Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

22 órája, birotom írta:

Sziasztok.
Vettem egy G astrát de, az üzemanyag szintjelző a műszerfalban, elég érdekesen viselkedik. Mikor hazaindultunk vele, a tank 3/4 ig volt azt jelezte, jöttünk vele 80 km és gyakorlatilag kiürült. Még mielőtt hazaértem be kellet mennem tankolni mert villogott, ami egyébként egész úton égett 3/4 tanknál is. Szóval tankoltam 5000 ért bele, és máris azt mutatta hogy tele van a tank de full on. A kérdésem hogy mi okozhatja ezt a hibát? Köszönöm előre is, sziasztok.

Ha ötezerért tele van és 3/4 tanknál ég a szegénységjelző, akkor az azt jelenti hogy összeszívta a vákuum a tankodat. A G Astráknak műanyag tankjuk van gyárilag, és van bennük egy tankszellőztető szelep ami ha rendesen működik, nem tud ilyesmi történni, de ha tönkremegy, akkor a benzinpumpa szívóereje összeszívja a tankot ami így az eredeti űrtartalmának töredékére esik össze. Könnyű meggyőződni róla, alá kell mászni a kocsinak és megnézni hogy össze van-e esve a tank. Ha igen, akkor attól tartok le kell venni az üzemanyagtartályt, és megpróbálni valahogy sűrített levegővel az eredeti méretére "felfújni" óvatosan. Ha sikerül, akkor utána a tankszellőztető szelepet kicserélve (vannak akik fúrnak egy 1,5mm átmérőjű lyukat a tanksapkára ehelyett, de ez akkor sem az igazi) a hiba többet nem jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 01. at 20:04, Bors77 írta:

A 11 vagy a 13mm-es kell bele? Lehúztam az alapjárati motor csatiját járó motornál és nem történt semmi változás. Ez jó vagy sem?

1.4 és 1.6 motorok esetében is eltérő. Az 1.6-nak hegyes kúp alakú, az 1.4-be megy a csapott kúpos. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Ha ötezerért tele van és 3/4 tanknál ég a szegénységjelző, akkor az azt jelenti hogy összeszívta a vákuum a tankodat. A G Astráknak műanyag tankjuk van gyárilag, és van bennük egy tankszellőztető szelep ami ha rendesen működik, nem tud ilyesmi történni, de ha tönkremegy, akkor a benzinpumpa szívóereje összeszívja a tankot ami így az eredeti űrtartalmának töredékére esik össze. Könnyű meggyőződni róla, alá kell mászni a kocsinak és megnézni hogy össze van-e esve a tank. Ha igen, akkor attól tartok le kell venni az üzemanyagtartályt, és megpróbálni valahogy sűrített levegővel az eredeti méretére "felfújni" óvatosan. Ha sikerül, akkor utána a tankszellőztető szelepet kicserélve (vannak akik fúrnak egy 1,5mm átmérőjű lyukat a tanksapkára ehelyett, de ez akkor sem az igazi) a hiba többet nem jelentkezik.

Megnéztem a tankot alul is fölül is a benzinszivattyúnál nincs összehorpadva, egy tele tankkal is meg lehet akkor nézni hogy kisebb e az űrtartalom. De úgy néz ki nem az lesz a baj. Mi mástól lehet ez még? Elég idegesítő meg a kilométer számláló se világít nem lehet látni a számokat a kettő nem függ össze?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Maverick087 írta:

Akkor főtengely jel van. Szikra, üzemanyag? 

Meg ugye, hogy a vezérlésnél minden jelen van-e. 

Uzemanyag van! Szikrára mire gondolsz? Uj gyertya meg trafo van benne! Csak egy kérdés, mivel én nem értek hozzá! Ha nem lenne jelen akkor elindulna, nem? Max egyenletlenül járna! Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 25. at 21:00, BoMa írta:

Sziasztok!

Az alábbi szennyeződésre lettem figyelmes a hűtővíz kiegyenlítő tartályban. Ez mire utalhat? Aggódnom kéne? :)

32750431117_550b6851b9_o.jpg

Nekem is így néz ki, az ott középen a cső szája felett, szerintem egy olajfolt, látszik, ahogy másképp töri meg a fényt.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Vardar írta:

Nekem is így néz ki, az ott középen a cső szája felett, szerintem egy olajfolt, látszik, ahogy másképp töri meg a fényt.

Ha ilyen kis víz ( vagy egyéb) felületre olaj kerül akármilyen kevés, akkor nem áll meg egy folt formájában hanem elterül az egészen és szivárványosan csillog. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Ha ilyen kis víz ( vagy egyéb) felületre olaj kerül akármilyen kevés, akkor nem áll meg egy folt formájában hanem elterül az egészen és szivárványosan csillog. 

Akkor ez valami más lesz. Mivel én a hűtőfolyadékot homogén rendszernek gondoltam, ezért bármely heterogén fázis megjelenését olajnak vettem. Grácia fejemnek :)

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Vardar írta:

Akkor ez valami más lesz. Mivel én a hűtőfolyadékot homogén rendszernek gondoltam, ezért bármely heterogén fázis megjelenését olajnak vettem. Grácia fejemnek :)

Alapesetben a hűtőfolyadékban csak olaj jelenhet meg és ugye az meg úszik a vízen. Azért mókásabb ha az olajba kerül víz, mert az meg a karter alján fog elhelyezekedni és a kihúzott pálcán nem látszik, csak az hogy nő az olajszint, és menet közben habos trutyivá keveri a főtengely az emulziót. Ami kosz ott látszik az szerintem részben az öregedő vízcsövekből van részben meg ugye mivel a hűtőfolyadék találkozik rézzel-aluminiummal és vassal az eltérő elektród potenciálú fémek miatt a vas ha nem is nagy mértékben de fogy és belekerül a folyadékba. A blokk nem fog elfogyni de minél öregebb az autó annál több trutyi rakódik ki, amit néha érdemes kimosni, a hűtőből- radiátorból, egyéb járatokból. 

http://671PB130520.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

A blokk nem fog elfogyni de minél öregebb az autó annál több trutyi rakódik ki, amit néha érdemes kimosni, a hűtőből- radiátorból, egyéb járatokból.

Én szedtem egyszer szét a régi kocsim motorblokkját (teljes motorgenerál miatt), s az teljesen hasonlóan nézett ki.
Érdekes, hogy volt benne egy "fősodor" - feltehetően arrafelé áramlik a hűtőfolyadék nagy része - és van melléje a többi kiskanyar, nagykanyar, mindenféle furatok meg lyukak. Azokat a vízkő és a rozsda elég különleges elegye - mintegy pókháló-szerűen - nőtte be. Az semmiféle csodaszerrel nem jött ki, csak mechanikus odahatással. (magyarul - ki kellett piszkálni).

Ha a fotón látható motorblokk tényleg így néz ki, akkor elég sokáig kinn volt a szabadban. A dugattyúk teteje inkább kormos, mint rozsdás kéne legyen. A hengerek fala pedig fényes!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, birotom írta:

Sziasztok. Az üzemanyag szintjelzővel kapcsolatban tud segíteni valaki? Nincs összehorpadva a tank, a kilométer számláló meg csak egyszerű égőcsere volt. A szint mérő tönkre tud menni? Vagy esetleg a műszerfalban a jelző?

Hol volt égőcsere és mi a pontos hibajelenség? Kivetted az óracsoportot? Ha igen, rendesen visszament a helyére és rázártad a kart? Talán a visszarakásnál nem sikerült valami. Nehéz visszajátszani a helyére. A negatív akkusarut nem árt levenni a művelet előtt. Bár elvileg nem szükséges, de nálam egyszer az ECU az óracsoportra hibákat dobott, amikor nehezen ment vissza a helyére az óracsoport. Ha valóban kivetted, akkor javaslom, hogy vedd ki újra és nézd meg alaposan a csatlakozókat, hogy nem mozdultak-e el az érintkezők, esetleg nem koszosak-e. Megpróbálhatod összerakni a műszerfalon kívül is, a kábel elér a kormányon kívülre. Kézzel ne fogd meg az érintkezőket, csak levegővel, alkohollal, esetleg féktisztítóval tisztítsd. Ha így sem működik, akkor talán op-c.om-al meg lehetne nézni (próbálj meg a közeledben valakit keresni, akinek van), hogy az ECU milyen üzemanyagszintet lát. Abból eldönthető, hogy óracsoport vagy jeladó hiba.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Én szedtem egyszer szét a régi kocsim motorblokkját (teljes motorgenerál miatt), s az teljesen hasonlóan nézett ki.
Érdekes, hogy volt benne egy "fősodor" - feltehetően arrafelé áramlik a hűtőfolyadék nagy része - és van melléje a többi kiskanyar, nagykanyar, mindenféle furatok meg lyukak. Azokat a vízkő és a rozsda elég különleges elegye - mintegy pókháló-szerűen - nőtte be. Az semmiféle csodaszerrel nem jött ki, csak mechanikus odahatással. (magyarul - ki kellett piszkálni).

Ha a fotón látható motorblokk tényleg így néz ki, akkor elég sokáig kinn volt a szabadban. A dugattyúk teteje inkább kormos, mint rozsdás kéne legyen. A hengerek fala pedig fényes!

 Nyilván mivel egy adott ponton lép be a hűtőfolyadék és egy másikon meg ki, van egy fő áramlási útvonal. Hát olyan sokat nem állt, ez a saját blokkom, ősszel fényképeztem le az átépítés közben. Csak addig volt szabadon, amig az egyik hengerfejről átpakoltam a sallangokat a másikra.

http://478PB130519.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, freddy_ írta:

Hol volt égőcsere és mi a pontos hibajelenség? Kivetted az óracsoportot? Ha igen, rendesen visszament a helyére és rázártad a kart? Talán a visszarakásnál nem sikerült valami. Nehéz visszajátszani a helyére. A negatív akkusarut nem árt levenni a művelet előtt. Bár elvileg nem szükséges, de nálam egyszer az ECU az óracsoportra hibákat dobott, amikor nehezen ment vissza a helyére az óracsoport. Ha valóban kivetted, akkor javaslom, hogy vedd ki újra és nézd meg alaposan a csatlakozókat, hogy nem mozdultak-e el az érintkezők, esetleg nem koszosak-e. Megpróbálhatod összerakni a műszerfalon kívül is, a kábel elér a kormányon kívülre. Kézzel ne fogd meg az érintkezőket, csak levegővel, alkohollal, esetleg féktisztítóval tisztítsd. Ha így sem működik, akkor talán op-c.om-al meg lehetne nézni (próbálj meg a közeledben valakit keresni, akinek van), hogy az ECU milyen üzemanyagszintet lát. Abból eldönthető, hogy óracsoport vagy jeladó hiba.

Az előzőekben írtam csak abbamaradt a beszélgetés, azért kérdeztem rá még egyszer. Szóval így vettem nemrég hogy az üzemanyag szintjelző 3/4 tankot mutatott, nem is tankoltam bele kb 80 km jöttünk vele haza, azt ki kell bírja, de az üzemanyag jelző világított végig. Mikor hazaérem volna elkezdett villogni, úgyhogy bementem tankolni de csak 5000 ért hogy nem e elfolyik valahol, erre a mutató full tele mutatta a szintet. Erre kaptam olyan választ hogy lehet összeszívta a tankot a üzemanyag szivattyú, de megnéztem nincs össze szívva. Itt maradt abba a beszélgetés. Az óracsoportot kivettem, hogy megnézzem mi a baj a kilométer számlálóval, mert nem látszódtak a számok, de az egyszerű égőcsere volt. Vigyáztam a visszarakásnál ne sérüljön semmi, és a burkolat felrakása előtt még egyszer ellenőriztem kézzel a csatlakozót nem csúszott e szét. Viszont mikor szétszedtem akkor vettem észre, hogy ami rögzítené a csatlakozót az törött. Ez okozhatja a hibát? Mást nem vettem észre hogy nem működne vagy hibásan a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, birotom írta:

Az előzőekben írtam csak abbamaradt a beszélgetés, azért kérdeztem rá még egyszer. Szóval így vettem nemrég hogy az üzemanyag szintjelző 3/4 tankot mutatott, nem is tankoltam bele kb 80 km jöttünk vele haza, azt ki kell bírja, de az üzemanyag jelző világított végig. Mikor hazaérem volna elkezdett villogni, úgyhogy bementem tankolni de csak 5000 ért hogy nem e elfolyik valahol, erre a mutató full tele mutatta a szintet. Erre kaptam olyan választ hogy lehet összeszívta a tankot a üzemanyag szivattyú, de megnéztem nincs össze szívva. Itt maradt abba a beszélgetés. Az óracsoportot kivettem, hogy megnézzem mi a baj a kilométer számlálóval, mert nem látszódtak a számok, de az egyszerű égőcsere volt. Vigyáztam a visszarakásnál ne sérüljön semmi, és a burkolat felrakása előtt még egyszer ellenőriztem kézzel a csatlakozót nem csúszott e szét. Viszont mikor szétszedtem akkor vettem észre, hogy ami rögzítené a csatlakozót az törött. Ez okozhatja a hibát? Mást nem vettem észre hogy nem működne vagy hibásan a műszerfalon.

Készítettél képet a törött csatlakozóról? Esetleg segítene, ha feltennéd. Ha a törés miatt nem érintkezik rendesen a kérdéses érintkező a csatlakozóban, amiatt lehet ilyen hiba. Érdemes lehet megpróbálni, amit írtam. Ha a műszerfalon kívül kézzel rányomod a csatlakozót és rázárod a kart, addig teljes kontaktusnak kell lennie.
Az üzemanyagszint szenzor (egy változó értékű ellenállás) az óracsoport test felőli oldala felé van bekötve. Az ECU is onnan kapja meg az üzemanyagszint jelet. Ha sikerülne élőadatot nézni, akkor szétszedés nélkül el lehet dönteni, hogy a szenzor jó-e vagy sem.
Ha teljességgel kizható a kontakthiba a csatlakozónál és nincs szinkronban az üzemanyagszint jelző lámpa és a szintjelző óra (a lámpa világít, közben 3/4 szintet mutat), akkor valószínűleg az óracsoporton belül lehet a baj.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, freddy_ írta:

Készítettél képet a törött csatlakozóról? Esetleg segítene, ha feltennéd. Ha a törés miatt nem érintkezik rendesen a kérdéses érintkező a csatlakozóban, amiatt lehet ilyen hiba. Érdemes lehet megpróbálni, amit írtam. Ha a műszerfalon kívül kézzel rányomod a csatlakozót és rázárod a kart, addig teljes kontaktusnak kell lennie.
Az üzemanyagszint szenzor (egy változó értékű ellenállás) az óracsoport test felőli oldala felé van bekötve. Az ECU is onnan kapja meg az üzemanyagszint jelet. Ha sikerülne élőadatot nézni, akkor szétszedés nélkül el lehet dönteni, hogy a szenzor jó-e vagy sem.
Ha teljességgel kizható a kontakthiba a csatlakozónál és nincs szinkronban az üzemanyagszint jelző lámpa és a szintjelző óra (a lámpa világít, közben 3/4 szintet mutat), akkor valószínűleg az óracsoporton belül lehet a baj.

Mindenképpen veszek hozzá olyan leszorítót mert nincs értelme a fényképnek, gyakorlatilag szarrá van törve darabok hiányoznak belőle. csodálkoznék ha rendesen érintkezne, kipróbálom a módszert, valószínű akkor hogy ez lesz a hiba,. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 04. at 8:17, Vardar írta:

Nekem is így néz ki, az ott középen a cső szája felett, szerintem egy olajfolt, látszik, ahogy másképp töri meg a fényt.

Szabad szemmel nem látható semmilyen folt szerencsére, a képen szerintem csak a fotózás miatt került oda az a szabályos köralak. :)

Köszönöm az észrevételeket!

Link to comment
Megosztás:

Kanyarodáskor (a kerék bizonyos pozíciójában) folyamatos a hang vagy csak a kormány tekerésének ideje alatt hallatszik? Egy oldalról jön? Nálam egyszer beszorult egy kő a tárcsa és a mögötte lévő védőlemez közé. Kanyarodáskor brutális hangja volt. Csak a kerék levételével látszott. Ha levételre kerül a kerék, érdemes lenne megnézni a fékbetétek és a tárcsák közötti távolságot, a féktárcsa állapotát, központos futását, nem-e lazult ki valami, stb. Ezzel valószínűleg eldönthető, hogy a fék csinálja-e.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 04. at 10:47, zotya975 írta:

Alapesetben a hűtőfolyadékban csak olaj jelenhet meg és ugye az meg úszik a vízen. Azért mókásabb ha az olajba kerül víz, mert az meg a karter alján fog elhelyezekedni és a kihúzott pálcán nem látszik, csak az hogy nő az olajszint, és menet közben habos trutyivá keveri a főtengely az emulziót. Ami kosz ott látszik az szerintem részben az öregedő vízcsövekből van részben meg ugye mivel a hűtőfolyadék találkozik rézzel-aluminiummal és vassal az eltérő elektród potenciálú fémek miatt a vas ha nem is nagy mértékben de fogy és belekerül a folyadékba. A blokk nem fog elfogyni de minél öregebb az autó annál több trutyi rakódik ki, amit néha érdemes kimosni, a hűtőből- radiátorból, egyéb járatokból.  

http://671PB130520.jpg

Értem, köszönöm!

 

Ha már átmosom a rendszert, végignézném a vízcsöveket is. Mikor érdemes ezeket illetve a bilincseiket, szorítóikat cserélni? Van valamilyen jel, hogy már elérett az anyag?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Vardar írta:

Értem, köszönöm!

 

Ha már átmosom a rendszert, végignézném a vízcsöveket is. Mikor érdemes ezeket illetve a bilincseiket, szorítóikat cserélni? Van valamilyen jel, hogy már elérett az anyag?

Hát igazából nincs rá csereperiódus. Amig ránézésre jó a cső, nem porózus, repedezett, addig nem szokták cserélni és a bilincseket sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Vardar írta:

Alapesetben a hűtőfolyadékban csak olaj jelenhet meg

Ugyan más tipusnál, de nekem volt hogy a kipufogó gázt nyomta bele a hűtővizbe. Beton kemények voltak a vízcsövek, már egy 50 km-es táv után is durrogtak el. Hengerfejes lehetett a drága. Kifurtam a kiegyenlítő kupakját ne legyen benne nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nehezen kapcsolható sebességfokozatoknak van valami jellemező oka (azon kívül, hogy bármi IS lehet)?

Az 1. -be néha nem lehet kapcsolni, meg kell mozgatni oda-vissza (ez tudom, hogy nem annyira ritka), a 2.-3.-4. fokozatok kapcsolhatók, de elég nehézkesen, darabosan, de van, hogy simán, finoman kapcsolhatók azok is, az 5. rendben van, az mindig simán megy. Eddig a hátramenet is jó volt, de tegnap a többedik próbálkozásra tudtam 1. -be visszarakni tolatás után, mert egyszerűen ahogy visszahúztam, majd előretoltam a váltókart, mindig hátramenetbe ment vissza, pedig a "biztosítópöcök" érzésre a helyén volt, nem volt beragadva. Ezt először és eddig utoljára csinálta. Recsegés nem szokott lenni, legfeljebb nagyon ritkán, saját hibámból. Az utastérben váltókar 2db műanyag "gömbfeje" (a váltókar alján, ami rögzíti illetve a közepe körül, ahol a váltórudazat kapcsolódik hozzá) lett eddig megzsírozva szilikonzsírral, a váltó többi része eddig nem volt piszkálva.

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.