a működőképességet befolyásolhatják, és még egyszer nézzem meg/feltétlenül nézessem meg? Mennem kellene az ország másik felébe két napra a jövő héten, de nincs időm elvinni szerelőhöz átnézetni, ezért szívesen veszek minden segítséget.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Vardar írta:

Sziasztok!

Sajnos megtörték az autómat a képeken (https://www.dropbox.com/s/mlovjtjkjsbdu6z/törés 1.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/de7idlg5isguvht/törés 2.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/89acjf5rmvcvlo7/törés 3.jpg?dl=0) látható módon, a parkoló autónak neki tolt egy teherautó. Mennem kellett az autóval kb. 10 km-t városon belül illetve szemmel vizsgálgattam amennyire tudtam, én nem találtam és vezetés közben sem éreztem semmilyen rendellenességet. Milyen rendszerek, alkatrészek sérülhettek még, amik a működőképességet befolyásolhatják, és még egyszer nézzem meg/feltétlenül nézessem meg? Mennem kellene az ország másik felébe két napra a jövő héten, de nincs időm elvinni szerelőhöz átnézetni, ezért szívesen veszek minden segítséget.

A kép alapján a sárvédő és az ajtó benyomódásának a mértékéből nekem az jön át hogy futómű, alváz, stb nem sérülhettek. Sárvédőt-tükröt legjobb lenne cserélni az ajtón kitteléssel , és színre fújással el lehet tüntetni azt a húzást. Az ajtónál nézd meg a zsanérokat hogy nem deformálódtak-e és a B-oszlopnál rendesen futnak-e az élek, illesztések. Sárvédőt nem könnyű teljesen épet találni, mert a legtöbb autó orrtörött, de nem lehetetlen. 10-15 ezer forint egy bontott elem, ha szerencséd van találsz színben passzolót. A neten is lehet rendelni sok helyen postáznak az ország egész területére, de ezt talán jobb lenne személyesen intézni, elviszed magaddal a tükör burkolatát és hozzá tudod nézni az elemhez ha passzol nem kell fújatni. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv segítség kéne valami csörög a g astrámban a motor felöl jön 1.4 16 v 2000 év,mi lehet a baja olvastam vagy az okoskerék-nek nem megfelelő a motor olaj vagy pedig hidrotőkés lehet mert menet közben is hallók valami hangot!!!kattogás csörgés mint egy dízeles lenne???????????

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Livi írta:

Üdv segítség kéne valami csörög a g astrámban a motor felöl jön 1.4 16 v 2000 év,mi lehet a baja olvastam vagy az okoskerék-nek nem megfelelő a motor olaj vagy pedig hidrotőkés lehet mert menet közben is hallók valami hangot!!!kattogás csörgés mint egy dízeles lenne???????????

Ezt így leírás alapján nem nagyon lehet diagnosztizálni. Lehet valódi csörgés is, ha mondjuk a blokk hátuljáról a kopogásszenzor lelazul, és nem tudja állítani megfelelően a gyújtást. Lánccsörgés lehet rossz feszítés miatt, amit az olajnyomás csinál egy láncfeszítő patron segítségével, a hidrotőke csattog, ha rossz, ( visszaenged) vagy olajozási gond ( eltömődött furat pölö) van. De ezeket mind hallani kell hogy megmondja egy hozzáértő hogy mi szól.  Lehet hogy alacsony az olajnyomás, a visszajelző elég későn kezd világítani, ezt meg ugye méréssel lehet kideríteni. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Ezt így leírás alapján nem nagyon lehet diagnosztizálni. Lehet valódi csörgés is, ha mondjuk a blokk hátuljáról a kopogásszenzor lelazul, és nem tudja állítani megfelelően a gyújtást. Lánccsörgés lehet rossz feszítés miatt, amit az olajnyomás csinál egy láncfeszítő patron segítségével, a hidrotőke csattog, ha rossz, ( visszaenged) vagy olajozási gond ( eltömődött furat pölö) van. De ezeket mind hallani kell hogy megmondja egy hozzáértő hogy mi szól.  Lehet hogy alacsony az olajnyomás, a visszajelző elég későn kezd világítani, ezt meg ugye méréssel lehet kideríteni. 

2000-es évjáratú Astrában is van láncos?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Sajnos megtörték az autómat a képeken (https://www.dropbox.com/s/mlovjtjkjsbdu6z/törés 1.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/de7idlg5isguvht/törés 2.jpg?dl=0) (https://www.dropbox.com/s/89acjf5rmvcvlo7/törés 3.jpg?dl=0) látható módon, a parkoló autónak neki tolt egy teherautó. Mennem kellett az autóval kb. 10 km-t városon belül illetve szemmel vizsgálgattam amennyire tudtam, én nem találtam és vezetés közben sem éreztem semmilyen rendellenességet. Milyen rendszerek, alkatrészek sérülhettek még, amik a működőképességet befolyásolhatják, és még egyszer nézzem meg/feltétlenül nézessem meg? Mennem kellene az ország másik felébe két napra a jövő héten, de nincs időm elvinni szerelőhöz átnézetni, ezért szívesen veszek minden segítséget.

Egyetértek zotya975-el, ezek nem olyan sérülések hogy ne tudnád használni az autót miattuk, ha a tükör amúgy ép és funkcionális, és az ajtó is nyitható.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Z14XEP gyújtótrafón lévő szigetelő gumik beszerezhetők külön? Az biztos, hogy szépen le lehet őket húzni a trafóról, csak eddig nem találtam beszerezési lehetőséget semmilyen platformon. 

Megajándékozott a szerkezet egy remek P0300 illetve P0302 -es hibakóddal (égéskimaradás a 2. hengerben), 1000 -től 2000 RPM -ig gyorsításnál darabos, erőtlen, néha rángat, aztán 2000 RPM felett hirtelen megindul és megy normálisan. Alapjárat rendben, nagyon visszafogott gyorsításnál illetve üresben szintén rendben az amúgy problémás tartományban is. Első körben majd gyertyacsere, az nem egy nagy összeg, de ránéztem a trafóra is és talán pont akkor repesztettem el az egyik gumi szigetelő végét, ami megkeményedett az idők során. Szerencsére ott már bőven a gyertya kerámia része van, ott már nem tud áthúzni, de jobb lenne kicserélni, viszont ezért nem akarok egy egész trafót megvenni.

Tudtok hozzá cikkszámot és/vagy forgalmazót?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Livi írta:

Üdv segítség kéne valami csörög a g astrámban a motor felöl jön 1.4 16 v 2000 év,mi lehet a baja olvastam vagy az okoskerék-nek nem megfelelő a motor olaj vagy pedig hidrotőkés lehet mert menet közben is hallók valami hangot!!!kattogás csörgés mint egy dízeles lenne???????????

Az okoskerék biztosan nem  ad semmilyen zajt az autódban mert olyan nincs benne... Ha 200-es, akkor lehet X14xx vagy Z14xx motorkód is, nem mindegy melyik motor... 

37 perce, zotya975 írta:

Nem tudom, motorkód kellene hozzá. 

2004 után jöttek a Z14XEP láncos motorok (ha 1.4-ról beszélünk, 1.2 láncos volt előbb is)... 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

A kép alapján a sárvédő és az ajtó benyomódásának a mértékéből nekem az jön át hogy futómű, alváz, stb nem sérülhettek. Sárvédőt-tükröt legjobb lenne cserélni az ajtón kitteléssel , és színre fújással el lehet tüntetni azt a húzást. Az ajtónál nézd meg a zsanérokat hogy nem deformálódtak-e és a B-oszlopnál rendesen futnak-e az élek, illesztések. Sárvédőt nem könnyű teljesen épet találni, mert a legtöbb autó orrtörött, de nem lehetetlen. 10-15 ezer forint egy bontott elem, ha szerencséd van találsz színben passzolót. A neten is lehet rendelni sok helyen postáznak az ország egész területére, de ezt talán jobb lenne személyesen intézni, elviszed magaddal a tükör burkolatát és hozzá tudod nézni az elemhez ha passzol nem kell fújatni. 

Köszöntem! A károkozó megvan, szerintem egybe megpróbálunk két új elemet venni, színre festetni, egy szerelő kb. 200-at mondott árnak. Én sem aggódtam volna, csak kollégám állította belém a ideget, hogy ő nem merne ezzel pályára hajtani. Köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Just now, Janó32 írta:

Az okoskerék biztosan nem  ad semmilyen zajt az autódban mert olyan nincs benne... Ha 200-es, akkor lehet X14xx vagy Z14xx motorkód is, nem mindegy melyik motor... 

2004 után jöttek a Z14XEP láncos motorok (ha 1.4-ról beszélünk, 1.2 láncos volt előbb is)... 

X14xe

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Livi írta:

így igaz bakker..............most a szerelő azt mondta első ránézésre hogy csapágyas valami benne vagy a generátor vagy valami más.........

A generátort úgy szoktam kiszűrni hogy leveszem a szíját, és elindítom nélküle. Ha megszünik a hang akkor a szíj által meghajtott dolgokat kell megnézni. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Livi írta:

mennyibe fáj egy csapágy csere???

Generátornál? Pár ezer forint minőségtől  és generátortól függően. Nekem csak az elsőt kellett kicserélni, hiszen az kapja a szíjfeszítéstől a nagyobb terhelést. C3-as laza illesztésű csapágyat ajánlanak bele, hiszen közel 100 fokos környezetben forog. Azt már lakatos ismerős ajánlotta hogy vegyem le a belső porvédőt és tömjek bele még zsírt mert nem sokat ( és tényleg nem) tesznek bele alapból. A porvédő vagy visszamegy vagy nem, de az az oldal úgyis takarva van amikor vissza van préselve a helyére. 

http://792P9250364.jpg

Igazából a generátor kiszerelése nagyobb munka mint a tényleges csapágy csere. Persze ha már kézben van érdemes megnézni a bronzkeféket is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.