Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Emlékszem erre, és tiszteletben is tartom, én arra gondoltam hogy akkor most a Müllerautó honlapjáról sem lehet beszélgetni? Az hogy ott mi van és hogy az jogtiszta-e vagy sem, az meg legyen az ő bajuk szvsz.

Ja, ez a "tiszteletben tartás" a TIS ,EPC és társaira vonatkozna itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Az EPC mint program illegális terjesztéséről sztem se kéne beszélgetni, de mivel ez publikus (hiszen fent van a neten), sztem nyugodtan kitárgyalható.

Pedofil tartalmú oldalak is vannak a neten. Nézegesd és utána targyald ki nyugodtan. :lol: :lol:

Attól, hogy fent van v.mi a neten még nem jelenti azt, hogy az törvényes, publikus volna.

Link to comment
Megosztás:

A gondom a következő:

Astra-g (vagy classic II, tudja a fene mi a kül., for. szerint GCC 1.4), 2004. 12. havi, motor: z14xe

Toronytámasz cserére javasolták, 50-60k közötti áron (Csergő szervíz). Váci úti maszek (Szivák) szerint 7k az alkatrészár (valami 2 db-os gumicsoda a Bárditól) az 14k+10k munkadíj.

Kérdés: lehetséges ekkora kül.? Ugyan arról beszélt a két szervíz?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék vásárolni egy 2003 évi OPEL ASTRA G Viva 1.2-16V típusú kocsit! Az lenne a kérdésem vásárláskor mit érdemes átnézni igy hírtelenjében az autón?

A leírás szerint 75000 km van a kocsiba, esetleg ezt ki lehet deríteni, hogy valós adat-e?

Esetleg valami kis listátok nincsen ezzel a típussal kapcsolatban a széria hibákról?

75Le-rős az autó, klíma nincs, nem túl gyenge az 1145kg-os kasznihoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel.: Szabee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék vásárolni egy 2003 évi OPEL ASTRA G Viva 1.2-16V típusú kocsit! Az lenne a kérdésem vásárláskor mit érdemes átnézni igy hírtelenjében az autón?

A leírás szerint 75000 km van a kocsiba, esetleg ezt ki lehet deríteni, hogy valós adat-e?

Esetleg valami kis listátok nincsen ezzel a típussal kapcsolatban a széria hibákról?

75Le-rős az autó, klíma nincs, nem túl gyenge az 1145kg-os kasznihoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel.: Szabee

Ha nem értesz annyira a kocsihoz akkor vigyél inkább magaddal egy szerelőt, inkább olyat aki ért az opel-ekhez.

Állítólag én úgy tudom, ( ez se törvényszerű), hogy a kormány duda része minden autónál 120.000 felett szétmegy, úgy hogy ha szétszakadt akkor szerintem nem 75.000 van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék vásárolni egy 2003 évi OPEL ASTRA G Viva 1.2-16V típusú kocsit! Az lenne a kérdésem vásárláskor mit érdemes átnézni igy hírtelenjében az autón?

A leírás szerint 75000 km van a kocsiba, esetleg ezt ki lehet deríteni, hogy valós adat-e?

Esetleg valami kis listátok nincsen ezzel a típussal kapcsolatban a széria hibákról?

75Le-rős az autó, klíma nincs, nem túl gyenge az 1145kg-os kasznihoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel.: Szabee

Üdv a Fórumon!

Rágd át magad ezen a topicon! Ha még mindig lennének kérdéseid, kétségeid ott tedd fel.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék vásárolni egy 2003 évi OPEL ASTRA G Viva 1.2-16V típusú kocsit! Az lenne a kérdésem vásárláskor mit érdemes átnézni igy hírtelenjében az autón?

A leírás szerint 75000 km van a kocsiba, esetleg ezt ki lehet deríteni, hogy valós adat-e?

Esetleg valami kis listátok nincsen ezzel a típussal kapcsolatban a széria hibákról?

75Le-rős az autó, klíma nincs, nem túl gyenge az 1145kg-os kasznihoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel.: Szabee

Szia szabee,először is amit minden autón megnéznél:Nem volt-e törve,festve valahol(színeltérés,illesztések ajtóknál,motorháztetőn)

Motor hogyan jár ,szépen,csendesen esetleg csörög zakatol stb..,menet közben nem kopog-lötyög a felfüggesztés,nem húz félre az autó.

De ami még nagyon fontos az a belső tér:egy 75 ezret futott kocsiban a kormány nem lehet kopott és kifényesedett karimájú,a dudagomb szakadt,

a kézifék és a váltószoknya nem lehet kicsit sem kopott -szakadozott, a pedálgumik sem kophatnak ennyi km .alatt el,

,indexkaron-ablakmosókaron a fehér jelölések nem kopottak tisztán láthatók.

Ezeket feltétlen nézd meg,de a szerelő jelenléte feltétlen előny!

Link to comment
Megosztás:

Ezeket feltétlen nézd meg,de a szerelő jelenléte feltétlen előny!

Sajnos nem mindig. Rokonomék vettek autó papa, elment jó ismerőssel autót venni, aki karosszéria lakatos. Errefel megvettek egy helyreállított törött autót, amiről 2 lépésről virít, hogy törve volt. Most erre nem mondok semmit. Máskor se. A papának sem szóltam, mert nagyon örült, hogy milyen jó vételt csinált.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem mindig. Rokonomék vettek autó papa, elment jó ismerőssel autót venni, aki karosszéria lakatos. Errefel megvettek egy helyreállított törött autót, amiről 2 lépésről virít, hogy törve volt. Most erre nem mondok semmit. Máskor se. A papának sem szóltam, mert nagyon örült, hogy milyen jó vételt csinált.

Na az aztán a karosszériás! :lol:

Akkor módosítom a mondatot:hozzáértő autószerelővel érdemes menni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem mindig. Rokonomék vettek autó papa, elment jó ismerőssel autót venni, aki karosszéria lakatos. Errefel megvettek egy helyreállított törött autót, amiről 2 lépésről virít, hogy törve volt. Most erre nem mondok semmit. Máskor se. A papának sem szóltam, mert nagyon örült, hogy milyen jó vételt csinált.

:( :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem értesz annyira a kocsihoz akkor vigyél inkább magaddal egy szerelőt, inkább olyat aki ért az opel-ekhez.

Állítólag én úgy tudom, ( ez se törvényszerű), hogy a kormány duda része minden autónál 120.000 felett szétmegy, úgy hogy ha szétszakadt akkor szerintem nem 75.000 van benne.

Nekem 143.000 km-t ír az óra és csak most kezd repedezni a duda. A kormány már fényesedik rendesen, a váltókar bőr be van töredezve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 143.000 km-t ír az óra és csak most kezd repedezni a duda. A kormány már fényesedik rendesen, a váltókar bőr be van töredezve.

Nekem is 143E van benn :lol: A váltókar dettó, kormány bőrös, még bírja, a bal dudagomb felpúposodott, de nem repedt ki... Pedálok még OK...

Link to comment
Megosztás:

Na ilyenkor nem bírja ki az ember hogy ne basztassa a púpot és előbb utóbb kilyukad. :lol:

Ja, én kényszerítem magam, h nagy ritkán, mikor használom, a jobb oldalit használjam. De - gondolom a váltás miatt - mindenkinél a bal dudagomb engedi el magát általában... Ha majd kilukad, elmegyek ehhez a kecskemét melletti dudabőrözőshöz :lol:

Link to comment
Megosztás:

10000 huf, a dudabőrözés :lol: Akkor inkább nem gyömöszködöm, nehogy kiszakadjon.

szerk: azt elfelejtettem írni, hogy ez biztos csak photoshop. :(

Az kicsit drága. Úgy emléxem, a másik 5E körül van+itt úgy látom, a kormányleszedés is egy ezres :lol: majd összekötöm egy városnézéssel és akkor a gázolaj sem kidobott pénz!

Link to comment
Megosztás:

Ja, én kényszerítem magam, h nagy ritkán, mikor használom, a jobb oldalit használjam. De - gondolom a váltás miatt - mindenkinél a bal dudagomb engedi el magát általában... Ha majd kilukad, elmegyek ehhez a kecskemét melletti dudabőrözőshöz :lol:

Igen, sajnos nem a dudálástól kopik ki a gomb. Jellemzően a bal oldali megy szét, mert pont ott nyúl rá az user amikor egy kézzel tekeri. Én már próbáltam tekerőgombot applikálni rá, de fölötte nagyon magasan van és nem is áll kézre, alatta pedig zavar a beszállásnál és a távirányító kezelését is akadályozza.

Igen, valóban van egy cég Környén amelyik bruttó 5000-ért csinálja, de az nagyságrendekkel rondább sztem:

http://hunyadi.co.hu/6575/duda.jpg

Sztem az előző jobb, simán megér +3000Ft-ot.

Hát, tényleg ég és föld a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon-nagyon jó szerelőre lenne szükségem, akinek végtelen türelme van. 2001-es Astra G kocsim hibája: reggeli indítás után az első lassításnál a fordulatszám mérő leesik és a kocsi leáll. ha sikerül elindítani akkor meg az a baja, hogy hiába nyomod a gázt erőtlen az egész kocsi és lassul le, és fura hangja van (három hengeres) A műszerfalon a "helikopter kivillant". A hibaüzenetet kiolvastuk, de nincs benne semmi használható. A vezetékeket ellenőrizték, trafót, gyújtásindítót lecserélték. Valakinek ötlet? Lassan 1,5 éve játszom ezt.

Kicsilány

Link to comment
Megosztás:

Szia szabee,először is amit minden autón megnéznél:Nem volt-e törve,festve valahol(színeltérés,illesztések ajtóknál,motorháztetőn)

Motor hogyan jár ,szépen,csendesen esetleg csörög zakatol stb..,menet közben nem kopog-lötyög a felfüggesztés,nem húz félre az autó.

De ami még nagyon fontos az a belső tér:egy 75 ezret futott kocsiban a kormány nem lehet kopott és kifényesedett karimájú,a dudagomb szakadt,

a kézifék és a váltószoknya nem lehet kicsit sem kopott -szakadozott, a pedálgumik sem kophatnak ennyi km .alatt el,

,indexkaron-ablakmosókaron a fehér jelölések nem kopottak tisztán láthatók.

Ezeket feltétlen nézd meg,de a szerelő jelenléte feltétlen előny!

Az a jó, ha szervízkönyve vezetve van. Akkor az Opelnél is meg tudják mondani, hogy valós e a km. Legalábbis irányadó, ha az Opelnél már volt 120e km-es szervizen a gép, de azt állítja, hogy 75e van benne.

A váltószoknyát cáfolnám sajnos :lol:... nekem már 60-70e-nél kezdett lefoszlani a felső karimája... első tulaj, azaz télleg annyi volt benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagyon-nagyon jó szerelőre lenne szükségem, akinek végtelen türelme van. 2001-es Astra G kocsim hibája: reggeli indítás után az első lassításnál a fordulatszám mérő leesik és a kocsi leáll. ha sikerül elindítani akkor meg az a baja, hogy hiába nyomod a gázt erőtlen az egész kocsi és lassul le, és fura hangja van (három hengeres) A műszerfalon a "helikopter kivillant". A hibaüzenetet kiolvastuk, de nincs benne semmi használható. A vezetékeket ellenőrizték, trafót, gyújtásindítót lecserélték. Valakinek ötlet? Lassan 1,5 éve játszom ezt.

Kicsilány

szia.

én első körben a fojtószelepet kitisztítanám az EGR szeleppel együtt. lehet le van taknyolódva. ha ezek után működik akkor érdemes jól meghajtani magas fordulaton :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.