Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

más:

volt ugyebár vízpumpa csere, mert a víz elszökött :rolleyes: fűtés sem volt, blablabla

Aztán megint nem volt fűtés, víz is kevesebb lett, gondoltam nem járta át a rendszert a víz, kicsit utána töltöttem

Minden oké gondoltam, de a víz megint kevesebb... a Hűtővíz!

Ez normális?

Nem

Link to comment
Megosztás:

hát elődordult ez is...sajnos megértük...cserbe hagyott az opel:Smondjuk ötleteket várok a hiba mivoltjára a sztori röviden...: este van és hideg minden tiszta hó és fagy én kiszállok a kocsiból eggyik ismerősömmel eszmét cserélek kb negyed óra 20 perc tudni kell h elég gyenge aksim van csere várt eddig....mire viszaértem akocsihoz lemerült ...na mitcsináljunk hát megjött a segitség egy szürke puntó képeben akinél volt bikázó kábel...

minden f*sza hazafelé veszemaz irányt állok a lámpánál egyszercsak elmenni tűnik az elektronika a fordulat leesik,gyors rárugdaltam a gázra viszajön az élet ...de a bikázás óta világit a motordiagnosztikai kis lámpa a müszerfalon...na mindegy megkapom a zöld jelzést indulok tovább de továbbra is gáz nélkül meghalni készül az autó míg egyszercsak véglelg leáll...

nemértem menetközbe h csinálja ezt ,nem tölt a generátor?és ha nem akkor mért nem?

és miért világit az az unszimpatikus sárga diagnosztika lámpa?

kösz a tipeket:)

Első körben mindenképp egy új aksi. aztán menni vele. Ismerősöm astrája akkor produkálta a fordulat leesést amikor kinyomta a kuplungot és 2000 alá esett majd le is állt. neki az EGR csere megoldotta. Ám nekem segített a kipucolás és már fél éve megy. szal szerintem aksi + egr tisztítás de persze gépre sem árt feltenni, hogy miért világít a lámpa. Szerintem EGR-re fog írni v.mit.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
tapogattad már belül a fűtőradiátor környékét, nem nedves?

Valahol nagyon ereszt a rendszer, és ha így folytatja, akkor lehet megint cserélhetsz vízpumpát. mit is írtál 200km-en 2-3 l?

kb...

na akkor este tapizás lesz!

nincs elég bajom, még ez is? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Lehet a Clios kolléga 100 km roller, 100 km meg motorral. Akkor már 5 L körül. :rolleyes:

Vagy felénél megáll benne a motor, mint Renault-éknál szokás. Haveromék 1.5 dci Megan-ját Görögből kellett hazatrailerezni mert megadta valami tengely magát és kiütötte motor alját. Úgyhogy fogyasztásban az nekik is jól kijött. :blink:

Pálinkást!

Autóértékesítő vagyok és kollégám is mondta, hogy amikor Renault-éknál melózott 100.000 km környékén kezdtek meghalni a verdák. és elég húzós minden hozzájuk.

De az ilyen fogyasztásos történeteket mindig ráhagyom a nagyot mondókra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Más:

vezérműszíjra ezt az árajánlatot kaptam a Meteor-tól:

vezérműszíj 8.670,- Ft

vezérműszíjhoz vezetőgörgő 11.248,- Ft

vezérműszíjhoz feszítőgörgő 14.573,- Ft

generátor szíj 5.088,- Ft

generátor szíjhoz (feszítő)görgő 5.580,- Ft

izzítógyertya, 3.900,- Ft/db

generátor szíjhoz kérdezte hogy feszítőgörgő kell-e nekem vagy csak görgő, mert van az is, a görgő ára a 5.580,- Ft

Őszintén nem tudom, mert nekem is csak mondták hogy ezeket kérdezzem meg

Ja és van "dobókockás akció"

Akár 20-30 % kedvezmény is lejöhet ezekből az árakból

Na most ez nekem nem annyira tetszett, mi az hogy LEHET?

Akkor adja meg a 30 % -ot nem? :rolleyes:

Szóval ez van, a kocsit díszítjük fel idén, nincs karácsonyfára pénzünk :blink:

Ezek eléggé agyament árak. A gyertya pl. kifejezetten arcátlan. Nézz ide:

http://www.opelalkatresz.eu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 kérdésem lenne:

1. Az normális, hogy a középső légfúvókból kicsit hidegebb levegő jön mint a szélsőkből? Elég zavaró..ki is szoktam kapcsolni őket.

2. Mol - 95 carrera-t tankoltam és azóta kicsit morcosabb a hangja az autónak.. ez normális?

3. ~160 km autópálya után elkezdett furcsa hangokat kiadni a fék és azóta folyamatosan produkálja ezt a jelenséget. Lassú fékezéskor hangosabb "süvítő" hangot ad ki mint eddig, ha pedig kicsit jobban belelépek, akkor pedig mély, reszelő hangot ad ki (olyan mintha hozzáértne valamihez egy picit pl a gumi, de nyilván nem ér hozzá semmihez). Fékerő tökéletes. Van valakinek tippje, hogy mi lehet ez? Elvileg még 5-6 mm van a fékbetétekben.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 kérdésem lenne:

1. Az normális, hogy a középső légfúvókból kicsit hidegebb levegő jön mint a szélsőkből? Elég zavaró..ki is szoktam kapcsolni őket.

2. Mol - 95 carrera-t tankoltam és azóta kicsit morcosabb a hangja az autónak.. ez normális?

3. ~160 km autópálya után elkezdett furcsa hangokat kiadni a fék és azóta folyamatosan produkálja ezt a jelenséget. Lassú fékezéskor hangosabb "süvítő" hangot ad ki mint eddig, ha pedig kicsit jobban belelépek, akkor pedig mély, reszelő hangot ad ki (olyan mintha hozzáértne valamihez egy picit pl a gumi, de nyilván nem ér hozzá semmihez). Fékerő tökéletes. Van valakinek tippje, hogy mi lehet ez? Elvileg még 5-6 mm van a fékbetétekben.

Előre is köszönöm a segítséget.

Morcosabb motorhang az normális :rolleyes: valamivel magasabb az oktánszáma illetve hatékonyabb az égés. ezért az autó egyfolytában állítja a gyújtást. én Evo Neo-t tankolok minden télen, így nem szikkad le a koksz sem, és könnyebben indul reggel -20 ban is :blink: amúgy nyugodtan lehet bele tankolni!

A fék süvítés meg elképzelhető hogy kopásjelző hiába van még rajta betét ha gyárilag arra az értékre van beállítva akkor jelez. de ebben nem vagyok biztos

Link to comment
Megosztás:

igen ez is egy megoldás. szerintem elég hamar jelez.

nálam az is előfordult hogy egy kis gumiharang kiszárad a hidegben a sótól stb. kerék le kontakt spré és hagy menjen :rolleyes:

Műszerfalon nem kellene ilyenkor kigyulladnia valaminek?

A fűtéssel kapcsolatosan senki? Más nem tapasztalta, hogy a műszerfal közepén lévő fúvókákból hidegebb levegő jön?

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalon nem kellene ilyenkor kigyulladnia valaminek?

A fűtéssel kapcsolatosan senki? Más nem tapasztalta, hogy a műszerfal közepén lévő fúvókákból hidegebb levegő jön?

Elvileg nincs digitális visszajelzője. csak nyávogással jelzi, hogy szerinte kopott.

A fűtésnél meg szerintem v.mi olyasmi lehet, hogy amikor a hideg meleg áramlást állítod akkor elvileg lamellák terelik minden irányba. ha egy ilyen megakadt akkor előfordulhat hogy mondjuk az oldalsók nyitnak a meleg felé a középső meg hideg állásban maradt?! Mert a termosztát kizárható ha szélén jön a meleg, illetve a motorhőfok visszajelző is mükszik.

szerintem v.mi ilyesmi lehet.

Csavargasd jól meg a kapcsolókat hideg-meleg illetve a levegő áramoltatást is hogy fej, láb ablak stb oda vissza hátha kipattan.

Link to comment
Megosztás:

igen ez is egy megoldás. szerintem elég hamar jelez.

nálam az is előfordult hogy egy kis gumiharang kiszárad a hidegben a sótól stb. kerék le kontakt spré és hagy menjen :lol:

kontaktspré gumira? Az elég kemény. Én nem nyomnék rá, inkább bekenném glicerinnel.

Elvileg nincs digitális visszajelzője. csak nyávogással jelzi, hogy szerinte kopott.

A fűtésnél meg szerintem v.mi olyasmi lehet, hogy amikor a hideg meleg áramlást állítod akkor elvileg lamellák terelik minden irányba. ha egy ilyen megakadt akkor előfordulhat hogy mondjuk az oldalsók nyitnak a meleg felé a középső meg hideg állásban maradt?! Mert a termosztát kizárható ha szélén jön a meleg, illetve a motorhőfok visszajelző is mükszik.

szerintem v.mi ilyesmi lehet.

Csavargasd jól meg a kapcsolókat hideg-meleg illetve a levegő áramoltatást is hogy fej, láb ablak stb oda vissza hátha kipattan.

Nem azt írta, hogy ott csak hideg jön, hanem, hogy hidegebb. Már én is tapasztaltam, mintha nem érne fel a meleg, kihűl a csőben, vagy mittomén. :rolleyes: 50 km után már nem észrevehető a különbség. :blink: Megoldást nem tudok rá, annyira még nem zavart.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nincs digitális visszajelzője. csak nyávogással jelzi, hogy szerinte kopott.

A fűtésnél meg szerintem v.mi olyasmi lehet, hogy amikor a hideg meleg áramlást állítod akkor elvileg lamellák terelik minden irányba. ha egy ilyen megakadt akkor előfordulhat hogy mondjuk az oldalsók nyitnak a meleg felé a középső meg hideg állásban maradt?! Mert a termosztát kizárható ha szélén jön a meleg, illetve a motorhőfok visszajelző is mükszik.

szerintem v.mi ilyesmi lehet.

Csavargasd jól meg a kapcsolókat hideg-meleg illetve a levegő áramoltatást is hogy fej, láb ablak stb oda vissza hátha kipattan.

Nálam ugyanez, hogy középen langyos szélén meleg, de többektől halottam hogy normális mivel a két szélsővel szoktak párátlanítani az ablakokat.

Link to comment
Megosztás:

Műszerfalon nem kellene ilyenkor kigyulladnia valaminek?

A fűtéssel kapcsolatosan senki? Más nem tapasztalta, hogy a műszerfal közepén lévő fúvókákból hidegebb levegő jön?

Én a G-nél nem tapasztalatom...Egyenletesen jön mindenhonnan, egészen hamar ráadásul.

Az F-nél volt ilyen, de ott mindegyiknél, itt fórumon elhangzott többször is, hogy ezt gyárilag, szándékosan így csinálták, hogy ne aludjon, ne punnyadjon el a sofőr, ezért jön ott hidegebb levegő.

A jobb kezem mindig le is fagyott nagy hidegben :rolleyes:

G-ben viszont mondom, nem lenne szabad szerintem így lennie.

Link to comment
Megosztás:

Az első ülések alatt van egy-egy csatlakozó. Az övfeszítőknek a csatija.

Ezeknek a vezetékei szoktak megtörni a sok ülés állítgatástól.

Csak úgy tudod ellenőrizni ha a hibajelet először törlik.

Ezt úgy szokták javítani, hogy a csatit kivágják és a vezetékeket fixre forrasztják.

Ez csak egy lehetőség ami okozhatja a hibajelet nem biztos, hogy ez a hiba.

Köszönöm a választ akkor hétvégén megnézem hátha látok valami rendeleneséget

mert lehet benne valami ugyanis a párommal ketten használjuk a "jószágot" felváltva és kb egy fejjel alacsonyabb

és minden alkalommal húzgálva van az ülés tehát remélem ez leszz a baj KÖSSZI

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ akkor hétvégén megnézem hátha látok valami rendeleneséget

mert lehet benne valami ugyanis a párommal ketten használjuk a "jószágot" felváltva és kb egy fejjel alacsonyabb

és minden alkalommal húzgálva van az ülés tehát remélem ez leszz a baj KÖSSZI

Nem biztos, hogy szemmel találsz valamit is. Inkább ki kellene mérni valahogy.

Vigyázz mert elvileg csak úgy szabad piszkálni, hogy az akksisaru le van véve, nehogy az övfeszítő elcsattanjon!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A problémám a következő:

Van a jószág (Caravan Z17DTL). Mióta reggel mínuszok vannak, a vízhőfok mérő nem mozdul meg semennyire sem, még 40 km megtétele után sem. A szellőzőn keresztül kellemes meleg levegő áramlik.

A kérdés:

A többi dízeles cartársnak sem melegszik a járműve, vagy már megint az enyém sz*rakodik :rolleyes: ?

A probléma foráása termosztát, vagy hőmérséklet jeladó lehet?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy szemmel találsz valamit is. Inkább ki kellene mérni valahogy.

Vigyázz mert elvileg csak úgy szabad piszkálni, hogy az akksisaru le van véve, nehogy az övfeszítő elcsattanjon!

Köszönöm ezt jó hogy mondtad akkor még egy kérdés a gyári magnónak honnan tudom megszerezni a kódját mert nincs meg és ha leveszem az aksisarut utáni kérni fogja ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.