Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

19 órája, patexati írta:

Angliából küldenek bontottat megnézem azzal.. 10 ezerért vannak kint ilyenek..Inkább veszek kettőt hármat azt csinálok még cseredarabot is..

A többiek kijavítanak ha tévedek de az EDU-t rá kell "hangolni, tanítani" az ECU-ra. Egy sima cserével nem biztos, hogy megy.

Bevallom őszintén én is "háztájiban" oldottam meg eddig kétszer az átforrasztást. Nekem úgy érzem ezzel rohadt nagy szerencsém volt eddig ezzel a részével.

 

 

19 órája, patexati írta:

de ezt nem vállalja mert korábban javítva volt és elég rossz a nyák állapota

Szerintem ezzel meg is válaszoltad a saját problémád.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Volt pár hónappal ezelőtt egy posztom, hogy üzemanyagváltás után (Osztrákról kagylósra) kettő hibakódot kaptam P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség, P0420 = Katalizátor hatásfok csökkenése. Nos üzemanyag újra Osztrák és nincs hibakód. Majd kipróbáltam a Magyar üzemanyagot és a P0170 újra előjött 80Km után és most a második hibakód P0335 = főtengely helyzetszenzor áramkör.  A főtengely helyzetszenzor cserélve volt nyáron... Újra Osztrák üzemanyag és nincs hibakód. "Tudom tankoljak azt továbbra is, de valami akkor sem okés. Ti értitek ezt? Mi kezd haldokolni? Két dologra tippelek: Katalizátor előtti lambdaszonda (a hátsó májusban cserélve) vagy légtömegmérő. Szerintetek? KÖszi a válaszokat.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gyurigyerek írta:

A többiek kijavítanak ha tévedek de az EDU-t rá kell "hangolni, tanítani" az ECU-ra. Egy sima cserével nem biztos, hogy megy.

Bevallom őszintén én is "háztájiban" oldottam meg eddig kétszer az átforrasztást. Nekem úgy érzem ezzel rohadt nagy szerencsém volt eddig ezzel a részével.

 

 

Szerintem ezzel meg is válaszoltad a saját problémád.

Ha megválaszoltam volna akkor tudnám miért nincs semmilyen hibakód.. Ha valamit nem vállal el valaki javításra az szerinted javíthatatlan?? Valószínű nem éri meg  napokat dolgozni rajta ezért nem vállalja el mit meg is értek..Én elektronikai dolgokat javítok hobbi szinten nem sok olyan dolog van mit nem javítok meg mivel ez hobbi és szeretem csinálni időt,munkát,pénzt sem sajnálva sokszor..Viszont mit csinálok azt úgy adom ki a kezemből,hogy arra panasz ne legyen .Igen volt szerencséd mert le kell venni a nyákot és nem mindegy milyen az ón mivel visszaforrasztod (ezüst tartalmú kell) Ha elég nehezen javítható.. Ha nagyon szétég nem javítható..Nem kell tanítani mivel nincs ben mit tanítani.. analóg logikai áramkörök vannak bent ha ez mond valamit..Üdv!

Módosítva : patexati
Link to comment
Megosztás:

6 órája, patexati írta:

Ha megválaszoltam volna akkor tudnám miért nincs semmilyen hibakód.. Ha valamit nem vállal el valaki javításra az szerinted javíthatatlan?? Valószínű nem éri meg  napokat dolgozni rajta ezért nem vállalja el mit meg is értek..Én elektronikai dolgokat javítok hobbi szinten nem sok olyan dolog van mit nem javítok meg mivel ez hobbi és szeretem csinálni időt,munkát,pénzt sem sajnálva sokszor..Viszont mit csinálok azt úgy adom ki a kezemből,hogy arra panasz ne legyen .Igen volt szerencséd mert le kell venni a nyákot és nem mindegy milyen az ón mivel visszaforrasztod (ezüst tartalmú kell) Ha elég nehezen javítható.. Ha nagyon szétég nem javítható..Nem kell tanítani mivel nincs ben mit tanítani.. analóg logikai áramkörök vannak bent ha ez mond valamit..Üdv!

Szerintem kicsit változtass a hangnemen! A kolléga próbál segíteni!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok.

Volt pár hónappal ezelőtt egy posztom, hogy üzemanyagváltás után (Osztrákról kagylósra) kettő hibakódot kaptam P0170=Tüzelőanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség, P0420 = Katalizátor hatásfok csökkenése. Nos üzemanyag újra Osztrák és nincs hibakód. Majd kipróbáltam a Magyar üzemanyagot és a P0170 újra előjött 80Km után és most a második hibakód P0335 = főtengely helyzetszenzor áramkör.  A főtengely helyzetszenzor cserélve volt nyáron... Újra Osztrák üzemanyag és nincs hibakód. "Tudom tankoljak azt továbbra is, de valami akkor sem okés. Ti értitek ezt? Mi kezd haldokolni? Két dologra tippelek: Katalizátor előtti lambdaszonda (a hátsó májusban cserélve) vagy légtömegmérő. Szerintetek? KÖszi a válaszokat.

 

Volt az Astrámban az E85-től kezdve - a környező Europában megvehető szinte mindenféle ólommentes benzin - de nekem sohasem jelezte ki az a hibakód kijelző valami, hogy melyikük nem izlik neki! Gyakran járok Auchan benzinnel, de volt már benne román Petrom, Rompetrol, ÖMV, na meg magyarországon teljesen ismeretlen román márka, aztán a horvát INA, a szlovén Petrol, és az olaszországi Shell is. Minddel jól ment. A legjobban talán az egyszer Nagykanizsán (Horvátország felé) a MOL kútnál vett 95-össel. Azzal teljesen meg volt táltosodva ....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Szerintem kicsit változtass a hangnemen! A kolléga próbál segíteni!

Én értem,hogy próbál mindenki segíteni,de a kérdésemre nem kapok választ csak megmondják,hogy azért mert.. Tehát egy rossz EDU-val és nélküle miért nincs hibakód?? Én erre vagyok kíváncsi nem azt akarom elmagyarázni,hogy működik,mit csináltam,ki nem csinálja meg stb..Csak olyan írjon megkérem aki érdemlegesen tud választ adni és meg is indokolja miért. Olyan embert kérdeznék kinek van szakmai ismerete ezen a téren és érdemleges válasszal tud szolgálni.. Ezért írtam a fórumra mert ez egy egyedi gond nem mást akarok megvitatni..Az ECU indítómotor járatáskor 760Hz körüli signált ad az EDU signal bemenetre de sem mesterséges hibával mit előidéztem sem komplettre szerelve nem reagál nem inul,hibakód semelyik esetben sincs..

Link to comment
Megosztás:

12 órája, patexati írta:

Csak olyan írjon megkérem aki érdemlegesen tud választ adni

Vannak a fórumon ezzel a problémával foglalkozó emberkék elérhetőségei akik tényleg értenek hozzá. Miért nem próbálkozol náluk?

Molnár Csabi  (Gyula)  06 20/ 342-0092

Wessz Dani (Törökbálint) 06 20/823-6366

Illetve a már említett FB csoportban

Nagy Zoltán és Kozma János.

 

Link to comment
Megosztás:

Azt a jó k...italálóját neki!

Próbáltam leszedni a kipufogóöntvény/katalizátort, ami ilyen M8-as vörösréz anyával van rögzítve, és olyan vékony az anyaga, hogy csupán 10-es kulcs való hozzá. Csavarlazító spray sem segített, ill a vadiúj dugós kulcs sem. Teljesen elnyalja a menetet, anélkül, hogy megmoccanna. Egy vastagabb, 10-es kulcsnyílás helyett normális, 13-as kulcsnyílású anyát kellett volna oda gyártani.

https://www.doopla.cz/image/dily/2/2066156.jpg?1467358301

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

15 órája, gedikart írta:

Azt a jó k...italálóját neki!

Próbáltam leszedni a kipufogóöntvény/katalizátort, ami ilyen M8-as vörösréz anyával van rögzítve, és olyan vékony az anyaga, hogy csupán 10-es kulcs való hozzá. Csavarlazító spray sem segített, ill a vadiúj dugós kulcs sem. Teljesen elnyalja a menetet, anélkül, hogy megmoccanna. Egy vastagabb, 10-es kulcsnyílás helyett normális, 13-as kulcsnyílású anyát kellett volna oda gyártani.

https://www.doopla.cz/image/dily/2/2066156.jpg?1467358301

Gondolom azért raktak oda réz anyát hogy ne rohadjon össze ( annyira) a csavarral. De eléggé megeszi őket így is az idő, két motorról találtam annyit hogy majdnem össze tudtam szedni egy ép garnitúrára valót. Először a szebbeket akartam fentre rakni aztán arra gondoltam hogy ha majd szét kell szedni akkor inkább a rosszak legyenek elérhetőbb helyen. Modnjuk nekem mind kijött , de volt ami a tőcsavarral együtt tekeredett ki inkább a hengerfejből. Ráadásul a gyárban betekerés után még egy kicsit meg is lapítják őket, ez sem tesz jót a hatlapfejnek. 

3037476-20190118-Z0UrvC.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 14. at 9:31, gyurigyerek írta:

"Tölt", de mennyit?

 9oo as fordulatnál az aksi 13.4, a motor 13.4  14,2 között ingadozik, ha a nagy fogyasztókat rákapcsolom 13.45,de tulajdoképpen 15oo as fordulaton kellene megnézni.De tiz perc alapjárat után az aksi 13.7 Jó lenne kideriteni,hogy mitöl ingadozik az alap járat.

Módosítva : vargaur
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 17. at 8:43, gyurigyerek írta:

Vannak a fórumon ezzel a problémával foglalkozó emberkék elérhetőségei akik tényleg értenek hozzá. Miért nem próbálkozol náluk?

Molnár Csabi  (Gyula)  06 20/ 342-0092

Wessz Dani (Törökbálint) 06 20/823-6366

Illetve a már említett FB csoportban

Nagy Zoltán és Kozma János.

 

Már börrög megoldottam! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Gondolom azért raktak oda réz anyát hogy ne rohadjon össze ( annyira) a csavarral. De eléggé megeszi őket így is az idő, két motorról találtam annyit hogy majdnem össze tudtam szedni egy ép garnitúrára valót. Először a szebbeket akartam fentre rakni aztán arra gondoltam hogy ha majd szét kell szedni akkor inkább a rosszak legyenek elérhetőbb helyen. Modnjuk nekem mind kijött , de volt ami a tőcsavarral együtt tekeredett ki inkább a hengerfejből. Ráadásul a gyárban betekerés után még egy kicsit meg is lapítják őket, ez sem tesz jót a hatlapfejnek. 

 

Köszi az infót. Ha 13-as kulcsnyílású lenne, akkor talán én is le tudtam volna applikálni, de így nincs "anyaga", ami fogna rajta, ez a 10-es kulcsnyílású anya vicc kategória. Sajna így szerelőhöz kell vinnem. Ő vagy légkulccsal, vagy pedig a tőcsavarra anyát hegesztve tudja majd leszedni, ezért vettem új tőcsavarokat, ill új vörösréz anyát (13-as kulcsnyílásút+vörösréz alátétet).

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gedikart írta:

Köszi az infót. Ha 13-as kulcsnyílású lenne, akkor talán én is le tudtam volna applikálni, de így nincs "anyaga", ami fogna rajta, ez a 10-es kulcsnyílású anya vicc kategória. Sajna így szerelőhöz kell vinnem. Ő vagy légkulccsal, vagy pedig a tőcsavarra anyát hegesztve tudja majd leszedni, ezért vettem új tőcsavarokat, ill új vörösréz anyát (13-as kulcsnyílásút+vörösréz alátétet).

Nincs mit. Nekem azért még mindegyik volt olyan állapotban hogy dugókulccsal ki lehetett tekerni, de már hetekkel a művelet előtt rendszeresen befújtam csavarlazítóval őket, közben meg ugye kapta a meleget is, amelyiknél nagyon korrodált volt már a tőcsavar menete az jött ki egészben. Mondjuk nekem már 10 éve egyszer le lett szedve a leömlő, lehet hogy már akkor cserélgetve lettek a csavarok, erre nem emlékszem.

3038331-20190119-50OGh5.jpg

Nem is látszik hogy réz anya, pedig ugye az. 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, zotya975 írta:

 

3038331-20190119-50OGh5.jpg

Nem is látszik hogy réz anya, pedig ugye az. 

Az ilyen "hőhatás által erősen igénybevett" csavarok menetes részének (légyen az akár a tőcsavar is)  nem lenne szabad a csavaranyán ennyire nagyon túlnyúlnia.
Továbbá - ha be lett volna kenve valami valóban hőálló (például grafitos, vagy molibdénszulfidos zsírral), akkor szétszedése sem okozna soha ekkora gondokat.
Az a csavaranya meg csak "réznek látszó" szokott lenni! Esetleg rá lehetne próbálni - fogja-e a mágnes? (lehetséges, hogy simán bevonatos volt újkorában!)
Egy igazi rézcsavar az legfeljebb csak bezöldül-szürkül ... vagy feketedik. De sohasem lesz ilyen ragyás!
De még a kadmiumozott (vagy horganyzott) csavaranyáról is elég hamar lerohad a bevonat ....

Nekem valamikor a Skodáimon voltak (a kipufogódob rögzítése körül) IGAZI rézcsavarok és anyák, azok bezzeg szét is jöttek bármikor! (az meg talán eléggé köztudott dolog volt akkoriban - a farmotoros autók (a Skodák és a Fiatok) szinte 3-4 évente "megettek" egy kipufogót!)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

50 perce, L.Fazakas írta:

Az ilyen "hőhatás által erősen igénybevett" csavarok menetes részének (légyen az akár a tőcsavar is)  nem lenne szabad a csavaranyán ennyire nagyon túlnyúlnia.
Továbbá - ha be lett volna kenve valami valóban hőálló (például grafitos, vagy molibdénszulfidos zsírral), akkor szétszedése sem okozna soha ekkora gondokat.
Az a csavaranya meg csak "réznek látszó" szokott lenni! Esetleg rá lehetne próbálni - fogja-e a mágnes? (lehetséges, hogy simán bevonatos volt újkorában!)
Egy igazi rézcsavar az legfeljebb csak bezöldül-szürkül ... vagy feketedik. De sohasem lesz ilyen ragyás!
De még a kadmiumozott (vagy horganyzott) csavaranyáról is elég hamar lerohad a bevonat ....

Nekem valamikor a Skodáimon voltak (a kipufogódob rögzítése körül) IGAZI rézcsavarok és anyák, azok bezzeg szét is jöttek bármikor! (az meg talán eléggé köztudott dolog volt akkoriban - a farmotoros autók (a Skodák és a Fiatok) szinte 3-4 évente "megettek" egy kipufogót!)

Fogja a mágnes , szóval csak a külső része rész. Sajna itt akkora hőterhelés van hogy bármit kenek a csavarokra ( hőálló rézpaszta ..stb) minden kiég egy idő után. A csavarok meg ugye gyárilag ekkorák. 

Link to comment
Megosztás:

Van ötletetek, hogy alapjáraton miért járhat erőlködve a motor? Be is csörög ekkor. Az utastérben dohogást lehet érezni. Vezérlés volt cserélve+kartergázcső. Alapjárati fordulat fix, húz az autó, pályatempót simán viszi, gyertyák nem kormosak, hibakód nincs, nem vedeli a naftát. A twinport lett még hangosabb a beavatkozás óta. 

A szerelőm szerint szépen jár a motor, a hiba bennem van. Természetesen...

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Nem tudom jó helyre írok e de most léptem be 

Olyan gondom van hogy a féken ki cseréltem a hátsó munkahengereket fékpofákat első betéteket ,fő fékhengert  de még mindig puha a fék nem elég határozott,szerintem !!!!

Fogni fog avval nincs gond !!! Vagy ez F astra jellemző?!

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gyoni írta:

Sziasztok ! Nem tudom jó helyre írok e de most léptem be 

Olyan gondom van hogy a féken ki cseréltem a hátsó munkahengereket fékpofákat első betéteket ,fő fékhengert  de még mindig puha a fék nem elég határozott,szerintem !!!!

Fogni fog avval nincs gond !!! Vagy ez F astra jellemző?!

 

Nyilván túl vagy rajta de azért megkérdezem légtelenítés történt? Amúgy alapból az F astrának elég puha-nyúlós a fékpedálja, mert járó motornál a fékrásegítő eléggé behúzza a pedált. Álló motornál kell megpróbálni, 4-5 pedál lenyomás után amikor már a vákum elment a rásegítő dobból akkor ott már határozott fogáspontnak kell lennie. Ha nem így van és volt légtelenítés akkor meg kell ismételni, mert esetleg nem lett tökéletes. Amúgy ez a G-astra szekció, ezután kérlek fáradj át a további kérdésekkel az F astra megfelelő topicjába:. Fék

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Fogja a mágnes , szóval csak a külső része rész. Sajna itt akkora hőterhelés van hogy bármit kenek a csavarokra ( hőálló rézpaszta ..stb) minden kiég egy idő után. A csavarok meg ugye gyárilag ekkorák. 

Mondtam én (de gondoltam is), hogy nem réz az a csavar, csupán "rezetett".
Amúgy a réz- vagy grafitpaszta, esetleg valami molibdénes paszta - eléggé jól bírja a meleget. De még talán a teflon is - bár az többnyire kb. 1300 fokon elkezd szépen "átalakulni".
Lehetne esetleg valami azbesztes kenecs, de az azbeszt állítólag egy jó ideje mindenfelé nagyon be van tiltva.

A csavaroknál eléggé érdekes az állítólagos "német  precizitás". Egyik volt kollegám mesélte, hogy dolgozott egy német cégnél. Simán kicseréltették vele az általa gépbe beleszerelt és túl hosszú csavarokat, hogy az anyából minnél kevesebb menetes szár lógjon ki.
Teljesen logikus, hogy minek ott a menetet csak simán elrohasztani, ha valójában nem muszáj? Azt valamikor szét is kellene szedni. Azért van a csavar!
Ha a továbbiakban nem kellene oldható kötés legyen, egyszerűen összeszegecselnék, vagy csak kapásból ráhegesztenék, nemde?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, L.Fazakas írta:

Mondtam én (de gondoltam is), hogy nem réz az a csavar, csupán "rezetett".
Amúgy a réz- vagy grafitpaszta, esetleg valami molibdénes paszta - eléggé jól bírja a meleget. De még talán a teflon is - bár az többnyire kb. 1300 fokon elkezd szépen "átalakulni".
Lehetne esetleg valami azbesztes kenecs, de az azbeszt állítólag egy jó ideje mindenfelé nagyon be van tiltva.

A csavaroknál eléggé érdekes az állítólagos "német  precizitás". Egyik volt kollegám mesélte, hogy dolgozott egy német cégnél. Simán kicseréltették vele az általa gépbe beleszerelt és túl hosszú csavarokat, hogy az anyából minnél kevesebb menetes szár lógjon ki.
Teljesen logikus, hogy minek ott a menetet csak simán elrohasztani, ha valójában nem muszáj? Azt valamikor szét is kellene szedni. Azért van a csavar!
Ha a továbbiakban nem kellene oldható kötés legyen, egyszerűen összeszegecselnék, vagy csak kapásból ráhegesztenék, nemde?

Alapból csak rézpasztám van, azt is inkább a korróziónak mint a hőnek kitett helyeken használom, meg a fékrendszer bizonyos pontjain. Illetve még a kerékcsavarok kúpos részét szoktam vele bekenni, hogy fél év múlva ( téli-nyári kerékcsere)nem úgy "reccsenjen" ki megindításkor.  Lehet hogy másvalami jobb lenne, de mivel nem olyan nagy gond a leömlőt sem kell elszedni többnyire gyakran, így nem is próbáltam-próbálom meg mással. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Nyilván túl vagy rajta de azért megkérdezem légtelenítés történt? Amúgy alapból az F astrának elég puha-nyúlós a fékpedálja, mert járó motornál a fékrásegítő eléggé behúzza a pedált. Álló motornál kell megpróbálni, 4-5 pedál lenyomás után amikor már a vákum elment a rásegítő dobból akkor ott már határozott fogáspontnak kell lennie. Ha nem így van és volt légtelenítés akkor meg kell ismételni, mert esetleg nem lett tökéletes. Amúgy ez a G-astra szekció, ezután kérlek fáradj át a további kérdésekkel az F astra megfelelő topicjába:. Fék

Köszi a választ 

Igen volt légtelenitve de ma megint ,biztos ami biztos 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, BAlazs_26 írta:

Sziasztok. Lehet hülye kérdés lessz de azért megkérdem. Felső hütőviz csövet kell cserélnem mert felkeményedett. Le kell hozzá engednem az összes fagyálót vagy elég csak a felső csövet leszednem persze onnan is folyik majd valamennyi.?

Szerintem elég addig a szintig leengedni vagy csak leszívatni.
Teljesen felesleges a teljes hűtőfolyadék leürítése, mert akkor egy itt-ott "megbúvó" kis légzsákocska bizony még okozhat meglepetést ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.