Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2019. 07. 11. at 21:42, Maverick087 írta:

Próbálj egy videót készíteni. A váltót én kizárnám. Hidrotőkék, twinport szelep bizonyos modelleknél, főtengely csapágyak alulról esetleg, jobb oldalon fent a motortérben a tankszellőztető szelep. De ezek csak találgatások részemről, próbáld jobban lokalizálni a helyet. Egyébként milyen motor, évjárat, km? 

Nekem a vízpumpa csinált hasonló dolgokat. De akkor már felújítottam a generátort és a klímakompresszort is. Csak utána maradt a vízpumpa :( Nem mertem azzal kezdeni. De annak nem kattogó hanem rezonáló, csörgő hangja volt.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, sziklaboci írta:

Urak, caravanon hátsó (dob)fékeket újítottam fel, gyakorlatilag minden cserélve lett. Összeszerelést követően üzemi fék rendben van, kézifék viszont a jobb keréknél behúzást követően nem engedi el, a fék onnantól folyamatosan befog. Nem magával a fékkel van a baj mivel minden új benne (és az összeszerelés is igen valószínű hogy rendben van), a dob mögött a kézifékkötelet megcibálva ilyenkor elenged a fék. A felújításra többek között azért került sor, mert ugyanez a fék folyamatosan befogott egy kicsit (most nem fog be egészen a kézifék meghúzásáig). Kötélre gyanakszom, viszont a látható/hozzáférhető részeken rendbenlévőnek tűnik. A nem hozzáférhető helyekhez le kell bontani a kipufogórendszert és a hőterelő lemezt, mivel felette megy el a kötél. Csak megerősítést kérnék, hogy jó helyen kutakodok-e, vagy valamit teljesen benéztem?

Szerintem jó helyen kutatsz. Ha a dobban a rugó rendben van, akkor én is bowdenre gyanakodnék. Lehet kezdődő bowden kirojtosodás valahol bent, koszosodás, és ez visszatartja.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sziklaboci írta:

Urak, caravanon hátsó (dob)fékeket újítottam fel, gyakorlatilag minden cserélve lett. Összeszerelést követően üzemi fék rendben van, kézifék viszont a jobb keréknél behúzást követően nem engedi el, a fék onnantól folyamatosan befog. Nem magával a fékkel van a baj mivel minden új benne (és az összeszerelés is igen valószínű hogy rendben van), a dob mögött a kézifékkötelet megcibálva ilyenkor elenged a fék. A felújításra többek között azért került sor, mert ugyanez a fék folyamatosan befogott egy kicsit (most nem fog be egészen a kézifék meghúzásáig). Kötélre gyanakszom, viszont a látható/hozzáférhető részeken rendbenlévőnek tűnik. A nem hozzáférhető helyekhez le kell bontani a kipufogórendszert és a hőterelő lemezt, mivel felette megy el a kötél. Csak megerősítést kérnék, hogy jó helyen kutakodok-e, vagy valamit teljesen benéztem?

Jó helyen jársz, ha van aknád, akkor a kipufogót és a hővédőt elég csak leengedni és ha szerencséd van elfér a kezed.  Nekem a bowden belseje ment tele az évek alatt porral és az eső csak rásegített. Aztán már nem engedett ki a kézifék. Persze ezt fékpofa csere után és első tesztnél még működött. Aztán a parkolóba behúztam a kézit és indulás után már nem engedett. Mondanom sem kell mi történt a fékkel. Ahol be van fűzve a dobba a kötél, azt is érdemes megnézni, nincs e elkoszolódva, kiszálasodva.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, georgee írta:

Jó helyen jársz, ha van aknád, akkor a kipufogót és a hővédőt elég csak leengedni és ha szerencséd van elfér a kezed.  Nekem a bowden belseje ment tele az évek alatt porral és az eső csak rásegített. Aztán már nem engedett ki a kézifék. Persze ezt fékpofa csere után és első tesztnél még működött. Aztán a parkolóba behúztam a kézit és indulás után már nem engedett. Mondanom sem kell mi történt a fékkel. Ahol be van fűzve a dobba a kötél, azt is érdemes megnézni, nincs e elkoszolódva, kiszálasodva.

A terv pontosan ez, félig leengedi az említett részeket. A dobba fűzött rész egészségesnek tűnik, pont ezért is jött a gondolat hogy valahol előrébb lesz rossz a kötél. Sajnos ezen nem hátul ágazik el ipszilonban a kötél, hanem még valahol elöl.
Összeszerelés után még megemelve kipróbáltuk a kéziféket és rögtön kiderült a hiba, így szerencsére egy métert sem ment behúzott fékkel a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Felfedeztem egy kis rohadást a bal hátsó kerék felfüggesztésénel(ahol 3 csavar fogja a tengelyt). 2 nap múlva mennénk vidékre ahol szerelő megnézné, hogy mennyire súlyos a dolog. Szerintetek merjek vele elindulni? Csináltam pár képet, hogy lássátok miről van szó. 

Segítségeteket köszönöm.

 http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=77820190715_124352.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=15420190715_124338.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=31520190715_124259.jpg

 

Üdv.:Tibi

Link to comment
Megosztás:

4 órája, sziklaboci írta:

Urak, caravanon hátsó (dob)fékeket újítottam fel, gyakorlatilag minden cserélve lett. Összeszerelést követően üzemi fék rendben van, kézifék viszont a jobb keréknél behúzást követően nem engedi el, a fék onnantól folyamatosan befog. Nem magával a fékkel van a baj mivel minden új benne (és az összeszerelés is igen valószínű hogy rendben van), a dob mögött a kézifékkötelet megcibálva ilyenkor elenged a fék. A felújításra többek között azért került sor, mert ugyanez a fék folyamatosan befogott egy kicsit (most nem fog be egészen a kézifék meghúzásáig). Kötélre gyanakszom, viszont a látható/hozzáférhető részeken rendbenlévőnek tűnik. A nem hozzáférhető helyekhez le kell bontani a kipufogórendszert és a hőterelő lemezt, mivel felette megy el a kötél. Csak megerősítést kérnék, hogy jó helyen kutakodok-e, vagy valamit teljesen benéztem?

Én is csak meg tudlak erősíteni abban hogy a kötél lehet a ludas. Sokat szenvedek én is a hátsó nyergekkel - ugyan nekem tárcsafékem van de akkor is. Voltam egyszer olyan marha hogy rábíztam a szerelőre a kézifékkötelet, belerakott valami kínai szart, fél év használat után már a jobb oldalon nem akart kijönni a kötél, hiába tettem a nyeregbe erősebb rugót hátha kihúzza de semmi..... Szóval ha cserélsz ne spórolj ezzel, csak jó minőséget!! 
 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, sziklaboci írta:

ezen nem hátul ágazik el ipszilonban a kötél, hanem még valahol elöl.

A hővédő lemez felett ágazik el. Kb a kézifékkel egyvonalban. Kiszedni úgy tudod, hogy a kézifék felől jövő részt kifordítod az "elosztóból"

rajz

Módosítva : georgee
linkeltem a rajzot
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Revfury írta:

Felfedeztem egy kis rohadást a bal hátsó kerék felfüggesztésénel

Láttam már ettől rosszabbat is az utakon. Ha jól látom egyelőre még csak felületi és csak a védőgumi (rücsi) érett el, tehát még nem okozhat gondot, bár így fotóról nehéz megmondani.. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Z14XE

Jelenség : erőteljes gázadáskor 3000 -nél megtorpan,  fullad, majd erőre kap. Óvatos gázadásnál felpörög de 4000-nél elfogy az erő.

EGR cserélve, hiba maradt.

3 dologra gondolok , trafósor (ez legkevésbé), fojtószelepház kín, MAF szenzor. Ez utóbbit lehúztam, kissé jobb lett, de nem pörög el 4000 fölé.

Van tapasztalat erre? Gázpedál okozhat ilyet? AC pumpa új, benzinszűrőbe is csak 1000 km van max.

Hidegen melegen jól indul, alapjárat is rendben.

Tanácstalan vagyok. HELP

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, cac írta:

Urak, ezek közül melyik a főrelé?
A gugli nem segített. Pontosabban dobott ki magányos, lila színű relét, de hogy ez helyileg hol van a biztosíték táblán az nem derült ki a számomra. 

maxresdefault.jpg

Nem tudom pontosan mit keresel és miért, de jobb felső részén a képnek találsz 2 fekete dobozt. A keskenyebbikben vannak a főbiztosítékok. A szélesebbik, amin 8 db négyzet van megszámozva. Ebben van(nak) relé(k). Típustól, és felszereltégtől is függően 1-4 relé. 

1: -

2: Engine coolant blower relay (x16szr, x18xe, x20xev)

3: Engine coolant blower motor relay (x14xe, x16xel)

4: Fuel pump relay

5: -

6: Engine coolant blower motor relay

7: Head lamp washer pump delay relay

8: -

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 órája, DarthVödör írta:

maxresdefault.jpg

Nem tudom pontosan mit keresel és miért, de jobb felső részén a képnek találsz 2 fekete dobozt. A keskenyebbikben vannak a főbiztosítékok. A szélesebbik, amin 8 db négyzet van megszámozva. Ebben van(nak) relé(k). Típustól, és felszereltégtől is függően 1-4 relé. 

1: -

2: Engine coolant blower relay (x16szr, x18xe, x20xev)

3: Engine coolant blower motor relay (x14xe, x16xel)

4: Fuel pump relay

5: -

6: Engine coolant blower motor relay

7: Head lamp washer pump delay relay

8: -

Köszi a választ!

Az ok ez lenne. Gondoltam a főrelénél kezdem a vizsgálódást (P1625 - Fõrelé - Nyitott állásban beragadt). Viszont sajna továbbra sem tudom ezek alapján, hogy melyik a szóban forgó relé. :(

szerk: a hobbielektronika oldalon találtam némi infót. Ebben a kommentben van egy pont olyan lila relé, ami elvileg a főrelé. Ráadásul az ECU-val kapcsolatban említi a hozzászóló, szóval szerintem ezt keresem. Egy videó alapján ott lehet, ahol említetted, tehát a kiegyenlítő tartály fölötti fekete dobozban.

Módosítva : cac
Link to comment
Megosztás:

üdv,

amikor huzamosabb ideig haladok váltás nélkül (jellemzően ugye ötödik fokozatban, autóúton), akkor az első kuplungolásnál érezhetően nehezebb kinyomni a pedált. más autóval nem tapasztaltam még ilyet. mi okozhatja ezt a jelenséget, illetve kell-e vele foglalkozni? ezen kívül hibátlan minden.

 

classic II, 2005, z14xep

Módosítva : dhp00
Link to comment
Megosztás:

13 órája, cac írta:

Köszi a választ!

Az ok ez lenne. Gondoltam a főrelénél kezdem a vizsgálódást (P1625 - Fõrelé - Nyitott állásban beragadt). Viszont sajna továbbra sem tudom ezek alapján, hogy melyik a szóban forgó relé. :(

szerk: a hobbielektronika oldalon találtam némi infót. Ebben a kommentben van egy pont olyan lila relé, ami elvileg a főrelé. Ráadásul az ECU-val kapcsolatban említi a hozzászóló, szóval szerintem ezt keresem. Egy videó alapján ott lehet, ahol említetted, tehát a kiegyenlítő tartály fölötti fekete dobozban.

P1625 B (+) tápellátás a terhelésvezérlő modul (VCLM) ventilátor áramkörének meghibásodásához
P1626 B (+) tápellátás a változó terhelésvezérlő modul (VCLM) légkondícionáló (A / C) áramkör hibás működéséhez

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 15. at 16:36, panizzi írta:

Sziasztok, Z14XE

Jelenség : erőteljes gázadáskor 3000 -nél megtorpan,  fullad, majd erőre kap. Óvatos gázadásnál felpörög de 4000-nél elfogy az erő.

EGR cserélve, hiba maradt.

3 dologra gondolok , trafósor (ez legkevésbé), fojtószelepház kín, MAF szenzor. Ez utóbbit lehúztam, kissé jobb lett, de nem pörög el 4000 fölé.

Van tapasztalat erre? Gázpedál okozhat ilyet? AC pumpa új, benzinszűrőbe is csak 1000 km van max.

Hidegen melegen jól indul, alapjárat is rendben.

Tanácstalan vagyok. HELP

 

Ma kétszer leállt 10 km alatt, amíg hideg a motor nincs gond bár ki nem pörög. Egyszerűen elfogy a kraft és leáll. 

Újraindítás után megy egy ideig... Itt írtak alapjárati motort vagy ezzel kapcsolatosan dolgokat.

Most lehúztam az EGR-t meglátjuk, még este próbálom.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, panizzi írta:

Ma kétszer leállt 10 km alatt, amíg hideg a motor nincs gond bár ki nem pörög. Egyszerűen elfogy a kraft és leáll. 

Újraindítás után megy egy ideig... Itt írtak alapjárati motort vagy ezzel kapcsolatosan dolgokat.

Most lehúztam az EGR-t meglátjuk, még este próbálom.

AC-pumpánál a gumicső nincs kilyukadva? Tapasztalat.Üzemanyag egy részét visszanyomja a tartályba.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kingblue írta:

AC-pumpánál a gumicső nincs kilyukadva? Tapasztalat.Üzemanyag egy részét visszanyomja a tartályba.

A tankon belülire gondolsz? Cseréltem mindkét ág csövét, mert kirepedt, elfogyasztott néhány pumpát mire rájöttem.. Gyári opelt kellett venni, mondta is a boltos hiába próbálkozok univerzális benzincsővel. Ez gyárilag hajlított.

Hidegen egész jól muzsikál a gép, ha bemelegszik ott jön a gond.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, panizzi írta:

A tankon belülire gondolsz? Cseréltem mindkét ág csövét, mert kirepedt, elfogyasztott néhány pumpát mire rájöttem.. Gyári opelt kellett venni, mondta is a boltos hiába próbálkozok univerzális benzincsővel. Ez gyárilag hajlított.

Hidegen egész jól muzsikál a gép, ha bemelegszik ott jön a gond.

Igen arra gondoltam de ha cserélve lett akkor az kipipálva.Alapjárati motor csak az alapjáratodat érinti.Vagy felpörög vagy leesik vagy egyszerűen ha leveszed a gázról a lábad leáll.Az erőtlenséget nem befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, panizzi said:

A tankon belülire gondolsz? Cseréltem mindkét ág csövét, mert kirepedt, elfogyasztott néhány pumpát mire rájöttem.. Gyári opelt kellett venni, mondta is a boltos hiába próbálkozok univerzális benzincsővel. Ez gyárilag hajlított.

Hidegen egész jól muzsikál a gép, ha bemelegszik ott jön a gond.

Üdv!

Ez csak egy gondolat (vagyis tipp) részemről és nem hangzik túl jól: ECU probléma nem lehet?
Z14XE és Z16XE-nél az ECU a motoron van: melegíti a motor, rázkódik stb., emiatt lehet velük állítólag mindenféle érdekes probléma/jelenség. (Pl. hamis hibajelzések is). Több műhely javítja, az itteni Car-társak bizos tudnak egy megbízhatót mondani (pl. Weisz Danit is írta valaki itt a fórumon, hogy javít, vagy javíttat).

De remélhetőleg egyszerűbb a probléma...
Bár a hibafelderítésnél lehet, hogy a melegedés a kulcs: mi az az alkatrész/szenzor, ami a motor-hőmérséklet változásának függvényében beleszólhat a keverékképzésbe, gyújtásba stb.? 

Visszaolvastam a bejegyzéseidet... (azt írtad, hidegen se pörög ki)
Mióta csinálja? Benzinszűrő-csere nem lehet az oka? (Pl. gyári hibás szűrő és nem enged át annyi benzint, mint kéne - lecsökken a mennyiség/nyomás...?) Olvastam már ilyen hibáról itt a fórumon, bár a hibajelenségre nem emlékszem, de a Cartárs visszatette a régi, koszos szűrőt és azzal megszűnt a hiba.

Egy megjegyzés: Z14XE-nél tudtommal nincs alapjárati motor (elektromos gázpedál-folytószelep van)...

Nem gondolnám, hogy az EGR szelep ilyet csinálna, hacsak nem nyitna ki minden alkalommal teljesen (pl. az EGR szelepben lévő nyitás-visszajelző potméter ad fals jelet az ECU-nak), de akkor elindulásnál éreznél egy (vagy több) nagy torpanást-rántást, és akkor sem hiszem, hogy a "padlógáz"-ba annyira beleszólna, hogy csak 4000-ig pörögne ki...

Nem 20 perces munka sajnos, de ha van valakinek az ismeretségedben egy ugyanilyen autója és megengedi, érdemes lenne az ECU-kat átcserélni (keresztpróba): átviszi-e a hibát, vagy marad a Te autódban? Ezzel az ECU hibája kiszűrhető. Végeredményben más alkatrészeké is  (pl. szenzorok), ha az embernek van rá ideje és lehetősége.

Több tippem nincs. Ha segítettem a továbbgondolkodásban, örülök, ha hülyeségeket írtam, akkor bocsánatot kérek!

Módosítva : Logosz
Link to comment
Megosztás:

12 órája, panizzi írta:

Ma kétszer leállt 10 km alatt, amíg hideg a motor nincs gond bár ki nem pörög. Egyszerűen elfogy a kraft és leáll. 

Újraindítás után megy egy ideig... Itt írtak alapjárati motort vagy ezzel kapcsolatosan dolgokat.

Most lehúztam az EGR-t meglátjuk, még este próbálom.

Lambdaszonda? Motorhőmérséklet-függő is, erőtlenséget is okozhat, bár leállnia nem kéne tőle. Élőadatokat tudsz nézni obd-n?

Off: a tankon belüli benzincsőhöz annyit, hogy engem anno minden autóalkatrészkereskedés elhajtott, hogy ők bizony nem tudnak nekem olyan benzincsövet adni, ami állja a benzint. :) Mármint a külső felén is, mivel a tankon belül ázik a cső. A gyári cső tönkremenetele után tettem bele mezei benzincsövet, élt négy hónapot. Aztán vettem speciális gumicsöveket is forgalmazó "gumis" cégtől valami 1000 Ft/méter körüli áron csövet, azt még nem ette meg (~másfél éve).

Link to comment
Megosztás:

13 órája, panizzi írta:

Ma kétszer leállt 10 km alatt, amíg hideg a motor nincs gond bár ki nem pörög. Egyszerűen elfogy a kraft és leáll. 

Újraindítás után megy egy ideig... Itt írtak alapjárati motort vagy ezzel kapcsolatosan dolgokat.

Most lehúztam az EGR-t meglátjuk, még este próbálom.

Nekem ilyet játszott az EGR csak az autópályán. Szerencsémre letudtam még lendületből gurulni. Ha az EGR-t lehúzod akkor egy vékony lemezt tegyél alá, mert ha esetleg fel van akadva, akkor nem sokat fog érni, ha csak lehúzod.  Ha motorfékkel fogsz lassítani akkor MAP szenzor hibára fogja hozni, de ne pánikolj miatta nem lesz gond.

Módosítva : georgee
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Logosz írta:

Mióta csinálja? Benzinszűrő-csere nem lehet az oka? (Pl. gyári hibás szűrő és nem enged át annyi benzint, mint kéne - lecsökken a mennyiség/nyomás...?) Olvastam már ilyen hibáról itt a fórumon, bár a hibajelenségre nem emlékszem, de a Cartárs visszatette a régi, koszos szűrőt és azzal megszűnt a hiba.

 

Itt vagyok, én jártam így. Menet közben nem volt gondom, csak ha állt az autó 5-6 órát vagy többet. Akkor tekert a motor de nagyon nehezen indult. A régi szűrővel kulcsfordításra indul. X16XEL-nél az ECU a motor oldalán van (sajnos). De nekem még nem volt gondom vele., pedig volt olyan hogy 1000+km-t mentünk vele, 2*20 perc pihenővel. 

 

"Nem gondolnám, hogy az EGR szelep ilyet csinálna, hacsak nem nyitna ki minden alkalommal teljesen"

 

Nekem a Topran márka 800km után kuka volt. (igen jól olvasod a távolságot) A melegtől elfáradt benne a rúgó és nem tartott ellen a kipufogó gáznak, így a nyomás nyitotta a szelepet. Minden baja volt az autónak. Ha egy kicsit is másképp nyit mint ahogy az ECU kívánja, akkor ott már beleszól a keverékképzésbe is. Érdemes lenne élő adattal nézni az EGR kívánt és a valós állását összehasonlítani. Sokat elárulna az is.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zolee77 írta:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, meg tudná valaki írni hogy fémből készült L profilú termosztát kivezető csonkot hol
lehet vásárolni amivel a gyári műanyag kivezető csonk kiváltható az esetleges vízfolyásokat megelőzendő? Köszi!

Ebay-en lehet venni műanyag csövet, filléres tétel. Fémről nem tudok, hogy lenne. Ha bemész az autós boltba ott meg rábeszélnek, hogy műanyag sincs hanem teljes csere kell (jártam így sajnos). Ha esetleg csepeg, akkor nyugodtan lehet teflonszalagot rátekerni, majd visszahajtani a csövet. (nekem is teflonozva van) 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Logosz írta:

Üdv!

Ez csak egy gondolat (vagyis tipp) részemről és nem hangzik túl jól: ECU probléma nem lehet?
Z14XE és Z16XE-nél az ECU a motoron van: melegíti a motor, rázkódik stb., emiatt lehet velük állítólag mindenféle érdekes probléma/jelenség. (Pl. hamis hibajelzések is). Több műhely javítja, az itteni Car-társak bizos tudnak egy megbízhatót mondani (pl. Weisz Danit is írta valaki itt a fórumon, hogy javít, vagy javíttat).

De remélhetőleg egyszerűbb a probléma...
Bár a hibafelderítésnél lehet, hogy a melegedés a kulcs: mi az az alkatrész/szenzor, ami a motor-hőmérséklet változásának függvényében beleszólhat a keverékképzésbe, gyújtásba stb.? 

Visszaolvastam a bejegyzéseidet... (azt írtad, hidegen se pörög ki)
Mióta csinálja? Benzinszűrő-csere nem lehet az oka? (Pl. gyári hibás szűrő és nem enged át annyi benzint, mint kéne - lecsökken a mennyiség/nyomás...?) Olvastam már ilyen hibáról itt a fórumon, bár a hibajelenségre nem emlékszem, de a Cartárs visszatette a régi, koszos szűrőt és azzal megszűnt a hiba.

Egy megjegyzés: Z14XE-nél tudtommal nincs alapjárati motor (elektromos gázpedál-folytószelep van)...

Nem gondolnám, hogy az EGR szelep ilyet csinálna, hacsak nem nyitna ki minden alkalommal teljesen (pl. az EGR szelepben lévő nyitás-visszajelző potméter ad fals jelet az ECU-nak), de akkor elindulásnál éreznél egy (vagy több) nagy torpanást-rántást, és akkor sem hiszem, hogy a "padlógáz"-ba annyira beleszólna, hogy csak 4000-ig pörögne ki...

Nem 20 perces munka sajnos, de ha van valakinek az ismeretségedben egy ugyanilyen autója és megengedi, érdemes lenne az ECU-kat átcserélni (keresztpróba): átviszi-e a hibát, vagy marad a Te autódban? Ezzel az ECU hibája kiszűrhető. Végeredményben más alkatrészeké is  (pl. szenzorok), ha az embernek van rá ideje és lehetősége.

Több tippem nincs. Ha segítettem a továbbgondolkodásban, örülök, ha hülyeségeket írtam, akkor bocsánatot kérek!

Köszi a tippeket.

Benzinszűrőt lehet hogy kicserélem újra, de tényleg nem ment 1000 km-nél többet, amikor ment jó volt.

Most kezdett el vacakolni, nem is megyek vele ezért, nem szeretném ha otthagyna.

EGR-t vettem újat, ugyanaz a hiba.

ECU az egy jó ötlet, de ahogy olvastam, ha hibás, az dobálja a hibakódokat, ennek alapján újítják fel (pld. asszem Debrecenben).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.