Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

8 órája, Hard-ex írta:

Egyébként a fagyállót megnézettem és -34, ami jó ugyanis a könyv szerint -35-nek kell lenni. Nagyon sanszos, hogy vízhőfok jeladó lesz a ludas,mert az még nem volt cserélve. Ha már engedek le a fagyállóból a csere miatt, akkor a termosztátot is tesztelni fogom forróvizes módszerrel.

MIvel nézték meg a fagyáspontját?
Mohr-Westfal mérleggel - és akkor fajsúly alapján kiszámolták táblázatból,
vagy Abbe féle refraktométerrel (valamelyik benzinkútnál?),
esetleg egy fagyasztóban lesték - naaa - mikor dermed be?   És hiteles műszerekkel?

A fagyállóknál mindenképpen tudni kell azt, hogy kissé becsaphatják a gépkocsi hőmérőjét - na de mindegy. (mert pl. más a sűrüség, más a viszkozitás - mint a sima csapvízé /H2O/, stb.)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Hard-ex írta:

Köszönöm a válaszokat. A "pitiáner" problémám engem azért foglalkoztat, mert nem mindegy, hogy télen 9l vagy 12-13 nem megfelelő üzemihőfok miatt, valamint nagyon nem egészséges a motornak sem. Mivel visszatérő probléma,szeretnék a végére járni. Ehhez kértem a véleményeket,tapasztalatokat. :icon13:

Egyébként a fagyállót megnézettem és -34, ami jó ugyanis a könyv szerint -35-nek kell lenni. Nagyon sanszos, hogy vízhőfok jeladó lesz a ludas,mert az még nem volt cserélve. Ha már engedek le a fagyállóból a csere miatt, akkor a termosztátot is tesztelni fogom forróvizes módszerrel. Ha jó a teszt és jeladó csere után minden jó, akkor boldogság és egy újabb tapasztalat. :-)

Elég nagy ez a fogyasztás ingadozás. Sztem önmagában a termosztát hiba nem okozna ilyen problémát, inkább a jeladó és ebből adódóan túldúsít...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

MIvel nézték meg a fagyáspontját?
Mohr-Westfal mérleggel - és akkor fajsúly alapján kiszámolták táblázatból,
vagy Abbe féle refraktométerrel (valamelyik benzinkútnál?),
esetleg egy fagyasztóban lesték - naaa - mikor dermed be?   És hiteles műszerekkel?

A fagyállóknál mindenképpen tudni kell azt, hogy kissé becsaphatják a gépkocsi hőmérőjét - na de mindegy. (mert pl. más a sűrüség, más a viszkozitás - mint a sima csapvízé /H2O/, stb.)

Abbe féle refraktométerrel.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, L.Fazakas írta:

Én sem "csak tankolok" bele, de sose aggódom azon, hogy jajj - ma éppen mi romlott el. Pedig ismerek itt az utcában egy másik opelest, az viszont csak folyton lemossa a kocsiját ...

Én a legutóbb /tavaly/ a "nappali fényt szereltem fel rá (a KRESZ szerint előírt relés leválasztással), a múlt héten pedig "váltószoknyát" cseréltem, mert kissé túlkopott volt már a régi.

Én eléggé aggódós vagyok, azt meg nem is szoktam megvárni hogy elromoljon valami, ha van előjel, akár hang akár látható jel, megjavítom, kicserélem még előtte. Így általában olcsóbb is, meg kényelmesebb az udvarban szerelni mint az út szélén. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Én eléggé aggódós vagyok, azt meg nem is szoktam megvárni hogy elromoljon valami, ha van előjel, akár hang akár látható jel, megjavítom, kicserélem még előtte. Így általában olcsóbb is, meg kényelmesebb az udvarban szerelni mint az út szélén. 

Szerintem ez alap, nem kell hozzá aggódósnak lenni! Ezt előrelátásnak hívják!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Hard-ex írta:

Abbe féle refraktométerrel.

Aha!
Bár az a műszer inkább folyadék-elegyek törésmutatójának  (n20D) mérésére van, ám ha alapból sűrűségre (netán V.V %-ra, avagy egyenesen fagyáspontra) van kalibrálva, akkor az már általában nagyon jó.  A kis kézi (pl. benzinkutaknál) meg egyenesen cuki, bár én többnyire csak a "nagy asztalival" mértem ... (ami egy laboreszköz, s ráadásul vízcsaphoz van kötve)
(https://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop412A/2011-0064_59_osszevont_fizikai_meresek_i/ar01s10.html)

Link to comment
Megosztás:

32 perce, zotya975 írta:

Én eléggé aggódós vagyok, azt meg nem is szoktam megvárni hogy elromoljon valami, ha van előjel, akár hang akár látható jel, megjavítom, kicserélem még előtte. Így általában olcsóbb is, meg kényelmesebb az udvarban szerelni mint az út szélén. 

Nekem sajna nincsen udvarom. Csakis az UTCA CUCCA!
A multkoriban, az AC szivattyús ügyletem idején - ahol lerobbantam a kocsival (valahol a "nyóckerben" - a Nap u. - Nagytemplom u. sarkán) - ott majd 2 napig szerelgettem, ámde a 3. alkalom után csakis bicajjal mentem el hozzá.  (pl. az eléggé lemerült, majd fél nappal később már töltött akksit simán kézben cipelgetni - az bizony már nem nekem való).

Link to comment
Megosztás:

39 perce, L.Fazakas írta:

Nekem sajna nincsen udvarom. Csakis az UTCA CUCCA!
A multkoriban, az AC szivattyús ügyletem idején - ahol lerobbantam a kocsival (valahol a "nyóckerben" - a Nap u. - Nagytemplom u. sarkán) - ott majd 2 napig szerelgettem, ámde a 3. alkalom után csakis bicajjal mentem el hozzá.  (pl. az eléggé lemerült, majd fél nappal később már töltött akksit simán kézben cipelgetni - az bizony már nem nekem való).

Nekem eléggé komplikált lenne AC cserélni az utcán, mert ugye az autó alól férek hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Nekem eléggé komplikált lenne AC cserélni az utcán, mert ugye az autó alól férek hozzá. 

Háát - az milyen autó?
Az Opelben a hátsó ülések alatt van a benzintartály, és abban van - kissé a jobb oldalon - az AC szivattyú háza. Ha lecsavarom a zárógyűrűt és kiveszem a szivattyút /a szivattyúházzal együtt/, ott lötyög a benzin. Ha persze mindez alul lenne, akkor - vagy teljesen üres kell legyen a tank, vagy oda lesz a benya ... hiszen egyből mind kifolyik.

Nem a benzinszűrővel kevered össze véletlenül? Az van alul /és a baloldalon/.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Háát - az milyen autó?
Az Opelben a hátsó ülések alatt van a benzintartály, és abban van - kissé a jobb oldalon - az AC szivattyú háza. Ha lecsavarom a zárógyűrűt és kiveszem a szivattyút /a szivattyúházzal együtt/, ott lötyög a benzin. Ha persze mindez alul lenne, akkor - vagy teljesen üres kell legyen a tank, vagy oda lesz a benya ... hiszen egyből mind kifolyik.

Nem a benzinszűrővel kevered össze véletlenül? Az van alul /és a baloldalon/.

Caravannal ( kombinál) a tanknyílás a hátsó híd felett van:

2983749-20181124-XT4xlu.jpg

G astránál nem így van? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.6 Astrám.

Akku cserénél a pozitív sarut tettem vissza másodjára. Az lett,az eredménye,hogy a mérő óra csoport nem működött egyáltalán kivéve az össz km-t és a napi km-t.

Világítás ment és semmilyen visszajelző lámpa nem jelzett hibát.

Ezek után levettem a negatív sarút vártam 5 percet visszatettem és minden helyreállt. többször beindítottam és minden működött,ellenőriztem a lámpákat is.

 

Másnap reggel beindítottam és az óracsoport beindult majd úgy maradt a fordulatszám mérő  folyamatosan alapjáratot mutat nem mozdul semerre, a km óra 40 körül áll, a hőmérséklet szintén nem megy. Ráadásul még az össz km és a napi megtett is kialudt.

Mit tegyek?

Válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Caravannal ( kombinál) a tanknyílás a hátsó híd felett van:

2983749-20181124-XT4xlu.jpg

G astránál nem így van? 

Szia. Hatchback-nél az ülés alatt van a nyílás. Ahogy L.Fazekas írta. Amúgy ha cseréled az AC pumpát, akkor a ház alján a pici aktívszűrőt is cseréld ki. Nekem anno ajánlották.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Hard-ex írta:

Szia. Hatchback-nél az ülés alatt van a nyílás. Ahogy L.Fazekas írta. Amúgy ha cseréled az AC pumpát, akkor a ház alján a pici aktívszűrőt is cseréld ki. Nekem anno ajánlották.

Cseréltem azt is, most cseréltem ki az 1 baros pumpát 3 barosra, bent volt a dobozban a szűrő is. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Cseréltem azt is, most cseréltem ki az 1 baros pumpát 3 barosra, bent volt a dobozban a szűrő is. 

Amikor Én is cseréltem a javításikézikönyv alapból 3 bar-os pumpát írt. Neked gyárilag 1 bar-os volt benne? Csak azért kérdezem, mert caravan-ra is 3 bar-ost írt. Ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Hard-ex írta:

Amikor Én is cseréltem a javításikézikönyv alapból 3 bar-os pumpát írt. Neked gyárilag 1 bar-os volt benne? Csak azért kérdezem, mert caravan-ra is 3 bar-ost írt. Ha jól emlékszem.

Alapból nekem 1 baros volt a caravanban is, mert egy injektornak elég volt az is, de most kapott az 1 helyett 4-et, és ahhoz már nagynyomású kell.

2984402-20181124-XYz86K.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Cseréltem azt is, most cseréltem ki az 1 baros pumpát 3 barosra, bent volt a dobozban a szűrő is. 

Amikor Én is cseréltem a javításikézikönyv alapból 3 bar-os pumpát írt. Neked gyárilag 1 bar-os volt benne? Csak azért kérdezem, mert caravan-ra is 3 bar-ost írt. Ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Maverick087 írta:

Hogyan jut el az üzemanyag az egyes hengerekbe ha 1db injektor van? 

A központi injektoros rendszer ilyen szempontból kb. úgy működik mintha karburátoros lenne. Azoknál se feltétlen volt hengerenkénti karburátor, sőt. Itt is a szívó ütemnél kialakuló depresszió juttatja a benzin-levegő keveréket a motorba (amúgy részben vagy egészben ez igaz a hengerenkénti befecskendezésnél is, mert ott is szívócsőbe vagy "szelepre" történik a befecskendezés, a közvetlen befecskendezés Otto-motornál megint egy másik állatfaj). Csak így injektorral mégis sokkal jobban szabályozható a keverékképzés az adott motorállapotnál, mint karburátorral, ezt főleg a katalizátorok bevezetése indokolta, mert azok elég érzékenyek a lambda-tényezőre. Illetve a hengerenkénti befecskendezésnél se az injektorok darabszáma, hanem a kialakításuk miatt igényelnek nagyobb nyomást, mert amúgy nyilván egyszerre azokból is csak egy van nyitva egy 4 hengeres motornál.

Módosítva : nzozz
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 24. at 9:05, zotya975 írta:

Caravannal ( kombinál) a tanknyílás a hátsó híd felett van:

2983749-20181124-XT4xlu.jpg

G astránál nem így van? 

Én azt még sohase néztem meg Astránál, vajon pontosan hová esik a hátsó híd (a tanknyíláshoz mérten). Felülről meg (az utastér felől) csupán annyit tudok róla, hogy a hátsó ülések alatt van a benzintartály (és valami fekete műanyagból készült).
Alulról valójában még meg se néztem a tartályt magát, de a benzinszivattyú az mindenképpen felül van (és felfelé lehet kiemelni)... - az ülések alól. /Teljesen benne áll a benzinben!/

Lehetséges - hogy Caravánnál a benzinszivattyúja inkább külső szerelésű? Amint az itt a képről egy kissé csak-csak gyanítható?
Például olyan merev fémcső (mint ami a képen elől látszik) - bele se mehetne a tartályba magába. Ott ugyanis csak 2 eléggé hajlékony gumicső van. (egy kimenet, s egy visszaág.)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.