Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, georgee írta:

Nekem ilyet játszott az EGR csak az autópályán. Szerencsémre letudtam még lendületből gurulni. Ha az EGR-t lehúzod akkor egy vékony lemezt tegyél alá, mert ha esetleg fel van akadva, akkor nem sokat fog érni, ha csak lehúzod.  Ha motorfékkel fogsz lassítani akkor MAP szenzor hibára fogja hozni, de ne pánikolj miatta nem lesz gond.

Sajnos ahogy fentebb írtam, cseréltem, nekem is ez volt az első gondolatom. Új EGR -rel is ez a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Most szerzek bele egy gyújtótrafót, ezzel megnézzük mit produkál.

Ha nem oldja meg, nem kísérletezek, elviszem egy felkészült szerelőműhelybe.

Lambdaszondára azt írják több helyen, hogy leáll a motor, nincs alapjárat. Itt van, csak miután megyek vele és rúgom, akkor áll le.

Tényleg pont olyan mint az EGR hiba.

Módosítva : panizzi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, panizzi írta:

Most szerzek bele egy gyújtótrafót, ezzel megnézzük mit produkál.

Ha nem oldja meg, nem kísérletezek, elviszem egy felkészült szerelőműhelybe.

Lambdaszondára azt írják több helyen, hogy leáll a motor, nincs alapjárat. Itt van, csak miután megyek vele és rúgom, akkor áll le.

Tényleg pont olyan mint az EGR hiba.

Az érzékelőknek-jeladóknak van egy tól-ig tartományuk amit normálisnak tekint a motorvezérlő, ha kiesik ebből a tartományból az érték ( vagy nem jön jel) akkor dob hibalámpát, ha tud vészprogramra kapcsol, ( nem mind jeladót tud nélkülözni) kap egy középértéket, és az autó úgy ahogy de üzemel. Ha a tartományon belül van az érték, de helytelen, akkor azt nem tudja és hibalámpa nélkül fog hibát produkálni a motor. Például ha a hibás motorhőfok jeladó miatt, a keveréket helytelenül állítja be, túl szegény és a motor rángat, akkor nem "tudja" hogy valóban 10 fok van, vagy csak a jeladó mért rosszul. Ráadásul elég sok minden összefügg sok mindennel, egy lambda szonda " szegény keverék" hibakódnak sok oka lehet akár alacsony benzinnyomás,  de sokan beleesnek abba a hibába hogy szonda hibakód esetén azonnal szondát cserélnek, miközben a szerencsétlen jól mért, és a valós oka teljesen más. Vagy valami hasonló. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Az érzékelőknek-jeladóknak van egy tól-ig tartományuk amit normálisnak tekint a motorvezérlő, ha kiesik ebből a tartományból az érték ( vagy nem jön jel) akkor dob hibalámpát, ha tud vészprogramra kapcsol, ( nem mind jeladót tud nélkülözni) kap egy középértéket, és az autó úgy ahogy de üzemel. Ha a tartományon belül van az érték, de helytelen, akkor azt nem tudja és hibalámpa nélkül fog hibát produkálni a motor. Például ha a hibás motorhőfok jeladó miatt, a keveréket helytelenül állítja be, túl szegény és a motor rángat, akkor nem "tudja" hogy valóban 10 fok van, vagy csak a jeladó mért rosszul. Ráadásul elég sok minden összefügg sok mindennel, egy lambda szonda " szegény keverék" hibakódnak sok oka lehet akár alacsony benzinnyomás,  de sokan beleesnek abba a hibába hogy szonda hibakód esetén azonnal szondát cserélnek, miközben a szerencsétlen jól mért, és a valós oka teljesen más. Vagy valami hasonló. 

Bár lenne egy hibakód... de nincs

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 16. at 22:27, DarthVödör írta:

P1625 B (+) tápellátás a terhelésvezérlő modul (VCLM) ventilátor áramkörének meghibásodásához
P1626 B (+) tápellátás a változó terhelésvezérlő modul (VCLM) légkondícionáló (A / C) áramkör hibás működéséhez

 

Jelentem, teszteltem a képen szereplő 3 relét, és a zöld valóban nem húz be. Elvileg már 9 voltnál működnie kellene, de 16-nál még meg sem nyikkan.
Bárdiban néztem, de ebben a fajtában csak általános relét árulnak. Majd körbenézek valami rádióelektronikai boltban, hátha...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, cac írta:

Jelentem, teszteltem a képen szereplő 3 relét, és a zöld valóban nem húz be. Elvileg már 9 voltnál működnie kellene, de 16-nál még meg sem nyikkan.
Bárdiban néztem, de ebben a fajtában csak általános relét árulnak. Majd körbenézek valami rádióelektronikai boltban, hátha...

03447012 üzemanyag szivattyú. Vagyis ha elindul a motor, akkor nem hibás, mert nem kapna üzemanyagot. Ezt az ECU vezérli. Kivéve lehet tesztelni. 85-86 lábakra 12V, ha kattan akkor valószínűleg jó is. A gyári az lila volt. 12V 30A

 OE-OPEL-PRZEKAZNIK-POMPY-PALIWA-ASTRA-F-

Link to comment
Megosztás:

13 órája, DarthVödör írta:

03447012 üzemanyag szivattyú. Vagyis ha elindul a motor, akkor nem hibás, mert nem kapna üzemanyagot. Ezt az ECU vezérli. Kivéve lehet tesztelni. 85-86 lábakra 12V, ha kattan akkor valószínűleg jó is. A gyári az lila volt. 12V 30A

 OE-OPEL-PRZEKAZNIK-POMPY-PALIWA-ASTRA-F-

Amennyiben a fenti cseréje sem hozna békességet: 
X14XE-vel a következőképpen jártam a fenti relével kapcsolatban: nem volt üzemanyagnyomás, szivattyú jó volt (tesztelés közvetlen 12 volttal) de a helyén nem ment. Hibakód nem volt, a fenti relére terelődött a gyanú. A helyéről kivéve működik, ennek ellenére csere újra, de az sem kapcsolta be a szivattyút. Mint fent írták ezt az ecu vezérli, mégpedig a negatívot kapcsolgatja, a pozitív fixen rajta van (ha a gyújtás rajta van). Nálam mint kiderült az ecu nem kapcsolta rá a negatívot, ezért a megoldás az lett, hogy kapott egy fixet (ha jól emlékszem fekete-barna a kapcsolt vezeték, helyette kapott egy sima feketét). Innentől kezdve ha gyújtás van rajta mindig be van húzva a relé és a szivattyú mindig megy, nem áll le pár másodperc után mint korábban (álló motornál). Azóta semmi gond nincs vele, viszont negatív következménye a dolognak, hogy van egy folyamatos hibakódom, miszerint az ac pumpa tápfesz alacsony vagy valami ilyesmi, törlés után azonnal visszajön. De legalább nem kellett ecut cserélni, és a kocsi is működik.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sziklaboci írta:

viszont negatív következménye a dolognak, hogy van egy folyamatos hibakódom, miszerint az ac pumpa tápfesz alacsony vagy valami ilyesmi, törlés után azonnal visszajön.

Műszaki vizsgán nem kötnek bele a hibakódba? Tudtommal nem világíthat a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, sziklaboci írta:

Amennyiben a fenti cseréje sem hozna békességet: 
X14XE-vel a következőképpen jártam a fenti relével kapcsolatban: nem volt üzemanyagnyomás, szivattyú jó volt (tesztelés közvetlen 12 volttal) de a helyén nem ment. Hibakód nem volt, a fenti relére terelődött a gyanú. A helyéről kivéve működik, ennek ellenére csere újra, de az sem kapcsolta be a szivattyút. Mint fent írták ezt az ecu vezérli, mégpedig a negatívot kapcsolgatja, a pozitív fixen rajta van (ha a gyújtás rajta van). Nálam mint kiderült az ecu nem kapcsolta rá a negatívot, ezért a megoldás az lett, hogy kapott egy fixet (ha jól emlékszem fekete-barna a kapcsolt vezeték, helyette kapott egy sima feketét). Innentől kezdve ha gyújtás van rajta mindig be van húzva a relé és a szivattyú mindig megy, nem áll le pár másodperc után mint korábban (álló motornál). Azóta semmi gond nincs vele, viszont negatív következménye a dolognak, hogy van egy folyamatos hibakódom, miszerint az ac pumpa tápfesz alacsony vagy valami ilyesmi, törlés után azonnal visszajön. De legalább nem kellett ecut cserélni, és a kocsi is működik.

Tegyél egy relét az ECU(barna/zöld) és gyújtás(fekete) vezetékre, nem jön vissza a hibakód. Hiányolja a relén visszajövő +12V-ot, ezért kapsz hibakódot. A relé által kapcsolt áramkörök: üzemanyagpumpa, tank szellőzés, injektorok, gyújtótrafó, ERG, MAP, hűtővíz hőmérséklet, MAF, szelephelyzet, lambda szonda, kopogás szenzor.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, DarthVödör írta:

Tegyél egy relét az ECU(barna/zöld) és gyújtás(fekete) vezetékre, nem jön vissza a hibakód. Hiányolja a relén visszajövő +12V-ot, ezért kapsz hibakódot. A relé által kapcsolt áramkörök: üzemanyagpumpa, tank szellőzés, injektorok, gyújtótrafó, ERG, MAP, hűtővíz hőmérséklet, MAF, szelephelyzet, lambda szonda, kopogás szenzor.

Köszi, megpróbálom. Egyébként nem vagyok benne biztos hogy az ac-n kívül mást is kapcsol, ugyanis hetekig jártam úgy hogy nem kapcsolt, mivel lpg-s a kocsi és egy darabig fel sem tűnt a hiba. Aztán amikor egyre nehezebben indult (benzinnel) akkor kezdtem el nézelődni.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, sziklaboci írta:

Köszi, megpróbálom. Egyébként nem vagyok benne biztos hogy az ac-n kívül mást is kapcsol, ugyanis hetekig jártam úgy hogy nem kapcsolt, mivel lpg-s a kocsi és egy darabig fel sem tűnt a hiba. Aztán amikor egyre nehezebben indult (benzinnel) akkor kezdtem el nézelődni.

X14XE_X16XEL_multec-gyujt%C3%A1s1.gif?at

K16-2244 KSP (kraftstoffpump)

x14xe, x16xel: multec ECU, valószínűleg az LPG miatt módosították az ac áramkörét.

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 18. at 18:46, DarthVödör írta:

03447012 üzemanyag szivattyú. Vagyis ha elindul a motor, akkor nem hibás, mert nem kapna üzemanyagot. Ezt az ECU vezérli. Kivéve lehet tesztelni. 85-86 lábakra 12V, ha kattan akkor valószínűleg jó is. A gyári az lila volt. 12V 30A

Köszi, de nekem sajna nincs lila relém (noha ilyenre szoktak főreléként hivatkozni).
Nekem ez a zöld nem működik. Szintén 12V 30A.

A kocsi pöccre indul, így kétlem, hogy az üzemanyag szivattyú lenne.

IMG-20190716-180704.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Dugóban araszolás és nagy meleg közepette egyszer csak kigyulladt a légzsák visszajelző lámpa, (z14xep) autó full gyári 2 front légzsákos. Pedálokkal kivillogtattam a hibatárolót, de semmi hiba. Utána olvastam kicsit, az ülés alatti csatlakozókat is szétszedtem teljesen gyárinak tűnt és teljesen piszok mentesek, de azért wd40-el megfújtam mind2-t. Továbbra is ég a lámpa. Mit érdemes még ellenőrizni?

Üdv.: Tamás

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kisapo írta:

Sziasztok

Dugóban araszolás és nagy meleg közepette egyszer csak kigyulladt a légzsák visszajelző lámpa, (z14xep) autó full gyári 2 front légzsákos. Pedálokkal kivillogtattam a hibatárolót, de semmi hiba. Utána olvastam kicsit, az ülés alatti csatlakozókat is szétszedtem teljesen gyárinak tűnt és teljesen piszok mentesek, de azért wd40-el megfújtam mind2-t. Továbbra is ég a lámpa. Mit érdemes még ellenőrizni?

Üdv.: Tamás

Tudtommal a légzsák visszajelző nem "alszik" el úgy mint a motorhiba lámpa, akkor sem ha már nincs probléma, hanem műszerrel ( Tech 2? ) kell kiüttetni. Szóval lehet hogy már nincs gond és tényleg az ülés alatti csati volt kontakthibás, de amig el nem "tüntetik" a hibalámpát, addig nem derül ki. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Tudtommal a légzsák visszajelző nem "alszik" el úgy mint a motorhiba lámpa, akkor sem ha már nincs probléma, hanem műszerrel ( Tech 2? ) kell kiüttetni. Szóval lehet hogy már nincs gond és tényleg az ülés alatti csati volt kontakthibás, de amig el nem "tüntetik" a hibalámpát, addig nem derül ki. 

Nemnem. Kialszik az.
Nekem jelen van az említett sofőr ülés alatti kontakt hiba. Ha párom vezeti az autót, és elállítja az ülést, akkor mindig előjön. Simán matatok kicsit a csatlakozón, és a köv indításkor már megszűnik a hibajel.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 20. at 0:41, DarthVödör írta:

K16-2244 KSP (kraftstoffpump)

x14xe, x16xel: multec ECU, valószínűleg az LPG miatt módosították az ac áramkörét.

Nem tudom pontosan mit piszkáltak az áramkörön az lpg miatt, de korábban úgy működött, hogy gyújtás ráadásakor pár másodpercig ment a szivattyú, pont ennyi ideig világított az lpg kijelzője is, ebből arra következtetek a pumpára kötötték rá a gázvezérlő tápját. Viszont amikor már kezdett betegeskedni, gyújtásnál már nem járt a szivattyú, a gáz kijelzője sem élt, viszont indítózástól már volt kijelzés és rendben működött is. Hogy nem járt a szivattyú csak később vettem észre. Most hogy direktbe van kötve a negatív a relén, folyamatosan megy a szivattyú is és él a kijelző is. Most hogy így ezt leírtam el is bizonytalanodtam, mert ha csak simán párhuzamosan kötötték volna a gáz+ac tápját akkor ha az ac nem kap áramot a gáznak sem lett volna szabad, márpedig nem a pumpa ment tönkre tehát vagy együtt kellett volna menniük vagy sehogy.

Ránéztem a hibakódra:
"P0230-02 Üzemanyagszivattyú relé feszültség alacsony, testzárlat vagy áramkör szakadás a vezérlőkészülék A12 kapcsán. Fenti feltételeknek legalább 1,6 sec-re teljesülniük kell. Érintett csatlakozások: 28 (X45)"

Egyébként az eredeti állapotban a lpg-ről nem volt lehetséges a vészindítás, mivel ahhoz folyamatosan áram alatt kell lennie a gázvezérlőnek. Mióta átkötöttem lett vészindításom is, járulékos haszonként..
 

Módosítva : sziklaboci
Link to comment
Megosztás:

18 órája, kisapo írta:

Sziasztok

Dugóban araszolás és nagy meleg közepette egyszer csak kigyulladt a légzsák visszajelző lámpa, (z14xep) autó full gyári 2 front légzsákos. Pedálokkal kivillogtattam a hibatárolót, de semmi hiba. Utána olvastam kicsit, az ülés alatti csatlakozókat is szétszedtem teljesen gyárinak tűnt és teljesen piszok mentesek, de azért wd40-el megfújtam mind2-t. Továbbra is ég a lámpa. Mit érdemes még ellenőrizni?

Üdv.: Tamás

Pedig ott lesz a hiba. Én meguntam és újracsináltam az egészet rendes csatikkal és szépen megtoldott vezetékkel.

 

13 órája, zotya975 írta:

Tudtommal a légzsák visszajelző nem "alszik" el úgy mint a motorhiba lámpa, akkor sem ha már nincs probléma, hanem műszerrel ( Tech 2? ) kell kiüttetni. Szóval lehet hogy már nincs gond és tényleg az ülés alatti csati volt kontakthibás, de amig el nem "tüntetik" a hibalámpát, addig nem derül ki. 

Régi G-ken ütni kell, a lengyelekben már nincs külön légzsák modul, ott amint rendben van a csatlakozás elalszik.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kukacka írta:

Pedig ott lesz a hiba. Én meguntam és újracsináltam az egészet rendes csatikkal és szépen megtoldott vezetékkel.

 

Régi G-ken ütni kell, a lengyelekben már nincs külön légzsák modul, ott amint rendben van a csatlakozás elalszik.

Értem, kösz az infót! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kukacka írta:

Pedig ott lesz a hiba. Én meguntam és újracsináltam az egészet rendes csatikkal és szépen megtoldott vezetékkel.

 

Régi G-ken ütni kell, a lengyelekben már nincs külön légzsák modul, ott amint rendben van a csatlakozás elalszik.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 22. at 10:42, cac írta:

Köszi, de nekem sajna nincs lila relém (noha ilyenre szoktak főreléként hivatkozni).
Nekem ez a zöld nem működik. Szintén 12V 30A.

A kocsi pöccre indul, így kétlem, hogy az üzemanyag szivattyú lenne.

IMG-20190716-180704.jpg

Ebben a dobozban lenne az AC szivattyú reléje? Ha igen, itt valahol olvastam még azt is hozzá - általában gyárilag a lila színű relé (?)
Mit kellene tennem, hogy az AC szivattyú a gyújtás ráadása nélkül folyamatosan menjen (de csakis ideiglenesen).
Az ugyanis a nagy szitu, hogy kissé ürítenem kellene a benzintartályon, de az az átok szivattyú csak járó motorral dolgozik, mivel az ECU máshogy nem engedi.
Nekem azonban csupán a benzintartály ürítéséhez kellene, viszont a motor beindítása nélkül.
Zárjam simán rövidre a relé füleit?
A motorra menő benzincsövet gyakorlatilag az adagolóról le tudom választani, így ott venném ki az anyagot ...
Bár egyszer tavaly már megpróbáltam az ülés alatti résznél felnyitni, ám akkor mindjárt kifolyt - nem is kevés ...

ezért az a megoldása számomra nem igazán flancos, és bizony sokáig eléggé büdös

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Ebben a dobozban lenne az AC szivattyú reléje? Ha igen, itt valahol olvastam még azt is hozzá - általában gyárilag a lila színű relé (?)
Mit kellene tennem, hogy az AC szivattyú a gyújtás ráadása nélkül folyamatosan menjen (de csakis ideiglenesen).
Az ugyanis a nagy szitu, hogy kissé ürítenem kellene a benzintartályon, de az az átok szivattyú csak járó motorral dolgozik, mivel az ECU máshogy nem engedi.
Nekem azonban csupán a benzintartály ürítéséhez kellene, viszont a motor beindítása nélkül.
Zárjam simán rövidre a relé füleit?
A motorra menő benzincsövet gyakorlatilag az adagolóról le tudom választani, így ott venném ki az anyagot ...
Bár egyszer tavaly már megpróbáltam az ülés alatti résznél felnyitni, ám akkor mindjárt kifolyt - nem is kevés ...

ezért az a megoldása számomra nem igazán flancos, és bizony sokáig eléggé büdös

A 4 lábas relénél a 30-as pinen jön a táp és a 87-esen megy tovább a pumpa felé, ( amikor a relé behúz)tehát a relét kihúzva a helyéről ezt a kettőt kell összezárni egy dróttal. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 18. at 10:25, panizzi írta:

Most szerzek bele egy gyújtótrafót, ezzel megnézzük mit produkál.

Ha nem oldja meg, nem kísérletezek, elviszem egy felkészült szerelőműhelybe.

Lambdaszondára azt írják több helyen, hogy leáll a motor, nincs alapjárat. Itt van, csak miután megyek vele és rúgom, akkor áll le.

Tényleg pont olyan mint az EGR hiba.

Nem nyert hangszórót :) Felkészül : felső holtponti jeladó.

Azért bosszant, mert 3000 km-nél többet nem mentem még az autóval, mióta megvan.

Ugyanitt trafó eladó :D

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.