Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2020. 09. 13. at 20:00, zotya975 írta:

Kösz, akkor fémet veszek. Ezt is párban illik cserélni? Bár futómű alkatrész, de tudtommal párban csak a rugó-teló cserének van jelentősége a gömbfejek szerintem nem dolgoznak együtt a kétoldalt. 

2 éve vettem a kocsit, Meyle HD volt benne már akkor is. Nem kímélem annyira, de nem is megyek hold felszínt idéző utakon, eddig semmi baja, nem mozog, nem kopog. Ha cserés lesz, megint ilyet veszek bele szerintem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vardar írta:

Így van, én is kerestem, van neki talán külön száma, de csak külföldről valami irgalmatlan áron. (talán 50 euró/darab?) Bicikli bowdenhez amit lehet venni kerékpáros boltokban gumi az jó rá szerintem.

Az szerintem jó lesz ha át tudod tolni a bowden végén ott ahol beakad a fékkarba. 

2 órája, Vardar írta:

2 éve vettem a kocsit, Meyle HD volt benne már akkor is. Nem kímélem annyira, de nem is megyek hold felszínt idéző utakon, eddig semmi baja, nem mozog, nem kopog. Ha cserés lesz, megint ilyet veszek bele szerintem.

Még nem rendeltem meg a stabpálcát, mert próbálok rájönni hogy mi kopog, valamikor megint szétszedem kiveszem a talpas és a kormányösszekötő gömbfejét a helyéről, mert sokszor csak akkor venni észre a kotyogást ha teljesen ki van szedve a helyén nem, mert ott ugye feszül. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy g asztrám és amióta meg vettem hidegen nehezen indul köhög, pöfög 2 vagy 3 hengerrel és aztán egész nap műkodik rendesen a második lambda szonda érteke ugy 0.44 és 0.43 között van nem tudom az jó e. Az ereje sem az igazi mar motorkodja z12xe a válaszokat meg köszönöm :))

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elég régen jártam erre, na nem azért mert nem volt a kocsival probléma. Eddig húztam a vezérlés cserét, pedig indításkor főleg mikor 30 C fölött volt a hőmérséklet jó pár másodpercig csörgött. Féltem, hogy ez is elszakad, mint az 1,0-ás agilán anno. A tesóm szerint elmenne még sokat, de én nem bíztam ebben. Az övé már négyszer volt cserélve, folyamatosan dizel hangja volt előtte. Most van benne 193,000km. A szerelő azt mondta a feszítő patron teljesen kint volt, a lánckerekekben ott a GM logó, tehát nagy valószínűséggel még az eredeti volt benne. Látott már rosszabb állapotú vezérlést is, de ha úgy is megvoltak az alkatrészek úgy gondoltam az a tuti, ha ez is megvan, pedig lett volna mire költeni. Nem tudom helyesen döntöttem, mikor gyári GM szettet vettem hozzá, csavarokkal vezetőkkel feszítővel stb. Az a helyzet, hogy egy jobb minőségű után gyártott csak 20,000,Ft-al lett volna olcsóbb. Vagy én vettem jó árban a gyári szettet. Egy ekkora munkánál, meg ennyi spórolást nem éri meg, hogy 30-50e km után újra el kezdjen csörögni, mert volt rá precedens. Nem érti miért szeretik akár a gyártók, akár a tulajok a láncos vezérlést, mikor qrva nagy meló cserélni, ráadásul nem is bír olyan baromi sokat. Azt mondta az öreg szaki 120,000 km után lehet ismét cserélni. Attól hogy gyári, nem fog elmenni 200-at ez sem. Pedig az alábbi dolgok mind ki lettek cserélve:

Olaj, olajszűrő, karter tömítés, szelepfedél tömítés, vezérlés oldali tömítés, vízpumpa, főtengely szimering, a 3db lánckerék, vezetők, feszítő patron, vezérmű lánc,a vezérlésben található csavarok, hűtőfolyadék, hosszbordás szíj feszítővel, és ha már ott volt, egy pollen szűrő. Szóval egy szíjas vezérlés kijön a harmadából és elmegy a láncos vezérlés felét zokszó nélkül. Kíváncsi leszek rá mi lesz a következő zsebbenyúlós hiba. Mondjuk nem megy a klíma, meg a hűtő ventilátor 1-es fokozta a motortérben. Szopás ez az opel.....

 

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Béla írta:

Sziasztok! Elég régen jártam erre, na nem azért mert nem volt a kocsival probléma. Eddig húztam a vezérlés cserét, pedig indításkor főleg mikor 30 C fölött volt a hőmérséklet jó pár másodpercig csörgött. Féltem, hogy ez is elszakad, mint az 1,0-ás agilán anno. A tesóm szerint elmenne még sokat, de én nem bíztam ebben. Az övé már négyszer volt cserélve, folyamatosan dizel hangja volt előtte. Most van benne 193,000km. A szerelő azt mondta a feszítő patron teljesen kint volt, a lánckerekekben ott a GM logó, tehát nagy valószínűséggel még az eredeti volt benne. Látott már rosszabb állapotú vezérlést is, de ha úgy is megvoltak az alkatrészek úgy gondoltam az a tuti, ha ez is megvan, pedig lett volna mire költeni. Nem tudom helyesen döntöttem, mikor gyári GM szettet vettem hozzá, csavarokkal vezetőkkel feszítővel stb. Az a helyzet, hogy egy jobb minőségű után gyártott csak 20,000,Ft-al lett volna olcsóbb. Vagy én vettem jó árban a gyári szettet. Egy ekkora munkánál, meg ennyi spórolást nem éri meg, hogy 30-50e km után újra el kezdjen csörögni, mert volt rá precedens. Nem érti miért szeretik akár a gyártók, akár a tulajok a láncos vezérlést, mikor qrva nagy meló cserélni, ráadásul nem is bír olyan baromi sokat. Azt mondta az öreg szaki 120,000 km után lehet ismét cserélni. Attól hogy gyári, nem fog elmenni 200-at ez sem. Pedig az alábbi dolgok mind ki lettek cserélve:

Olaj, olajszűrő, karter tömítés, szelepfedél tömítés, vezérlés oldali tömítés, vízpumpa, főtengely szimering, a 3db lánckerék, vezetők, feszítő patron, vezérmű lánc,a vezérlésben található csavarok, hűtőfolyadék, hosszbordás szíj feszítővel, és ha már ott volt, egy pollen szűrő. Szóval egy szíjas vezérlés kijön a harmadából és elmegy a láncos vezérlés felét zokszó nélkül. Kíváncsi leszek rá mi lesz a következő zsebbenyúlós hiba. Mondjuk nem megy a klíma, meg a hűtő ventilátor 1-es fokozta a motortérben. Szopás ez az opel.....

 

Hát szerintem azért mert egy szakadásnak jóval kisebb az esélye mint a szíjas motornál ahol általában 60 ezrenként vagy 4 évente vezérlés csere esedékes. Plusz szíjasnál nincs előjele ha gond lesz nem csörög csak simán elszakad. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a kormány alacsony tempónál, kis mozdításoknál érezhetően "pulzál" mintha darabos lenne a mozgása. Teljes kanyaroknál nem érzem de kis mozdításoknál viszont igen. Csak akkor érződik ha tekeredik a kormány szóval nem folyamatos a "pulzálás". Elég hülyén fogalmaztam de nem tudom jobban leírni a jelenséget. :D

Link to comment
Megosztás:

 

On 2020. 09. 19. at 14:17, zotya975 írta:

Hát szerintem azért mert egy szakadásnak jóval kisebb az esélye mint a szíjas motornál ahol általában 60 ezrenként vagy 4 évente vezérlés csere esedékes. Plusz szíjasnál nincs előjele ha gond lesz nem csörög csak simán elszakad. 

Ehhez azért annyi kiegészítést tennék, hogy azért mostanában már jóval nagyobb a vezérműszíjak csereperiódusai különösebb probléma nélkül. Pl. az A16XER -ben 100 000 km/6-10 év (ugyanaz a motor van Astra H -ban és J -ben is, a H -hoz 10 év, a J -hez 6 év lett megadva, utóbbinál talán a választható start-stop miatt is lett csökkentve). Meg vannak ettől még hosszabb csereperiódusú vezérműszíjak is. Nem azt mondom, hogy ezt mindenképp ki kell várni, de szerintem az mindenképp pozitív dolog, hogy élettartamban szinte utolérték a vezérműszíjak a láncokat. Bár nyilván nem áll rendelkezésemre semmi konkrét statisztika, de nem tudok róla, hogy annyira gyakori lenne vagy gyakoribb lenne a szíjszakadás ezekkel a gyakorlatilag dupla periódusokkal.

 

1 órával ezelőtt, BoMa írta:

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a kormány alacsony tempónál, kis mozdításoknál érezhetően "pulzál" mintha darabos lenne a mozgása. Teljes kanyaroknál nem érzem de kis mozdításoknál viszont igen. Csak akkor érződik ha tekeredik a kormány szóval nem folyamatos a "pulzálás". Elég hülyén fogalmaztam de nem tudom jobban leírni a jelenséget. :D

Első körben egy centírozást próbálj meg, az nekem oldott már meg hasonló problémát.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, nzozz írta:

 

Ehhez azért annyi kiegészítést tennék, hogy azért mostanában már jóval nagyobb a vezérműszíjak csereperiódusai különösebb probléma nélkül. Pl. az A16XER -ben 100 000 km/6-10 év (ugyanaz a motor van Astra H -ban és J -ben is, a H -hoz 10 év, a J -hez 6 év lett megadva, utóbbinál talán a választható start-stop miatt is lett csökkentve). Meg vannak ettől még hosszabb csereperiódusú vezérműszíjak is. Nem azt mondom, hogy ezt mindenképp ki kell várni, de szerintem az mindenképp pozitív dolog, hogy élettartamban szinte utolérték a vezérműszíjak a láncokat. Bár nyilván nem áll rendelkezésemre semmi konkrét statisztika, de nem tudok róla, hogy annyira gyakori lenne vagy gyakoribb lenne a szíjszakadás ezekkel a gyakorlatilag dupla periódusokkal.

 

Első körben egy centírozást próbálj meg, az nekem oldott már meg hasonló problémát.

Nyilván jobb lett a helyzet, talán csak azért favorizálnám a láncot ( most is szíjas motorom van) mert nekem már szakadt el szíj. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nzozz írta:

Első körben egy centírozást próbálj meg, az nekem oldott már meg hasonló problémát.

Lassan úgyis rákerül téli gumi, egyébként igen a centrirozással is van probléma 90-100 körül beremeg az autó rendesen. remélem igazad van és csak ennyi a probléma. :) 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Tudna valaki esetleg képet küldeni a motorháztető belső oldaláról? Érdekelne milyen ütközők, vagy esetleg gumibakok vannak ott, mert nekem szokott néha berezonálni a motorháztető és nem tudom mi hiányozhat vagy lehet kikopva. 
Télen még a piros lámpánál is jön a zörgés....

Köszi

Itt fel vannak sorolva az ütközök, cikkszám alapján, de lehet már a rajz alapján is meg tudod nézni melyik-melyik és az hol van neked ha megvan.

https://opel.7zap.com/hu/car/t98/a/3/11-0/

Ha így nem tiszta csinálok képet. 

Alapból a 6-os gumiütköző csak támaszt oldalt a sárvédőnél a 4-es pedig kétoldalt a zárhídnál. Állítási lehetőség a 3-as tekergetésével van, mert az menetesen tekeredik be a motorháztetőbe. Úgy kell belőni hogy le is lehessen csukni nem túl nagy erővel, de azért támasszon és a motorháztető éle fusson a sárvédővel. Lehet állítani tekeréssel a zárhídba bekattanó rugós elemet is középen, de ahhoz szerintem először ne nyúlj. Ahogy nézem az enyémnél nekem a 6-os oldalsó támasztó eléggé repedezett és " porhanyós" az is okozhat rezonanciát akár. Csak nekem rövidebb a motorháztető gondolom az sem mindegy. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Vásároltam egy Zafira b 1.9 cdti autót. Elvileg nagy szervízelt állapotban, amik a fékeken látszottak is, de a vezérlést biztos ami biztos lecseréltettem, na meg persze olaj és szűrők. Ami lényeg a vezérlés csere után (fogasszíj és görgö, vízpumpa) csere után hidegen kb három percig ilyen hang jön a generátor mellől, majd hirtelen elmúlik. Ina szettet raktak fel. Ez a fogasszíj és tartozékai felől jöhet, vagy a hosszbordás szíjjal kapcsolatos egység lehet? Itt a videó a hangról: Ez a kérdéses hang 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zafinorbi írta:

Sziasztok. Vásároltam egy Zafira b 1.9 cdti autót. Elvileg nagy szervízelt állapotban, amik a fékeken látszottak is, de a vezérlést biztos ami biztos lecseréltettem, na meg persze olaj és szűrők. Ami lényeg a vezérlés csere után (fogasszíj és görgö, vízpumpa) csere után hidegen kb három percig ilyen hang jön a generátor mellől, majd hirtelen elmúlik. Ina szettet raktak fel. Ez a fogasszíj és tartozékai felől jöhet, vagy a hosszbordás szíjjal kapcsolatos egység lehet? Itt a videó a hangról: Ez a kérdéses hang 

Nem lehet egyértelműen megmondani, ha van rá lehetőséged, vedd le a hosszbordás szíjat ( ha jól tudom csak a generátort-klímát szervót hajtja) ha megszűnik a hang megvan a bűnös. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nem lehet egyértelműen megmondani, ha van rá lehetőséged, vedd le a hosszbordás szíjat ( ha jól tudom csak a generátort-klímát szervót hajtja) ha megszűnik a hang megvan a bűnös. 

Huh. Nagyon macerás levenni? A g astrán (y20dth) nem mertem neki menni. Félek hogy itt sem egyszerűbb a helyzet. :(

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zafinorbi írta:

Huh. Nagyon macerás levenni? A g astrán (y20dth) nem mertem neki menni. Félek hogy itt sem egyszerűbb a helyzet. :(

Főleg az a gond hogy nincs túl sok hely, szűkebb a motortér mint a G-astánál. Viszont így tényleg ki lehet szűrni melyik szíj hangoskodik. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Főleg az a gond hogy nincs túl sok hely, szűkebb a motortér mint a G-astánál. Viszont így tényleg ki lehet szűrni melyik szíj hangoskodik. 

Ma reggelre annyi változás hogy tegnap op-com al nyomtam neki egy regenerálást mert sokat rövidtávozunk, és ugye megforgatta a motort, így ma reggel hidegen nem jelentkezett a "ciripelés" várok vele, pár napot utána valamit próbálkozok, bár ismerve a idegzetemet az ilyen nem férek hozzá dolgokhoz, kemény menetnek nézek elébe ha le kell vennem.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zafinorbi írta:

Ma reggelre annyi változás hogy tegnap op-com al nyomtam neki egy regenerálást mert sokat rövidtávozunk, és ugye megforgatta a motort, így ma reggel hidegen nem jelentkezett a "ciripelés" várok vele, pár napot utána valamit próbálkozok, bár ismerve a idegzetemet az ilyen nem férek hozzá dolgokhoz, kemény menetnek nézek elébe ha le kell vennem.

Szíjaknál előfordul hogy indítás után amig hideg a motor és a szíj is hogy hangoskodnak. Azért mégsem olyan a tapadásuk mint melegen. Nekem egy gumi szilent szokott nyikorogni télen a bal keréknél. Ha befújok neki szilikonnal, egy darabig kussol, meg úgy +10 fok felett is. Nyilván szíjat azért nem fújkálunk semmivel. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zafinorbi írta:

Ma reggelre annyi változás hogy tegnap op-com al nyomtam neki egy regenerálást mert sokat rövidtávozunk, és ugye megforgatta a motort, így ma reggel hidegen nem jelentkezett a "ciripelés" várok vele, pár napot utána valamit próbálkozok, bár ismerve a idegzetemet az ilyen nem férek hozzá dolgokhoz, kemény menetnek nézek elébe ha le kell vennem.

Nekem is volt hasonló, indításkor illetve utána jelentkező magas, visító hang a generátor felől. Néztem a szíjat, hm, semmi baja. Aztán szerelőhöz elment más miatt is, mondom azt se tudom mikori a szíj, vettem egyet, Z14XE-hez 5000 forint volt egy Contitech. Ingyen rátette - volt más, zsebbe nyúlós javítás - a szerelő, elhallgatott, azóta sincs semmi baja. Tegnap kérdeztem a mostani szerelőm, hogy a feszítő görgőjét mennyiért cserélné, hasraütött, mondott egy 5000 forintot. Én nem férek hozzá sehogyse, nincs elég vékonyfejű kulcsom, csak nagy kínkeservesen tudnám itthon megoldani, megér ennyit. A szíj rátétel se lehet több, ott csavarozni se kell, megfelelő szerszámmal maximum fél óra. Mivel te se tudod, hogy mikori a szíj, szerintem érdemes meglépni, függetlenül attól, hogy tényleg a hosszbordás rendszer felől jön-e a hang. Ha a feszítő rossz vagy elkopott a görgője, az lehet plusz költség, kb. 5000 a görgő, 20000 a feszítő, de a dízel árakat annyira nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Vardar írta:

Nekem is volt hasonló, indításkor illetve utána jelentkező magas, visító hang a generátor felől. Néztem a szíjat, hm, semmi baja. Aztán szerelőhöz elment más miatt is, mondom azt se tudom mikori a szíj, vettem egyet, Z14XE-hez 5000 forint volt egy Contitech. Ingyen rátette - volt más, zsebbe nyúlós javítás - a szerelő, elhallgatott, azóta sincs semmi baja. Tegnap kérdeztem a mostani szerelőm, hogy a feszítő görgőjét mennyiért cserélné, hasraütött, mondott egy 5000 forintot. Én nem férek hozzá sehogyse, nincs elég vékonyfejű kulcsom, csak nagy kínkeservesen tudnám itthon megoldani, megér ennyit. A szíj rátétel se lehet több, ott csavarozni se kell, megfelelő szerszámmal maximum fél óra. Mivel te se tudod, hogy mikori a szíj, szerintem érdemes meglépni, függetlenül attól, hogy tényleg a hosszbordás rendszer felől jön-e a hang. Ha a feszítő rossz vagy elkopott a görgője, az lehet plusz költség, kb. 5000 a görgő, 20000 a feszítő, de a dízel árakat annyira nem tudom.

Elvileg cserés volt minden rajta. A fékeket láttam vásárláskor tényleg vadi újak, tárcsa+betét, a szíjakra is ezt mondta az eladó, de a vezérlés (fogasszíj készlet) nem hagyott nyugodni, és lecseréltettem+szűrők+olaj, mert azt nem láttam, mikor lekerült a vezérlés az is kiderült hogy tök új(szerű), figyelgetem mert ma nem csinálta a tegnapi regenerálás után. Viszont ami még kérdéses számomra, illetve hogy hogy készüljek rá: Ugy benne van még a részecske szűrő, 77%-on áll. Az tiszta sor hogy mondjuk hetente nyomok neki egy regenerálást, de ez sem örök életű dolog. Ami a lényeg néztem az op-com ha jól látom enged egy olyan opciót a programozásnál hogy részecskeszűrő "jelen"  illetve "nincs jelen" ez a kikapcsolást jelenti? Ha igen és kikapcsolom, akkor annyi hogy fizikailag ki kell venni a belső részét a szűrőnek és annyi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 1.4 G astra (z14xe). A probléma az lenne vele, hogy ingadozik az alapjárat,ill vibrál a világítás. Lambda szondát kizárnám, feszültségmérés után megállapítható, hogy 12 - 14 között ingadozik folyamatosan a feszültség ( nyílván ezért vibrál az izzó is) és minél több elektromos terhelést kap(klíma, stb) annál nagyobb ez a feszültség ingadozás. A generátorra gondolok, vagy esetleg a benne lenne feszültség szabályzóra... érdemes lenne a komplett generátor csere, vagy esetleg szabadonfutó? 

Válaszokat előre is köszönöm.

Módosítva : sz.erik8
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! SEGÍTSETEK!!! :)

Az alany egy z17dtl! Map szenzor csere, teljes szívó oldali, turbó valamint katalizátor takarítás után vagyunk. Összerakás után hatalmas teljesítmény visszaesés és őrületesen büdös fekete füst....na jó akkor tuti egr...egr lefalaz(próba).  Láss csodát visszajöttek a lovak...füst szinte nulla....Egr ujra levesz...kapott rá egy működő mágnes tekercset....szelep szépen jár és patyolat tiszta....lemez eltávolít....próba...teljesítmény szintén visszaesett és ugyan úgy füstfelhő valamint a P0487 hibakód az agyban...  KÉRDÉS!!!!  MI LEHET MÉG????  folytószelep???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.