Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

köszi a válaszokat a lengőkarokra!
A következő kérdésem az lenne, hogy hétvégén kicserélném a kipufogó rendszer 2 első elemét.
1. Katalizátortól a középső dobig + a középső dobot (a hátsót már nemrég cseréltem)

1.kérdésem: Az 1. részen a Lambdaszondát az csak simán bele van csavarva? Villáskulcs és kész?
2. kérdésem: Ha a szonda elektromos csatiját lehúznám, akkor kell akku saru le, hogy ne vegyen észre semmit az ECU ?
Vagy ne is húzzam le, csak tekerjem ki és tekerjem be az új csőbe? (bár itt szerintem le kell húzni, mert az elektromos kábelt fogja feltekergetni, ha kicsavarom)
3. kérdésem: Be kell kenni valamivel a menetét a szondának ha beletekerem az új csőbe?


Közben utánajártam, hogy kb most már cserélni is kellene, szóval akkor tárgytalanok a kérdések, rendelek újat.
Viszont boltban azt javasolták, hogy ha mind2 szonda gyári, akkor érdemes mind2-őt cserélni.
Előre meg ilyen: 855375
DELPHI ES20291 Hát ezt találtam 14e-ért akcióban.
Elvileg ilyen kell hátulra: 855390
Bosch 0258005291  Hát nem olcsó, 27e-ért.:blink:
Valakinek alternatív ötlete?

Szerelőm egy kicsit belém hozta az ideget, mert mondta, hogy az első bele is szakadhat a csonkba és nem tudjuk majd kiszedni.....
Erről valakinek van már tapasztalata?

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Ha áldozol 3 ezer forintot egy speciális kiszedőre akkor simán ki tudod cserélni.

Az alsót viszont emelőn vagy aknáról tudod kiszedni, Javallott rézpasztával bekenni a menetet becsavarás előtt.

Igen, ezt akartam is kérdezni, hogy az 1. szondát hogyan lehet kiszedni, mert nem sok hely van ott.
Milyen célszerszám? Tudtok linket?

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zsóti-21 írta:

Sziasztok segítségre lenne szükségem!!!

astra  g z18xe motor, 2001 évj. A múlt hónapban a következő produkcióval szembesültem: gyújtás ráadás után az ESP lámpa égve marad, és az autó nem indítható. Gyújtást levéve a két ventilátor elindul! HIBAKÓD NINCS! Többen is állították hogy az ECU halt le! Oké! 65000.-ért felújítottam! Visszaszerelés után a hiba megmaradt. Valakinek ötlete????

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bonat írta:

:-):hehe:

 

10 órája, Maverick087 írta:

Azt hittem felismeritek :-) Ez a bordás ékszíj feszítőjének görgője

Miután a feszítő görgő a belsejében csapágyazva fut, így aztán teljesen mindegy, mekkora a meghúzási nyomaték, mert kicsavarodni sohasem fog.
Ám ha mégis annyira rettegsz a kicsavarodástól, tegyél a csavar feje alá egy rugós (vagy recés) alátétet.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, L.Fazakas írta:

 

Miután a feszítő görgő a belsejében csapágyazva fut, így aztán teljesen mindegy, mekkora a meghúzási nyomaték, mert kicsavarodni sohasem fog.
Ám ha mégis annyira rettegsz a kicsavarodástól, tegyél a csavar feje alá egy rugós (vagy recés) alátétet.

Én ezt használom minden olyan helyre ahol nem lehet nagy meghúzási nyomatékot alkalmazni, de viszont fontos hogy a csavar ott maradjon:

http://811loctite_csavarrogzito_.jpg

Például nálam a feszítő az aluminimum olajpumpába van betekerve, ott sem lehet megtépni a csavart. 2000Forint körül van egy kis flakon sokáig elég, és nem szárad be tárolás közben. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szívócső nyomás érzékelőt megpucoltam, a beszívott levegő hőérzékelőt viszont az istenért nem tudom kiszedni. Mi a trükk? Ez nem a bilincses verzió, csak benne van a műanyag csőben az érzékelő. Akárhogy csavarom, húzom nem jön ki. :(

A légtömegmérés ennél a kocsinál (Z14XE) a két fenti szenzor értékeiből történik? 

Módosítva : BoMa
Link to comment
Megosztás:

Melyik szervízbe vigyem a 20 éves Astrám Budapest XI/XXII ker. vagy Budaörsön? Ha publikusan nem illik ajánlani, jöhet privátban. Pl a Fábián márkaszervízből kinézik az ilyen öreg jószágot? Sose voltam még olyan helyen. De kicsit már unom a sufniszervizeket ahol sosincs számla és az alkatrész is olyan amilyen (nincs sok beleszólásom hogy mit kapok), és még el is b.ák a kocsit :/

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zotya975 írta:

Én ezt használom minden olyan helyre ahol nem lehet nagy meghúzási nyomatékot alkalmazni, de viszont fontos hogy a csavar ott maradjon:

http://811loctite_csavarrogzito_.jpg

Például nálam a feszítő az aluminimum olajpumpába van betekerve, ott sem lehet megtépni a csavart. 2000Forint körül van egy kis flakon sokáig elég, és nem szárad be tárolás közben. 

Ismertem ezt az IS ragasztót. Egy speciális fémragasztó.
Amit ezzel egyszer egyszer beragasztassz, azt soha többé nem szeded ki onnan! Inkább fémesen kiszakad! Pont olyan, mint a hegesztés.

Ha viszont mégis görgőt kellene cserélni (mondjuk 5-6 évente), akkor máris erősen meg vagy lőve ...
Nem tudod kiszedni a csavart, csakis a komplett szíjfeszítőt! (a kissé drágábbik módszer).
Hogy miért nem jó a rugós alátét?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 15. at 23:39, Firsh írta:

Melyik szervízbe vigyem a 20 éves Astrám Budapest XI/XXII ker. vagy Budaörsön? Ha publikusan nem illik ajánlani, jöhet privátban. Pl a Fábián márkaszervízből kinézik az ilyen öreg jószágot? Sose voltam még olyan helyen. De kicsit már unom a sufniszervizeket ahol sosincs számla és az alkatrész is olyan amilyen (nincs sok beleszólásom hogy mit kapok), és még el is b.ák a kocsit :/

Nem akarok rossz reklámot csinálni, de régebben én márkaszervizekbe hordtam az Opelt (Opelt Tóth; Opel Duna, Opel Ivanits és Bárkány/Gyömrői út 1. majd később Szállás utca, stb.) - de aztán folyton ingem, gatyám ráment ....

Most a Cromaxba hordom - így feleannyiba se kerül. Nincs rajta az alkatrészi és a munkadíjas árakon a márkaszervizes felár!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Ismertem ezt az IS ragasztót. Egy speciális fémragasztó.
Amit ezzel egyszer egyszer beragasztassz, azt soha többé nem szeded ki onnan! Inkább fémesen kiszakad! Pont olyan, mint a hegesztés.

Ha viszont mégis görgőt kellene cserélni (mondjuk 5-6 évente), akkor máris erősen meg vagy lőve ...
Nem tudod kiszedni a csavart, csakis a komplett szíjfeszítőt! (a kissé drágábbik módszer).
Hogy miért nem jó a rugós alátét?

Igazából ez menetrögzítő, és ki lehet csavarni a csavart, de magától (a rázkódástól-vibrációtól) nem lazul meg. Csak utána meg kell tisztítani a menetet ( ha ugyanazt a csavart használod fel) mielőtt ismét betekered. A szelepfedélnek a csavarjait 8 Nm-el kell meghúzni ha nem használom a menetrögíztőt egyszerűen kicsavarodnak. Egyéb necces helyeken, mint a fent említett feszítő görgő, főtengely, veztengely  csavarjai is érdemes használni. Ezek gyárilag is menetrögzítőzve vannak. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎06‎.‎14‎. at 21:49, Maverick087 írta:

Azt hittem felismeritek :-) Ez a bordás ékszíj feszítőjének görgője

Próbáltam megkeresni, de ennek a nyomatékát pont nem találom. Esetleg (angol nyelvű) katalóguslapot tudnál linkelni? Mi annak a görgőnek az angol neve?

A Loctite 243 teljesen jó. Kézi szerszámokkal oldható marad a csavar (bizonyos híresztelésekkel ellentétben). Ettől függetlenül (vagy emellett) a helyes nyomatékkal kellene meghúzni.

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Firsh írta:

Melyik szervízbe vigyem a 20 éves Astrám Budapest XI/XXII ker. vagy Budaörsön? Ha publikusan nem illik ajánlani, jöhet privátban. Pl a Fábián márkaszervízből kinézik az ilyen öreg jószágot? Sose voltam még olyan helyen. De kicsit már unom a sufniszervizeket ahol sosincs számla és az alkatrész is olyan amilyen (nincs sok beleszólásom hogy mit kapok), és még el is b.ák a kocsit :/

Engem márkaszervizben vertek át. Opel Di-Fer Dunaújváros. Nincs beleszólás alkatrész választásba, nincs garancia, csak elméletben, nincs panasz kezelés, nincs megbeszélés. Van kávé, töbszöri visszajárkálás, és csillagászati összegek. Nekem szerencsére van helyem, igy elkezdtem megoldani otthon amit lehet. Márka szerviz szerintem a legrosszabb választás. Intézményesitve van a becsapás, lehúzás. Csergő is nagyon reklámozza magát. Talán jók lehetnek. Rosszat még nem hallottam onnan, bár én nem voltam. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Igazából ez menetrögzítő, és ki lehet csavarni a csavart, de magától (a rázkódástól-vibrációtól) nem lazul meg. Csak utána meg kell tisztítani a menetet ( ha ugyanazt a csavart használod fel) mielőtt ismét betekered. A szelepfedélnek a csavarjait 8 Nm-el kell meghúzni ha nem használom a menetrögíztőt egyszerűen kicsavarodnak. Egyéb necces helyeken, mint a fent említett feszítő görgő, főtengely, veztengely  csavarjai is érdemes használni. Ezek gyárilag is menetrögzítőzve vannak. 

Lehetséges, hogy valóban az, de akkor bármiféle olajfesték megteszi. Avagy - "megkaristolod" a menetét fűrészlappal, mint pl. a vízszerelők szokták kócozás előtt a colos menetet ....

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Stofl írta:

Engem márkaszervizben vertek át. Opel Di-Fer Dunaújváros. Nincs beleszólás alkatrész választásba, nincs garancia, csak elméletben, nincs panasz kezelés, nincs megbeszélés. Van kávé, töbszöri visszajárkálás, és csillagászati összegek. Nekem szerencsére van helyem, igy elkezdtem megoldani otthon amit lehet. Márka szerviz szerintem a legrosszabb választás. Intézményesitve van a becsapás, lehúzás. Csergő is nagyon reklámozza magát. Talán jók lehetnek. Rosszat még nem hallottam onnan, bár én nem voltam. 

Nem dicsekszem, de engem bizony már 2x vertek át a márkaszervizek, azért aztán gyorsan le is szoktam róluk!
Az Opel Tóth a műszaki vizsgára kapásból a szélvédőmet cserélte (a vizsgabiztos szerint a látótérben több helyen sérült), majd egy "eredeti" Opel szélvédőt tettek bele - 80 ezer forintért! Miközben más autóüveges cégeknél már 10-15-ből simán megoldható a dolog! Persze én galád módon elkértem a régi szélvédőmet, így máig megvan a pincében, de azon az "eredeti opeloson" már több kőfelverődéses hiba van, mint a gyárilag régin volt! Ha majd netán valami gáz lesz, legfeljebb visszatettetem a régit (ami persze elvileg az eredeti gyári).
Az Opel Duna pedig nagyon szépen elszarta a légkondim hűtőjén a szűrőház-csavar menetét, amit persze utána már komplettben kellett kicserélni! Az is simán benne volt nekem 80 ezerbe (ráadásul csak "utángyártott" és német)!  Az állítólagos eredeti (francia) kondenzátor viszont 120-ba lett volna!
Az Ivanits és Bárkányhoz /a Szállás utca 4.-be/ már én vittem be a saját beszerzésű anyagot, mikor ki kellett cseréltetni a bal első forgásérzékelős kerékagy-csapágyat. Az SKF-nél sokkal olcsóbban vettem, mint amennyit a szervizek az árajánlatukban megajánlottak. (s ráadásul nem valami kínai gagyi).
A későbbi Opel szerviz (Ódor Autócentrum Opel Szakszerviz, Jegenye u. 7) viszont a karambolos javításomhoz az önrészt is simán fel akarta számolni - NEKEM!
Hiába mondtam, hogy önrész csakis CASCO-s biztosításoknál van, viszont a kötelezőnél bizony fennáll a teljes kártérítés esete, csak jól elvitáztam a szerviz vezetőjével, majd otthagytam őket, mint Szent Pál az oláhokat ...

Link to comment
Megosztás:

13 perce, L.Fazakas írta:

Nem dicsekszem, de engem bizony már 2x vertek át a márkaszervizek, azért aztán gyorsan le is szoktam róluk!
Az Opel Tóth a műszaki vizsgára kapásból a szélvédőmet cserélte (a vizsgabiztos szerint a látótérben több helyen sérült), majd egy "eredeti" Opel szélvédőt tettek bele - 80 ezer forintért! Miközben más autóüveges cégeknél már 10-15-ből simán megoldható a dolog! Persze én galád módon elkértem a régi szélvédőmet, így máig megvan a pincében, de azon az "eredeti opeloson" már több kőfelverődéses hiba van, mint a gyárilag régin volt! Ha majd netán valami gáz lesz, legfeljebb visszatettetem a régit (ami persze elvileg az eredeti gyári).
Az Opel Duna pedig nagyon szépen elszarta a légkondim hűtőjén a szűrőház-csavar menetét, amit persze utána már komplettben kellett kicserélni! Az is simán benne volt nekem 80 ezerbe (ráadásul csak "utángyártott" és német)!  Az állítólagos eredeti (francia) kondenzátor viszont 120-ba lett volna!
Az Ivanits és Bárkányhoz /a Szállás utca 4.-be/ már én vittem be a saját beszerzésű anyagot, mikor ki kellett cseréltetni a bal első forgásérzékelős kerékagy-csapágyat. Az SKF-nél sokkal olcsóbban vettem, mint amennyit a szervizek az árajánlatukban megajánlottak. (s ráadásul nem valami kínai gagyi).
A későbbi Opel szerviz (Ódor Autócentrum Opel Szakszerviz, Jegenye u. 7) viszont a karambolos javításomhoz az önrészt is simán fel akarta számolni - NEKEM!
Hiába mondtam, hogy önrész csakis CASCO-s biztosításoknál van, viszont a kötelezőnél bizony fennáll a teljes kártérítés esete, csak jól elvitáztam a szerviz vezetőjével, majd otthagytam őket, mint Szent Pál az oláhokat ...

Igen, nekem is csak rossz tapasztalatom van velük. A legdurvább, hogy simán megteszik, hogy a teljes panaszkezelést, ügyet kitörlik a rendszerből, mintha meg sem történt volna. Sufni műhelyek garanciája többet ér mint egy márkaszervizé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki segítsen mert megőrülök. Nyári melegben az autó nehezen indul. Aztán ha elindult, az alapjárat kb 2 percig rettenetes. Volt vezérlés csere, fojtószelephaz tisztítás, trafó, gyújtás jó, lambda szonda csere. Hibakódnincs. Astra 1.4 z14xep. Ki mit ajánl? A szerelők ötletei nem jöttek be eddig. Köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Misli Bali írta:

Nyári melegben az autó nehezen indul. Aztán ha elindult, az alapjárat kb 2 percig rettenetes.

Részletesen mi történik, mit látsz vagy hallasz? Gyertyák lettek cserélve? Másik trafóval próbáltad? Az üzemanyagellátás meg lett nézve?

6 órája, L.Fazakas írta:

Lehetséges, hogy valóban az, de akkor bármiféle olajfesték megteszi. Avagy - "megkaristolod" a menetét fűrészlappal, mint pl. a vízszerelők szokták kócozás előtt a colos menetet ....

Remélem ezt nem gondoltad komolyan. Az olajfestéktől megváltozhat a meghúzási és kilazulási nyomaték a nem kívánt irányban (nehezebb meghúzni, könnyebben kilazul). Ha még nincs is így, rajtad kívül ki bízik az olajfestékben? A Zotya által alánlott, sokak által kipróbált Loctite 243 tökéletesen erre való.

A megkaristolás vízvezetékszerelésnél azért kell, hogy a kóc a helyén (a menetben) maradjon a csavar betekerése közben. Attól, hogy megkaristolja a menetet, semmivel sem fog nehezebben kilazulni. Legfeljebb tönkreteszi azt és tönkremegy tőle a menet az alkatrészben is. Esetleg tegyen bele kenderkócot is? :confused:

A kérdező egyébként a meghúzási nyomatékot szerette volna tudni.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, L.Fazakas írta:

Lehetséges, hogy valóban az, de akkor bármiféle olajfesték megteszi. Avagy - "megkaristolod" a menetét fűrészlappal, mint pl. a vízszerelők szokták kócozás előtt a colos menetet ....

A vízvezeték szerelők azért karistolják a menetet hogy ne tolja le róla behajtáskor a kócot. De elég sok csőmenet gyárilag meg van már "karistolva".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.