Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Amúgy az nem igaz hogy ha csavar akkor delphi ha meg karmantyú akkor behr. Ugyanis nekem karmantyús és delphi klima van benne. Márha a karmanyú alatt azokat a kapcsokat értjük amik a szűrő ajtaját fogják.

Az előző hozzászólásomban levő linken van képekkel illusztrált beszerelési útmutató is mindkét fajtához (pdf-ben, letölthető), az alapján talán könnyebb eldönteni hogy most melyikről is van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a hiba visszajött. Fagyizás, magasabb oktánszámú benzin nem segített. 4 napig nem volt gond, most már folyamatosan világít a kis motort ábrázoló lámpa, néha nagyobb gázadásra el kezd villogni. Néha olyan mintha nem menne egy henger, olyan 3 hengeres traktor hangja van. A hibakód továbbra is 0300.

Azt mondta szerelő ismerős ez biztos trafó lesz. :rolleyes:

Van-e valami más ötletetek? :S

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a hiba visszajött. Fagyizás, magasabb oktánszámú benzin nem segített. 4 napig nem volt gond, most már folyamatosan világít a kis motort ábrázoló lámpa, néha nagyobb gázadásra el kezd villogni. Néha olyan mintha nem menne egy henger, olyan 3 hengeres traktor hangja van. A hibakód továbbra is 0300.

Azt mondta szerelő ismerős ez biztos trafó lesz. :rolleyes:

Van-e valami más ötletetek? :S

Szép napot mindenkinek!

Az ugyan trafó sor....+ 4db gyertya!!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az nem igaz hogy ha csavar akkor delphi ha meg karmantyú akkor behr. Ugyanis nekem karmantyús és delphi klima van benne. Márha a karmanyú alatt azokat a kapcsokat értjük amik a szűrő ajtaját fogják.

Szia...A legyegyszerűbb megállapítani,h Delphi vagy Behr,h a rádiaómagnó alatti rekeszt kipattintod és alatta lesz egy sárga matrica...Oda van írva,h melyik az....Vagy kiveszed a kesztyűtartót.Ha csavarral van odafogatva akkor delphi ha kis pattintós fémekkel akkor......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a hiba visszajött. Fagyizás, magasabb oktánszámú benzin nem segített. 4 napig nem volt gond, most már folyamatosan világít a kis motort ábrázoló lámpa, néha nagyobb gázadásra el kezd villogni. Néha olyan mintha nem menne egy henger, olyan 3 hengeres traktor hangja van. A hibakód továbbra is 0300.

Azt mondta szerelő ismerős ez biztos trafó lesz. :rolleyes:

Van-e valami más ötletetek? :S

Szép napot mindenkinek!

Ha pesti vagy akkor tudok adni próbára egy trafót...Kb 2 perc kicserélni!!

Link to comment
Megosztás:

Ha pesti vagy akkor tudok adni próbára egy trafót...Kb 2 perc kicserélni!!

Köszi szépen a segítséget, de sajnos félegyházi vagyok. Most már biztos trafó, mert jött egy újabb kód: P0304=4. henger felismert gyújtáskimaradás

Jól jött így Karácsony előtt főleg, hogy csütörtökön menni kellene Ukrajnába. Na de ez van, így is szeretem ezt vasat. Nincs hibátlan autó. És eddig 4 éve lesz nállam, 7 éves lesz és lekopogjam még semmi gondom nem volt vele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a segítséget, de sajnos félegyházi vagyok. Most már biztos trafó, mert jött egy újabb kód: P0304=4. henger felismert gyújtáskimaradás

Jól jött így Karácsony előtt főleg, hogy csütörtökön menni kellene Ukrajnába. Na de ez van, így is szeretem ezt vasat. Nincs hibátlan autó. És eddig 4 éve lesz nállam, 7 éves lesz és lekopogjam még semmi gondom nem volt vele.

:rolleyes:((( Akkor egy szavad sem lehet......Ennél nagyobb baja sose legyen...

Kellemes Ünnepeket!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne .A mostani -18 fokos időben a vízhőfok visszajelző van úgy ,hogy 10 km -er után sem mozdul.

Normális ez ?

Fűtés pár perc után van az autóbam.A fagyáló -28 fokos a hűtőrendszerben.

Fúrcsálnám ha a visszajelző csak a termosztát nyitása utáni hőmérsékletet mutatná.Mivel így egy termosztáthiba esetém nem venném észre ha felforr a víz.

-Ha nagyot tévedtem bocs a tudatlanságomért.-

Előre is köszi ha válaszoltok.

Üdv mindenkinek .Kellemes ünnepeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne .A mostani -18 fokos időben a vízhőfok visszajelző van úgy ,hogy 10 km -er után sem mozdul.

Normális ez ?

Fűtés pár perc után van az autóbam.A fagyáló -28 fokos a hűtőrendszerben.

Fúrcsálnám ha a visszajelző csak a termosztát nyitása utáni hőmérsékletet mutatná.Mivel így egy termosztáthiba esetém nem venném észre ha felforr a víz.

-Ha nagyot tévedtem bocs a tudatlanságomért.-

Előre is köszi ha válaszoltok.

Üdv mindenkinek .Kellemes ünnepeket.

Én addig nem fűtök amíg fel nem melegszik... Én inkább tűrök egy kicsit, de a kocsinak jót tesz.

Próbáld ki te is így.

Nekem így normálisan melegszik a motor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy kérdésem lenne .A mostani -18 fokos időben a vízhőfok visszajelző van úgy ,hogy 10 km -er után sem mozdul.

Normális ez ?

Fűtés pár perc után van az autóbam.A fagyáló -28 fokos a hűtőrendszerben.

Fúrcsálnám ha a visszajelző csak a termosztát nyitása utáni hőmérsékletet mutatná.Mivel így egy termosztáthiba esetém nem venném észre ha felforr a víz.

-Ha nagyot tévedtem bocs a tudatlanságomért.-

Előre is köszi ha válaszoltok.

Üdv mindenkinek .Kellemes ünnepeket.

hát bizony ez ilyen. míg a víz -18-ről felmelegszik az idő. főleg ha még mellette fűtesz is.

Link to comment
Megosztás:

hát bizony ez ilyen. míg a víz -18-ről felmelegszik az idő. főleg ha még mellette fűtesz is.

Sőt. Ma reggeli tapasztalat: -12,5 fokban a Webasto állófűtés viszonylag gyorsan üzemmeleggé tette a motort (hőmérő szerint), az alapjárat mégis kétszer olyan hosszú ideig maradt emelten, mint máskor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a hiba visszajött. Fagyizás, magasabb oktánszámú benzin nem segített. 4 napig nem volt gond, most már folyamatosan világít a kis motort ábrázoló lámpa, néha nagyobb gázadásra el kezd villogni. Néha olyan mintha nem menne egy henger, olyan 3 hengeres traktor hangja van. A hibakód továbbra is 0300.

Azt mondta szerelő ismerős ez biztos trafó lesz. :blink:

Van-e valami más ötletetek? :S

Szép napot mindenkinek!

Szép jó reggelt!

Az szép hogy nem segített rajta ez a két dolog. Kicsit kételkedek mert ugyan ezek a hibakódok voltak nekem is. Majd a trafó csere + új gyári gyertyák sem oldották meg. Ugyan úgy elkezdett traktorosodni. Sok fagyizás Evo Neo meg főleg a mostani hóban a játék (20 perc drift, kaparás, 4-5 ezres ford. enyémnek bejött :rolleyes: ) hál istennek 3 hónapja tünetmentes.

Egyik szerelőm mondta hogy a trafó vagy jó vagy nem. az hogy 4 napig megy utána nem az fura.

Mindenesetre próbáld meg hogy egy hétig másik trafóval mész. Szerintem megint csinálni fogja. De bízok benne hogy megjavul :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt!

Az szép hogy nem segített rajta ez a két dolog. Kicsit kételkedek mert ugyan ezek a hibakódok voltak nekem is. Majd a trafó csere + új gyári gyertyák sem oldották meg. Ugyan úgy elkezdett traktorosodni. Sok fagyizás Evo Neo meg főleg a mostani hóban a játék (20 perc drift, kaparás, 4-5 ezres ford. enyémnek bejött :rolleyes: ) hál istennek 3 hónapja tünetmentes.

Egyik szerelőm mondta hogy a trafó vagy jó vagy nem. az hogy 4 napig megy utána nem az fura.

Mindenesetre próbáld meg hogy egy hétig másik trafóval mész. Szerintem megint csinálni fogja. De bízok benne hogy megjavul :blink:

A 300-as hibakód csoporttal ( gyújtás problémák- " missfire " ) az a baj, hogy ezt nem mindig a gyújtórendszer problémai idézik elő !

Ha a befecskendezéssel van probléma, akkor is előszeretettel adja ezeket...., mivel tökéletlen az égés és ezt gyújtáshibának véli.

For info

Link to comment
Megosztás:

Trafot nem sikerült szereznem, így kénytelen voltam venni egyet. Kíváncsi leszek mi lesz a eredmény. Csak az a zavaró, hogy először mikor csinálta, villogott a kis sárga motor, aztán kialudt és jó is volt. Most már viszont folyamatosan világít, bár a traktor jelleg nem mindig van jelen, de hallhatóan másabb hangja van.

Ha trafót cserélek, akkor elvileg a kis sárgának utána ki kell aludni, vagy törölni kell valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kösz a hozzászólásokat.

Most kaptam egy hasznos információt,miszerint azért nem mozdul a vízhőfokmérő kemény mínuszokban(-15fok alatt) mert a műszer 75 foktól mér és a menetszél miatt nem tud jobban felmelegedni a hűtővíz.

Nem akarnék okoskodni, de szerintem ez fals info - már a menetszélre hivatkozás -, mert a jeladó nem a hűtőben van, hanem a motorblokkban. Ha nem így lenne, a műszer állása állandóan ingadozna, ahogy a termosztát beengedi a forró lét a hűtőbe, majd amikor ott az lehűl, a termosztát meg újfent nyit, és így tovább.

Márpedig kemény mínuszokban is 90 körül van az üzemi hőmérséklet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1 éves Classic II -em és a következő hiba jelenséget tapasztaltam.

Környezeti feltételek: Autópálya, 100km/h felett, tompított fényszórókkal, légkondival ill. anékül is ->

Elindulok fél tank benzinnel és mire hazaérek tele a tank!

Azaz kb 20km megtétel után az üzemanyag szint mérő szép lassan felfekszik a telire. Kicsit úgy működik mint egy gravitációs erőtér mérő. Ha lassítok visszább mászik.

Találkozott már valaki ilyen hibával?

Ha elviszem szervízbe akkor gariba még javítják, de hátha csak egy csavart kell meghúzni. Tápellátásra gyanakszom, de hol lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1 éves Classic II -em és a következő hiba jelenséget tapasztaltam.

Környezeti feltételek: Autópálya, 100km/h felett, tompított fényszórókkal, légkondival ill. anékül is ->

Elindulok fél tank benzinnel és mire hazaérek tele a tank!

Azaz kb 20km megtétel után az üzemanyag szint mérő szép lassan felfekszik a telire. Kicsit úgy működik mint egy gravitációs erőtér mérő. Ha lassítok visszább mászik.

Találkozott már valaki ilyen hibával?

Ha elviszem szervízbe akkor gariba még javítják, de hátha csak egy csavart kell meghúzni. Tápellátásra gyanakszom, de hol lehet a hiba?

Amíg garanciális, ne húzogassál rajta semmit, mert még a végén Te leszel a hibás..., miért nyúltál hozzá!

Irány az első szerviz, megcsináltatni, aztán használni.

Húzogatni majd ráérsz garanciaidőn túl...

Link to comment
Megosztás:

Szívat a kis Drága. Ismét semmi baja. Se sárga lámpa, se dadogás, se rossz hang. :S Kezdem én is azt gondolni, hogy ez nem trafó. Akkor vagy rossz lenne vagy jó. Lehet csak a pörgetés meg a magasabb oktánszám hozta a szutykot belőle és kavarta meg egy kicsit nem lehet?

Ez a legrosszabb, hogy nem tudom mi van vele. Ha tudnám kifizetném, megcsinálnák és annyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már megint problema van a vassal, mégpedig az, hogy hideg van!:rolleyes:

Szóval az a baj, hogy üzemmeleg motornál az alapjárat nem akar visszaállni 750-850 közé (pontosan nem tudom), de indításnál még jó, aztán egy gázfröccs és máris nem engedi vissza, 1000-1100 on mozog. És nem akar beállni! Miután leállítom és elindítom akkor jó egész a gázfröccsig.

Valami gebasz lehet a folytószelep házzal? Gondolom ilyenkor a fogyasztás is több, csak gondolom, mert kilóméter még alig van (102km) és már csak háromnegyedig van a tank. Persze tankoláskor nulláztam! Egy mutatónyival van 3/4 alatt! Szóval olyan 10-11 lityi, csak város!

Az lenne a kérdésem, hogy találkozott e már valaki ilyennel, hogy nem áll vissza az alapjárat? Egyébként idén januárban volt műszakin és amikor elhoztam, pont ez a probléma jött elő! Nem tudom, hogy mit csinálhattak, de akkor is ezt csinálta 2 napig! Nem láttam, hogy belenyúltak e a gépbe, de előtte soha nem csinált ilyet!

És most hidegben megint előjött. :blink:

Aki tud, kérem segítsen!

Köszönettel

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sőt. Ma reggeli tapasztalat: -12,5 fokban a Webasto állófűtés viszonylag gyorsan üzemmeleggé tette a motort (hőmérő szerint), az alapjárat mégis kétszer olyan hosszú ideig maradt emelten, mint máskor.

ez igy van nálam is mm. az alapjárat lehet hogy a külsö höm függvénye mert bizonyos - nál egész nap emelt alapjáraton dolgozik az y17 dti-m/-5 alatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.