Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

20 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Z14XEP motorral szerelt 5 ajtós ferdehátúnál a féltengely két homokinetikus csuklóját ki lehet cserélni magától a tengelytől függetlenül vagy a tengely egyben van a csukló agy részével? Illetve a jobb és bal oldali csuklók megegyeznek (gondolom igen, mert sehol nem láttam őket megkülönböztetve, de hátha)?

Valószínűleg megérett a cserére ez az alkatrész (is), mert például T kereszteződésből nagy kormányszöggel erőteljesebben kikanyarodva jól hallhatóan recseg ropog elől valami. Viszont egy normálisabb gyártótól származó komplett féltengely 40 000Ft/db addig egy kerékoldali és egy egy váltóoldali féltengely csukló összesen kb. 12 000Ft és szerintem magának a tengelynek nagy baja nem lehet. A Ruville alkatrészek rendben vannak, megbízhatóak, normális minőségűek?

 

Köszönöm

Szia!

Kutyacsontot cserélted már? Az is tud érdekes hangokat prudkálni főleg ilyen manővereknél amit leírtál. De mondjuk az egy kátyús rossz minőségű úton is hallhato hogy kopogó hangja van a futóműnek. Én 2 hete cseréltem mindkét oldalon, megvolt 1 óra alatt és 8000Ft-ból.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Szia!

Kutyacsontot cserélted már? Az is tud érdekes hangokat prudkálni főleg ilyen manővereknél amit leírtál. De mondjuk az egy kátyús rossz minőségű úton is hallhato hogy kopogó hangja van a futóműnek. Én 2 hete cseréltem mindkét oldalon, megvolt 1 óra alatt és 8000Ft-ból.

Ha már kutyacsont....
Mi a különbség a fém és a műanyag között?
Webáruházakban láttam most, hogy létezik fém pálca is.
Fém

Műanyag

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bonat írta:

Ha már kutyacsont....
Mi a különbség a fém és a műanyag között?
Webáruházakban láttam most, hogy létezik fém pálca is.
Fém

Műanyag

Hát az hogy az egyik fém a másim meg műanyag. Volt már akinál a műanyag eltört... Talán a fém nem törik. Nálam eddig sosem törött, igaz 2 évente cserélni kell a jó magyar utaknak köszönhetően...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2006-os g-astram van Z14XEP motorral. 3hónappal ezelőtt cserélve lett benne az összes gyertya, mivel gyújtáskimaradásai voltak.

A hibajelenséget elhárította a gyertyák cseréje. Viszont most megint elkezdett rángatni a motor. Főleg akkor tapasztalom a hibajelenséget, amikor még hideg a motor.

Pöccre indul viszont amikor adok neki egy kisebb gázt el kezd rángatni. Mindegyik sebességfokozatban eljátssza. Gázt adok utána mintha semmi nem történt volna gurulok tovább majd 1-2 másodperc múlva megugrik egy picit a kocsi.

Valószínű, hogy gyújtótrafót is kellene cserélni? Vagy milyen alkatrész meghibásodás okozhatja még ezt?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, rusi95 írta:

Sziasztok.

2006-os g-astram van Z14XEP motorral. 3hónappal ezelőtt cserélve lett benne az összes gyertya, mivel gyújtáskimaradásai voltak.

A hibajelenséget elhárította a gyertyák cseréje. Viszont most megint elkezdett rángatni a motor. Főleg akkor tapasztalom a hibajelenséget, amikor még hideg a motor.

Pöccre indul viszont amikor adok neki egy kisebb gázt el kezd rángatni. Mindegyik sebességfokozatban eljátssza. Gázt adok utána mintha semmi nem történt volna gurulok tovább majd 1-2 másodperc múlva megugrik egy picit a kocsi.

Valószínű, hogy gyújtótrafót is kellene cserélni? Vagy milyen alkatrész meghibásodás okozhatja még ezt?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

EGR és alapjárati motort nem árt tisztítani. Segít a problémán. Nekem EGR gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumtársak!

 

Sajnos a hétvégén sikerült ráfutnom egy elég mély kátyúra, ahol csattant is a futómű rendesen. Kikerülni nem tudtam mert az a 200 méteres szakasz olyan volt mint a hold, és a tábla is lemaradt. A hátsó futóművem elkezdett elég hangosan kopogni. Mivel nem mai az autó és a hátsó lengéscsillapítók nemrég lettek cserélve így a híd szilent lett gyanús nekem. Kérdésem az lenne valaki cserélt már ilyet? Kell hozzá valami speciális szerszám, vagy otthon a garázsban is megoldható a csere?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, georgee írta:

Üdv Fórumtársak!

 

Sajnos a hétvégén sikerült ráfutnom egy elég mély kátyúra, ahol csattant is a futómű rendesen. Kikerülni nem tudtam mert az a 200 méteres szakasz olyan volt mint a hold, és a tábla is lemaradt. A hátsó futóművem elkezdett elég hangosan kopogni. Mivel nem mai az autó és a hátsó lengéscsillapítók nemrég lettek cserélve így a híd szilent lett gyanús nekem. Kérdésem az lenne valaki cserélt már ilyet? Kell hozzá valami speciális szerszám, vagy otthon a garázsban is megoldható a csere?

Annyira nem értek hozzá, de még mielőtt bármit is cserélnél ki kellene deríteni hogy egészen pontosan mi sérült. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opelosok!

Pollenszűrőt cseréltem a minap, és elkeztem nézelődni a kesztyűtartó mögött. Kezem ügyébe került két csatlakozó! tudna nekem mondani valamit ezekről hogy mire való?

Köszönöm! 

https://drive.google.com/file/d/13ZbjjJVwiVtPpkR6vJB_kDFff8HaW3RK/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1LhGweqb3y7Hjt6X2U7FXJUZhD43SMBp9/view?usp=sharing

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Csabesz400 írta:

Üdv Opelosok!

Pollenszűrőt cseréltem a minap, és elkeztem nézelődni a kesztyűtartó mögött. Kezem ügyébe került két csatlakozó! tudna nekem mondani valamit ezekről hogy mire való?

Köszönöm! 

https://drive.google.com/file/d/13ZbjjJVwiVtPpkR6vJB_kDFff8HaW3RK/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1LhGweqb3y7Hjt6X2U7FXJUZhD43SMBp9/view?usp=sharing

Az első képen egy kínai jack adapter van. Ez lehetett a táp csatlakozója valaminek, ami nem opel.

A második képen egy antenna adapter van. Pontos típusa talán LMR, de a képen nem jól látszik. Esetleg védőkupak van az elején. Szerintem ez sem opel. (ez is a valamibe csatlakozhatott)

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, DarthVödör írta:

Az első képen egy kínai jack adapter van. Ez lehetett a táp csatlakozója valaminek, ami nem opel.

A második képen egy antenna adapter van. Pontos típusa talán LMR, de a képen nem jól látszik. Esetleg védőkupak van az elején. Szerintem ez sem opel. (ez is a valamibe csatlakozhatott)

 

Köszönöm szépen a válaszod! Nincs rajta védőkupak. Antenna dugónak látszik. Majd megpróbálom végigkövetni a kábelt hova megy. 

Link to comment
Megosztás:

On 6/10/2019 at 9:32 PM, bonat said:

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen időközönként kell lengőkart cserélni, illetve motortartó bakokat ??
2008 óta (65ekm) van nálam az autó és most 195ekm van benne.
Eddig ezek az alkatrészek nem voltak cserélve, szerintem biztos a gyári van benne ezekből.
A szerelőm eddig mindig azt mondta nem kell őket cserélni semmi bajuk.
Csak én gondolom rosszul, hogy ezeket cserélni kéne?
Ha ti is cserét javasoltok, akkor milyen márkát ajánlotok az elmlített alkatrészekből?

Szia,

Ameddig nem romlik el, addig nem kell cserélni(hála égnek a gyári sokat kibír). Majd amikor belerakja a szerelő az utángyártott szar lengőkart, azt majd lehet 2-3 évente cserélni, mert olyan a minőségük...

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, georgee said:

Üdv Fórumtársak!

 

Sajnos a hétvégén sikerült ráfutnom egy elég mély kátyúra, ahol csattant is a futómű rendesen. Kikerülni nem tudtam mert az a 200 méteres szakasz olyan volt mint a hold, és a tábla is lemaradt. A hátsó futóművem elkezdett elég hangosan kopogni. Mivel nem mai az autó és a hátsó lengéscsillapítók nemrég lettek cserélve így a híd szilent lett gyanús nekem. Kérdésem az lenne valaki cserélt már ilyet? Kell hozzá valami speciális szerszám, vagy otthon a garázsban is megoldható a csere?

Szia,

Igen kell hozzá, többféle prés. Elég nagy szívás kicserélni. Én ha most meg kéne ezt csinálni, inkább vennék alá egy jó állapotú bontott hidat 5000-ért és komplett cserélném.

Nekem 2 napig volt miatta szétszedve a volt kocsim...

Link to comment
Megosztás:

On 6/10/2019 at 1:35 PM, kingblue said:

Sziasztok.

Az mitől lehet hogy Z 14xep motornál az a jellegzetes dieseles hang csak meleg motornál hallható.

Hidegen inditáskor tök csendes amikor melegszik ill.üzemmelegen hallatja magát.Egyértelműen a szivótorok műanyagháza alól hallható nem a lánc .

A rúd amit a vákumszelep mozgat nincs kikopva nem lötyög nem kotyog.Gondolom a hőtágulás után ahogy melegszik a motor akkor adja ezt a dieseles hangot.

Szia,

 

Nem a twinport-od szakad össze?

https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/ketyego-kattogo-csorgo-zorgo-opel-z14xep-twinport-motor/

Link to comment
Megosztás:

2 órája, GabiETZ írta:

Szia,

Igen kell hozzá, többféle prés. Elég nagy szívás kicserélni. Én ha most meg kéne ezt csinálni, inkább vennék alá egy jó állapotú bontott hidat 5000-ért és komplett cserélném.

Nekem 2 napig volt miatta szétszedve a volt kocsim...

Miért is kellene hozzá többféle? Kiműteni sokféle képpen lehet, a bepréseléshez kell egy fajta, normális eszköz. Én a nagy szilent csavart is cseréltettem a szerelővel, mert meghatározott fokra is meg kell húzni, tehát nyúlik, ezek egyszer használatos csavarok, a nagy könyv szerint. Csápos emelőn az én szerelőm simán megoldotta, pedig nem nagy eresztés a srác. Ha hidat akartam volna cseréltetni emiatt, akkor elküldött volna a búsba. 

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, kingblue said:

Az mit jelent hogy összeszakad? A rúd mozgatná a lamellákat gondolom.Valamelyik lamella önálló életre kellt? Így gondolod?

 

Úgy emlékszek, h eltörik benne a lamella. Sok hiba volt evvel, akkor volt dízeles a hangja...

Keress rá google-ban, van róla sok videó is.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Maverick087 said:

Miért is kellene hozzá többféle? Kiműteni sokféle képpen lehet, a bepréseléshez kell egy fajta, normális eszköz. Én a nagy szilent csavart is cseréltettem a szerelővel, mert meghatározott fokra is meg kell húzni, tehát nyúlik, ezek egyszer használatos csavarok, a nagy könyv szerint. Csápos emelőn az én szerelőm simán megoldotta, pedig nem nagy eresztés a srác. Ha hidat akartam volna cseréltetni emiatt, akkor elküldött volna a búsba. 

Igen, és otthon mindenkinek van ilyen bepréselő szerszámuk, fokoló tárcsájuk, meg csápos emelőjük meg váltó alátámasztójuk...

Hogyha szerelővel csináltatja, akkor meg sem kérdezte volna, h mi kell hozzá, meg hogy mennyire szívás kicseréli... Nem??? 

Olvasnod kéne mielőtt osztod...

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 06. at 8:16, BoMa írta:

Sziasztok!

Megosztanám veletek az eddigi böngészések során gyűjtött infóimat a P0104-es hibakóddal kapcsolatban, hátha valaki tudna segíteni a hiba kijavításában. 

P0104 MAF/VAF Circuit Intermittent, ami nagyjából annyit jelent ha jól értelmeztem, hogy vagy valamelyik szenzor rossz vagy koszolódott,  esetleg a kábelezés van megszakadva valahol és 0.492V alá esik a feszültség időnként. A két szenzor valamelyikének is a hibás adatközlése okozhatja a motor lomhaságát, illetve nagyobb gázzal gyorsuláskor a megtorpanást. Mivel elég régóta érzem hogy gyengül a kocsi így megpróbálom egyelőre házilag megoldani, kitisztítani a szenzorokat, hátha csak ennyi gond. A levegőmennyiség mérő a légszűrőből a motor felé tartó műanyag csőben van. A MAF/VAF elnevezés ezt az egy alkatrészt takarja, vagy esetleg van még máshol is ilyen szenzor amit érdemes lenne lecsekkolni? Pillangószelepet nem rég tisztítottam, így még ezeknek a szenzoroknak a tisztításának is neki mernék állni, feltéve ha valaki elárulja mit hol találok. :P

Más... ha hosszbordás szíj sziszegése kis WD40-es befújás után elhallgat az mit jelent? Csereérett a szíj? 

Köszönöm előre is valaki tud valami okosat mondani! 

 

 

 

On 2019. 06. 06. at 19:17, tgabika76 írta:

A hibakód alapján a légtömegmérő áramköre valahol szakadt. Ha jól emlékszem, ebben az autóban is izzószálas légtömegmérő van, azt pedig nem tudod tisztítani, úgy meg főleg ne hogy ráfújkálsz mindenféle WD-40-eket, mert ha ráég az izzószálra akkor minimum csak pontatlanul fog mérni, rosszabb esetben meg sehogy sem mert elszakad az izzószál. Ergo azt nem tisztítjuk. Helyette próbálj meg egy olyat hogy járó motornál lehúzod a légtömegmérő csatlakozóját, és figyeled a motor reakcióját. Ilyenkor a motorvezérlő egy előre beprogramozott értékkel fog számolni, ha így (lehúzott csatlakozóval) nem torpan az autó, akkor máris megvan a hiba.

 

Sziasztok!

Kipróbáltam a lehúzott MAF szenzoros menetet, a P0104-es hibakódot így nem dobta ki, ellenben:

P0110 Intake Air Temperature Circuit - gondolom a külső levegő hőmérő is ebbe a szenzorba van építve.

P0101 Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem - ez pedig gondolom a lehúzott szenzort jelöli. 

Tény, hogy csak kb 15 km-t mentem lehúzott csatival, de azt kicsit magasabb fordulaton, nagyobb gázadásokkal. A P0104-es hibakód nem jött elő, szóval igazából nem sokkal lettem előrébb. A menetdinamikán sem vettem észre nagy különbséget, de ez a P0104-es hibakód mellett sem volt állandó probléma, csak természetesen akkor amikor tényleg olyan szitu volt hogy oda kéne lépni és néha mintha gyorsulás közben elvenném a gázt, bólintunk olyan 2500-as fordulatnál. Nem tudom mennyire normális, hogy a fojtószelepre csatlakozó cső olajos, nem rég pucoltam ott a dolgokat... :(

Link to comment
Megosztás:

2 órája, GabiETZ írta:

Igen, és otthon mindenkinek van ilyen bepréselő szerszámuk, fokoló tárcsájuk, meg csápos emelőjük meg váltó alátámasztójuk...

Hogyha szerelővel csináltatja, akkor meg sem kérdezte volna, h mi kell hozzá, meg hogy mennyire szívás kicseréli... Nem??? 

Olvasnod kéne mielőtt osztod...

Én arra gondoltam, hogy egy szerelő simán megoldja ezt a feladatot, a hidat lebombázni nem érdemes, ha csak nincs korrodálva vagy sérülve.  
Szó sem volt róla, hogy bárki ezt otthon ki tudja cserélni az általad is említett eszközök miatt.

(egyébként nem osztottam az észt, csak rossz hangsúlyt képzeltél a soraim mellé, de majd rakok neked legközelebb smiley-kat hogy ne érezd magad megsértve :):))

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, Maverick087 said:

Én arra gondoltam, hogy egy szerelő simán megoldja ezt a feladatot, a hidat lebombázni nem érdemes, ha csak nincs korrodálva vagy sérülve.  
Szó sem volt róla, hogy bárki ezt otthon ki tudja cserélni az általad is említett eszközök miatt.

(egyébként nem osztottam az észt, csak rossz hangsúlyt képzeltél a soraim mellé, de majd rakok neked legközelebb smiley-kat hogy ne érezd magad megsértve :):))

Persze, egy szervizbe ha ügyes a szerelő semmi idő alatt megoldja. Na azért ám! :D Hangulatjelekkel jobban érti az ember a hangsúlyt. :)

20 hours ago, GabiETZ said:

Kell hozzá valami speciális szerszám, vagy otthon a garázsban is megoldható a csere?

Erre reagálván gondoltam, h otthon szeretné csinálni, és otthon aknából inkább egy híd csere mint egy szilentezés... ;) Pont ugyan azokat kell lebontani,(fék, lengéscsillapító) csak a híd csere 6 csavar ki be és kész is. Volt benne részem párszor, és nem kívánom senkinek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy kérdésem lenne,opel astra G,belső kerengetéssel kapcsolatban.Ha kiveszem a kesztyűtartót,és ott a belső kerengetési motornál,ha felűl van a lapát,tehát felűlről nem tudok belenyúlni mert zárva van felűl,akkor külső levegő keringetésen van vagy belsőn?Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, domber said:

Sziasztok!Egy kérdésem lenne,opel astra G,belső kerengetéssel kapcsolatban.Ha kiveszem a kesztyűtartót,és ott a belső kerengetési motornál,ha felűl van a lapát,tehát felűlről nem tudok belenyúlni mert zárva van felűl,akkor külső levegő keringetésen van vagy belsőn?Köszönöm

Szia,

Akkor belsőn, mert a külső levegő le van zárva. Ha a kesztyűtartó felől van a lapát akkor külső.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 11. at 7:39, tgabika76 írta:

A szerelődnek igaza van, ezek nem kopó alkatrészek (bár a motortartó bak talán valamennyire igen), szóval nem szokták őket megelőző jelleggel cserélni, csak ha valami bajuk van.

Ez nem légszűrő, pollenszűrő, vagy olajszűrő, hogy tízezrenként ki kellene cserélni! Csak akkor kell - ha eltörött, elgörbült, a szilentje kiverődött (ha egyáltalán van olyan benne).

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 12. at 14:59, DarthVödör írta:

Az első képen egy kínai jack adapter van. Ez lehetett a táp csatlakozója valaminek, ami nem opel.

A második képen egy antenna adapter van. Pontos típusa talán LMR, de a képen nem jól látszik. Esetleg védőkupak van az elején. Szerintem ez sem opel. (ez is a valamibe csatlakozhatott)

 

Igaz!  
Az első egy sima "három és feles" Jack csatlakozó dugó (és persze mono) - de az nem igazán tápcsatlakozó!
A második pedig feltehetően antenna, mivel ilyen BNC csatlakozót (teflonos) csakis ott szoktak alkalmazni.

Lehetséges, hogy régebben valaki /eléggé amatőr módon/ beleépített egy autórádiót - ami persze még nem volt sztereo!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.