Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 órája, vaszabi79 írta:

Milyen anyagot használhatok a tisztításhoz.
Szerszámok, műszaki érzék és affinitás van csak nem.merek.nekiesni a nem odavaló vegyszerrel.

Én itt néhány helyen azt olvastam - a sima festékhigító (talán lakkbenzin) is elég simán felhasználható. Ott valójában fém a fémen van, tehát csakis a tömény sósav (35%-os) árthat neki - (ha az netán valami aluminium-öntvény-féleségből van). A gumi pedig /ha egyáltalán van olyasmi ott/ - az elvileg kibírja. ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 óra, huggybear írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni ajtó karbantartás ügyben, mert ha nyitom az ajtókat, eléggé nyikorognak. Gondolom a csapnál megszűnt a kenés, de nem tudom mivel kell pótolnom. Sima zsír vagy valami teflon spray, zsír spray? Köszi előre is. G.

Tök mindegy - CSAK KENJEN!

Link to comment
Megosztás:

On 3/19/2019 at 3:53 PM, kukori said:

Gyanítom én is, hogy nem a gyertyák cseréje fogja megoldani, de lassan emígy is cserére érett. 

Nem hallok fülre egyéb problémát. Van egy kis "zakatolás", de semmi vészes. Szerintem szép szabályos a motorhang, hidegen és melegen egyaránt. 
Az EGR csatornák lehet, hogy el vannak tömődve. Ezt hogy lehet tisztítani? Mert van ugye a teljes szívósor csere, ahol egy gyönyörű felújított szívósort kapok, de 40-50e pénzbe fáj (és lehet semmi köze a problémához). 

Kapott új gyári gyertyákat és új gyári üzemanyag szűrőt és láss csodát, megszünt a rángatás. Nem tudom, higy mi lehetett, mert két éves volt az előző üzemanyag szűrő, szintén gyári, és a gyári GM gyertyákban is 35e km körül volt. Érdekes. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 24. at 15:40, huggybear írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni ajtó karbantartás ügyben, mert ha nyitom az ajtókat, eléggé nyikorognak. Gondolom a csapnál megszűnt a kenés, de nem tudom mivel kell pótolnom. Sima zsír vagy valami teflon spray, zsír spray? Köszi előre is. G.

Szia, 

Fogsz egy nagy flakon féktisztítót, leveszed az ajtó csapszegek műanyag borítását, bedugod a spray csövét a nyílásba és kimosod az ott meggyűlt szennyeződést. Hihetetlen mi jött ki nekem belőle. Érdemes egy rongyot odagyűrni mert, szét spriccelhet a féktisztító mindenhova. Ha tiszta, ugyanez a folyamat csak wd40-nel. Az ajtóhatárolókat én szilikonzsírral kentem meg. 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Szia, 

Fogsz egy nagy flakon féktisztítót, leveszed az ajtó csapszegek műanyag borítását, bedugod a spray csövét a nyílásba és kimosod az ott meggyűlt szennyeződést. Hihetetlen mi jött ki nekem belőle. Érdemes egy rongyot odagyűrni mert, szét spriccelhet a féktisztító mindenhova. Ha tiszta, ugyanez a folyamat csak wd40-nel. Az ajtóhatárolókat én szilikonzsírral kentem meg. 

Szia! Köszönöm szépen a tanácsot, ki fogom próbálni. Szombaton tervezek időt szakítani az autóra, gumicsere, kis karbantartás, takarítás... A szilikon zsírba nem ragad meg nagyon a por, mocsok? G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G -be beszerelhető átalakítás nélkül Astra H első ülés? Olvastam már olyat is, hogy igen, olyat is, hogy nem és szeretnék most végre egyértelmű, biztos választ kapni, mielőtt tízezrekért megveszek egy szett ülést, amivel nem tudok majd mit kezdeni....

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

14 órája, huggybear írta:

Szia! Köszönöm szépen a tanácsot, ki fogom próbálni. Szombaton tervezek időt szakítani az autóra, gumicsere, kis karbantartás, takarítás... A szilikon zsírba nem ragad meg nagyon a por, mocsok? G.

Én nem tapasztaltam, pedig havi kb. 2800 km-t megyek. Az ajtóhatároló bezáródik a helyére, annyira nincs kitéve a szennyeződésnek, a csapszegen meg ott van a kupak, vagy ha nincs érdemes pótolni. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Astra G -be beszerelhető átalakítás nélkül Astra H első ülés? Olvastam már olyat is, hogy igen, olyat is, hogy nem és szeretnék most végre egyértelmű, biztos választ kapni, mielőtt tízezrekért megveszek egy szett ülést, amivel nem tudok majd mit kezdeni....

Köszönöm

Személyes tapasztalatom nincs de én úgy tudom, hogy be lehet tenni, mindenfajta átalakítás nélkül még a légzsákos verziót is. A hátsó ülések is bemennek, de ott az ülőfelület hosszabb és a fejtámla is más, ott érződni fog, hogy nem oda lett kitalálva. Ha cserélném - tervezem - akkor csak az első sort. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Maverick087 írta:

Személyes tapasztalatom nincs de én úgy tudom, hogy be lehet tenni, mindenfajta átalakítás nélkül még a légzsákos verziót is. A hátsó ülések is bemennek, de ott az ülőfelület hosszabb és a fejtámla is más, ott érződni fog, hogy nem oda lett kitalálva. Ha cserélném - tervezem - akkor csak az első sort. 

Köszönöm a választ! Én is főleg az első sort szeretném cserélni, mert pl. most márciusban volt egy kb. 360 km -es utam, hát azt hittem a szemem kiugrik, úgy fájt a derekam (ez nem 100% -ban az ülés hibája, de elég "tevékenyen" hozzájárult). Meg ha esetleg meg tudnék oldani egy utólagosan egy gyári ülésfűtést illetve egy állítható deréktámaszt, az nem lenne rossz, bár elfogadható áron nem nagyon látok rá esélyt...

Link to comment
Megosztás:

57 perce, nzozz írta:

Köszönöm a választ! Én is főleg az első sort szeretném cserélni, mert pl. most márciusban volt egy kb. 360 km -es utam, hát azt hittem a szemem kiugrik, úgy fájt a derekam (ez nem 100% -ban az ülés hibája, de elég "tevékenyen" hozzájárult). Meg ha esetleg meg tudnék oldani egy utólagosan egy gyári ülésfűtést illetve egy állítható deréktámaszt, az nem lenne rossz, bár elfogadható áron nem nagyon látok rá esélyt...

 

Bár nem vagyok gerincbeteg de a 197 cm és 96 kg igen, így nekem sem valami álom ebben az ülésben. Átmeneti megoldásnak nem rossz, én ezt használom. 

https://gyogyexpressz.com/spd/960058/ALVITAL-L-Derektamasz-Gyogyhattamasz-autoba-szekre

Elsőre kicsit szokatlan volt, kifejezetten kényelmetlen de megszokja az ember. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 24. at 15:40, huggybear írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni ajtó karbantartás ügyben, mert ha nyitom az ajtókat, eléggé nyikorognak. Gondolom a csapnál megszűnt a kenés, de nem tudom mivel kell pótolnom. Sima zsír vagy valami teflon spray, zsír spray? Köszi előre is. G.

Szia,

Én is nemrég csináltam meg ezt. Úgy tudom,hogy a rajta lévő műanyagsapkán azért van felül egy nyílás (egy "primitív szelep"), mert oda pumpás zsírzó szerszámmal lehet zsírt pumpálni - méghozzá úgy, hogy az a nyomás miatt keresztülpréselődik a teljes zsanéron és az érintkező felületek között. Ha a kupakok/alsó zárósapkák elvesztek, akkor pár száz forintért érdemes venni. Ha régóta nincs rajta kupak, akkor biztosan telement kosszal, így érdemes kimosni. Én erre karburátor tisztítót használtam illetve fültisztító pálcákat a csapszeg átmosásához.

Szvsz sem a WD40, sem más fújós kenőanyag nem jelent végleges megoldást (talán a lánckenők jók lehetnek ideig-óráig) - a WD40 ráadásul hamar párolog, nem erre való első sorban, így gyorsan újra nyikorogni fog. Én kifejezetten ajánlom - én is azt használtam - a lítiumos zsírt. Több helyen utánanézve is ezt javasolják (gyári megoldás) vagy pumpálva vagy pedig szóróflakonból benyomva az illesztésbe. Ne feledjük, hogy a zsanérba a zsírt bele kell nyomni, hogy mindenhova eljusson és az érintkező fémfelületek között nyitás-csukás közben kinyomódjon és így zsírozzon. Én ezt - zsírzószerszám hiányában - úgy oldottam meg, hogy kivettem mindkét végéből a zárósapkát és a csapszeg "tölcséres" fele felől addig kentem a zsírt, amíg át nem ért alul. Ezután előbb az alsó zárósapkát tettem vissza, majd azt tartva a felsőt is, így a zsír egy része nyomás alá került, bezsírozva a zsanért. A felesleget letöröltem. Nyilván zsírzópumpával tizedannyi ideig tartott volna, de az eredmény így is tökéletes lett. :)

A határoló zsanérhoz én szintén szilikonzsírt használtam (mivel óvni kell az ajtóban lévő műanyag részeket az ásványi bázisú kenőanyagoktól), de előtte érdemes kicsit finom dörzsanyaggal megtisztítani a csúszófelületet az oxidációtól, úgy simábban fog járni.

Módosítva : K86Opel
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, K86Opel írta:

kivettem mindkét végéből a zárósapkát és a csapszeg "tölcséres" fele felől addig kentem a zsírt, amíg át nem ért alul.

Érdekes, de nekem csupán az egyik felén (ha jól tudom az alsón) van sapka, s ráadásul az egyikről még az is hiányzik. Hol lehetne ilyet venni?
Mellesleg - ha az ember szépen kiüti a csapot, akkor egyből le lehet ápolni (csiszolópapír, grafitos zsír, avagy a már említett litiumos). A litiumos azért jó, mert vízbázisú zsír.
Az ajtóban levő műanyagokat viszont sosem bántják a zsírok, olajok. Nem véletlenül vannak abból - amiből. (általában poli-etilén, vagy propilén).
Nekem ugyan vannak itthon mindenféle nagynyomású zsírzóim, ámde azok általában csakis a golyós zsírzószemekhez jók.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, L.Fazakas írta:

Érdekes, de nekem csupán az egyik felén (ha jól tudom az alsón) van sapka, s ráadásul az egyikről még az is hiányzik. Hol lehetne ilyet venni?
Mellesleg - ha az ember szépen kiüti a csapot, akkor egyből le lehet ápolni (csiszolópapír, grafitos zsír, avagy a már említett litiumos). A litiumos azért jó, mert vízbázisú zsír.
Az ajtóban levő műanyagokat viszont sosem bántják a zsírok, olajok. Nem véletlenül vannak abból - amiből. (általában poli-etilén, vagy propilén).
Nekem ugyan vannak itthon mindenféle nagynyomású zsírzóim, ámde azok általában csakis a golyós zsírzószemekhez jók.

Valóban, az egyik felén sapka van, a másik felén viszont egy kis dugó. Az is simán hiányozhat. Asszem Cromax-ban lehet is venni sapkát és dugót is:

Sapka: https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajtozsaner_alkatreszei/ajtozsaner_csapszeg_gumisapka_opel_astra_g_36905

Dugó: https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajtozsaner_alkatreszei/ajtozsaner_csapszeg_kupak_opel_127169

A műanyagokhoz: sajnos nem vagyok műanyag-szaki vegyész, ezért óvtam minden műanyagot és inkább szilikonzsírral kentem, jobb a békesség alapon. Persze lehet, hogy túlzásba viszem a dolgot... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, volna egy kis gondom.

Van egy z14xe motorom néha indításkor felmegy 2000-ig a fordulat majd rögtön vissza 1500 és folyamatosan megy lejjebb.

Ezzel még nincs is semmi probléma, viszont nagyon erős szag árad a kocsiból indításkor, később is de enyhébb.  Hátsó dob lyukas, középső dob új.

Olaj új benne GM 5w30.

Ha csak egyenes úton és rövid ideig megyek kb 5-10 km semmi nincs, ha erőltetem a motort (emelkedő) egyből fehér büdös füstöt ereget.

Volt már olyan, hogy a parkolóba 2-3 tolatás után 100 fokig felment a víz.

Nem vettem észre, hogy fogyna a víz ha igen nagyon minimálisan és az olaj is tiszta nem habos. A vízben sincs olajra utaló nyom.

Egr szelep kiiktatva igaz hibakódot még egyszer sem láttam.

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Megtörtént tegnap az egr szelep tisztítás, profi munkát végeztem szinte fémtiszta felületre megpucoltam a szelep belső felületeit a szelepfeszek teljesen tiszta, a szelep járását ellenőriztem 12v adtam az 1-5 pin közé, szépen járt is a szelep és zárt is. A szelep egyik oldalára beöntött lakkbenzin nem folyt át a másik oldalra.

Nagy örömmel szereltem össze a vasat az új tömítésekkel, hűtőközeg visszatölt, légtelenít, motor pöcc-röff.

Kb. 10 km megtétele után probléma újra jelentkezik, a motor 2-és 3 fokozatban rángat mintha a féken úgralnék és megjelent a P0405 hibakód(egr szelep alacsony felszültség).

Valószínűleg a pontenciométeres jeladója ment tönkre.Meg tudja mondani valaki hogy tudom leellenőrizni ezt a teóriát( esetleg megmondani mi lehet még a hiba), vagy hagyjam a csába es dobjak ki egy valag pénzt egy új felesleges alaktrészre.

Ha újat kell vennem a gyári Pierburg helyett tudtok valami alternatívát?

 

Válaszokat előre is köszi.

 

Üdv

Link to comment
Megosztás:

3 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

 

Megtörtént tegnap az egr szelep tisztítás, profi munkát végeztem szinte fémtiszta felületre megpucoltam a szelep belső felületeit a szelepfeszek teljesen tiszta, a szelep járását ellenőriztem 12v adtam az 1-5 pin közé, szépen járt is a szelep és zárt is. A szelep egyik oldalára beöntött lakkbenzin nem folyt át a másik oldalra.

Nagy örömmel szereltem össze a vasat az új tömítésekkel, hűtőközeg visszatölt, légtelenít, motor pöcc-röff.

Kb. 10 km megtétele után probléma újra jelentkezik, a motor 2-és 3 fokozatban rángat mintha a féken úgralnék és megjelent a P0405 hibakód(egr szelep alacsony felszültség).

Valószínűleg a pontenciométeres jeladója ment tönkre.Meg tudja mondani valaki hogy tudom leellenőrizni ezt a teóriát( esetleg megmondani mi lehet még a hiba), vagy hagyjam a csába es dobjak ki egy valag pénzt egy új felesleges alaktrészre.

Ha újat kell vennem a gyári Pierburg helyett tudtok valami alternatívát?

 

Válaszokat előre is köszi.

 

Üdv

Mi bontottat tettünk a corsába azóta is azzal megy gond nélkül. Ez már van 10-ért is ami mégsem 40. Pölö: https://auto.jofogas.hu/budapest/Opel_Astra_G_Z14Xep_EGR_szelep_89798879.htm

Link to comment
Megosztás:

3 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

 

Megtörtént tegnap az egr szelep tisztítás, profi munkát végeztem szinte fémtiszta felületre megpucoltam a szelep belső felületeit a szelepfeszek teljesen tiszta, a szelep járását ellenőriztem 12v adtam az 1-5 pin közé, szépen járt is a szelep és zárt is. A szelep egyik oldalára beöntött lakkbenzin nem folyt át a másik oldalra.

Nagy örömmel szereltem össze a vasat az új tömítésekkel, hűtőközeg visszatölt, légtelenít, motor pöcc-röff.

Kb. 10 km megtétele után probléma újra jelentkezik, a motor 2-és 3 fokozatban rángat mintha a féken úgralnék és megjelent a P0405 hibakód(egr szelep alacsony felszültség).

Valószínűleg a pontenciométeres jeladója ment tönkre.Meg tudja mondani valaki hogy tudom leellenőrizni ezt a teóriát( esetleg megmondani mi lehet még a hiba), vagy hagyjam a csába es dobjak ki egy valag pénzt egy új felesleges alaktrészre.

Ha újat kell vennem a gyári Pierburg helyett tudtok valami alternatívát?

 

Válaszokat előre is köszi.

 

Üdv

Korábban ezért írtam, leprogramozni, lefalazni.
Az egr tisztítás egy kész rémálom, mert a vizet mindig le kell ereszteni hozzá.
Nehéz hozzáférni, stb. És ugye meg kell venni a tömítést is.
Sok utánajárásom által valamelyik kereskedő tisztességesen jellemezte az általa árult kb. 5 féle új egr-t.
Hármat úgy ajánlott, hogy akkor építendő be, ha eladásra megy az autó (kínai vacakok). Volt egy másik kínai ami jobb minőségű volt, az előző háromnál,
de nem volt sokkal olcsóbb a gyárinál, és az utolsó a gyári Pierburg ami ugye arany áron van.

Szóval, a téma adott, ha veszel, vegyél gyárit.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 18. at 19:38, huggybear írta:

Szia! Hát hallod a rágcsáló nekem is megfordult a fejemben :confused:, de nem látok lábnyomot vagy bármi jelet, hogy járt volna a motortérben valaki. A felpattanást kizárnám, van motorvédő burkolat, nem lehetetlen, de nem hiszem. Holnap alámegyek megnézem. G.

Sziasztok!

Végre eljutottam oda, hogy megnézzem az autót, de szerencsére nem találtam semmit, ami hiányozna, úgyhogy gyanítom valami rágcsáló vihette fel a motor tetejére azt a darab gumit. Köszi a tippeket. G.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Steve01 írta:

Sziasztok!

Nektek hidegen, hány másodperc mire fel áll az olajnyomás?  Eddig nekem szinte azonnal elaludt a kis olajlámpa, de most kell neki 2 másodperc hidegen. Eneos 5w-30as van benne, kb 5000km-ert ment, és mann filter.  A motor 1.4 xep (láncos).

Nekem is van egy kis késedelem (1-2 sec), addig jól hallhatóan csörömpöl is egy kicsit. Gyakran csinálja, de nem mindig. Már 100 éve ellenőrizni akarom az olajnyomást, mert lehet ott se stimmel minden nálam. Ha rendben lenne az olajnyomás, elég lenne csak a visszacsapót cserélni, ha nincs rendben, akkor a nyomáshatárolót is cserélni kéne (és remélhetőleg maga a szivattyút rendben). Ha jól emlékszem, nem annyira könnyen hozzáférhető az a 2 furat, ahova ezeket be kell építeni, ha bontani kell körülötte, jó lenne egybe elintézni (de lehet probléma nélkül szerelhető, már régen néztem, nem vagyok benne biztos).

Link to comment
Megosztás:

3 perce, nzozz írta:

Nekem is van egy kis késedelem (1-2 sec), addig jól hallhatóan csörömpöl is egy kicsit. Gyakran csinálja, de nem mindig. Már 100 éve ellenőrizni akarom az olajnyomást, mert lehet ott se stimmel minden nálam. Ha rendben lenne az olajnyomás, elég lenne csak a visszacsapót cserélni, ha nincs rendben, akkor a nyomáshatárolót is cserélni kéne (és remélhetőleg maga a szivattyút rendben). Ha jól emlékszem, nem annyira könnyen hozzáférhető az a 2 furat, ahova ezeket be kell építeni, ha bontani kell körülötte, jó lenne egybe elintézni (de lehet probléma nélkül szerelhető, már régen néztem, nem vagyok benne biztos).

Nekem ma csinálta először, (kétszeri hidegindítás) két alkalommal, egyszer kb 4 órát állt, utána 1,5 órát. De 15-20perces állás után semmi gond nincs. Én is a lánc zörrenésére figyeltem fel, és akkor látom hogy nem aludt ki a kis piros lámpa. Lehet olajat, meg szűrőt kéne cserélnem, és megoldódna a probléma?  Ha nem, akkor olajnyomás mérés, a szűrőkosár ki lett pucolva (nem volt lerakódás) 5000km el ezelőtt.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Steve01 írta:

Nekem ma csinálta először, (kétszeri hidegindítás) két alkalommal, egyszer kb 4 órát állt, utána 1,5 órát. De 15-20perces állás után semmi gond nincs. Én is a lánc zörrenésére figyeltem fel, és akkor látom hogy nem aludt ki a kis piros lámpa. Lehet olajat, meg szűrőt kéne cserélnem, és megoldódna a probléma?  Ha nem, akkor olajnyomás mérés, a szűrőkosár ki lett pucolva (nem volt lerakódás) 5000km el ezelőtt.

Ma reggel indítottam, és egyből felált az olaj nyomás. Mi a franc lehet vele? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.