Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 órája, freddy_ írta:

Ha ilyesmire (link) gondolsz,
83213.jpg

 

Amit ajánlottam (Helicoil, Baercoil, stb), tulajdonképpen egy persely, de nem lóg ki egyik irányban sem, teljesen a menetbe ül. Emiatt mindenhol elfér. Rugalmas anyag, belekapaszkodni látszik a menetbe és nem mozdul el onnan. A furat minimális tágítását igényli, mivel maga az anyag vastagsága is minimális (spirálrugó szerű).

Való igaz, én hasonlóra gondoltam.
Az egyik havernak volt régebben az aluminium hengerfejes Zaporozsec-e gyertyafurataiban hasonló. Igaz, átalakítás után már nem az eredeti rövidmenetű M18-as gyertyát használhatta hozzá, hanem valami M14-es hosszúmenetes gyújtógyertyát, de attól még szépen elment vele az autó.
Való igaz, eme perselynek a behajtó-pereme bizony kissé megemeli a homlokfelületet, ami talán egy kerékagynál valóban nem lenne előnyös, bááár?
Ha valaki nekiállna kissé "gépészkedni", egy kis zenkolással ki lehetne alakítani az egy sikban való állapotot. Mint ahogyan az általad ismertetett rugószerű valamihez is (Helicoil, Baercoil, stb) feltehetően nagyobb furatú menetet kell majd kialakítani az anyagban, hogy az eredeti kerékcsavar éppen beleférjen. (hiszen annak a "rugónak" is van anyagvastagsága).
Amúgy - ha ilyesmit lehet kapni, az már igazán ötletes!

De mi van olyankor, ha pl. a nagyobb furat, nagyobb menet kialakítása megvan (persze az a mechanikai szilárdság rovására nem megy), és behajtásakor a furatot és a perselyt "IS" (Loctite) fémragasztóval "kezeljük"? A ragasztó száradása (vagy kötése) után pedig a hatlap-peremet szépen lecsiszoljuk róla. Miután már nincs rá szükség ...

Én egyszer - mintegy kisérlet-képpen - valami fémragasztóval (zöldes színű IS Loctite) összeragasztottam két M12-es anyát. Aztán másnap megpróbáltam szétválasztani, szétütni. Hosszas küzdelem után persze csak szétváltak, de mondanom se kell - nem ám magánál a ragasztásnál, hanem anyagában teljesen másutt szakadt szét! Annyira fogott az a ragacs.
 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megosztanám veletek az eddigi böngészések során gyűjtött infóimat a P0104-es hibakóddal kapcsolatban, hátha valaki tudna segíteni a hiba kijavításában. 

P0104 MAF/VAF Circuit Intermittent, ami nagyjából annyit jelent ha jól értelmeztem, hogy vagy valamelyik szenzor rossz vagy koszolódott,  esetleg a kábelezés van megszakadva valahol és 0.492V alá esik a feszültség időnként. A két szenzor valamelyikének is a hibás adatközlése okozhatja a motor lomhaságát, illetve nagyobb gázzal gyorsuláskor a megtorpanást. Mivel elég régóta érzem hogy gyengül a kocsi így megpróbálom egyelőre házilag megoldani, kitisztítani a szenzorokat, hátha csak ennyi gond. A levegőmennyiség mérő a légszűrőből a motor felé tartó műanyag csőben van. A MAF/VAF elnevezés ezt az egy alkatrészt takarja, vagy esetleg van még máshol is ilyen szenzor amit érdemes lenne lecsekkolni? Pillangószelepet nem rég tisztítottam, így még ezeknek a szenzoroknak a tisztításának is neki mernék állni, feltéve ha valaki elárulja mit hol találok. :P

Más... ha hosszbordás szíj sziszegése kis WD40-es befújás után elhallgat az mit jelent? Csereérett a szíj? 

Köszönöm előre is valaki tud valami okosat mondani! 

 

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, BoMa írta:

Sziasztok!

Megosztanám veletek az eddigi böngészések során gyűjtött infóimat a P0104-es hibakóddal kapcsolatban, hátha valaki tudna segíteni a hiba kijavításában. 

P0104 MAF/VAF Circuit Intermittent, ami nagyjából annyit jelent ha jól értelmeztem, hogy vagy valamelyik szenzor rossz vagy koszolódott,  esetleg a kábelezés van megszakadva valahol és 0.492V alá esik a feszültség időnként. A két szenzor valamelyikének is a hibás adatközlése okozhatja a motor lomhaságát, illetve nagyobb gázzal gyorsuláskor a megtorpanást. Mivel elég régóta érzem hogy gyengül a kocsi így megpróbálom egyelőre házilag megoldani, kitisztítani a szenzorokat, hátha csak ennyi gond. A levegőmennyiség mérő a légszűrőből a motor felé tartó műanyag csőben van. A MAF/VAF elnevezés ezt az egy alkatrészt takarja, vagy esetleg van még máshol is ilyen szenzor amit érdemes lenne lecsekkolni? Pillangószelepet nem rég tisztítottam, így még ezeknek a szenzoroknak a tisztításának is neki mernék állni, feltéve ha valaki elárulja mit hol találok. :P

Más... ha hosszbordás szíj sziszegése kis WD40-es befújás után elhallgat az mit jelent? Csereérett a szíj? 

Köszönöm előre is valaki tud valami okosat mondani! 

 

 

A hibakód alapján a légtömegmérő áramköre valahol szakadt. Ha jól emlékszem, ebben az autóban is izzószálas légtömegmérő van, azt pedig nem tudod tisztítani, úgy meg főleg ne hogy ráfújkálsz mindenféle WD-40-eket, mert ha ráég az izzószálra akkor minimum csak pontatlanul fog mérni, rosszabb esetben meg sehogy sem mert elszakad az izzószál. Ergo azt nem tisztítjuk. Helyette próbálj meg egy olyat hogy járó motornál lehúzod a légtömegmérő csatlakozóját, és figyeled a motor reakcióját. Ilyenkor a motorvezérlő egy előre beprogramozott értékkel fog számolni, ha így (lehúzott csatlakozóval) nem torpan az autó, akkor máris megvan a hiba.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni légzsák hibakód javitása ügyében. Vettem egy bontott kábelátvezetőt a kormányhoz(multikormány) viszont amit vettem abban még benne van az előző kormány légzsák és dudacsatlakozása ami nekem nem jó mert a sajátomat akarom átrakni amibe a rádió gombjainak a kábele is fut.

A problémám az, hogy a képen látható szürke csatlakozót sehogy sem tudom kivenni és nem találtam a neten sehol, hogy miképp lehet kivenni. Ha valaki tudna segiteni nagyon hálás lennék mert igy nem engedik át a kocsit és 2 héten belül lejár a műszakim.

A segitséget előre is köszönöm!

61967102_723033474779767_865177915753496

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Èrdeklődnèk valaki találkozott e már , ilyen hibával mint a videóban . A visitò hangra gondolok .  Xep14 láncos motor .  Új vezèrlès ,  összes csapágy cserèlve , (klíma, generátor, vízpumpa)új hosszbordás szíj. A hang megmaradt , Köszönöm előre is . 

 

Link to comment
Megosztás:

Csabesz nem sikerült végül leszednem a kábelt, úgy sejtem szét kellett volna szedni hozzá magát a forgó szerkezetet is, viszont visszamentem a bontóba és kicseréltem egy másikra aminél nem kellett kábelt cserélni, és szerencsére visszavették amit előtte vettem szóval ráfizetni se kellett. Összességében nem került sokba 15 euró volt, otthoni oldalakat nézegetve egy használtért is képesek a neten elkérni 30-40 000 forintot is. Már csak az a kérdés, hogy ha az ismerősöm kitörli a hibakódot akkor visszajön-e. Gondolom akkor nem marad más lehetőség a hiba forrására mint az ülés alatti kábelköteg vagy csatlakozó.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎. ‎06‎. ‎06‎. at 19:17, tgabika76 írta:

A hibakód alapján a légtömegmérő áramköre valahol szakadt. Ha jól emlékszem, ebben az autóban is izzószálas légtömegmérő van, azt pedig nem tudod tisztítani, úgy meg főleg ne hogy ráfújkálsz mindenféle WD-40-eket, mert ha ráég az izzószálra akkor minimum csak pontatlanul fog mérni, rosszabb esetben meg sehogy sem mert elszakad az izzószál. Ergo azt nem tisztítjuk. Helyette próbálj meg egy olyat hogy járó motornál lehúzod a légtömegmérő csatlakozóját, és figyeled a motor reakcióját. Ilyenkor a motorvezérlő egy előre beprogramozott értékkel fog számolni, ha így (lehúzott csatlakozóval) nem torpan az autó, akkor máris megvan a hiba.

Szia! Köszi a választ!

Akkor ránézek a légtömegmérőre, hogy elszakadt-e az izzószál. Kipróbálom a lehúzott csatit is, amit ugye a légszűrőházból menő vastag fekete cső közepén találok igaz? Ami fura, hogy a neten a legtöbb képen két bilincs fogja közre a csatit és könnyen kiszedhető, én ahogy néztem nálam egybe van a műanyag csővel... 

Link to comment
Megosztás:

Mit tudtok hozzáfűzni ama szerencsétlenségemhez, hogy így jártam? Ez a cső úgy tudom a motor felől jövő hűtőfolyadék csatlakozása, és hát nincs a helyén. :icon7: Mondanom sem kell hogy minden elfolyt, felforrnia se volt minek. Miért gondolom azt, hogy ez magától nem tud csak úgy lejönni, elképzelhető hogy a szervíz hibája (nemrég járt arra az autó)? Kicsit nagyonhamar szemem láttára felment a hőmérő a pirosba, akkor félreálltam, pár óra elteltével visszaraktam a csövet de még mindig jött a meleg valahonnan. Szerintem egy bilincs mindenképp hiányzik róla. Sajna csak sima víz volt kéznél, amivel hazáig eljutottam, de nem volt kellemes.

uflb2o.jpg

Link to comment
Megosztás:

18 órája, hdavid09 írta:

Csabesz nem sikerült végül leszednem a kábelt, úgy sejtem szét kellett volna szedni hozzá magát a forgó szerkezetet is, viszont visszamentem a bontóba és kicseréltem egy másikra aminél nem kellett kábelt cserélni, és szerencsére visszavették amit előtte vettem szóval ráfizetni se kellett. Összességében nem került sokba 15 euró volt, otthoni oldalakat nézegetve egy használtért is képesek a neten elkérni 30-40 000 forintot is. Már csak az a kérdés, hogy ha az ismerősöm kitörli a hibakódot akkor visszajön-e. Gondolom akkor nem marad más lehetőség a hiba forrására mint az ülés alatti kábelköteg vagy csatlakozó.

Mi a hibakód? Biztos, hogy a kormány átvezető a hibás? Ülés alatti csatlakozónál, vagy az ajtó átvezetőnél gyakoribb a hiba. A kormány átvezető ha multis, akkor olyat kell venni. A képen egy nem multis van. Persze meg is lehet mérni, de az bonyolult. A csatlakozók szoktat korrodálni. Direktbe forrasztva nincs több hiba...

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Firsh írta:

Mit tudtok hozzáfűzni ama szerencsétlenségemhez, hogy így jártam? Ez a cső úgy tudom a motor felől jövő hűtőfolyadék csatlakozása, és hát nincs a helyén. :icon7: Mondanom sem kell hogy minden elfolyt, felforrnia se volt minek. Miért gondolom azt, hogy ez magától nem tud csak úgy lejönni, elképzelhető hogy a szervíz hibája (nemrég járt arra az autó)? Kicsit nagyonhamar szemem láttára felment a hőmérő a pirosba, akkor félreálltam, pár óra elteltével visszaraktam a csövet de még mindig jött a meleg valahonnan. Szerintem egy bilincs mindenképp hiányzik róla. Sajna csak sima víz volt kéznél, amivel hazáig eljutottam, de nem volt kellemes.

uflb2o.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kingblue írta:

Hát innen hiányzik a bilincs.Az a cső nem jön le magától.

Valószinűleg siettek a szervizben kiállitani a számlát ezért már nem volt idő rátenni a szorítóbilincset,

Bár ott semmiféle különösen nagyobb nyomás nincs, de mégis MINDIG csőbilincs szokott rajta lenni!
Bizony jó - de mellette elég nagy szerencséd is (volt) - hogy nem "sütötted be" vele az egész motort.

Én az ilyen autószervízbe SOHA többé nem mennék.
(nekem pl. az Opel Dunában szarták szét a légkondis hűtőm szűrőházát. Aztán a csavar mentén bekenték valami fekete sziloplasztos trutyival /ott egy hatlapfejű műanyag dugó van/. Gondolom - a szerelő egy kissé "félrekapatta" a menetet, így persze a hűtőgáz folyton kiment a rendszerből. Amikor két gáz-feltöltés után meguntam és visszavittem reklamálandó, azt mondja nekem a szerviz munkafelvevője - háát ezt biztosan én csináltam ...  Mondom neki - viszont én meg tudom ám mutatni azt a szerelőjüket, aki nemrég elba ... A vége persze - lezárandó az ügynek - az lett, ki kellett cserélni a teljes légkondi-hűtőt.)
NA - oda se vittem többé a kocsimat!  Pedig az állítólag Opel "márkaszerviz"!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 07. at 18:28, balasz13 írta:

Sziasztok ! Èrdeklődnèk valaki találkozott e már , ilyen hibával mint a videóban . A visitò hangra gondolok .  Xep14 láncos motor .  Új vezèrlès ,  összes csapágy cserèlve , (klíma, generátor, vízpumpa)új hosszbordás szíj. A hang megmaradt , Köszönöm előre is .

A hosszbordásszíj feszítőn a kis kerék ki lett cserélve? Az is golyós-csapágyas és eléggé hajlamos a visításra.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 09. at 5:58, L.Fazakas írta:

Bár ott semmiféle különösen nagyobb nyomás nincs, de mégis MINDIG csőbilincs szokott rajta lenni!
Bizony jó - de mellette elég nagy szerencséd is (volt) - hogy nem "sütötted be" vele az egész motort.

Én az ilyen autószervízbe SOHA többé nem mennék.
(nekem pl. az Opel Dunában szarták szét a légkondis hűtőm szűrőházát. Aztán a csavar mentén bekenték valami fekete sziloplasztos trutyival /ott egy hatlapfejű műanyag dugó van/. Gondolom - a szerelő egy kissé "félrekapatta" a menetet, így persze a hűtőgáz folyton kiment a rendszerből. Amikor két gáz-feltöltés után meguntam és visszavittem reklamálandó, azt mondja nekem a szerviz munkafelvevője - háát ezt biztosan én csináltam ...  Mondom neki - viszont én meg tudom ám mutatni azt a szerelőjüket, aki nemrég elba ... A vége persze - lezárandó az ügynek - az lett, ki kellett cserélni a teljes légkondi-hűtőt.)
NA - oda se vittem többé a kocsimat!  Pedig az állítólag Opel "márkaszerviz"!

Pedig ott bizony szokott lenni nagy nyomás üzemi hőmérsékleten. 100 fok körül már dagadnak a csövek. A rugós szorítót nem árt csavaros bilincsre cserélni. Nekem is kellett már ezt a termosztátra menő csövet cserélni, és a gyári bilincs már nem volt megfelelő. Egyébként a képen látszik a bilincs hátrébb. 

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP motorral szerelt 5 ajtós ferdehátúnál a féltengely két homokinetikus csuklóját ki lehet cserélni magától a tengelytől függetlenül vagy a tengely egyben van a csukló agy részével? Illetve a jobb és bal oldali csuklók megegyeznek (gondolom igen, mert sehol nem láttam őket megkülönböztetve, de hátha)?

Valószínűleg megérett a cserére ez az alkatrész (is), mert például T kereszteződésből nagy kormányszöggel erőteljesebben kikanyarodva jól hallhatóan recseg ropog elől valami. Viszont egy normálisabb gyártótól származó komplett féltengely 40 000Ft/db addig egy kerékoldali és egy egy váltóoldali féltengely csukló összesen kb. 12 000Ft és szerintem magának a tengelynek nagy baja nem lehet. A Ruville alkatrészek rendben vannak, megbízhatóak, normális minőségűek?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Lenne egy problémám: Egy hosszú kirándulás közben megálltam az autóval egy fél órára és ezután nem akart beindulni. (Az autó egy Z12XE motorkódos G)
Próbálkozások után csak beröffent de az alapjárat 500 és 1500 között ingadozott és a motorvezérlőnek a sárga villáskulcsos lámpája folyamatosan világított. A gázpedálra meg egyáltalán nem reagált. Jobb ötletem nem lévén lekötöttem az akkut, vártam vele és visszaraktam hátha történik valami jó. Elsőre semmi de  második próbálkozásra kialudt a kisautó és visszakaptam az irányítást is. A motornak az alapjárata viszont emelt maradt, mintha a szívató rajta lenne folyamatosan. De  nem is érdekelt rápróbáltam és hazajöttem vele amíg mozgott rendesen. Az autópályán tulajdonképpen jól viselkedett csak tényleg olyan mint a régebbi bovdenes szívatós autókban, hogy mintha szaladna a kocsi magától. 
A hibakódokat kivillogtattam és a következő eredmény jött ki.
P0120 Fojtószelep/gázpedál helyzet érzékelő/kapcsoló A áramkör
P0220 Fojtószelep/gázpedál helyzet érzékelő/kapcsoló B áramkör
Tippnek azt kaptam, hogy a gázpedálom ment tönkre. De zavar engem az a fojtószelep  szó benne. Szerintetek? 
Segítségeteket előre is köszönöm!
 

 

UPDATE: A hiba közben kijavításra került. A gázpedál cseréje úgy néz ki megoldotta a problémát. Azóta jó pár indítás és kb 250 km megtétele után nem dobja fel a hibakódot és az autó rendben működik. 
(hátha a jövőben valakinek ez segítségére lehet)

Módosítva : xXxGáborxXx
Link to comment
Megosztás:

1 óra, nzozz írta:

Sziasztok!

Z14XEP motorral szerelt 5 ajtós ferdehátúnál a féltengely két homokinetikus csuklóját ki lehet cserélni magától a tengelytől függetlenül vagy a tengely egyben van a csukló agy részével? Illetve a jobb és bal oldali csuklók megegyeznek (gondolom igen, mert sehol nem láttam őket megkülönböztetve, de hátha)?

Valószínűleg megérett a cserére ez az alkatrész (is), mert például T kereszteződésből nagy kormányszöggel erőteljesebben kikanyarodva jól hallhatóan recseg ropog elől valami. Viszont egy normálisabb gyártótól származó komplett féltengely 40 000Ft/db addig egy kerékoldali és egy egy váltóoldali féltengely csukló összesen kb. 12 000Ft és szerintem magának a tengelynek nagy baja nem lehet. A Ruville alkatrészek rendben vannak, megbízhatóak, normális minőségűek?

 

Köszönöm

Szia.Felemelt keréknél megmozgatva a féltengelyt is lehet érezni a kotyogást vagy ha van aknád onnan is meg lehet mozgatni kézzel mennyi a kottyanása a csuklónak.Lehet még a toronycsapágy is bűnös .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az mitől lehet hogy Z 14xep motornál az a jellegzetes dieseles hang csak meleg motornál hallható.

Hidegen inditáskor tök csendes amikor melegszik ill.üzemmelegen hallatja magát.Egyértelműen a szivótorok műanyagháza alól hallható nem a lánc .

A rúd amit a vákumszelep mozgat nincs kikopva nem lötyög nem kotyog.Gondolom a hőtágulás után ahogy melegszik a motor akkor adja ezt a dieseles hangot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen időközönként kell lengőkart cserélni, illetve motortartó bakokat ??
2008 óta (65ekm) van nálam az autó és most 195ekm van benne.
Eddig ezek az alkatrészek nem voltak cserélve, szerintem biztos a gyári van benne ezekből.
A szerelőm eddig mindig azt mondta nem kell őket cserélni semmi bajuk.
Csak én gondolom rosszul, hogy ezeket cserélni kéne?
Ha ti is cserét javasoltok, akkor milyen márkát ajánlotok az elmlített alkatrészekből?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bonat írta:

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen időközönként kell lengőkart cserélni, illetve motortartó bakokat ??
2008 óta (65ekm) van nálam az autó és most 195ekm van benne.
Eddig ezek az alkatrészek nem voltak cserélve, szerintem biztos a gyári van benne ezekből.
A szerelőm eddig mindig azt mondta nem kell őket cserélni semmi bajuk.
Csak én gondolom rosszul, hogy ezeket cserélni kéne?
Ha ti is cserét javasoltok, akkor milyen márkát ajánlotok az elmlített alkatrészekből?

A szerelődnek igaza van, ezek nem kopó alkatrészek (bár a motortartó bak talán valamennyire igen), szóval nem szokták őket megelőző jelleggel cserélni, csak ha valami bajuk van. A motortartó bak esetén ezt könnyen észreveszed mert alapjáraton is rázkódik a motor a motortérben, illetve terhelésváltásoknál nagyot ránt ha már szakadt vagy elhasználódott. A lengőkarnál még ilyesmi sem fordulhat elő, abban max. a szilenteket szokás cserélni, magát a lengőkart csak akkor ha elgörbül, ez pedig általában baleset vagy durva kátyúra futás következménye, egyéb esetben nem fordul elő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.