Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Egy betétet még kibír a tárcsa.Mindkét oldalon kell cserélni.Igy is adják készletben.Dugattyút megjáratni.Féknyerget ahol a betétek fülei illeszkednek megdrótkefézni.Zsirozni rézpasztával kenni.Tudjanak mozogni.Mert ha beáll akkor kopik egyenletlenül.

Kösz, megnézem még a hátsó fékeket is, ha már rendelek alkatrészt hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok. Miután egy röpke félperces beszélgetés ideje alatt az autó kiürítette a kiegyenlítőt a szaki nem vacakolt, ott fogta az autót, hogy akkor ez minimum tömítés. Igaza is volt, hála Istenek csak a 4-es henger kapott vizet, a motornak nem lett baja.De ha a repedés tovább megy a másik irányba is még kb 2-3 tizedet akkor már a 3-as is kap zuhanyt. A 4-es hengeremet szép tisztára is mosta. Lett hengerfej és szelepfedél tömítés cserélve, természetesen a csavarok, olaj, víz, termosztát tömítéssel. Az autó garanciás, szóval ingyé volt :)

Azt nem tudja valaki, hogy CDR 500-as rádiónál hogyan tudom beállítani, hogy RDS-ről állítsa be az időt? A használatiban az van, hogy be kell lépni az óra beállításba, az évszámra léptetni és ott nyomva tartani az óra gombot 3 másodpercig és után lehet ezt a funkciót ki-be kapcsolni. Nekem mindig tovább lép az óra idejének állítására. Valakinek a trükk megvan?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, TomH írta:

Köszi srácok. Miután egy röpke félperces beszélgetés ideje alatt az autó kiürítette a kiegyenlítőt a szaki nem vacakolt, ott fogta az autót, hogy akkor ez minimum tömítés. Igaza is volt, hála Istenek csak a 4-es henger kapott vizet, a motornak nem lett baja.De ha a repedés tovább megy a másik irányba is még kb 2-3 tizedet akkor már a 3-as is kap zuhanyt. A 4-es hengeremet szép tisztára is mosta. Lett hengerfej és szelepfedél tömítés cserélve, természetesen a csavarok, olaj, víz, termosztát tömítéssel. Az autó garanciás, szóval ingyé volt :)

Azt nem tudja valaki, hogy CDR 500-as rádiónál hogyan tudom beállítani, hogy RDS-ről állítsa be az időt? A használatiban az van, hogy be kell lépni az óra beállításba, az évszámra léptetni és ott nyomva tartani az óra gombot 3 másodpercig és után lehet ezt a funkciót ki-be kapcsolni. Nekem mindig tovább lép az óra idejének állítására. Valakinek a trükk megvan?

1: Az idő adatok az RDS adásban vannak. Nem mindegyikben. Nem mindegyik rádió sugározza az óra beállító jeleket.

2: A régi Valeo TID-em nem tudta frissíteni, de a Siemens igen. (CAR300)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi Vödör! És honnan tudom, hogy milyenem van megbontás nélkül? Mert a kis ikon az ott van az idő mellett, persze simán elképzelhető, hogy mindenki ugyan onnan vette az LCD-ket. De élnék a gyanúval, hogy akkor nekem pont az van.

Módosítva : TomH
Link to comment
Megosztás:

Volt egy kis időm ma, így foglalkoztam az autóval. Tudom hogy Istenkáromlás, meg kendács, meg törjönelakezem, de felraktam az új betéteket a régi tárcsára. A betét megjött a tárcsa nem  hétvégén hosszabb útra megyek az autóval, és ferdén vasig kopott betéttel nem akartam elindulni, még akkor sem ha egészen idáig így jártam, mivel nem tudtam róla. Végülis a 22.5 még nem 22, két hét alatt nem fog elkopni. 

http://633P1010_564.jpg

Az új kopásjelzőt sikeresen tönkretettem, mert a TRW betétben kotyogott a Topran kopásjelző, amikor megpróbáltam egy kicsit széthúzni a bepattanó részt akkor meg letört. Így most oda van kábelkötegelőzve oldalra hogy ne nyavajogjon, végülis úgyis tudom hogy nincs elkopva, kívül ott az akusztikus, meg a tárcsákkal együtt veszek másikat. Jó is az amikor az új dolgok ( 1650 Forintért) sz*rok. 

A sárvéső alján hólyagos rozsda van a festék alatt ( szerintem ráfestettek) ennek oka van. Ha valaki tűnödött már azon hogy a levélrácsról hová jut a víz-kosz egyéb, hát itt oldalt lejön a víz a sárvédő alá:

http://176P1010566.jpg

Itt van egy szivacs hogy a kerék a műanyag betét ellenére ne dzsuvázza össze az ajtó élét:

http://137P10105hhh65.jpg

Itt az évtizedek alatt tetemes mennyiségű sár tud összegyűlni, ami akadályozza a lefolyást és elindul a rozsda. ha a karosszériásunk volt olyan jó fej hogy végigfújta a küszöböt alvázvédőval jó vastagon és ezt a részt nem takarította ki, akkor a jó szándék ellenére még rásegített a dologra.A víz vagy kitalál, de inkább nem. Tehát lebontjuk a dobbetétet:

http://511P101jjj0570.jpg

Kivesszük a szivacsot:

http://755P101056hhh8.jpg

És kitakarítjuk a sarat, amennyire tudjuk. 

http://671P1010567.jpg

Igazából messze nem végeztem tökéletes munkát a sárvédő alját el kellett volna húzni a küszöbtől a csavar kitekerésével, de úgyis lesz még itt dolgom, vettem 4 sárfogó gumit.

Nekem olyan 2 kiló dzsuva volt itt, sár , tűlevél, egyebek.

 

 

 

 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Kukacka írta:

Ezért van minden szezonban levéve a felső rács és a dobbetétek és az egész kimosva és waxozva. Nincs gond:)

Hát ennél biztos nem játszották el ezt egy hónapja került hozzám, szép lassan körbeérek. Az ablakemelőt tegnap este a munkahelyen csináltam meg, az anyósoldalit nem tudtam a vezetőoldalról felhúzni a két hátsó csak a vezetőtől működött mintha állandóan gyerekzárra lenne kapcsolva. Az eladó szerint " csak ennyire tudták megcsinálni". De fura volt hogy néha meg-megmoccant az anyósoldali az én oldalamról nyomva a gombot. Kivettem a kapcsolót, lehúztam a stekert, visszadugtam, azóta jó minden. Ennyit az álitólagos javításról. A vezetőoldali hátsó nem megy teljesen, megáll olyan 10 centinél, de soha nincs használva így most csak ezért nem bontom le az ajtókárpitot. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Van egy 2005-ös opel astra g 1.4-es benzines z14xep motorkódu kombi autóm. Olyan problémám adódott , hogy amikor a motor eléri azt az üzemi hőfokot hogy bekapcsol a hűtés ,, és ilyenkor egyes fokozatba van a váltó induláskor rángat , olyan jellegű a rángatás mintha kis fordulaton hármas fokozatban szeretnék indulni. Ezt a hibát csak melegen csinálja .

 

Link to comment
Megosztás:

Valaki nálam okosabb  meg tudja mondani, hogy a beltérvilágítás biztije az csak a vezetőnél levő nagy lámpa áramkörét köti, vagy rajta vannak a hátsó ajtónál levő kisebb lámpák és a hátsó ajtó lámpái is? Valamint miért lehet az, hogy ajtónyitásra és kapcsoló kihúzásra sincs belső világítás, de a hátsó lámpáka kis gombjuk nyomására bekapcsolnak ,valamint nyitásra a hátsó ajtónál levő is, de csk az.  Na, remélem érhető voltam :) A vezetőnél levő izzó fent jó, csatlakozása nem korrodált.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, corsarulez írta:

Valaki nálam okosabb  meg tudja mondani, hogy a beltérvilágítás biztije az csak a vezetőnél levő nagy lámpa áramkörét köti, vagy rajta vannak a hátsó ajtónál levő kisebb lámpák és a hátsó ajtó lámpái is? Valamint miért lehet az, hogy ajtónyitásra és kapcsoló kihúzásra sincs belső világítás, de a hátsó lámpáka kis gombjuk nyomására bekapcsolnak ,valamint nyitásra a hátsó ajtónál levő is, de csk az.  Na, remélem érhető voltam :) A vezetőnél levő izzó fent jó, csatlakozása nem korrodált.

A belső világításnál testet kapcsolsz,  ajtónyitásra az ajtók élénél található kapcsolóval a világítás kapcsoló kihúzásakor meg azzal. Ezeket lehetne megnézni. Biztosítékot passzolom, de nem tartom valószinűnek hogy egy ilyen apró fogyasztókat külön-külön védenének. 

Link to comment
Megosztás:

On 8/19/2019 at 3:50 AM, gedikart said:

Upsz, én is JMJ-t vettem januárban. Nem volt eltörve a gyári, de már nem hozta vele a CO értéket.

https://kipufogoalkatreszek.com/aruhaz/katalizator/opel-katalizator/opel-corsa-c-opel-katalizator/opel-corsa-c-katalizator-1-4i-z1-4xe-10-00-jmj1091020/

Azóta 19 ezer km-t tettem bele ... ezek szerint nem fogja kibírni a következő műszakiig. (Nem) szuper!

 

Üdv!

Nem biztos, hogy nem megy át... az enyémet sem tudom, még lehet, hogy átment volna, de kb. 2 hónap keresés után kaptam keveset futott gyári katalizátort és inkább nem próbálkoztam.

Van már szaga? Az enyémnek volt: hidegindítás után, mikor kezd "elindulni" (működni) a katalizátor, a "kellemes aroma" helyett inkább nitrohígítóhoz hasonló szaga volt. Melegen pár gázfröccs, vagy gyorsítás után pedig kicsit torokkaparó (kénes?) szaga. Az első és hátsó lambdaszondák jele pedig elég hasonló volt. Ezt esetleg érdemes megnézned (nézetned), abból kiderülhet, milyen kondícióban van a kat.

Módosítva : Logosz
Link to comment
Megosztás:

On 8/27/2019 at 6:26 PM, zotya975 said:

Itt van egy szivacs hogy a kerék a műanyag betét ellenére ne dzsuvázza össze az ajtó élét:

Ez a kerékdobban lévő hangszigetelés, az első futómű zaját és a motorzaj sárvédő felől érkező részét hivatott tompítani, nem annyira az ajtó élét védi a kosztól:

https://opel.7zap.com/hu/car/t98/c/1/3-2/

On 8/27/2019 at 6:26 PM, zotya975 said:

Itt az évtizedek alatt tetemes mennyiségű sár tud összegyűlni, ami akadályozza a lefolyást és elindul a rozsda. ha a karosszériásunk volt olyan jó fej hogy végigfújta a küszöböt alvázvédőval jó vastagon és ezt a részt nem takarította ki, akkor a jó szándék ellenére még rásegített a dologra.A víz vagy kitalál, de inkább nem. Tehát lebontjuk a dobbetétet:

És kitakarítjuk a sarat, amennyire tudjuk. 

Igazából messze nem végeztem tökéletes munkát a sárvédő alját el kellett volna húzni a küszöbtől a csavar kitekerésével, de úgyis lesz még itt dolgom, vettem 4 sárfogó gumit.
Nekem olyan 2 kiló dzsuva volt itt, sár , tűlevél, egyebek.

Nekem is hasonló volt a helyzet, mikor megvettem, kb. 20 centi magasan állt benne a sár, bár nekem nem volt gyárilag ez a hangszigetelő szivacs (1,6-os Zafirákba valamiért nem tettek). Viszont valamikor volt rajta első sárfogó gumi, a műanyag dobbetéten ott voltak a lyukak, amivel rögzítve voltak valaha. Ha ledugózták volna pl. kárpitpatenttel, akkor a kerék nem nyomta volna be az üregbe közvetlenül a vizet és a sarat...
Nekem már késő volt a takarítás, pár évvel előtte jó magyar módra (eladásra) gittelték a sárvédő alját, majd lefújták. Mikor a gittet elkezdte felhólyagosítani a rozsda, én pedig elkezdtem csavarhúzóval megkapargatni, hamar rájöttem, hogy az első sárvédőim alját javarészt megette a rozsda. 

Tavaly cseréltem sárvédőket, kaptam normális állapotú gyári bontottat, nem kellett fényezésre tízezreket költeni. Igaz nem abban a színben, mert 3 hónap után feladtam a keresést, egy árnyalattal hidegebb zöld lett. Szürkületben nem látszik, csak napfényben. Annyi baj legyen, nekem nem státusszimbólum az autó (18 éves Opel Zafirával annyira nem is lehet "villogni"), hanem használati eszköz. Megvettem bele potom pénzért a fenti hangszigetelést is: határozottan csendesebb lett belülről a futómű és a motor is kicsit.

Vettem én is 2 bontott gyári sárfogó gumit elölre, a rögzítése pont passzol a korábban a dobbetétbe fúrt lyukakba. Hogy a sárvédő aljának védelmét vagy a rozsdásodást fogja elősegíteni, majd kiderül. (Vagy nem derül ki összehasonlítási alap hiányában.) Mindenesetre jól néz ki és nem veri annyira föl az első kerék a sarat az ajtókra.

"Opel sosem rohad el" – légüres térben, oxigén és víz nelkül, ha nem használjuk az autót... és mellesleg, ha megállítjuk az időt...
Kivétel Magyarországon, ahol irdatlanul sózzák az utakat...

Módosítva : Logosz
Link to comment
Megosztás:

On 8/24/2019 at 5:31 PM, zotya975 said:

Ha az új tárcsa 24 milis, és 22 milis alatt cserélendő, akkor ez ezek szerint "félidős".

Emlékeim szerint az új 25 mm-es, a kopáshatár 21 mm. (Legalábbis az 1,6-os A Zafira első tárcsáinál)
De a lényegen nem változtat, a tiéd valóban "félidős".

Zimmermann tárcsáról jókat hallottam, ill. Opel Combón (ugyanolyan fékekről van szó, mint az 1,6 Zafiráé) van tapasztalatom Juratek tárcsával: teljesen jó, két céges autón már egyet-egyet cseréltek és nem ütött soha. Az elsőnél Textar betéteket kértem hozzá, "atom jó" volt vele a fékhatás.
A második autónál Juratek betéteket tettek be, (mondván, hogy a mostani Textarok csikorognak): ez is jó, kicsit ugyan érzésre puhább a fékpedál, kicsit "nyúlósabban" fékez, nem "harap" annyira , mint Textarral, de odalépve fékez ezzel is rendesen.

Nekem a saját Zafirámon GM betét volt elöl, fékhatás közelített a 0-hoz, családdal együtt életveszély volt. Így lecseréltem Textarra. Az első próbafékezésnél, amikor is a használt tárcsa és az új betét először találkozott nagyobb erővel, érezni lehetett a különbséget. Azóta bekopott és VAN RENDES FÉK a Zafirán! Nem tudom, vajon tényleg gyári volt-e, ami benne volt és valaki megégette, vagy valami hamisított GM, de katasztrofális volt vele a fékhatás.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Logosz írta:

Emlékeim szerint az új 25 mm-es, a kopáshatár 21 mm. (Legalábbis az 1,6-os A Zafira első tárcsáinál)
De a lényegen nem változtat, a tiéd valóban "félidős".

Zimmermann tárcsáról jókat hallottam, ill. Opel Combón (ugyanolyan fékekről van szó, mint az 1,6 Zafiráé) van tapasztalatom Juratek tárcsával: teljesen jó, két céges autón már egyet-egyet cseréltek és nem ütött soha. Az elsőnél Textar betéteket kértem hozzá, "atom jó" volt vele a fékhatás.
A második autónál Juratek betéteket tettek be, (mondván, hogy a mostani Textarok csikorognak): ez is jó, kicsit ugyan érzésre puhább a fékpedál, kicsit "nyúlósabban" fékez, nem "harap" annyira , mint Textarral, de odalépve fékez ezzel is rendesen.

Nekem a saját Zafirámon GM betét volt elöl, fékhatás közelített a 0-hoz, családdal együtt életveszély volt. Így lecseréltem Textarra. Az első próbafékezésnél, amikor is a használt tárcsa és az új betét először találkozott nagyobb erővel, érezni lehetett a különbséget. Azóta bekopott és VAN RENDES FÉK a Zafirán! Nem tudom, vajon tényleg gyári volt-e, ami benne volt és valaki megégette, vagy valami hamisított GM, de katasztrofális volt vele a fékhatás.

Sajna utólag derült ki hogy a másik oldali belső betét elfordulva szorult, itt már csak 22.5 milis a tárcsa, ezért mindenképpen cserés. Most csak a betéteket cseréltem ki mégis, mert kellett az autó a betét megjött a tárcsa még nem. Miután kicsit hozzákopott ( kb 800 Km-ert mentem hétvégén) a régi tárcsához, nagyjából visszajött a régi fékhatás. A kopáshatárt webáruházból néztem ki, lehet hogy márkánként változik. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Sajna utólag derült ki hogy a másik oldali belső betét elfordulva szorult, itt már csak 22.5 milis a tárcsa, ezért mindenképpen cserés. Most csak a betéteket cseréltem ki mégis, mert kellett az autó a betét megjött a tárcsa még nem. Miután kicsit hozzákopott ( kb 800 Km-ert mentem hétvégén) a régi tárcsához, nagyjából visszajött a régi fékhatás. A kopáshatárt webáruházból néztem ki, lehet hogy márkánként változik. 

 

Mit jelent az hogy elfordulva szorult? Sokat szerelem a kocsit sajnos, legtöbb időm a fékekkel megy/ment el de ez most valahogy nem esik le. No offense csak kérdezem :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Maverick087 írta:

Mit jelent az hogy elfordulva szorult? Sokat szerelem a kocsit sajnos, legtöbb időm a fékekkel megy/ment el de ez most valahogy nem esik le. No offense csak kérdezem :)

A betét egyik sarka valamiért belenyomódott a nyeregbe ahol szabadon kellett volna csúsznia, a munkahenger csak a másik sarkát nyomta neki a tárcsának. Az egyik felén szinte vasig kopott a másik felén még olyan 5-6 milis volt. Azt a benyomódást kireszeltem hogy a következő betét itt ne akadjon meg. 

http://905P1010565.jpg

Plusz ahogy látszik a tárcsán olyan váll volt amit nem ez a betét csinált hiszen ebbe is belemart. Talán más fajta betét koptatta a tárcsát vállasra és utána tették be ezeket, ezt nem tudom. Én azt hittem hogy a betétek kopó felületet egyforma nagyságú márkától függetlenül. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 10. at 19:57, zotya975 írta:

Üdv..a váltókar kottyanására, ami itt jön elő, van megoldás? Több helyen láttam javító készletet, de egyiken sem látom hogy ide való lenne:

http://266N_vtelehhhhhhn.png

Én 1-es lemezzel oldottam meg, a gömbcsukló és a ház közzé behajtogattam. Még így is kotyog, de már nincs akkora holtjátéka, mint a nagyharangnak.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

A következő hiba állt elő, amibe gyakorlati tanácsot kérek a tapasztaltaktól. Adott egy X14XE motor. Ami nem indul. Gyújtást (is) szeretnénk ellenőrizni. Kérdésem, mivel az OPCOM programban van tekercs teszt, ezt hogyan kéne kivitelezni? Gyújtóhíd ki, gyertyák be, majd testre tenni a gyertyákat és mehet az opcom test? Esetleg valakinek van tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, georgee írta:

Én 1-es lemezzel oldottam meg, a gömbcsukló és a ház közzé behajtogattam. Még így is kotyog, de már nincs akkora holtjátéka, mint a nagyharangnak.

Én valahol olyat olvastam, hogy az illető vett a legnagyobb, a gömbre illeszkedő, hőre zsugorodó (zsugor)csőből és rámelegítette a gömbös részre - saját bevallása szerint újszerű lett a váltás érzetre. Nem tűnik rossz megoldásnak egy kis szilikonzsírral megtámogatva.

Módosítva : K86Opel
Link to comment
Megosztás:

4 órája, K86Opel írta:

Én valahol olyat olvastam, hogy az illető vett a legnagyobb, a gömbre illeszkedő, hőre zsugorodó (zsugor)csőből és rámelegítette a gömbös részre - saját bevallása szerint újszerű lett a váltás érzetre. Nem tűnik rossz megoldásnak egy kis szilikonzsírral megtámogatva.

Augusztus 10-én írtam ide amit említettél. 2 éve használom ezzel a megoldással az autót és minden rendben. Erre a típusú váltóra sajnos nincs felújító készlet, maradt ez a megoldás :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Maverick087 írta:

Augusztus 10-én írtam ide amit említettél. 2 éve használom ezzel a megoldással az autót és minden rendben. Erre a típusú váltóra sajnos nincs felújító készlet, maradt ez a megoldás :)

Akartam is kérdezni hogy lehet belőle vásárolni rövidet is? Mert alapból én zsugorcsőből méteres darabokat szoktam venni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.