Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

18 órája, birotom írta:

Hát éppenséggel de, furán viselkedik az üzemagyag szintjelző. Mikor ég a szegénységjelző, tankolok bele 50000 ért és egyből kiakad a mérő, mintha fúl tele lenne.

Köszönöm ezt ellenőrzöm.

 

9 perce, gyurigyerek írta:

50 ezertől nekem is kiakadna :hehe:

Ha tankszellőztetési probléma is volt, alá kellene feküdni hátha összeszívta a tankot a vákum, vagy esetleg emiatt sérült-elakadt a szintjelző. A műanyag tank mondjuk szerintem kirúgja magát és nem marad horpadt mint a fém, szóval egy korábbi jelenségnek nem biztos hogy kivülről látható nyoma marad. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

MEgint segítség kellene. ECU csere meg volt.Most úgy néz ki megy az autó de nem mindíg akar indulni. párszor azt csinálta hogy villog a kulcsos kis autó és nem indít. kulcsot kihúzom vissza dugom indul. De az asszony most hívott hogy 5x húzta ki és dugta vissza és semmi. Míg beszéltünk telón eltelt 2-3 perc. megint megpróbálta akkor meg indult. Mi ez? Immo,transzponder gyűrű vagy mi a bokám? Vagy az ECU cserénél nem sikerült valami tökéletesen?Kezd kiidegelni ez a kocsi. Egy hónapja van nálunk de csak szivat. :( :( Az asszonynak egy megbízható kocsi kellene hogy tudja a gyereket bölcsibe hozni-vinni de ha valahol ott hagyja őket a -10-be biztos elhúzom a volt gazdájához és az udvarán gyújtom fel

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Maverick087 írta:
 

5000Ft-ot szeretett volna írni sztem :) OMW MaxMotion95 litere kb. 410Ft körül van. 120L-es tankja nem hiszem hogy van. 

Igen becsúszott még egy nulla :w00t:

Ránézek a tankra is akkor, mondjuk amikor a szivattyút cseréltem ránézésre nem láttam problémát, de erre nem is gondoltam hogy lehetett már ilyen mielőtt megvettem, és akkor sérült meg. Remélem csak ennyi baja lesz, köszönöm.

gyurigyerek :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Leszakadt a hátsó kipufogó dobom (még gyári, 230 ezer km-t futott). A tartófülek már nem hegeszthetőek vissza, csak habosodik a hegesztéskor (nincs már benne vas). Megnéztem, a középső sincs túl jó formában, így azt is cserélem. Szükséges mást is venni a hátsó és középdob találkozásához, pl tűzkarika? Köszi

https://i.imgur.com/42qCntg.png

https://i.imgur.com/DwdVvIe.png

https://i.imgur.com/J5ttwj3.png

 

 

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gedikart írta:

Leszakadt a hátsó kipufogó dobom (még gyári, 230 ezer km-t futott). A tartófülek már nem hegeszthetőek vissza, csak habosodik a hegesztéskor (nincs már benne vas). Megnéztem, a középső sincs túl jó formában, így azt is cserélem. Szükséges mást is venni a hátsó és középdob találkozásához, pl tűzkarika? Köszi

https://i.imgur.com/42qCntg.png

https://i.imgur.com/DwdVvIe.png

https://i.imgur.com/J5ttwj3.png

 

 

Szia.

Nemrég cseréltem én is.Én a régi tűzkarikával raktam össze semmi baja de ha új az nem hátrány.-Tartó gumik ha szakadtak  és ha összedugós a dolog akkor tömitő massza.És új bilincs.

Elég jól bírta a gyári akkor .Az új már fele ennyit sem fog.

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 perce, kingblue írta:

Szia.

Nemrég cseréltem én is.Én a régi tűzkarikával raktam össze semmi baja de ha új az nem hátrány.-Tartó gumik ha szakadtak  és ha összedugós a dolog akkor tömitő massza.És új bilincs.

Elég jól bírta a gyári akkor .Az új már fele ennyit sem fog.

Köszi. Márkából melyik javasolt? Ferroz, Bosal, Walker (árban emelkedik)?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, gedikart írta:

Köszi. Márkából melyik javasolt? Ferroz, Bosal, Walker (árban emelkedik)?

A Bosal meg a Walker jó minőség de a hangja már nem olyan mint a gyári.Kicsit mélyebb .

Én a hátsó dobot 3-as fúróval kifurtam .Téli gyakran rövidebb utakon használva jelentős mennyiségű kondenzviz gyűlik benne össze.Ha kifolyik az meghosszabbítja az élettartamát.De ha csak hosszabb utakra használod akkor nem lényeges mert akkor elpárolog belőle 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, kingblue írta:

A Bosal meg a Walker jó minőség de a hangja már nem olyan mint a gyári.Kicsit mélyebb .

Én a hátsó dobot 3-as fúróval kifurtam .Téli gyakran rövidebb utakon használva jelentős mennyiségű kondenzviz gyűlik benne össze.Ha kifolyik az meghosszabbítja az élettartamát.De ha csak hosszabb utakra használod akkor nem lényeges mert akkor elpárolog belőle 

Néztem fotókat Walker vs Bosal vonatkozásában. Walker esetében a tartópálcák vége/határolónál el van hajlítva. A Bosalnál pedig gyári jellegű. A rögzítés/gumi szempontjából számít ez? Hegesztést nézve melyik jobb?

Bosal

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/715UYQEbrmL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71t5xG6JYuL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61NAqHYBROL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619K9hDLEnL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/616rNAe0IyL._SL1500_.jpg

Walker

https://i.imgur.com/Ybt9ujV.png

https://i.imgur.com/XBp79zR.png
https://i.imgur.com/aoCnCeo.png
https://i.imgur.com/5dzcGFE.png
https://i.imgur.com/SN5PmVD.png
https://i.imgur.com/JQg40ZH.png

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Helló. Rég írtam. Kisasszony mellé sajnos örököltem egy kissé viseletes Zafira "A"-t. Egyéb gondjai mellett most hirtelen elhallgatott a kürt. Vajon mennyire hasonló a felépítése a "G"-vel? Melyik lehet a kürt biztosítéka? De utálom szegényt... Köszönöm, ha valaki tud tájékoztatást adni.

(Update kissé hirtelen, 10-es biztosíték, 15A, megtaláltam itt a 232. oldalon: )

 

(Kisasszony egy valódi úrihölgy még mindig, immár 11 éve velem. És nyolc hónapja. <3 )

Módosítva : maczko
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, gedikart said:

Néztem fotókat Walker vs Bosal vonatkozásában. Walker esetében a tartópálcák vége/határolónál el van hajlítva. A Bosalnál pedig gyári jellegű. A rögzítés/gumi szempontjából számít ez? Hegesztést nézve melyik jobb?

Üdv!

Én inkább a Walkert próbálnám... valahol azt olvastam, hogy a fojtása is a legközelebb van a gyári dobéhoz.

Apropó, van egy eladó újszerű (3 hetet futott) középső Bosal dobom Zafira A-hoz (Z16XE, 2001-es évjárat, tűzkarikás rögzítés a középső-hátsó között). Korábban már írtam róla valahol, de most nem keresgetném... Hangosabb lett tőle az autó, számomra kicsit zavaróan (igaz ebben ludas lehetett az utángyártott katalizátor is, ami azóta a MÉH-telepre került - erről is írtam). Egyébként szépen muzsikált minden fordulatszám-tartományban, de én azt szeretem, ha csend van az autóban...

Nekem most MTS van fönt (a Bosal előtt is ez volt), nem volt nagy baja, csak a cső-dob csatlakozásoknál vált el a hegesztés és kifújt. Sikerült meghegesztetnem egy nem drága, de jól dolgozó szakival és visszatettem, mert a Bosalt kicsit hangosnak találtam. Ha valakit nem zavar a Bosal hangja, és érdekli, akkor írjon privát üzenetet, megegyezünk!

Kérdés: kapok a rendszertől e-mailt, ha privát üzenetet kapok? Mert van, amikor 1 hónapig nem nézek föl a fórumra...

Kérdésed második felére válaszolva: a rögzítés szempontjából nem számít a tartópálcák kivitele. Nyilván szebbnek/profibbnak néz ki a gyári jellegű (gyűrűs megvastagítás), de a hajlított sem esik le a gumiról... Nekem például a fent említett Bosal középdobnál hajlítottak a tartópálcák.

Valaki talán pont ennél a témánál írta korábban, hogy kipróbált sokféle dobot, de a Bosal se bírt többet, mint bármelyik utángyártott. Nálam középső dobban, minőségben/anyagban az MTS legalább annyira kidolgozottnak/minőséginek nézett ki (nehezebb is), mint a Bosal, mégis 1,5-2,5 éves kora között több helyen elvált a hegesztés/elrepedt a dob lemez anyaga, mignem a fent említett szaki meg nem erősítette rendesen. Azóta jó, hogy meddig, nem tudom... 

A hátsó dobom szintén olasz Sigam, 3 éves, mint az MTS, egyenlőre még nem lyukadt ki (bár már kívülről korrodáltnak néz ki). Viszont mikor a középső dob-csere miatt leszedtem, kb. 20-30 deka rozsdás vastörmeléket ráztam ki belőle...

Egyszóval (-mondattal): ha az ember megteheti, vegyen gyárit!

Logosz

 

 

Módosítva : Logosz
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egyszer már produkált olyat a jármű, hogy egyik pillanatban még pöc röf, másikban nem indul de 1 nap múlva elindult. Most viszont megint ugyanaz a történet, az AC pumpa nem zúg. Megtisztítottam az összes csatit, megütögettem, nem használt. A kérdésem az lenne, hogy a relé a motortérben van e és lila színű?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 22. at 18:30, Bors77 írta:

Sziasztok, egyszer már produkált olyat a jármű, hogy egyik pillanatban még pöc röf, másikban nem indul de 1 nap múlva elindult. Most viszont megint ugyanaz a történet, az AC pumpa nem zúg. Megtisztítottam az összes csatit, megütögettem, nem használt. A kérdésem az lenne, hogy a relé a motortérben van e és lila színű?

Köszönöm a segítséget!

A motortérben nálam két lila relé van, az egyik az AC pumpáért felel (talán a belső). Van egy fekete kis relé is, az pedig a légkondihoz tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Kb. egy éve húzódik egy kis hűtővíz eresztési problémám, a légkondi kompresszor folyamatosan nedvesnek tűnik. A termosztát tavaly volt cserélve (FEBI-re), mert a szerelő megmondta, hogy az rossz. Ok, de ha belenéztem a kocsiba, továbbra is gyakran láttam nedvesnek a kompresszort. Néha-néha húztam a bilincseken, egy kicsit lehetett is, de csak nedves volt a kompresszor. Valamikor a nyáron vettem be-ki vízcsövet a termosztátba, a befolyó cső elég jó állapotban volt, a kifolyó már mállott a bilincs alatt. Bilincsből is újakat tettünk fel. Múlt héten vettem észre, hogy egy pici folyadék hiányzik a víztartályból, pótoltam. Ma volt időm, megnéztem a motorteret tüzetesebben és nedves a kompresszor, valamint maga a termosztát külseje is ilyen rózsaszínes színű. A bilincseken alig tudtam húzni, elég feszesek voltak. Kézzel nyomogattam a vízcsövet, de szemem láttára semmi se szivárgott. Mi lehet a megoldás?

Tegyek duplabilincseket a csövekre? Ereszthet-e a termosztátnak a fekete befolyó L-alakú műanyag csöve? Azt nézegettem, hogy ezt a csövet, ami kiáll a fém házból, kézzel tudtam egy picit mozgatni, ez normális? Ereszthet-e a termosztát alja, ahol felfekszik a motorra (mondjuk akkor maga a ház nem lenne rózsaszín)?

További infó, hogy a vízhőmérőt is cseréltem tavaly, azon ma próbáltam húzni, de nem ment, de ha az eresztene, akkor nem lenne rózsaszín a termosztát kívülről. A másik pedig, hogy nem tudom mennyire normális, de tegnap, lehetett vagy 22-23 fok, a dugóban elég gyakran felbőgött a ventilátor, végig 90 fokon volt a kocsi, normális ez (Z14XE)? Nem kellene ennél jobban bírnia a dugóban állást a kocsinak? Kérdezem ezt azért, hogy ha ez hiba, akkor hamarabb vennék egy új termosztátot, hátha tényleg ott ereszt a műanyag csőnél.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Vardar írta:

Sziasztok!
Kb. egy éve húzódik egy kis hűtővíz eresztési problémám, a légkondi kompresszor folyamatosan nedvesnek tűnik. A termosztát tavaly volt cserélve (FEBI-re), mert a szerelő megmondta, hogy az rossz. Ok, de ha belenéztem a kocsiba, továbbra is gyakran láttam nedvesnek a kompresszort. Néha-néha húztam a bilincseken, egy kicsit lehetett is, de csak nedves volt a kompresszor. Valamikor a nyáron vettem be-ki vízcsövet a termosztátba, a befolyó cső elég jó állapotban volt, a kifolyó már mállott a bilincs alatt. Bilincsből is újakat tettünk fel. Múlt héten vettem észre, hogy egy pici folyadék hiányzik a víztartályból, pótoltam. Ma volt időm, megnéztem a motorteret tüzetesebben és nedves a kompresszor, valamint maga a termosztát külseje is ilyen rózsaszínes színű. A bilincseken alig tudtam húzni, elég feszesek voltak. Kézzel nyomogattam a vízcsövet, de szemem láttára semmi se szivárgott. Mi lehet a megoldás?

Tegyek duplabilincseket a csövekre? Ereszthet-e a termosztátnak a fekete befolyó L-alakú műanyag csöve? Azt nézegettem, hogy ezt a csövet, ami kiáll a fém házból, kézzel tudtam egy picit mozgatni, ez normális? Ereszthet-e a termosztát alja, ahol felfekszik a motorra (mondjuk akkor maga a ház nem lenne rózsaszín)?

További infó, hogy a vízhőmérőt is cseréltem tavaly, azon ma próbáltam húzni, de nem ment, de ha az eresztene, akkor nem lenne rózsaszín a termosztát kívülről. A másik pedig, hogy nem tudom mennyire normális, de tegnap, lehetett vagy 22-23 fok, a dugóban elég gyakran felbőgött a ventilátor, végig 90 fokon volt a kocsi, normális ez (Z14XE)? Nem kellene ennél jobban bírnia a dugóban állást a kocsinak? Kérdezem ezt azért, hogy ha ez hiba, akkor hamarabb vennék egy új termosztátot, hátha tényleg ott ereszt a műanyag csőnél.

Szerintem az a hőgomba ami a vízhűtő ventit indítja nálatok is a vízhűtőbe van betekerve. A vízhűtőbe akkor jut el a hűtőfolyadék ha nyit a termosztát ( tehát jó) , ha rossz lenne és nem nyitna ki akkor úgy melegedne ( nagyon hamar) a motor hogy nem kezd el pörögni a venti. A termosztátházat ha jól rémlik ki szokták cserélni olyanra amin a kis cső is aluminium, mert a műanyag le szokott törni, esetleg nálad is repedt már. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vardar írta:

Sziasztok!
.....

Tegyek duplabilincseket a csövekre? Ereszthet-e a termosztátnak a fekete befolyó L-alakú műanyag csöve? Azt nézegettem, hogy ezt a csövet, ami kiáll a fém házból, kézzel tudtam egy picit mozgatni, ez normális? Ereszthet-e a termosztát alja, ahol felfekszik a motorra (mondjuk akkor maga a ház nem lenne rózsaszín)?

További infó, hogy a vízhőmérőt is cseréltem tavaly, azon ma próbáltam húzni, de nem ment, de ha az eresztene, akkor nem lenne rózsaszín a termosztát kívülről. A másik pedig, hogy nem tudom mennyire normális, de tegnap, lehetett vagy 22-23 fok, a dugóban elég gyakran felbőgött a ventilátor, végig 90 fokon volt a kocsi, normális ez (Z14XE)? Nem kellene ennél jobban bírnia a dugóban állást a kocsinak? Kérdezem ezt azért, hogy ha ez hiba, akkor hamarabb vennék egy új termosztátot, hátha tényleg ott ereszt a műanyag csőnél.

Ventilátor indulási hőmérsékletnél nézd a motorteret, járó motornál. Talán találsz szivárgást, megduzzadt csövet. A termosztáton lévő kis csőnek nem kellene mozognia.

Z14XE-nél csak 1 hő szenzor van. A motorvezérlő indítja (vagy hűtés modul) ez alapján a ventit, ventiket. Nincs már külön venti kapcsoló. A műszerfali hőfokmérő nem a valóst mutatja.

Direkt mindig 90 környékén van. OBD-n keresztül lehet nézni a valós értéket. 88-92 mutatott hőmérséklet 85-100 fok lehet valójában simán. Hamar kapcsol a venti álló helyben. Klímánál meg folyamatosan kapcsolgat a külső hőmérséklettől függetlenül.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Z14XE-nél csak 1 hő szenzor van. A motorvezérlő indítja (vagy hűtés modul) ez alapján a ventit, ventiket. Nincs már külön venti kapcsoló. A műszerfali hőfokmérő nem a valóst mutatja.

Direkt mindig 90 környékén van. OBD-n keresztül lehet nézni a valós értéket. 88-92 mutatott hőmérséklet 85-100 fok lehet valójában simán. Hamar kapcsol a venti álló helyben. Klímánál meg folyamatosan kapcsolgat a külső hőmérséklettől függetlenül.

A rendszerben hiba van, kiment egy ellenállás, a légkondi nem indítja el a ventit, csak a motor. 

Viszont a termosztát nyitása a kisebb kérdésem, engem ez a folyamatos szivárgás zavar. Holnap akkor megpróbálom felpörgetni állóhelyzetben. Melyik gyártmányú termosztát az, aminél a kis cső is fém, nem műanyag? Van a dupla bilincsnek értelme, ha nem látok folyást?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Vardar írta:

A rendszerben hiba van, kiment egy ellenállás, a légkondi nem indítja el a ventit, csak a motor. 

Viszont a termosztát nyitása a kisebb kérdésem, engem ez a folyamatos szivárgás zavar. Holnap akkor megpróbálom felpörgetni állóhelyzetben. Melyik gyártmányú termosztát az, aminél a kis cső is fém, nem műanyag? Van a dupla bilincsnek értelme, ha nem látok folyást?

Ha a rendszerben hiba van, akkor mehet a ventilátor olyankor is, amikor a hőmérséklet nem indokolja. OBD-n tudod ellenőrizni.

Dupla bilincsnek nem lehet értelme. El sem férne a legtöbb esetben. Ahol rugós bilincs van, oda érdemes lehet awab bilincset rakni. Cseréltem mér én is. 100 fok körül nagy nyomás van a rendszerben. Lehet olyankor szivárog, és el is párolog gyorsan. Többihez nem tudok hozzászólni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 10/26/2019 at 9:03 PM, Vardar said:

A rendszerben hiba van, kiment egy ellenállás, a légkondi nem indítja el a ventit, csak a motor. 

Viszont a termosztát nyitása a kisebb kérdésem, engem ez a folyamatos szivárgás zavar. Holnap akkor megpróbálom felpörgetni állóhelyzetben. Melyik gyártmányú termosztát az, aminél a kis cső is fém, nem műanyag? Van a dupla bilincsnek értelme, ha nem látok folyást?

Üdv!

Nekem hűtőcsere után a hűtő alsó vízcsövén csak úgy tudta a szerelő megszüntetni a szivárgást, hogy a rugós bilincs mellé berakott egy AWAB (vagy ABA?) bilincset, hogy ne kelljen megbontania még egyszer. Persze ott elfért a két bilincs egymás mellett úgy, hogy a csőcsonk peremes részén belül fog mindkettő. Azóta nincs szivárgás. 

Egyébként nekem 3 helyen volt szivárgás, mikor megvettem:
- lyukas volt a hűtő
- a gázreduktor hűtővíz-csatlakozásánál nem húzta meg a "kedves szerelő" rendesen a bilincset
- fűtőtest bemenő-elmenő csatlakozásainál elöregedett az O-gyűrű és ott eresztette be a vizet az utastérbe a középkonzol alá (ha előztem, nagy fordulatnál lehetett érezni az utastérben a fagyálló szagot). Pár litert fel is szívhatott a szőnyeg alatti hang/hőszigetelés...

A termosztáttal kapcsolatban nem tudok segíteni, esetleg keress rá "guglin" úgy, hogy a képeket nézed. Ha valamelyik alkatrészes cég lefotózza egyesével a gyártmányokat, ott megláthatod, melyik gyártó csinál fém csöveset. Nekem műanyagosra cserélte anno a szerelő (nem emlékszem, melyik gyártó terméke), de 3 év óta nem volt gondom vele.

 

Módosítva : Logosz
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005-ös Opel g astrám 1,4-es benzines és egy olyan problémám volna vele,hogy a sebességváltó rükverc fokozatban fenntragad!Általában hidegebb időben fordul ez elő!Kis le-föl mozdításokkal helyreáll!Szerintetek mit lehetne vele tenni? Zsírozni vagy olajozni a váltószoknya alatt?Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Bunus

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bunus írta:

Sziasztok!

Van egy 2005-ös Opel g astrám 1,4-es benzines és egy olyan problémám volna vele,hogy a sebességváltó rükverc fokozatban fenntragad!Általában hidegebb időben fordul ez elő!Kis le-föl mozdításokkal helyreáll!Szerintetek mit lehetne vele tenni? Zsírozni vagy olajozni a váltószoknya alatt?Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Bunus

Szia.Pontosan ahogy irod.Kis zsírral bekenni megjáratni.Ha már a váltószöknyát felemeled érdemes a kulisszát is megkenni.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

13 órája, BoMa írta:

Sziasztok! Stabilizátor rúdból melyik márkát javasoljátok? Ha jól sejtem az enyém rotty… :( Elég nagyokat puffant az utolsó használatkor. Z14XE motorkód.

48975155231_bef015495c_c.jpg74647569_988857841460934_4901826714427981824_n

Hello, Most cseréltem Monroe-ra. A ruville másfél évet húzott. Bár ezeken a jó magyar utakon.... Csoda ha ennyit kibír.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.